Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai ce vreme ... footui :burnout:

 

Frumoasa Oradea zilele astea. Bre Gixxer, tu stai intre turnul de apa si spitalul de copii?

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

ma puteti ajuta si pe mine cu un manual de utilizare, nu de service ca-l am, pentru un F4i Sport? Am nevoie de cum pot seta ceasul si cateva alte info de prin manual.

 

Thanks and ride safe!

 

 

gabi_tro e id ul, iti dau eu manualul

 

hehe aici nu... sper sa nu vina si la voi ;)

 

sorry de offtopic :burnout:

 

mama saraca, nu i ai luat si tu o husa?

 

Ma intereseaza si pe mine o evacuare two brothers, stie cineva de unde as putea sa o iau la un pret mai bun? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine-mi imprumuta si mie o pereche de oglinzi, pentru un amic, are nevoie doar la R.A.R. Dam o bere :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor cu doua roti! Sunt pus in fata unei probleme pe care nu stiu daca sa o consider problema. Am o honda cbr f3 pc31. Motorul merge perfect,fara zgomote rateuri si toate cele, dar in momentul in care o scot la drumuri lungi in afara si o tin turata in plaja de la 5000- 6000 rpm in orice viteza, a 5-a sau a 6-a ,motorul parca merge putin in suturi,nu foarte sesizabil,dar totusi nu regulat.Face asta in special la 5500 de ture,tinuta constant in aceasta turatie.Daca accelerez dupa ce trece de 6000-6500 de ture,deja merge foarte ok.Sub 5000 rpm,iar merge foarte bine.In orash cel putin nu se simte,doar la drum lung. Stiti daca este normal sa faca asta?Am schimbat la ea bujii,curatat filtru aer,chit lantz nou.Nu e de la ele.

Si inca o problema,nu stiu daca la voi face: sunt in viteza 1 ,accelerez pana peste 40-50 km/ora iar cand vreau sa trec a 2-a,nu imi mai intra daca motocicleta ruleaza cu viteza mare.Intra doar fortata rau si caraita.Ale vostre fac asta?

Va multumesc mult! Sa ne vedem mai repede pe sosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor cu doua roti! Sunt pus in fata unei probleme pe care nu stiu daca sa o consider problema. Am o honda cbr f3 pc31. Motorul merge perfect,fara zgomote rateuri si toate cele, dar in momentul in care o scot la drumuri lungi in afara si o tin turata in plaja de la 5000- 6000 rpm in orice viteza, a 5-a sau a 6-a ,motorul parca merge putin in suturi,nu foarte sesizabil,dar totusi nu regulat.Face asta in special la 5500 de ture,tinuta constant in aceasta turatie.Daca accelerez dupa ce trece de 6000-6500 de ture,deja merge foarte ok.Sub 5000 rpm,iar merge foarte bine.In orash cel putin nu se simte,doar la drum lung. Stiti daca este normal sa faca asta?Am schimbat la ea bujii,curatat filtru aer,chit lantz nou.Nu e de la ele.

Si inca o problema,nu stiu daca la voi face: sunt in viteza 1 ,accelerez pana peste 40-50 km/ora iar cand vreau sa trec a 2-a,nu imi mai intra daca motocicleta ruleaza cu viteza mare.Intra doar fortata rau si caraita.Ale vostre fac asta?

Va multumesc mult! Sa ne vedem mai repede pe sosele.

 

 

pregateste-te sa schimbi ambreajul..verifica cablu sa nu fie defect(demonteaza-l si scoate-i firul controleaza-l sa fie intreg fara fire desprinse) si daca nu e din aceste cauze ...atunci urmeaza cutia de viteze...sper sa nu fie asa...100% e ambreajul....

sa ne auzim la mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pregateste-te sa schimbi ambreajul..verifica cablu sa nu fie defect(demonteaza-l si scoate-i firul controleaza-l sa fie intreg fara fire desprinse) si daca nu e din aceste cauze ...atunci urmeaza cutia de viteze...sper sa nu fie asa...100% e ambreajul....

sa ne auzim la mai bine.

multumesc frumos !Asa ma gandeam si eu,ca e ambreiajul.Oricum si cand bag a 1-a cam trozneste.Stiu ca e normal sa trozneasca,da a mea trozneste destul de tare. Oricum chestia cu turatie iregulata la 5500 rpm ma deranjeaza mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine-mi imprumuta si mie o pereche de oglinzi, pentru un amic, are nevoie doar la R.A.R. Dam o bere ;)

 

Ce faci bre!?... vii la Bikes on ice?!? ... noi ne-am hotarat ca mergem si pe zapada! :agree: ...brasovu a luat-o razna!!! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am debutat pe strazi..nu mi-a mers forumu sa va avertizez sa va ascundeti:)... oricum honda s-a prezentat impecabil a plecat de la prima cheie (nu chiar prima ca nu aveam benzina :crack:) dar dupa ce am trecut-o pe rezerva a plecat ceas). Dupa ce am inchis o iara in turnu d efildes (a se intelege garaj) i-am scos bordu si pambrizu' si de aici rezulta o serie de intrebari:

 

Unde gasesc un pambriz civilizat si la ce pret:D

Am vazt ca bordu are bece nu leduri, unde gasesc astfel de bece? (ca am arse fro 4) si daca se pot pune leduri in loc (caci am observat ca sunt infipte intr un anus de plastic si nu au fasung deci teoretic se poate pune led in loc)

 

Am presupus in mod stupid ca stiti dar daca presupunerea mea este stupida asa cum presupun am sa lamuresc: Am un F3..:laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am debutat pe strazi..nu mi-a mers forumu sa va avertizez sa va ascundeti:)... oricum honda s-a prezentat impecabil a plecat de la prima cheie (nu chiar prima ca nu aveam benzina :crack:) dar dupa ce am trecut-o pe rezerva a plecat ceas). Dupa ce am inchis o iara in turnu d efildes (a se intelege garaj) i-am scos bordu si pambrizu' si de aici rezulta o serie de intrebari:

 

Unde gasesc un pambriz civilizat si la ce pret:D

Am vazt ca bordu are bece nu leduri, unde gasesc astfel de bece? (ca am arse fro 4) si daca se pot pune leduri in loc (caci am observat ca sunt infipte intr un anus de plastic si nu au fasung deci teoretic se poate pune led in loc)

 

Am presupus in mod stupid ca stiti dar daca presupunerea mea este stupida asa cum presupun am sa lamuresc: Am un F3..:laugh:)

 

Pai daca tot arde becuri incearca sa vezi intai de unde e problema... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tot arde becuri incearca sa vezi intai de unde e problema... :laugh:

 

Pai nu le arde erau arse de cand am luat-o...:crack:)...dar nu m-am preocupat de treaba asta pan acum:)

sunt arse becurile care lumineaza cadranele nu toate dar sunt luminate prost si nu vad mare lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci bre!?... vii la Bikes on ice?!? ... noi ne-am hotarat ca mergem si pe zapada! :) ...brasovu a luat-o razna!!! :crack:

 

Prea frig! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si merge motorul? :crack: Nu e cam ieftin uleiul? :laugh:

bai sa stii ca merge f bine ..serios vb ...cel putin motoru' meu la varsta lui trage de rupe .merge ceas :D

 

e mineral sigur la banii astia.

de mers merge sigur, daca va uitati ce ulei recomanda honda in manual... :)

uleiul e luat de la un service(mymoto) dp viilor ...baietii au bagat cam 800l in schimburi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sa stii ca merge f bine ..serios vb ...cel putin motoru' meu la varsta lui trage de rupe .merge ceas :laugh:

 

 

uleiul e luat de la un service(mymoto) dp viilor ...baietii au bagat cam 800l in schimburi ...

 

Te-a combinat Cartus sa-i bagi motorex? :crack:

 

bai sa stii ca merge f bine ..serios vb ...cel putin motoru' meu la varsta lui trage de rupe .merge ceas :)

 

 

uleiul e luat de la un service(mymoto) dp viilor ...baietii au bagat cam 800l in schimburi ...

 

Nu conteaza cati litri au bagat,conteaza cat de bine se simte motoru' tau cu uleiu' ala...iar tu ca incepator(presupun) poti sa mergi si cu rotile patrate si n-o sa-ti dai seama,asa e la inceput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...