Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mergem ... tu baga rezervare.... noi venim cu rezervoarele goale , sa le umplem acolo :D

 

frecventam Opium acu' 7 - 8 ani :bigstar: ma mira si ma bucura sa vad ca mai exista. Nu stiu daca mai este la aceeasi calitate. Eu o sa fiu prezent, mai ales ca sunt la 2 pasi de casa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intereseaza pe vreun CBRist instalatie Xenon full pe motor? Cand zic full ma refer inclusiv la proiectoare care focalizeaza lumina HID-urilor.

Un pret de instalatie completa de la TheRetrofitSource (USA) care contine balasturi, cabluri, proiectoare, becuri HID si ornament pentru proiectoare costa cam 270$.

Poze cu instalatii pe motoare gasiti la : http://www.hidplanet.com/forums/album.php?albumid=146

Si poze cu "lumina" radiata de instalatii xenon cu proiectoare gasiti la http://www.hidplanet.com/forums/album.php?albumid=225

Kitul asta Morimoto Mini este facut special pentru faruri de dimensiuni reduse si este BIXENON (faza scurta, faza lunga pe acelasi BEC prin proiector cu solenoid, cand se activeaza faza lunga proiectorul lasa toata lumina sa iasa, la faza scurta un scut limiteaza lumina, astfel poti da si flashuri cu xenon fara probleme).

Ma conversez cu baietii de cateva zile si incerc sa obtin si discount dar ar trebui sa fim ceva mai multi oameni.

Daca e vreun pasionat, astept :-)

Editat de Diaboliqute
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma , cine semneaza foaia de prezenta sambata ? Pana acum se anunta Diaboliqute, Berserk , Alx31, eu ....

La mine e cu "maybe" momentan. Depind de mai multi factori :-P

 

Diaboliqute - vad ca au si de Monster, deci ce spui tu acolo (270$) e valabil doar pentru modelul de F4? Pretul e cu sau fara shipping? Sunt "road-legal" chestile astea? Necesita omologare RAR?

 

270$ este kitul Stage III care se poate monta pe orice masina/motocicleta. Este potrivit pentru motociclete fiindca are proiectoarele mici si pot incapea in faruri de dimensiuni reduse. Livrarea este in jur de 40$ pt Romania. La un group buy ma astept sa coboare din pretul pachetului. Cat despre "road-legal" in principiu nici o modificare neautorizata la sistemul de iluminare nu este road-legal in Romania. Insa la un ITP se vor uita mai putin urat la tine decat daca ai veni cu becuri HID instalate pe faruri normale care se bazeaza pe REFLECTOR in loc de PROIECTOR. Proiectorul este facut special pentru becuri HID si astfel lumina xenon nu va avea acel efect de "glare" pe care-l face reflectorul. Din pozele de aici http://www.hidplanet.com/forums/album.php?albumid=225 se poate observa cum va lumina un astfel de ansamblu proiector+hid.

Din cate stiu ca o instalatie de Xenon sa fie road-legal trebuie sa aiba pe langa proiectoare un sistem de auto leveling pe inaltime si spalator de far.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ajungem ca aia sa tinem o masa de 15 si sa fim 3 ... ne bat draq aia de prin bar :laugh:

 

hai sariti cu subsemnatu

 

In caz de nevoie maxima te punem pe tine sa stai mai imprastiat, si asa esti cat 3 :bigstar:

Mesaj completat

Oricum sper ca Alexutza se va tine de cuvant si ca Xcite o sa vina cu Oana ca altfel, sausage party scrie pe noi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Caut un motor de f4 din 2001 2002. blocu ma intereseaza sa fie functional cine are oferta sau stie ceva despre asa ceva va rog sa-mi dati de stire pe privat si apoi discutam la telefon amanuntele.va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai unu si unu fenomene .... eu am zis imi schimb numele in nambaruan ..

 

@ravenitza: aparatul ala foto era sufletul petrecerii ... cand te asteptai mai putin ti-o luai in ochi :bigstar:

 

ps: cum mai aflam noi pe unde mai umbla mana fantoma ?

Editat de berserk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Opium , vezi ca a postat Berserk cu o pagina in urma locatia.

 

@Ravenitza : de data asta te rog sa vii cu aparatul, nu de alta , dar e posibil sa vina Claudiu fara Ionela si trebuie sa avem dovezi incriminatorii :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...