Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eingiăl aiz e pentru pustii care stau langa trotineta si fluiera dupa rapandule pe strada..

pentru cei care mai si merg cu motoreta e complet inutil, cand mergi cu farul aprins efectul e aproape nul. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul, eu as fi luat bi-xenon, cu bobinuta..

Sal,

crede-ma ca si eu as fi luat bixenon, dar s-a ivit ocazia aceasta si am profitat de ea.

Nu am gasit pe nimeni sa impart un set(pentru ca numai pentru mashina este) si e la 180 Euro setul, cel mai ieftin, nu am gasit pe nimeni la fel de nebun ca mine, sa dea 90 euro pentru un bec... :bigstar:

 

Angel eyes... nu mersi :bigstar:

 

Numai bine,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca gaseai bixenon, problema e ca acele kituri pentru masina au un singur releu de comanda a bobinutelor pentru faza lunga. Drept urmare, daca se doreste impartirea unui asemenea kit intre 2 bikeri, mai trebuie achizitionat un releu de comanda a fazei lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca gaseai bixenon, problema e ca acele kituri pentru masina au un singur releu de comanda a bobinutelor pentru faza lunga. Drept urmare, daca se doreste impartirea unui asemenea kit intre 2 bikeri, mai trebuie achizitionat un releu de comanda a fazei lungi.

:bigstar: Exact ...

 

Numai bine, :bigstar:

Raul :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place cum arata si n-am fluierat niciodata "dupa rapandule pe strada" nici trotineta n-am avut si pusti nu mai sunt de mult.

 

fiecare cu gusturile lui... :bigstar:

Sal,

si mie-mi place cum arata...pe R1 are patru becuri!

 

Dar pe un motor gen CBR F nu mai arata bine... parerea mea... :bigstar:

 

Numai bine,

Raul :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un CBR F-Sport si consider ca imi papa cam multa benzina.

 

aprox. 9 - 10 % in oras , afara inca nu am facut drumuri.

 

 

la ce ar trebui sa ma uit si ce ar trebui sa schimb eventual din consumabile.

 

 

 

am filtru de aer si ulei K&N.

 

foaie mai mare D.I.D Sport

 

finala Micron

 

 

 

poate e cineva care sa imi explice si mie cum sta treaba. stiu k papa mult modelele astea dar 10 % e cam mult zic eu .

 

Asfalt uscat la toti :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place cum arata si n-am fluierat niciodata "dupa rapandule pe strada" nici trotineta n-am avut si pusti nu mai sunt de mult.

 

fiecare cu gusturile lui... :bigstar:

 

Angel-Eyes merg cel mai bine si mai bine la BMW-uri. Faptul ca au fost adoptate si pentru motoare pe mine nu prea ma incanta...mi se pare un mic kitch...cei drept pe un R1 arata destul de bine insa cel mult atat. Nu ar avea loc pe un alt tip de motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un CBR F-Sport si consider ca imi papa cam multa benzina.

 

aprox. 9 - 10 % in oras , afara inca nu am facut drumuri.

la ce ar trebui sa ma uit si ce ar trebui sa schimb eventual din consumabile.

am filtru de aer si ulei K&N.

 

foaie mai mare D.I.D Sport

 

finala Micron

poate e cineva care sa imi explice si mie cum sta treaba. stiu k papa mult modelele astea dar 10 % e cam mult zic eu .

 

Asfalt uscat la toti :bigstar: :bigstar: :bigstar:

 

Ia incearca sa schimbi vitezele la 3000 de ture si sa nu mai turezi in draci motorul cand treci pe langa pustoaice, poate vezi vreo diferenta.

 

@Sawyer: Mie nu mi se pare ca arata prea rau . . .

post-3178-1201735835_thumb.jpg

post-3178-1201735866_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca arata bine si pe f-ul cu farul nou. este exact 2 ochi :bigstar: cam asa ar arata :bigstar:)

 

post-27759-1201718119_thumb.jpg

Sal,

pe R1 faza scurta se aprinde deodata st+dr.

La cbr-ul tau merge doar un far pe faza scurta, pe urma se aprinde si cel de-al doilea pentru lunga...

Cred ca ar arata cam aiurea ( parca ar fi chior motoru') - parerea mea :bigstar:

Daca ai merge numai cu pozitia aprinsa :bigstar: ... ar arata bine+ ca trebuie desfacut faru, care e lipit cu ceva silicon :bigstar: , cel putin la mine asa e, mi-a scapat ceva in far, in timp ce schimbam becul, si am vrut sa-l desfac, dar am renuntat cand am vazut cum e sigilat farul :bigstar: ...

 

Vb. cuiva de mai sus, gusturile nu se discuta. :bigstar:

 

Numai bine, :bigstar:

Raul

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul...de unde preloadere pentru furca...mai exact cati mm avem noi pe f4?

:bigstar: Sincer...habar nu am... :bigstar:

Am manualul acasa, am sa ma uit, in format pdf...

Daca-i tebuie la cineva...se rezolva.

 

Numai bine,

Raul

 

--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 16:19 -------------
A implinit acest topic un an.... LA MULTI ANI !!! Topicului si initiatorului acestuia... SINNER ...

 

Numai bine si Asfalt uscat...

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mi-am cumparat un set nou de oglinzi si nu se potrivesc...adik bratul e umpic diferit. Intrbarea era daca a desfacut cineva vre-o oglinda...dak pot sa desfac oglinda, sa separ bratul de oglinda si sa o montez la alt brat??!! Am incercat si am rasucit de vreo 2 mii de ori..fara rezultat :kiss: :D

post-27535-1202023267_thumb.jpg

post-27535-1202023280_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mi-am cumparat un set nou de oglinzi si nu se potrivesc...adik bratul e umpic diferit. Intrbarea era daca a desfacut cineva vre-o oglinda...dak pot sa desfac oglinda, sa separ bratul de oglinda si sa o montez la alt brat??!! Am incercat si am rasucit de vreo 2 mii de ori..fara rezultat :hug: :kiss:

Sal trebuie sa dai sticla de la oglinda jos, si pe urma ai acces la acea piulita de strangere / destrangere ...

 

Bafta, :D

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul se prezinta intr-o stare deosebita fara carene sparte sau revopsite cu km dati inapoi. cumparata de la proar iasi cu garantie si service facut la ei. in vara lui 2007 i-am schimbat urmatoarele: buji iridium, filtru k&n aer, kit lant,placute frana saito, semeringuri furca fata, toba arrow. laexterior multe inbunatatiri : parbriz puig, oglinzi carbon, semnale leduri, pozitie led, stop led, mansoane harris, protectii jambe carbon...............etc. ce vedeti in poze nu arata chiar foarte bine cat e de frumoasa. ideala pt incepatori si nu plictiseste nici profesionisti. a fost motorul anului in 97 si are cele mai bune note dintre cbr 900rr vfr750 si vtr1000. este un motor foarte fiabil care face 100000km fara griji . IN PRET INTRA SI : TOBA STOK, SEMNALE STOK, OGLINZI REZERVA, PARBRIZ ORIGINAL SI STOP ORIGINAL.

Din pacate m-am hotarat sa o vand pt vreau sa imi iau surata mai mare 1100xx.

Radu 0723348243 sau 0741688251. va astept sa o vedeti.

3450e fix nenegociabili, in care intra si piesele originale date jos pt a pune tunning.

E foarte posibil sa vand de luni toate piesele tunnig la bucata pt ca am observat ca nimeni nu pune pret pe ele in afara de mine:

-oglinzi carbon 50e

-parbriz puig 50e

-stop led 50e

-toba arrow 150e

-filtru k&n 70e

la partea mecanica nu vand nimik. ce se vinde se scade din 3450

post-13765-1202455155_thumb.jpg

post-13765-1202455170_thumb.jpg

post-13765-1202455191_thumb.jpg

post-13765-1202455212_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt un mers cat de cat linistit (4-5000 rpm), prin oras, cu accelerari pana in 7-9000 rpm din cand in cand, as putea pune Motul 7100 in loc de Motul 300V? cam bate vantul prin buzunare si parca n-as mai da 50 de lei in plus pt 300V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt un mers cat de cat linistit (4-5000 rpm), prin oras, cu accelerari pana in 7-9000 rpm din cand in cand, as putea pune Motul 7100 in loc de Motul 300V? cam bate vantul prin buzunare si parca n-as mai da 50 de lei in plus pt 300V.

e bun si 5100...

 

Numai bine,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...