Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Toba aia sport e... fake. Nu exista firma Leo Vinci

2. Prinde toba de scarita, nu o lasa sa atarne asa..

 

Sa o stapanesti sanatos! :P

 

Stiu de toba aia sport ca e fake ca m-am interesat dar nu prea ma intereseaza acum ca suna bestial doar ca tre sa ii gasesc un suport de prindere mai tzapan dar nu stiu cum :) tre sa ma duc la cineva care stie ca eu sunt un amarat de incepator. :crack:

 

Merci si sper sa nu o dau pe jos ;)

 

dar tu esti tot din botosani? ca moto am adus-o io din italia... :P anul trecut...in vara..de ce a vandut-o ala?moto e beton mergea beton...ce la falimentat sau nu a mai luat permisul?sau si-a luat alt fier? :D

sa ai grija de ea si sa o porti sanatos.. :crack:

asa era la mine inainte de a ajunge in tara... :crack:

 

Nu, nu sunt din botosani doar ca l-am luat de acolo ;:moto: a vandut-o ca vrea ceva mai mare :crack:

 

Moto merge perfect, aseara i-am dat carena fatza jos sa ii bag un amarat de semnal ca l-am spart pe ala al ei :rusinica:

 

Merci pentru urari si sper sa nu ii fac cunostinta cu asfaltul :crack:

 

 

Asfalt uscat, vreme buna :crack: si ne vedem pe strada :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi bagati 2.5 pe cauciucul fata si 2.9 spate? Cineva mi-a recomandat 2.2 si 2.5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi bagati 2.5 pe cauciucul fata si 2.9 spate? Cineva mi-a recomandat 2.2 si 2.5

 

 

La mine scrie pe bascula. La tine nu? App ce ulei bagati? Firma si concentratie.

 

 

Ce parere aveti de repsol? As vrea sa imi bag 15W50 Repsol sau Castrol. E buna concentratia? Care firma e mai buna? Astept raspuns cu mare interes ca trebuie sa imi schimb uleiul si vreau sa stiu care e mai bun :crack:

 

 

Merci :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt proaspat detinator al unui CBR 600 F1 din 1990 dar prima inmatriculare s-a facut in 1996. Multe nu am de spus doar ca merge brici. Incerc sa bag si cateva poze dar vad ca le incarca doar pe jumatate :rusinica:

Nu stiu ce are dar nu pot urca pozele. Mi le incarca pe jumatate doar. O sa incerc mai tarziu.

Hai sa mai incerc o data cu pozele.

 

Am tot incercat si nu merge. Prin urmare am sa pun un link unde se pot vizualiza pozele pt cei care au cont sau descarca pt cei care nu au cont. Totusi mi se pare un mare mister de ce nu pot urca pozele in topic.

http://www.hondahome.ro/forum/index.php?showtopic=284

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presiunile ptr o utilizare stradala (cele recomandate de tehnici dunlop metzeler pirelli) sunt 2.3-2.4 fata si 2.3-2.5 spate.

ptr pasager se mai creste cu 0.1-0.2 atat pe fata cat si pe spate.

bafta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presiunile ptr o utilizare stradala (cele recomandate de tehnici dunlop metzeler pirelli) sunt 2.3-2.4 fata si 2.3-2.5 spate.

ptr pasager se mai creste cu 0.1-0.2 atat pe fata cat si pe spate.

bafta ;)

atunci de ce in manual zice 2.5 fata si 2.9 spate (w or w/o pasager)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine scrie pe bascula. La tine nu? App ce ulei bagati? Firma si concentratie.

Ce parere aveti de repsol? As vrea sa imi bag 15W50 Repsol sau Castrol. E buna concentratia? Care firma e mai buna? Astept raspuns cu mare interes ca trebuie sa imi schimb uleiul si vreau sa stiu care e mai bun :bow:

Merci ;)

 

Manualul zice..10W40.....eu am bagat Motul 7100 10W40...bafta

 

--- Mesaj completat în 23 Mar 2008 23:50 -------------
Poate va este de folos....aflati ce presiune va trebui sa aveti in anvelope...pe ele veti gasi valori exprimate in PSI...transformati si aflati exact... :bow:

 

http://www.centauro-owners.com/articles/psibar.htm

 

:bow:

 

 

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 00:04 -------------
scuze adresa e..

http://www.centauro-owners.com/articles/psibar.html.. :bow:

 

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 00:05 -------------
http://www.centauro-owners.com/articles/psibar.html

 

 

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 00:06 -------------
a treia merge.. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci! De unde l-ai luat? si ti l-ai schimbat singur? sau te-ai dus la service? vb pe pm.

Asfalt uscat ;)

 

 

l-am cumparat de la SMAEB...da, poti sa-l schimbi si singur... :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce viteza de varf ati ajuns cu F-urile voastre ???

 

nu ma refer cu cat ati mers voi cel mai mult ci e o intrebare pt cei care au tras de ele pana aproape de "capat"

 

 

eu am un CBR600F-Sport 2002 si i-am dat 250 (pe ceas)......mai se ducea putin dar a trebuit sa franez :bow:

 

 

 

cei care au chef sa ma judece mai bn sa se abtina ca nu mi-am luat motor ca sa merg ca un scuter.

am grija de moto mai mult ca de mine dar ca oricare am vrut sa vad si eu ce poate ;)

 

 

bafta si un sezon perfect si fara incidente pt noi toti :bow: !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce viteza de varf ati ajuns cu F-urile voastre ???

 

nu ma refer cu cat ati mers voi cel mai mult ci e o intrebare pt cei care au tras de ele pana aproape de "capat"

eu am un CBR600F-Sport 2002 si i-am dat 250 (pe ceas)......mai se ducea putin dar a trebuit sa franez :bow:

cei care au chef sa ma judece mai bn sa se abtina ca nu mi-am luat motor ca sa merg ca un scuter.

am grija de moto mai mult ca de mine dar ca oricare am vrut sa vad si eu ce poate ;)

bafta si un sezon perfect si fara incidente pt noi toti :bow: !!!

~240 pe la 10k cu a 5, deci mai aveam 4k din a 5-a si toata a 6-a :bow:

 

Merg motoarele, inca prea bine pentru noi, nu avem nici loc, si cateodata nici oua se le dam cat pot duce... :bow:

 

Numai bine,

Raul :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vara trecuta, autostrada bucuresti pitesti pana la km 30, 260 km cu pasager baiat ,aproximativ 75 kg pasageru (mai mult nu putea, eram blana), si 270 si ceva pana in 275 singur ,eu avand 86 de kg, tot blana, si alte incercari nebunesti , sa o dau pe o roata, numai cu pasager am reusit foarte usor din gaz, fara pasager very foarte greu da extrem de putin am ridicat-o (ori nu stiu eu cum se face ca la carte). ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vara trecuta, autostrada bucuresti pitesti pana la km 30, 260 km cu pasager baiat ,aproximativ 75 kg pasageru (mai mult nu putea, eram blana), si 270 si ceva pana in 275 singur ,eu avand 86 de kg, tot blana, si alte incercari nebunesti , sa o dau pe o roata, numai cu pasager am reusit foarte usor din gaz, fara pasager very foarte greu da extrem de putin am ridicat-o (ori nu stiu eu cum se face ca la carte). ;)

 

Nu-ti merge bine kilometrajul, mai mult de 260 nu merge te asigur, si asta cu toate tuningurile.

Vara trecuta ma uitam la GPS si e o diferenta de vreo 7-9 km la ora intre ce afiseaza ceasul electronic de pe bord si viteza de pe GPS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Imi recomanda si mie un service bun si care sa nu ma rupa la buzunar pentru un F4i?

Am senzatia ca am o usoara problema cu ambreiajul (cu ambreiajul strans la maxim si cu roata spate ridicata pe stand, ea se invarte usor... nu mi se pare normal; si nu prea il pot regla de la rotita). As mai vrea eu sa imi montez niste crash-paduri si sa fac o verificare a motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti merge bine kilometrajul, mai mult de 260 nu merge te asigur, si asta cu toate tuningurile.

Vara trecuta ma uitam la GPS si e o diferenta de vreo 7-9 km la ora intre ce afiseaza ceasul electronic de pe bord si viteza de pe GPS.

 

 

Te asigur si pe incercate...cand vrei tu oriunde...nu am de ce sa mint sau sa ma dau mare , am raspuns la o simpla intrebare cu ceea ce am si ce am facut cu ea... :bow: , este un motor vechi dar foarte bun, nu-l schimb pe nimic in lume, defapt o sa isi dea duhul la mine...sper, nu prea curand... ;)

 

ps: nu's genu de om care sa se dea mare ca are cine stie ce moto, am mers si pe mai puternice crede-ma si stiu ce poate a mea :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut k unii baieti au postat viteze de 270 - 275

 

mi-e greu sa cred asa ceva dar nu spun clar ca ar minti ....... sa nu ma inteleaga lumea gresit ca ii fac mincinosi dar mi-e greu a crede ....... ca si vorba aia "pana nu vad nu cred" :bow: ;)

 

 

de mentionat ca am pe moto filtre K&N aer si ulei ....... bujii iridium.......kit de lant D.I.D cu foaie 2 dinti..........finala Micron.

 

 

cu toate acestea al meu nu putea mai mult de 260 (zic eu) cu toate k max i-am dat 250.

 

 

eram singur pe moto cand am mers cu viteza aia si nu am chiar un fizic de luptator ca sa zic asa :bow: 65 - 67 kg :bow:

 

 

daca unii au postat vitezele alea inseamna k motorul meu are ceva de nu poate mai mult ??? aici am vrut sa ajung defapt :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut k unii baieti au postat viteze de 270 - 275

 

mi-e greu sa cred asa ceva dar nu spun clar ca ar minti ....... sa nu ma inteleaga lumea gresit ca ii fac mincinosi dar mi-e greu a crede ....... ca si vorba aia "pana nu vad nu cred" :bow: ;)

de mentionat ca am pe moto filtre K&N aer si ulei ....... bujii iridium.......kit de lant D.I.D cu foaie 2 dinti..........finala Micron.

cu toate acestea al meu nu putea mai mult de 260 (zic eu) cu toate k max i-am dat 250.

eram singur pe moto cand am mers cu viteza aia si nu am chiar un fizic de luptator ca sa zic asa :bow: 65 - 67 kg :bow:

daca unii au postat vitezele alea inseamna k motorul meu are ceva de nu poate mai mult ??? aici am vrut sa ajung defapt :bow:

 

 

ma .."no comment"...poate nu-mi mai merge mie bine vitezometru...dat fiind si anul motocicletei mele 94'...tot ce-i posibil..dar cu siguranta aveam peste 50 :bow: :bow: , si eu am filtru sport bmc, iridium, did, finala arrow..bla bla bla bla...ehh in fine e moto, e frumos...si ma bucur din plin de el...sunt super multumit de el... :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vara trecuta, autostrada bucuresti pitesti pana la km 30, 260 km cu pasager baiat ,aproximativ 75 kg pasageru (mai mult nu putea, eram blana), si 270 si ceva pana in 275 singur ,eu avand 86 de kg, tot blana, si alte incercari nebunesti , sa o dau pe o roata, numai cu pasager am reusit foarte usor din gaz, fara pasager very foarte greu da extrem de putin am ridicat-o (ori nu stiu eu cum se face ca la carte). ;)

 

 

Scuze ca un incepator se baga in vorba,NeBuN@Ke a raspuns la o intrebare si eu cred ca nu a exagerat.Cel care a lansat intrebarea are un cbr 600f4i care are viteza constructiva in carte 260km/h(stim toti ca se trece acest prah in realitate).Motoru colegului care a lansat intrebarea daca are kit D.I.D eu stiu ca acel kit sporeste demaraju si mai ia din vitezele de varf.Ma scuzati daca deranjez cu parerile mele dar vitezele maxime sunt influentzate de multi factori(vant,locatie,etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca un incepator se baga in vorba,NeBuN@Ke a raspuns la o intrebare si eu cred ca nu a exagerat.Cel care a lansat intrebarea are un cbr 600f4i care are viteza constructiva in carte 260km/h(stim toti ca se trece acest prah in realitate).Motoru colegului care a lansat intrebarea daca are kit D.I.D eu stiu ca acel kit sporeste demaraju si mai ia din vitezele de varf.Ma scuzati daca deranjez cu parerile mele dar vitezele maxime sunt influentzate de multi factori(vant,locatie,etc.)

Sal,

n-are nici o legatura marca kit-ului de lant folosit, cu viteza maxima, numai daca rotzile au mai multzi sau mai putzini dintzi... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

n-are nici o legatura marca kit-ului de lant folosit, cu viteza maxima, numai daca rotzile au mai multzi sau mai putzini dintzi... ;)

Salut.....nu ma refeream la firma dar ma gandeam ca acest kit are un dinte in plus.....eu asha am si parca tot tu mi-ai explicat ca o sa am demaraj mai puternic si viteza de varf mai mica......baiatu care intreba de viteza am vazut ca scria ceva de 2 dinti dar parca nu mentiona in + sau in - dar daca erau in minus nu cred ca se oprea la 260km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...