Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, Method said:

Personal,nu cred ca lui JM i se va propune sa vina langa Pecco.Nu exclud,am mai zis - nu mai exclud nimic,dar nu vad cum s-ar gandi cineva ca se vor intelege JM cu Pecco fara sa iasa scantei...

Uite ce bănuială am eu.

Dacă Bagnaia va obține coronița, probabil că îl vor păstra pe Enea, că e cuminte și nu face probleme. Ar exista și o ușoară posibilitate ca  uzina să-i ofere un ghidon lui Marc Marquez, dar cred că asta se poate întâmpla numai dacă Bestia obține rezultate catastrofale tot sezonul. Alt motiv pentru ca Marc să ajungă la uzină ar fi sponsorii cu care vine.

Dacă Martin va deveni campion, așa cum credem mulți, aproape sigur va primi un loc la echipa oficială, cu condiția "să nu ceară luna de pe cer".

 

Cred că cel mai probabil pentru Marc Marquez este să rămână la una dintre echipele de client pe o motocicletă latest specs. Nu cred că va pleca, mai ales că-și adaptează continuu stilul la motocicletă și asta se vede din avion, iar la anul ar fi șanse mari să câștige campionatul, cu condiția să nu călărească o mârțoagă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, danypop said:

Cum fac,

Cum vor ei.:D

Prin august diferențele de puncte din clasament vor arăta puțin altfel decât acum. E posibil, cum s-a mai afirmat, să ia (sau chiar să fi luat) decizia (iar alesul să fie anunțat de asta, vezi viziunile lui @B.B.) și să o anunțe la paștele cailor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e f strans campionatul asta, diferentele sunt deja mari daca ma intrebi - pana la loc 2-3 sunt ~40pcte.

ceea ce e mult.

 

ca sa se mareasca inseamna ca si MM si Peco sa mearga prost alternant. nu prea vad sa se int asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40 de puncte nu-s deloc putine, in conditiile in care diferentele dintre cei 2 piloti sunt foarte mici.

 

Ducati risca tinand in sah 3 piloti sa ramana tot cu Bestia, ceilalti 2 avand alternative destul de interesante zic eu - si in ordinea in care vor semna zic eu ca primul care nu va avea rabdare e JM si va pleca la Aprilia, iar MM va merge la KTM, atras acolo de sponsorul Redbull

 

Bossul lui KTM zicea ca cine nu l-ar vrea pe MM ca apoi sa zica ca ei au echipa full dar apoi spune ca Miller si Binder tre sa isi imbunatateasca rezultatele avand in vedere perfrmatele lui Acosta. 

 

Gigi probabil ca s-au lovit de niste chichite contractuale din cauza carora au zis ca intarzie cu anuntul

 

Chiar sunt curios de JM zicea ca vrea sa isi stie viitorul la ducati pana la Mugello... tare curios sunt ce-o fii la gura lui...dupa  :))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Cavaleru a spus:

 

 

Chiar sunt curios de JM zicea ca vrea sa isi stie viitorul la ducati pana la Mugello... tare curios sunt ce-o fii la gura lui...dupa  :))

 

Exact asta vroiam să zic, ce o sa zică JM după Weekend ul de la Mugello dacă Ducati nu o sa vina cu vreun răspuns 🙄🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Cavaleru a spus:

Chiar sunt curios de JM zicea ca vrea sa isi stie viitorul la ducati pana la Mugello... tare curios sunt ce-o fii la gura lui...dupa  :))

daca e cuminte e clar ca merge la uzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.05.2024 la 16:30, frigider a spus:

 

e cea mai lipsita de sens decizie.

 

Ducati sunt recunoscuti pentru aceste decizii:friends:

Acum 22 ore, tourist1 a spus:

Bagnaia a obtinut fictoria cu numarul 92 pentru Ducati weekendul care tocmai a trecut.

Urmeaza victoria cu numarul 93. Banii pe MM pentru urmatoarea cursa.

432945835_818364176991436_4875880529727496493_n.jpg

Bagnaia a obtinut fictoria cu numarul 92 pentru Ducati weekendul care tocmai a trecut.

Urmeaza victoria cu numarul 93. Banii pe MM pentru urmatoarea cursa.

Bagnaia a obtinut fictoria cu numarul 92 pentru Ducati weekendul care tocmai a trecut.

Urmeaza victoria cu numarul 93. Banii pe MM pentru urmatoarea cursa.

 

Chiar mai crezi in Urania?!

 

 

Acum 9 ore, Method a spus:

Sky Italia spune ca Ducati vor sa ii dea lui JM al 2lea post la echipa de uzina,si sa il "ridice" pe MM de la Gresini la Pramac pe factory spec.

Bastianini la Aprilia.

 

Personal,nu cred ca lui JM i se va propune sa vina langa Pecco.Nu exclud,am mai zis - nu mai exclud nimic,dar nu vad cum s-ar gandi cineva ca se vor intelege JM cu Pecco fara sa iasa scantei...

 

Decizia NU se va face publica la Mugello oricum - au devansat termenul.

Asta mi s-ar parea cea mai normala miscare. Partea proasta e ca cu cat amana aia decizia, @B.B. va tine cosmarul in picioare pe aici🙈

Acum 8 ore, tourist1 a spus:

441971016_10161099659156226_5028131295395576397_n.jpg

#epic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, frigider a spus:

ti se pare ca cu MM se va intelege mai bine?

Am zis eu ca MM va veni la factory?Nu.

Pecco cu Bastianini se intelegea bine.

Acum 6 ore, frigider a spus:

top speed mare se poate traduce in aero ineficient? :grinbandit:

CLAAAR.

(afara de cazul cand au big df plus bigger hp - nu e cazul la yamaka)

Acum 6 ore, Kagemusha a spus:

Uite ce bănuială am eu.

Dacă Bagnaia va obține coronița, probabil că îl vor păstra pe Enea, că e cuminte și nu face probleme. Ar exista și o ușoară posibilitate ca  uzina să-i ofere un ghidon lui Marc Marquez, dar cred că asta se poate întâmpla numai dacă Bestia obține rezultate catastrofale tot sezonul. Alt motiv pentru ca Marc să ajungă la uzină ar fi sponsorii cu care vine.

Dacă Martin va deveni campion, așa cum credem mulți, aproape sigur va primi un loc la echipa oficială, cu condiția "să nu ceară luna de pe cer".

 

Cred că cel mai probabil pentru Marc Marquez este să rămână la una dintre echipele de client pe o motocicletă latest specs. Nu cred că va pleca, mai ales că-și adaptează continuu stilul la motocicletă și asta se vede din avion, iar la anul ar fi șanse mari să câștige campionatul, cu condiția să nu călărească o mârțoagă.

Mmm...e o greseala masiva in teoria ta - ce pilot si ce echipa crezi ca va astepta deznodamantul campionatului pt ca apoi sa semneze samd? Nimeni ! nu va sta pana in noiembrie - oricine va sta pana in toamna sa isi aleaga ceva va ramane cu nimic,eu zic chiar ca pana la inceputul lui august se vor fi ocupat toate locurile.Nu toate locurile bune,ci absolut toate locurile in motogp !

Pilotii smecheri se semneaza rapid,la sfarsit raman doar cei slabuti (si pilotii si locurile) - Pecco la inceput de an,Q la a...3a?cursa,pana in vacanta de vara se va da mai mult ca sigur verdictul Ducati pe care il asteapta absolut toata grila,pt ca odata ce MM si JM semneaza,restul pica in puzzle imediat.Toata suflarea asteapta dupa ei de fapt,pt ca ei tin "ocupate" vreo 5-6 optiuni.

Acum 4 ore, Cavaleru a spus:

Ducati risca tinand in sah 3 piloti sa ramana tot cu Bestia, ceilalti 2 avand alternative destul de interesante zic eu - si in ordinea in care vor semna zic eu ca primul care nu va avea rabdare e JM si va pleca la Aprilia, iar MM va merge la KTM, atras acolo de sponsorul Redbull

Ducati nu risca nimic.

Postul nr.2 de la Ducati e un post ravnit de absolut toata suflarea din gp - de la Memelu pana la Raul Fernandez.Toti,absolut toti vor sta pana da Gigi verdictul,si mai apoi in functie de el se vor duce la next best thing.

Beirer a spus cu subiect si predicat ca isi are pilotii lui,nu il intereseaza altii,asta pe de o parte,iar Memelu iti garantez pe 100 lei pariu la orice ora ca la anul va avea Ducati latest spec.

JM intradevar pleaca la aprilia, dar numai dupa ce Gigi ii da cu tifla.Nu inainte,pt ca totusi spera.

40 de puncte sunt nimic in acest punct al campionatului.Q a zis ca pariaza pe Pecco.

Eu totusi sunt de parere ca Pecco o va gresi anul asta.Normal ca parerea mea nu face nici cat o ceapa degerata dar vom vedea la sfarsit daca pronosticul a reusit sau nu :)

Acum 4 ore, Cavaleru a spus:

tare curios sunt ce-o fii la gura lui...dupa  :))

dupa ce semneza cu aprilia,sa te tii :bounce:

vai ce va spumega - mai ales daca nu castiga campionatul.

Pacat ca nu stie sa se controleze.

Acum 2 ore, nike a spus:

Partea proasta e ca cu cat amana aia decizia, @B.B. va tine cosmarul in picioare pe aici🙈

Haha,da.Eh,sa nu ii aruncam in spate totul lui BB,cred ca toti suntem f curiosi despre asta,e si normal.

In functie de acest verdict,se vor creiona urmatorii 2 ani - daca Gigi il ia pe Bestie,Pecco va ramane cu edge'ul sprijinului uzinei pe care ceilalti nu il iau,daca il ia pe MM sau pe JM va fi show total :D ...si ca circ si pe circuite dueluri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Method a spus:

Haha,da.Eh,sa nu ii aruncam in spate totul lui BB,cred ca toti suntem f curiosi despre asta,e si normal.

 

Eu nu. Cel mai bine il tin pe Pecco si atat. In afara de Acosta, Binder si Martinator, in momentul de fata restul sunt duzina:clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, nike a spus:

Eu nu. Cel mai bine il tin pe Pecco si atat. In afara de Acosta, Binder si Martinator, in momentul de fata restul sunt duzina:clap:

Binder vezi unde e in campionat, asa de bine merge ca trebuia sa il mentionezi.

Ai castigat un premiu special mentionandu-l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, frigider a spus:

Binder vezi unde e in campionat, asa de bine merge ca trebuia sa il mentionezi.

Ai castigat un premiu special mentionandu-l.

Daca nu ar fi fost 8 piloti ce merg cu mobra campioana, alta era "situatia din clasament":friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da mai terminați dracu' odata cu supozițiile, decizia e luata deja.

Acum discuta detalii.

MM la Ducati, JM la Aprilia si Bastianini who the fuck cares!!

Sa imi râdeți mie cat vreti in viitor daca nu o sa fie asa. 

 

Mai e variantă absurda ca JM să rămână la Pramac pe un salariu mai mare si promisiuni ca vine la Ducati dupa inca doi ani. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

Quartararo ‘drove 800km’ to quiz Bartolini on Ducati

Un interviu foarte interesant despre cum a ajuns Q sa re-semneze cu Yamaha (in principal datorita venirii lui Bartolini de la Ducati).Ideile care mi s-au parut mie semnificative :

- I had the opportunity to go, I would say, in every brand. But as you can imagine, some brands [the offer] was a factory bike in a satellite team. Some was a factory team.

- The decision (to sign with Yamaha) was made based on the new people coming to Yamaha. This guy [Max Bartolini] was a big factor. He was involved a lot in my decision....I drove 800 kilometres from Nice to Milan and back to have that meeting (with Bartolini). And since that day it was like, ‘wow’. I went from not being sure about the [future of the] project to saying, ‘OK, this guy has arrived, let's think about it.’

- as soon as we start testing in Sepang [he] said ‘OK, they have much more performance in this area, this area…’ F**k! This is exactly what I see [on track]. So when you see something and then someone that has been there [Ducati] for many years tells you what is missing on your bike, it gives you confidence.

- In 2022, I think I covered a lot of Yamaha weakness. But then I could not anymore. Then I think they wanted to make some [developments] but we could not make any improvement. That was worse.

- in the past (the turning) used to be the strong point of Yamaha. In 2021 our engine was much slower than Ducati, but the turning was much better than them.Now they have the turning that we had, plus more power. So the difference is much bigger, with the aero and everything. 

Acum 6 minute, B.B. a spus:

Bai da mai terminați dracu' odata cu supozițiile, decizia e luata deja.

Acum discuta detalii.

MM la Ducati, JM la Aprilia si Bastianini who the fuck cares!!

Sa imi râdeți mie cat vreti in viitor daca nu o sa fie asa. 

 

Mai e variantă absurda ca JM să rămână la Pramac pe un salariu mai mare si promisiuni ca vine la Ducati dupa inca doi ani. 

Iar esti sigur pe aer.

Daca JM in conferinta trecuta de presa nu stia si a zis ca asteapta sa vada ce decide Jiji dar tu stii...no comment.

 

Sunt perfect de acord cu tine - MM la Ducati.Intrebarea marcatoare e "la ce Ducati? - Pramac sau Gresini? :D

Clar va fi pe un GP25 insa sa vedem la ce echipa.

 

JM NU va ramane in nici un caz la Pramac - a fost spusa propozitia asta si de JM si de Borsoi.Borsoi a zis ca va pleca la o factory - unde e loc,dar factory.Deci nu stiu ce tot bombani acolo...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
1 oră în urmă, B.B. a spus:

Bai da mai terminați dracu' odata cu supozițiile, decizia e luata deja.

Acum discuta detalii.

MM la Ducati, JM la Aprilia si Bastianini who the fuck cares!!

Sa imi râdeți mie cat vreti in viitor daca nu o sa fie asa. 

 

Mai e variantă absurda ca JM să rămână la Pramac pe un salariu mai mare si promisiuni ca vine la Ducati dupa inca doi ani. 

 

chill the fu c k down boy.

 

discutam cat vrem si ne dam cum presupusu dupa cum ne taie capu.

 

Nu rade nimeni de tine, dar fiecare are alte idei despre cum vede viitorul pilotilor in motogp.

1 oră în urmă, Method a spus:

JM NU va ramane in nici un caz la Pramac - a fost spusa propozitia asta si de JM si de Borsoi.Borsoi a zis ca va pleca la o factory - unde e loc,dar factory.Deci nu stiu ce tot bombani acolo...

 

Serios acum, crezi ca nici unul dintre ei nu poate fii facut sa se razgandeasca? 

 

poate il fenteaza ducati pe MM cu un contract minuscul dpdv financiar, doar ca sa ii dea scaunul de factory si aibe si acel + de marketing de care se mentiona intr-un articol cu CEOul, si ii ofera lui JM un contract sanatos + aportul financiar Pramac, calare tot pe factory spec.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Method a spus:

- I had the opportunity to go, I would say, in every brand.

un sarak in plm.

orice pilot dar mai ales unul care a luat deja un titlu va dori mai multe, cat mai repede.

va dori deci moto campioana instant, nu sa dezvolte el o moto in cine stie cat timp.

chiar sunt curios daca la anul se va bate yamaha sus cu toate concesiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM vrea și el sa fie campion iar de la o echipă de client știe prea bine ca e aproape imposibil, a experimentat asta deja pe pielea lui. Sunt 99% sigur ca JM va rămâne la ducati doar pe o mobra rosie. De MM pe de alta parte.... cred ca poate fi convins sa rămână la client cu mobra și susținere de factory

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, danypop a spus:

JM vrea și el sa fie campion iar de la o echipă de client știe prea bine ca e aproape imposibil, a experimentat asta deja pe pielea lui. Sunt 99% sigur ca JM va rămâne la ducati doar pe o mobra rosie. De MM pe de alta parte.... cred ca poate fi convins sa rămână la client cu mobra și susținere de factory

o sa vezi ca anul asta daca nu ii da cox grav MM va iesi JM campion.

e o prostie asta cu nu se poate acmpion la satelit.

o sa vedem anul asta , sper , ca ori JM ori MM va iesi campion.

 

Peco e vai mortii lui fata de baietii astia 2 :) 

 

norocul lor ca e primul an pt MM si nu are date dar cu fiecare cursa omu si echipa vor inteleeg mai multe lucruri.

 

norocul lor ca e primul an pt MM si nu are date dar cu fiecare cursa omu si echipa vor inteleeg mai multe lucruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

 

e o prostie asta cu nu se poate acmpion la satelit.

 

Câți campioni de la client cunoști? 

Acum 4 minute, frigider a spus:

sper , ca ori JM ori MM va iesi campion.

Speranța moare ultima.... dar tot moare 🤣

Acum 4 minute, frigider a spus:

sper , ca ori JM ori MM va iesi campion.

Speranța moare ultima.... dar tot moare 🤣

Acum 4 minute, frigider a spus:

 

 

norocul lor ca e primul an pt MM si nu are date dar cu fiecare cursa omu si echipa vor inteleeg mai multe lucruri.

Norocul asta o sa fie tot mai mare cu fiecare upgrade pe care Gp24 îl va primi, și MM tot mai departe de cei 2 în fiecare cursă 🙂

Acum 4 minute, frigider a spus:

 

 

norocul lor ca e primul an pt MM si nu are date dar cu fiecare cursa omu si echipa vor inteleeg mai multe lucruri.

Norocul asta o sa fie tot mai mare cu fiecare upgrade pe care Gp24 îl va primi, și MM tot mai departe de cei 2 în fiecare cursă 🙂

Acum 6 minute, frigider a spus:

 

 

Peco e vai mortii lui fata de baietii astia 2 :) 

Aici nu e Pepco vs JM, MM, etc. E pepco DE LA UZINA vs alții de la client 

Acum 6 minute, frigider a spus:

 

 

Peco e vai mortii lui fata de baietii astia 2 :) 

Aici nu e Pepco vs JM, MM, etc. E pepco DE LA UZINA vs alții de la client 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 26 minute, Cavaleru a spus:

poate il fenteaza ducati pe MM cu un contract minuscul dpdv financiar, doar ca sa ii dea scaunul de factory si aibe si acel + de marketing de care se mentiona intr-un articol cu CEOul, si ii ofera lui JM un contract sanatos + aportul financiar Pramac, calare tot pe factory spec.

Eu,am mai zis asta - pana la proba contrarie, iau de bune si veridice declaratiile lor - la fel precum am crezut si cred declaratiile lui Gigi dupa semnarea lui Pecco ( ca el va fi pilotul cu care vor ataca titlul in urmatorii ani si totodata ca pt pilotul nr.2 nu vor mai avea acelasi buget ca si pt Pecco),lucru ce m-a facut sa sustin ca MM nu va fi cooptat la factory,la fel cred si declaratiile lui Borsoi dar si a lui JM - ambii au spus ca JM nu va continua cu Pramac.

 

Intradevar - oricine poate fi facut sa se razgandeasca daca ii implinesti dorintele.Problema e ca in cazul lui MM la factory,Gigi mi s-a parut ca a facut din start alta alegere (si anume Pecco) fara sa mai astepte sa vada daca MM se adapteaza,iar in cazul lui JM la Pramac,nu cred ca are efectiv cum sa ii indeplineasca Borsoi dorintele.JM vrea kwan'ul (vezi Jerry Maguire :P ) - vrea tot : si bani in plus si tehnicieni suport si o moto stas.Asta doar factory poate da.

Acum 15 minute, frigider a spus:

chiar sunt curios daca la anul se va bate yamaha sus cu toate concesiile astea.

M-as mira :D

Acum 14 minute, danypop a spus:

MM pe de alta parte.... cred ca poate fi convins sa rămână la client cu mobra și susținere de factory

si eu cred la fel

Acum 12 minute, frigider a spus:

Peco e vai mortii lui fata de baietii astia 2

Si totusi i-a dat mucu lui JM last season.A fost inainte de toate un duel psihologic in care JM a cedat clar (Mandalika,Philip Island,Doha,Valencia) iar Pecco si-a tinut cumpatul si n-a miscat.Respekt pt fazele alea,mai ales pt Doha sprint,felul cum a gestionat Philip Island si Valencia cand a incercat JM depasirea.Nici mie nu mi-e simpatic dar am apreciat ca a invatat sa nu cedeze.

Si 2024 - incidentul cu MM cred ca e din acelasi capitol...

Acum 8 minute, danypop a spus:

Norocul asta o sa fie tot mai mare cu fiecare upgrade pe care Gp24 îl va primi, și MM tot mai departe de cei 2 în fiecare cursă

True that.

Deja de acum se vede - se poate bate cu ei dar abia ii poate prinde si are o fereastra f mica de a actiona,si asta doar pe anumite circuite foarte mici tehnice sau low grip,care tin mai mult de mana pilot.

Aici la Mugello eu nu cred ca MM va pune reale pretentii la podium,dar sper sa ma insel si sa mai vedem una ca la LeMans :bounce:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, danypop a spus:

Norocul asta o sa fie tot mai mare cu fiecare upgrade pe care Gp24 îl va primi, și MM tot mai departe de cei 2 în fiecare cursă 🙂

Acum 8 minute, frigider a spus:

stai chill.

 

da, GP24 va primi upgrade dar MM va intelege moto mai bine. (echilibrul restaurat)

ce nu intelege lumea e ca MM poate da cox la o moto PRAF. 

GP23 cu siguranta NU este praf.

 

 

Acum 8 minute, danypop a spus:

Aici nu e Pepco vs JM, MM, etc. E pepco DE LA UZINA vs alții de la client 

cu asa diferenta nu face nimeni nicio manevra.

traim si vedem.

Acum 8 minute, danypop a spus:

Aici nu e Pepco vs JM, MM, etc. E pepco DE LA UZINA vs alții de la client 

cu asa diferenta nu face nimeni nicio manevra.

traim si vedem.

1 oră în urmă, nike a spus:

Daca nu ar fi fost 8 piloti ce merg cu mobra campioana, alta era "situatia din clasament":friends:

care 8 ca doar 3 dau cox serios.

1 oră în urmă, nike a spus:

Daca nu ar fi fost 8 piloti ce merg cu mobra campioana, alta era "situatia din clasament":friends:

care 8 ca doar 3 dau cox serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method normal ca stiu de kwan, dracu e unu dintre favoritele mele

 

bani ii poate da si ducati prin contract cu colaborarea celor de la prima se poate strange o suma frumoasa pt JM

 

are cea mai buna echipa de client unde primeste spec A. singura lui incertitudine ar fii daca se muta pramac la piane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta o sa fie interesant de urmarit

image.thumb.png.23fdb103086c92622081b5df1ba2ccfb.png

sigur reporterii vor presa putin pe JM sa zica ceva :)) 

 

 

ce chestie, daca MM ramanea la honda totul era ok acum. JM mergea la uzina si aia era.

 

 

ce chestie, daca MM ramanea la honda totul era ok acum. JM mergea la uzina si aia era.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...