Jump to content

15. CATALONIA Monster Energy Grand Prix of Catalonia


Cavaleru
 Share

Recommended Posts

Vineri 05 Septembrie 2025

09:30-09:45 MotoE™ Free Practice

10:00-10:35 Moto3™ Free Practice Nr. 1

10:50-11:30 Moto2™ Free Practice Nr. 1

11:45-12:30 MotoGP™ Free Practice Nr. 1

13:35-13:50 MotoE™ Practice

14:15-14:50 Moto3™ Practice

15:05-15:45 Moto2™ Practice

16:00-17:00 MotoGP™ Practice

17:20-17:30 MotoE™ Qualifying Nr. 1

17:40-17:50 MotoE™ Qualifying Nr. 2

 

Sambata 06 Septembrie 2025

 

09:40-10:10 Moto3™ Free Practice Nr. 2

10:25-10:55 Moto2™ Free Practice Nr. 2

11:10-11:40 MotoGP™ Free Practice Nr. 2

11:50-12:05 MotoGP™ Qualifying Nr. 1

12:15-12:30 MotoGP™ Qualifying Nr. 2

13:10 MotoE™ 7 Laps Race Nr.1

13:45-14:00 Moto3™ Qualifying Nr. 1

14:10-14:25 Moto3™ Qualifying Nr. 2

14:40-14:55 Moto2™ Qualifying Nr. 1

15:05-15:20 Moto2™ Qualifying Nr. 2

16:00 MotoGP™12 Laps Tissot Sprint

17:10 MotoE™ 7 Laps Race Nr.2

 

Duminica 07 Septembrie 2025

 

10:40-10:50 MotoGP™ Warm Up

12:00 Moto3™18 Laps Race

13:15 Moto2™21 Laps Race

15:00 MotoGP™24 Laps Grand Prix

 

image.thumb.png.fe974b9552b59799305afb4641c45d72.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 7 ore, xt600 a spus:

Cand am vazut topicul, am avut o presimtire ca Memelu o tranteste. Sper sa ma insel... :D

 

dc? s-a zguduit pietrele de la rinichi? :D

 

s-o tranteasca sa avem si noi animatie :))

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, Cavaleru a spus:

 

dc? s-a zguduit pietrele de la rinichi? :D

 

s-o tranteasca sa avem si noi animatie :))

O tranteste, reintra in cursa, recupereaza si castiga... Cum suna un asemenea scenariu?? :D

Link to comment
Share on other sites

Acum 12 ore, xt600 a spus:

Cand am vazut topicul, am avut o presimtire ca Memelu o tranteste. Sper sa ma insel... :D

Nu se spune "o trântește",ci caută limita :bounce:

 

Și ceva oarecum off-topic : genială cursa de moto2 abia acum am apucat sa o văd...Alonso a fost magistral - pe un circuit nou care a egalizat șansele...băiatul i-a rupt pe candidații la titlu venit de pe fix locul 11.

Poate părea ca Manu Gonzales a fost pierzătorul nr.1 dar eu cred ca dl.Canet a fost.

Diogo Moreira de asemenea a fost super bun.

Mișto cursă overall de văzut chiar și pt cei care nu urmăresc campionatele mici.

...și apropo de campionate mici,și cursa de moto3 cu Quiles câștigător pe ultimii metri a fost superbă.

Overall curse bune pe Balaton,parcă în ciuda configurației circuitului care,după cum au zis și colegii,e beyound boring.

Link to comment
Share on other sites

Ai vazut antrenamentul? Zicea comentatorul ca pepco a avut ceva probleme electrice la mobra(nu garantez ca din aceasta cauza e ultimul) 

Din top10 doar Marc si Alex Marquez au facut timpii cu gume uzate, ma rog, nu au pus gume noi pe final pentru un tur rapid. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, danypop a spus:

Ai vazut antrenamentul? Zicea comentatorul ca pepco a avut ceva probleme electrice la mobra(nu garantez ca din aceasta cauza e ultimul) 

Din top10 doar Marc si Alex Marquez au facut timpii cu gume uzate, ma rog, nu au pus gume noi pe final pentru un tur rapid. 

O ora întreaga?

 

Teoria mea:

Peco și JM vor face schimb de locuri pt 2026.

 

Bez e prieten cu Peco și o sa i spună ce frumos e în familia aprilia.

JM vroia oricum sa plece de la Aprilia.

 

E inacceptabil ca după atâtea curse,sesiuni de antrenamente sa nu găsești o soluție.

Dezamăgitor.

Link to comment
Share on other sites

Care i faza cu conf de presa speciala?

Ca vinde poncharal tech 3?

Acum 17 minute, Method a spus:

Quartararo facea spume la Bartolini,primul sub linie.Pe Montmelo circuit etalon.Nasol.

Yamaha singurul constructor care nu are un reprezentant în primii 10...

Da l în plm pe q.

M am saturat de el.

 

Maine poimâine ii face echipa o gluma lu dl campion. Sa i dea combinezon cu GoHome

 

Sunt curios cata răbdare vor avea cu el.

 

E de nivel Miller :))

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, danypop a spus:

Kkteemu asta falimentar merge tot mai prost, evident ca lipsa banilor e principalul motiv🙄

Da e logic ce spui - ktm nu e falimentar pt ca a ieșit Acosta pe 1.

Pe un circuit

Într-o vineri.

Makes sense :moron:

Nu știu ce te deranjează când auzi ca ktm e falimentar - e fix ceea ce au declarat ei.Supara-te pe CFO'ul lor.

 

...și da tot clasamentul dacă îl dai.Overall.

Acosta e un mic Marquez nu mi se pare deloc reprezentativ pt nivelul motoretei drept dovada ca e efectiv izolat pe 5 la general,mai degrabă Binder mi se pare ca ilustrează nivelul lor actual.

1 oră în urmă, frigider a spus:

Da l în plm pe q.

M am saturat de el.

Bai și eu m-am saturat sa defileze Marquez dar pt asta nu ii caut vreo vină....

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, frigider a spus:

 

Peco și JM vor face schimb de locuri pt 2026.

 

Mmmm... nu cred. In primul rand nu cred ca il mai vrea Ducati. 

In al doilea rand, sunt alti piloti care stau la rand pentru locul ala...Acosta ar putea fi unul. Cred ca si Quartararo saliveaza la el... Si sa nu il uitam pe  fratiorul satanei. 

In al treilea rand... daca incepe sa aibe rezultate cu Aprilia, nu cred ca mai vrea JM sa plece... si nici nu vad unde ar putea pleca, in asa fel incat sa aibe o motocicleta cu care sa se poata mentine in zona luptei pentru titlu. 

Acum 2 ore, Method a spus:

Quartararo facea spume la Bartolini,primul sub linie.Pe Montmelo circuit etalon.Nasol.

Yamaha singurul constructor care nu are un reprezentant în primii 10...

Sa lase lamentarile de coorvistina nefe si sa puna osul la treaba! Sunt sautul de bashinile lui. 

Acum 2 ore, frigider a spus:

 

Da l în plm pe q.

M am saturat de el.

 

Si eu! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Create New...