Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am fost cu dom' profesor la intrunire la ciolpani. acum am ajuns acasa.

am mancat niste bere si am baut cativa mici, ne-am ras la ce-u facut baietii pe acolo, si am luat-o incetisor spre casa, ca era politie pe drum. fu misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost fffff tare pe cheia ....in afara de balegile de pe mijlocul drumului ....pietris in curbe si tiruri care se depaseau.........:(

Super plimbarica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Accident naspa pe Maiur Coravu - cei care va mai dati pe acolo, grija mare!!!!

 

azi, cand am venit de la munca, am intrat de pe Mihai Bravu pe Maior Coravu. in fata mea, un Opel Astra G 1.4 benzina 5 usi, cu toba finala modificata de facea mai urat decat a mea de pe motor si stickere cu 4tunig si Micutzu pe portbagaj. a faacut dreapta intr-un mare fel, cu frana de mana de am zis ca o scapa si se duce in baracile alora de muncesc la sina de tramvai. am intrat si eu pe straduta, o masina de politie venea din sensul celalalt si voia sa intoarca; am trecut usor prin fata lor, si cand mi-am intors privirea de la masina de politie si m-am uitat inainte, vad cum de pe o straduta din dreapta iese o masina si vad Astra ala cum zboara prin aer si se da peste cap. am tras imediat pe drepata si m-am dus sa vad. un BMW seria 7 n-a dat prioritate, asta cu Astra venea (ce-i drept) cam tare si inevitabilul s-a produs. cinci sau sase masini avariate, Astra destul de grav avariat, BMW-ul seria 7 cu partea stanga fata muci si masinile parcate, cateva strambe bine de tot. a ajuns imediat si politia (doar ce trecusem de ei) si idiotii s-au oprit fix pe urmele accidentului, pe urmele de franare si pe urmele pe unde s-au lovit aia; l-am batut pe umar pe Garcea si i-am zis ca distruge probe ale accidentului, sa-si mute masina de acolo si sa nu lase lumea sa se apropie. imediat s-a strans lume, care mai de care cu pareri si impresii, poze, telefoane, nimeni nu vazuse nimic concret, dar toata lumea vocifera. a venit si SMURD-ul destul de repede, si l-au scos pe sofer din astra (btw, nici un airbag nu sarise) si l-au urcat in salvare. am mai stat un pic pe acolo sa vad ce pot face, dar deja erau trei echipaje de la circa si asteptau Politia Rutiera. a inceput ploaia, mi-am luat fierul si am plecat spre casa.

 

aveti grija, cei care mai mergeti pe acolo, sut tot felul de raceri wanna be, probabil majoritatea care ne adunam la rond stim asta, dar in urma accidentului asta s-ar putea ca seara sa mai fie politie pe acolo sa-i mai perie pe baietii cu cerculetele. pe multi ii auzem cum vociferau despre motociclistii care se intrec noaptea pe acolo si de ce se intampla pe la rond. in afara de asta, circulati cu grija, ca si mie mi-a iesit o toanta intr-o seara de pe o straduta, noroc ca am avut viteza mica si am franat. din cauza masinilor care sunt parcate pe ambele parti, vizibilitatea este redusa cand iesi de pe o strada laterala - nu va bazati ca aveti prioritate.

 

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/doi-so...sectorul-2.html

 

loool @ 150 km/h. nu cred ca avea mai mult de 70-80 max...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul ca maior coravu a devenit o pista pt amatorii de liniute, cerculete, wheele uri , chiken stripsuri...sau mai stiu eu ce naiba cascadori. vineri tot acolo am aflat ca un scuterist a dat peste 1 pieton pe trecere. ar cam trebui sa mai patruleze cate un echipaj prin zona sa i mai linisteasca pe viteji. cei care sunt curati nu cred ca au de ce sa se teama.

 

si in legatura cu echipajul de politie venit imediat la locul accidentului si care a oprit pe urmele si probele de la fata locului iti dai seama ca astia de la sectia de politie sunt muci cand vine vorba de un accident rutier.

asa ca ochii beliti si atentie sporita!

Editat de Razorbladed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos in seara asta, lume multa, motoare frumoase, au facut trecatorii poze, le-au admirat. Pacat ca ploaia si cheful unora de a da o tura prin oras ne-a imprastiat.

 

LOL @

"i-a uite ce motocicleta frumoasa, e noua..." - un cuplu despre motorul lui Razorbladed :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, treziti-va!

Plecare la Brasov,la intrunire, maine in jur de 17:30-18:00. Se merge pe Cheia, ca sa evitam aglomeratia si e traseul mai frumos.

Care se baga?

 

nu mai bine vrei tu sa plecam si noi sambata dimineata? e mai racoare, e mai liber :D

 

just a thought....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai bine vrei tu sa plecam si noi sambata dimineata? e mai racoare, e mai liber :D

 

just a thought....

 

;) mai racoare nu e, la ora 6 seara nu mai e chiar asa caldura, plus ca la drum intins nu simtzi chiar asa nasol caldura. dupa ploiesti oricum nu mai e cald... si de aglomerat e mai aglomerat sambata dimineata decat vineri seara (parerea mea) in plus: se pierde seara de vineri de la brasov

dar sunt grupuri care pleaca si sambata, numai sa vrei sa vii ca ai cu cine!

 

cei ce vor sa vina de azi, plecam la 17:50 de la rondul din D-na Ghica (unde era inainte avionul) pana acum 12 motociclisti s-au anuntat.

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) mai racoare nu e, la ora 6 seara nu mai e chiar asa caldura, plus ca la drum intins nu simtzi chiar asa nasol caldura. dupa ploiesti oricum nu mai e cald... si de aglomerat e mai aglomerat sambata dimineata decat vineri seara (parerea mea) in plus: se pierde seara de vineri de la brasov

dar sunt grupuri care pleaca si sambata, numai sa vrei sa vii ca ai cu cine!

 

cei ce vor sa vina de azi, plecam la 17:50 de la rondul din D-na Ghica (unde era inainte avionul) pana acum 12 motociclisti s-au anuntat.

 

crede-ma ca stiu cum este vinerea pe DN1 ! este un drum pe care-l fac foarte des cam in orice zi si cam pe la orice ora...vinerea seara iesirea din Bucuresti este increidibil de aglomerata, iar apoi pe final de DN1 la Romanesti este coada pe cativa km. eu de asta preferam dimineata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit un mass, evident l-am dat mai departe. ce stiti despre asta?

 

vineri seara miting impotriva primariei, pt decizia interzicerii motocicletelor pe timp de noapte, in parcarea magazinului Billa din dr.taberei la orele 22.30 scuze de mass da-l mai departe!

 

ne bagam?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. E ilegal mitingul si oricum e stupid. Chill, nu ne va opri nimeni sa ne plimbam noaptea, ci doar ne vor cere sa avem tobe silent. Big deal :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i know! aseara am vb cu un baiat cu un F4i cu toba galagioasa, si l-au oprit astia cu verificarile, l-au masurat si i-au dat drumul, ca se incadra in limite... deci nu-i dracu chiar asa de negru. or sa aibe de tras cei cu adevarat "nesimtiti"...

 

gata, m-am hotarat, se vinde una bucata Cerb, domestic din fire, dar daca se supara, da cu cornul.

 

/index.php?showtopic=251369

 

maine vrem sa mergem pe undeva, pe aproape de bucuresti, sa mancam un mic, sa bem o berica, stam la soare si ne balacim. inca nu stim exact unde, a ramas ca ne auzim de dimineata. deci, care vrea sa se bage, dati un semn.

 

cateva poze de la gratarul de duminica de la cernica.

 

inca o serie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dati si voi un semn pe topicul Pantelimon(arilor) ca noi ne strangem multi seara, si in general nu facem mai nimic. si vorba ceea, suntem vecini si ar fi bine sa ne cunoastem.

 

semn :D

 

maine plecam la arc impreuna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ajung la arc, ajung direct de la birou....

 

deci, o sa ajung si eu pe la Arc, ca tot n-am mai fost demult, si apoi o intind catre Biker's - Otopeni. Amatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa imi fie cu iertare daca va VIOLEZ teritoriul, dar ma gandesc ca poate cineva din zona voastra ar vrea sa isi ia o motoreta super tare :) ....click pe semnatura mea si inca odata sorry pentru reclama

:) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit valbida1 !

 

trec in fiecare seara cand ma duc la alergat pe la rondul de la Maior Coravi si am constatat ca s-a spart gasca pantelimonistilor. Subti se pare ca e singurul care mai sta peacolo si da povete. Oare undeo fi forajorii ptm isti? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit valbida1 !

 

trec in fiecare seara cand ma duc la alergat pe la rondul de la Maior Coravi si am constatat ca s-a spart gasca pantelimonistilor. Subti se pare ca e singurul care mai sta peacolo si da povete. Oare undeo fi forajorii ptm isti? :unsure:

 

 

pai Domn' Profesor a fost plecat la Olimpiada si am inteles ca vine vineri, Horia probabil ca-i in vacanta, Ana cu Kymco s-a dat cu gasca din Titan, Diana cu SV-ul de la tine de la bloc se pare ca ne evita (era la bloc, si m-am oprit sa o salut si se uita asa mirata la mine), Alex si-a vandut GPZ-ul si s-a facut familist iar pe Vlad l-am adus pe calea cea buna, i-am dat de munca :angry: si crede-ma, ca ma ocup de evolutia lui :kiss:.

 

plm, pana si tu ai renuntat la motor pentru short si pantofi sport.... grasule!

 

poate trec totusi diseara pe acolo sa vedem despre ce e vorba.

 

 

 

 

 

gata, am dat cu subsemnatul in seara asta. doar eu cu Subti si cu Mariusica.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...