Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

dupa mecla lui JM e clar ca are contractu sub nas de la Ducati SpA....

MM cam morcovit in interviu

 

alea 3 optiuni sunt mai degraba 2 si daca stam sa ne gandim poate doar 1 ar fii cea mai plauzibila

1 - la Factory, dar JM pare favorit la pozitie

2 - Gresini pe GP25 dar in ce conditii ar piede Pramac pozitia lor de echipa surata care primeste an de an Spec A

3 - KTM - in opinia mea cea mai plauzibila, cu un Miller care e sub orice asteptari (bine omu de ani de zile performeaza slab, n-a fost niciodata un pilot stralucit si nici macar constant) - aici ar avea echipa de fabrica cu una din cele mai bune echipe tehnice, bani, sponsorul Redbull..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 9 ore, Method a spus:

Nu va pleca MM never la Aprilia.E prea mult de munca si el nu mai are timp sa invete o moto noua,si aia sa faca un salt (pt ca le trebuie un salt ca sa se bata cu Ducati 4real),iar asta inseamna 2-3 ani.

Ar fi interesant totusi intradevar :)

Mie pe JM mi-ar fi placut sa il vad la aprilia.


o dai si tu pe urmele lui BB cu semnatura. 
am vazut cat timp i-a luat sa invete ducati. In plus de asta cred ca Aprilia este mai pe stilul lui la viteza pe viraje.

daca reusesc sa rezolve problemele cu ambreajul la start, gripul in treptele joase, cred ca ar avea sanse reale sa se bata sus.

cum toata lumea zice pe aici ca banii nu sunt o problema(desi eu nu cred asta), de ce sa nu mergi la o echipa de uzina. 
pana si Rivola a declarat ca e o optiune interesanta si asteapta decizia ducati: "“Aleix was very correct in communicating with us the withdrawal as soon as possible. We are ready for any option and we will see who will be the driver discarded by the Ducati. It could be a great choice for us”"

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Reports in Italy are claiming Martin is the favourite to sign for the factory Ducati team, but when asked about those rumours, Marquez said he hasn’t been informed of any decision.

 

Speaking to MotoGP.com, Marquez said: “At the moment, the news from Ducati is not like this. They have not informed me in this way.

Esti culmea,pai normal ca e un zvon ! Insa pare din ce in ce mai credibil.

Cine stie cu adevarat ce se intampla e Gigi Tardozzi si managerii pilotilor,si aia nu dau interviuri la gazeta.

E normal ca Ducati sa tina canalele deschise cu toti 3,asa a zis Gigi ca toti 3 sunt considerati.Daca i-ar zice lui Marquez ca "noi suntem pe cale sa semnam cu JM",pai Marquez s-ar suci rapid altundeva,logic nu?Cu ce ii ajuta pe Ducati sa ii spuna in ce stadiu sunt negocierile cu JM?

Acum 24 minute, Cavaleru a spus:

dupa mecla lui JM e clar ca are contractu sub nas de la Ducati SpA....

MM cam morcovit in interviu

:agree:...si cu el odata cred ca si @B.B. va fi :bounce:

Uitati-va la conferinta de presa (min.16:30) ,cum si ce zice Memelu :

1.are 2 optiuni la Ducati : factory si stay where it is

2.are 3 optiuni overall

3.are un timeline (maxim Sachsen) pana la care poate decide unde se duce - din cate vad sunt 2 probleme : vrea Ducati factory spec (logic) preferabil si cu fabrica in spate,si daca se muta la factory,RedBull nu il mai sponsorizeaza,deci trebuie sa le spuna cat mai repede celor de la RB ce face.

 

Aparte de asta,uitati-va la zambetul dintr-un colt in altul al gurii al lui JM in toata conferinta precum si la ceea ce zice si in interviu si in conferinta : "am avut initial approach si a fost bun,speram ca dupa premiu luni si marti sa stam jos si sa facem deal'ul" sau asa ceva - in conferinta (am uitat la ce minut) spune clar ca luni sau marti vor negocia (si eventual vor semna).

 

Toate astea pe mine ma fac sa trag urmatoarea concluzie :

- JM e 80% la Ducati Spa

- MM (mai) are 2 optiuni : 1.stat la Gresini pe un Ducati factory spec si 2.Aprilia (as zice eu) - optiunea KTM dupa parerea mea nu e viabila - KTM mai are de lucrat la motoreta,iar Bierer a zis clar ca are riderii lui si sunt destui.

Cred ca MM va alege Gresini si mai ales va alege sa stea in continuare la Ducati.

Dar ar fi fost super interesant sa il vedem pe o Aprilia factory...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

  

Esti culmea,pai normal ca e un zvon ! Insa pare din ce in ce mai credibil.

Cine stie cu adevarat ce se intampla e Gigi Tardozzi si managerii pilotilor,si aia nu dau interviuri la gazeta.

E normal ca Ducati sa tina canalele deschise cu toti 3,asa a zis Gigi ca toti 3 sunt considerati.Daca i-ar zice lui Marquez ca "noi suntem pe cale sa semnam cu JM",pai Marquez s-ar suci rapid altundeva,logic nu?Cu ce ii ajuta pe Ducati sa ii spuna in ce stadiu sunt negocierile cu JM?

:agree:...si cu el odata cred ca si @B.B. va fi :bounce:

Uitati-va la conferinta de presa (min.16:30) ,cum si ce zice Memelu :

1.are 2 optiuni la Ducati : factory si stay where it is

2.are 3 optiuni overall

3.are un timeline (maxim Sachsen) pana la care poate decide unde se duce - din cate vad sunt 2 probleme : vrea Ducati factory spec (logic) preferabil si cu fabrica in spate,si daca se muta la factory,RedBull nu il mai sponsorizeaza,deci trebuie sa le spuna cat mai repede celor de la RB ce face.

 

Aparte de asta,uitati-va la zambetul dintr-un colt in altul al gurii al lui JM in toata conferinta precum si la ceea ce zice si in interviu si in conferinta : "am avut initial approach si a fost bun,speram ca dupa premiu luni si marti sa stam jos si sa facem deal'ul" sau asa ceva - in conferinta (am uitat la ce minut) spune clar ca luni sau marti vor negocia (si eventual vor semna).

 

Toate astea pe mine ma fac sa trag urmatoarea concluzie :

- JM e 80% la Ducati Spa

- MM (mai) are 2 optiuni : 1.stat la Gresini pe un Ducati factory spec si 2.Aprilia (as zice eu) - optiunea KTM dupa parerea mea nu e viabila - KTM mai are de lucrat la motoreta,iar Bierer a zis clar ca are riderii lui si sunt destui.

Cred ca MM va alege Gresini si mai ales va alege sa stea in continuare la Ducati.

Dar ar fi fost super interesant sa il vedem pe o Aprilia factory...

Eu cred ca decizia va tine f mult de ce strategie vor aborda cei din echipa lui MM, impreuna cu ei.

Daca vor vrea sa castige campionatul cu o echipa client(pe gp25) vor ramane la Gresini, daca vor fi suparati pe ducati poate se vor duce la Aprilia sa incerc sa ii bata☺️. Damn, iti dai seama ce lovitura pt Ducati, sa ai pilotul in curtea ta, si sa-l pierzi si apoi sa te si bata. Mai mult, ar avea si o scuza dc nu ar castiga. Asa, la gresini, daca o sa-l bata JM, nu o sa aibe scuze, decat unele inventata de fan☺️
 

dar, probabil ca discutiile sunt mult mai incalcite de atat. Si mult mai multe lucruri sunt pe masa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Method a spus:

  optiunea KTM dupa parerea mea nu e viabila - KTM mai are de lucrat la motoreta,iar Bierer a zis clar ca are riderii lui si sunt destui.

Cred ca MM va alege Gresini si mai ales va alege sa stea in continuare la Ducati.

Dar ar fi fost super interesant sa il vedem pe o Aprilia factory...

 

dar acelasi Bierer a zis ca cine nu si-l doreste pe MM in echipa. 

 

iar daca sta la Gresini ce garantie are ca va primi GP25? probabil ca asta negociaza mult mai cu foc decat salariul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 21 minute, danypop a spus:

Eu am invat o chestie, never say never. Odata ce se semneaza cu ducati, daca MM nu o sa fie ales, atat Aprilia cat si Ktm o sa-l abordeze.

si, la final indiferent de ce o sa aleaga, o sa zica ca proiectul propus i s-a potrivit de minune, ca multumeste echipei, etc... sau ca se simte bine unde e si a decis sa ramana......☺️

Q a zis ca a fost convins de yamaha dupa ce a discutat cu Bartolini care a venit de la ducati. Ma rog, pe langa bani.

cine stie ce zice RedBull lui MM dc e pe masa optiunea ktm.

Acum 7 minute, Cavaleru a spus:

 

dar acelasi Bierer a zis ca cine nu si-l doreste pe MM in echipa. 

 

iar daca sta la Gresini ce garantie are ca va primi GP25? probabil ca asta negociaza mult mai cu foc decat salariul..


uite ce au surprins fotografi☺️

IMG_8692.jpeg

Acum 7 minute, Cavaleru a spus:

 

dar acelasi Bierer a zis ca cine nu si-l doreste pe MM in echipa. 

 

iar daca sta la Gresini ce garantie are ca va primi GP25? probabil ca asta negociaza mult mai cu foc decat salariul..


uite ce au surprins fotografi☺️

IMG_8692.jpeg
 

parerea mea este ca nici o optiune nu este inchisa pana nu se semneaza, indiferent de declaratii.... fac parte din negocieri

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

eu as vrea sa-i vad pe aceiasi mobra, pe Tirbuson si MM :)

...bine, asta ar implica sa plece Binder la GasGas....

PS. dpmdv KTM e o mobra potenta, s-ar putea bate la campionat, doar de chilot mai are nevoie, Binder e bunicel, dar nu wow...

 

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

uite ce au surprins fotografi☺️

IMG_8692.jpeg

Se ducea Băiatu sa ia un redbull rece ca era cald afara.

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

Gresini pe GP25 dar in ce conditii ar piede Pramac pozitia lor de echipa surata care primeste an de an Spec A

Plm, nu pot face o excepție?
Dau o moto în plus și aia e.
Ce plm.
 

Încep si eu ca lumea, ar fi mișto pe ktm, aprilia dar iar va pierde timp sa invete moto, adune date. Plm

 

Io l vreau campion..

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

Gresini pe GP25 dar in ce conditii ar piede Pramac pozitia lor de echipa surata care primeste an de an Spec A

Plm, nu pot face o excepție?
Dau o moto în plus și aia e.
Ce plm.
 

Încep si eu ca lumea, ar fi mișto pe ktm, aprilia dar iar va pierde timp sa invete moto, adune date. Plm

 

Io l vreau campion..

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

3 - KTM - in opinia mea cea mai plauzibila, cu un Miller care e sub orice asteptari (bine omu de ani de zile performeaza slab, n-a fost niciodata un pilot stralucit si nici macar constant) - aici ar avea echipa de fabrica cu una din cele mai bune echipe tehnice, bani, sponsorul Redbull..

era vb sa ajunga Acosta la uzina de anul asta dar nu a vrut el.

ar terbui dus Binder la gasgas - ceea ce e cam penal ca binder a fost om de baza pana de curand.

dar pp ca viata nu e dreapta.

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

3 - KTM - in opinia mea cea mai plauzibila, cu un Miller care e sub orice asteptari (bine omu de ani de zile performeaza slab, n-a fost niciodata un pilot stralucit si nici macar constant) - aici ar avea echipa de fabrica cu una din cele mai bune echipe tehnice, bani, sponsorul Redbull..

era vb sa ajunga Acosta la uzina de anul asta dar nu a vrut el.

ar terbui dus Binder la gasgas - ceea ce e cam penal ca binder a fost om de baza pana de curand.

dar pp ca viata nu e dreapta.

 

 

 

daca ii da ducati gp25 aia e frate.

e vb de glorie aici, banii vin oricum.

 

 

 

daca ii da ducati gp25 aia e frate.

e vb de glorie aici, banii vin oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, apriliacluj a spus:

eu as vrea sa-i vad pe aceiasi mobra, pe Tirbuson si MM :)

...bine, asta ar implica sa plece Binder la GasGas....

PS. dpmdv KTM e o mobra potenta, s-ar putea bate la campionat, doar de chilot mai are nevoie, Binder e bunicel, dar nu wow...

 

asta am zis si eu de KTM, motoreta are potential mai mare decat il arata pilotii actuali, iar Acosta a declarat ca inca nu a descoperit limitele motoretei si totusi e in clasament peste BB si Miller ceea ce spune multe despre potentialul KTMului

cred ca MM ar putea face KTM campioana :) omul e talentat si se vede asta si prin pacla aburilor giallo46 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum au fost doar 4 ducati spec A pe grila 2 la lenovo si 2 la Pramac. inca un GP25 in plus ar insemna costuri mari pt Ducati, cel mai probabil o sa ia o bucata de la Pramac dar dc ar strica lunga colaborare cu ei... poate d-asta aparusera si vorbele cu Pramac cu Yamaha.  

 

O fii o ruptura daca vor sa ia un spec A.. si poate lui Campionoti nu-i convine mutarea asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

o dai si tu pe urmele lui BB cu semnatura. 
am vazut cat timp i-a luat sa invete ducati. In plus de asta cred ca Aprilia este mai pe stilul lui la viteza pe viraje.

daca reusesc sa rezolve problemele cu ambreajul la start, gripul in treptele joase, cred ca ar avea sanse reale sa se bata sus.

cum toata lumea zice pe aici ca banii nu sunt o problema(desi eu nu cred asta), de ce sa nu mergi la o echipa de uzina. 
pana si Rivola a declarat ca e o optiune interesanta si asteapta decizia ducati: "“Aleix was very correct in communicating with us the withdrawal as soon as possible. We are ready for any option and we will see who will be the driver discarded by the Ducati. It could be a great choice for us”"

Nu,sper ca nu sunt asa de categoric ca si colegul :D

Am mai zis - eu nu mai exclud nimic.Dar totusi nu mi se pare o progresie logica sa sari in 3 ani pe 3 moto diferite - asta n-are cum sa dea bine si numai ii va dauna pt ca asta inseamna ca anul 2024 va fi pierdut.Si el nu mai are multi.Si cred ca stie fff bine asta !

Aparte de adaptarea pilotului,Aprilia nu e la nivel cu Ducati,au facut progrese remarcabile samd,dar mai e ceva pana sa conteste Ducati pe majoritatea circuitelor.

 

Pe partea cealalta normal ca Rivola nu e prost si il vrea pe Memelu !

Insa si aspectul financiar...Memelu va veni la Aprilia factory cu surle si trambite,si pe bani multi,ori Aprilia i-a dat celuilalt titrat 4 mil...putin,foarte putin (vorba lui Dem Radulescu in BD :D )

Acum 47 minute, damager a spus:

Eu cred ca decizia va tine f mult de ce strategie vor aborda cei din echipa lui MM, impreuna cu ei.

Daca vor vrea sa castige campionatul cu o echipa client(pe gp25) vor ramane la Gresini, daca vor fi suparati pe ducati poate se vor duce la Aprilia sa incerc sa ii bata☺️. Damn, iti dai seama ce lovitura pt Ducati, sa ai pilotul in curtea ta, si sa-l pierzi si apoi sa te si bata. Mai mult, ar avea si o scuza dc nu ar castiga. Asa, la gresini, daca o sa-l bata JM, nu o sa aibe scuze, decat unele inventata de fan☺️
 

dar, probabil ca discutiile sunt mult mai incalcite de atat. Si mult mai multe lucruri sunt pe masa. 

E clar ce vrea MM : MM vrea sa castige campionate.Dupa cum a zis si el - poti castiga campionate si cu GP23,dar e mai greu,ori el vrea sa isi dea toate avantajele posibile si prin urmarea vrea neaparat o moto factory spec (actuala nu veche de 1 an) si in mod ideal si in spate echipa Ducati.

Next best thing e o situatie gen cum e acum la Pramac cu moto factory spec dar de la Gresini.

Supararile si scuzele daca nu castiga nu cred ca il intereseaza pe MM la nivelul ala.

Clar ca sunt lucrurile incalcite,mai ales cu sponsorii samd.

1 oră în urmă, damager a spus:

Eu am invat o chestie, never say never.

 

Parerea mea este ca nici o optiune nu este inchisa pana nu se semneaza, indiferent de declaratii.... fac parte din negocieri

100% de acord.

Acum 16 minute, frigider a spus:

era vb sa ajunga Acosta la uzina de anul asta

Acosta zic eu ca are locul garantat la uzina pt 2025 and beyound.

La fel si Binder chiar daca a mers prost inceputul asta de sezon.

Acum 5 minute, Cavaleru a spus:

asta am zis si eu de KTM, motoreta are potential mai mare decat il arata pilotii actuali, iar Acosta a declarat ca inca nu a descoperit limitele motoretei si totusi e in clasament peste BB si Miller ceea ce spune multe despre potentialul KTMului

cred ca MM ar putea face KTM campioana :) omul e talentat si se vede asta si prin pacla aburilor giallo46 :D

In mod sigur KTM poate mai mult,Acosta rookie ne arata clar asta.

Si in mod sigur MM poate ridica nivelul KTM - dar va vrea sa mai piarda si 2025?Deja va fi pierdut 2 (doi) ani aiurea din cariera....pe langa cei 3 ani pierduti cu accidentarea (prosteasca) pt a-i arata lui Q la Jerez 2020 who's the big dog.

Si alta intrebare - KTM poate,dar poate sa se ridice la nivelul lui GP25 sau GP26?

Nu as baga mana in foc nici pt KTM nici pt Aprilia...

 

De aia zic - eu cred ca MM va sta pe Gresini cu un Ducati factory spec (furat de la Pramac :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, frigider a spus:

 

 

 

 

 

sa faca bine MM sa-si bage mintile-n cap sa stea dupa iepuri, daca mai prinde Q1 nu mai are sanse la campionat ca nu se poate bate sus, cu cine trebuie.

Vezi ca-ți răspunde MM la întrebarea cu iepurii și chiar și la "lupta pentru campionat" în partea a2a a campionatului cu mobra veche 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca merge MMelu la KTM bag pla in Ducati, retrag tot ce am zis ca am crezut ca e treaba aranjata la Factory si se pare ca o sa radeti de mine.

Dar inca o data se dovedeste ca viata bate filmul.

 

Mie nu mi se pare mare caca sa fie trimis Binder unde ii e locul, adica la tech3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a zburat Pol din peisaj ca sa ii faca loc lui Acosta, la fel poate sa fie mutat si BB la GasGas, no drama

 

@B.B. vedem ce-o fi in final cu MM , ca e factory, ca e gresini sau ktm, vedem, toti dam cu presupusu si radem unii de altii. tu probabil mai cu pofta daca se adevereste ce ai tot sperat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, B.B. a spus:

Daca merge MMelu la KTM bag pla in Ducati, retrag tot ce am zis ca am crezut ca e treaba aranjata la Factory si se pare ca o sa radeti de mine.

:lol:

Stai ca nu e nimic batut in cuie oricum.

Repede te demoralizezi :P

Dar intradevar ca JM parea destul de increzator in sansele sale de a pune mana pe locul nr.2...MM not so much.
 

Probabil daca JM semneaza pe luni-marti,vestea va transpira destul de repede in presa...iti dai seama daca doar s-au dus si s-au intalnit cu cei de la Ducati si Gazzetta delo Sport a mirosit,decum daca semneaza.

Ramane sa vedem unde va merge Marcelino...

Eu cred ca va ramane la Gresini.

Sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, B.B. a spus:

Daca merge MMelu la KTM bag pla in Ducati,

hahahaha, fair enough :)

 

Acum 6 minute, B.B. a spus:

Mie nu mi se pare mare caca sa fie trimis Binder unde ii e locul, adica la tech3

dar de concurenta cu Tirbusonu nu ti-e frica??

daca-i invarte casca in cap la Mimisor?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca MM va ramane la Gresini daca i se ofera Factory seat la KTM, no way Jose. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 4 minute, B.B. a spus:

Eu nu cred ca MM va ramane la Gresini daca i se ofera Factory seat la KTM, no way Jose. 

daca i se ofera moto la zi, cea mai buna moto, una pe care deja o invata - e no brainer.

un cuvant iti zic: titlul.

 

daca era de bani ramnea la honda.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu intelegeti ca echipa factory e za shit si el cred ca stie cel mai bine asta.

Degeaba ai cel mai tare ducati daca esti tot la Gresini cu nadia si baietii, familie faina insa nu e DUCATI FACTORY team unde piesele si softurile curg de la Torino direct in motociclete.

Hai sa fim seriosi.

KTM Factory este za shit si normal ca o sa prefere asta, 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, B.B. a spus:

Eu nu cred ca MM va ramane la Gresini daca i se ofera Factory seat la KTM, no way Jose. 

Eu raman la convingerea ca nu va mai schimba inca o motoreta.

Indiferent de bani si prospecte.

Oricum a fost cu cantec si cu deranj mare pt el trecerea la Ducati...sa o faca inca o data...si pe o motoreta care clar nu e the best of the grid...

Pai de aia a plecat la Gresini - vroia the best bike.

KTM nu e the best bike,Aprilia nu e the best bike.

S-ar contrazice (pe el de acum 1 an) singur - si anul 2024 l-ar trece la pierderi.

Makes no sense.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Method a spus:

 

KTM nu e the best bike,Aprilia nu e the best bike.

 

si ce mare branza sa castigi titlul cu best bike?? :)

ai fi inca un cacampion de cacarton :) :)

 

daca ai balls of steel, mergi la Aprilia, KTM si castigi titlul, atunci clar, jos cu palaria in fata lui!!

diferenta pana la best bike o poti compensa cu geniul tau, ca nu-s asa departe de Ducati nici KTM si nici Aprilia sa nu conteze si chilotu'

cu 'onda clar, poti fi geniul geniilor, in zilele astea nu ai nici o sansa la titlu

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...