Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Strumfule da-mi te rog un PM cu pretul filtrului de benzina si un nr. de tel. ca sa vb.

Din pacate vad ca nu poti primi PM'uri..

 

filtrul de benzina este 50 lei

nr. tel: 0724560692 - Adi

 

 

 

Tocmai mi-am echipat moto cu un Mivv Sportline Titanium :bigstar: Suna demential pentru 120 euro :)

 

 

SportlinetitOvaleFlangia.GIF

 

Strumfule, da-mi mie silencerul si actele tobei :)

rapandula!

fix acelasi model mi l'am comandat si eu din italia.. :D

nu de alta dar tot la fel am pe F4 si sunt incantat.

 

nu am cum sa'ti dau silencerul ca am o promisiune de la un prieten ca ia mobra cu tot cu toba si vrea si silencer.

cat despre acte... o sa fac copie la certificarea care va veni cu toba ptr fireblade, ca actele pentru cea de pe F4 nu le mai am si oricum nu te ajuta certificarea de PC35 la SC50.. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

este in partea dreapta jos, o rotita (in spatele farului)

 

Multumesc Arhimede si george46. Puteti sa imi spuneti si ce trebuie sa demontez ca sa am acces la acea rotita? Carena frontala in contact direct cu farul, sau pot sa strecor o cheie pe sub bord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Arhimede si george46. Puteti sa imi spuneti si ce trebuie sa demontez ca sa am acces la acea rotita? Carena frontala in contact direct cu farul, sau pot sa strecor o cheie pe sub bord?

 

Nu trebuie sa demontezi nimic. Te duci in fata motocicletei si te uiti in spatele farului sa vezi exact pozitia si pe urma bagi mana dupa " suspect".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar cu jvarovschi, ti'am spus.. ;)

 

Nu stiu ce sa zic. Crezi ca ar da bine? :D Nu am chef sa rada amicii mei cand iesim la o cafea, la Everest! :D

 

PS. Mi-am vopsit carena si codita. Impecabil au iesit :D

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. Crezi ca ar da bine? :D Nu am chef sa rada amicii mei cand iesim la o cafea, la Everest! :D

 

PS. Mi-am vopsit carena si codita. Impecabil au iesit :D

Amicii nu, dar te vor venera pitzipuancele! :D

 

Bravo tati, ma bucur ca a iesit bine. Cu scarita si oglinda ce facusi? Hai ca ne vedem joi la Constitutiei. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amicii nu, dar te vor venera pitzipuancele! ;)

 

Bravo tati, ma bucur ca a iesit bine. Cu scarita si oglinda ce facusi? Hai ca ne vedem joi la Constitutiei. :D

 

Mi-am luat pedala si triunghiul de 929 de la Betzigas, teapa, nu merge. E diametrul mai mic. Apoi intamplator m-am intanlit la Arc cu "un 954" :D care avea scarite racing, am intrat in vorba si l-am intrebat daca le mai are pe alea vechi. Surpriza le avea si am cumparat comenzile dreapta cu 120 Ron. Oglinda am sudat-o in argon, abia se observa :D Maine seara sau Joi imi lipeste Mertan si stickerele.

Visual, mi-ar mai trebui rimuri si un tank pad mai calumea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, frumoase cele de la Motografix. Am mai vazut la Scorpio AZ niste tankpad-uri simple, dar din carbon la 70 Ron..pentru cine mai e interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut la Scorpio AZ niste tankpad-uri simple, dar din carbon la 70 Ron..pentru cine mai e interesat.

Nu's bune de carbon, sa iti iei cu gel, sa'ti mangaie ouțele! :D

 

a 2-a incercare... ;)

 

tati, tu o sa te imprastii pe cimentul ala pana la urma.. arata ca dracu! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si mii de felicitari pentru reusita! Nu vreau sa par atotstiutor (sunt incepator) dar poate acest clip te mai ajuta un pic:http://www.youtube.com/watch?v=QCg3BMGe52M&feature=fvsr

 

interesanta ideea de a tine capul si corpul mai in exterior... dar acolo unde ma dau eu nu e asfalt si asa am simtit mai bine daca stau mai ferm pe ea.

si eu sunt incepator.. e a 2-a oara cand incerc si reusesc sa pun jos genunchiul.

Cred ca in final tine de fiecare cum simte motorul.

ms de felicitari :D

 

tati, tu o sa te imprastii pe cimentul ala pana la urma.. arata ca dracu! :D

 

sper ca nu... simt ca are aderanta.. gumele au aderenta suficienta.

Oricum le-am incalzit,m-am aplecat treptat pana am considerat eu ca sunt incalzite, si abia apoi am inceput sa insist mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesanta ideea de a tine capul si corpul mai in exterior... dar acolo unde ma dau eu nu e asfalt si asa am simtit mai bine daca stau mai ferm pe ea.

si eu sunt incepator.. e a 2-a oara cand incerc si reusesc sa pun jos genunchiul.

Cred ca in final tine de fiecare cum simte motorul.

ms de felicitari :D

 

 

 

sper ca nu... simt ca are aderanta.. gumele au aderenta suficienta.

Oricum le-am incalzit,m-am aplecat treptat pana am considerat eu ca sunt incalzite, si abia apoi am inceput sa insist mai mult.

 

Ma bucur ca am putut sa-ti fiu de ajutor (chiar daca doar putin). Poti sa mai cauti pe youtube filmulete despre tipii de la MCN, poate ptr un wheelie in viitor. Spor la treaba. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da foarte amuzant azi mi-a sarit un bou in fata pe bvd urinii in portiunea spre prostitutiei si eram si la 100+ ... noroc ca a fugit tare....ca ne faceam praf amandoi ...am trecut la 1 metru de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecere, 100+ :D ;) :D

Duude, mai usurel :D

 

 

LE: faac, asta-i tare rau! Dar tipic romaneasca. Nimic nu ma mai mira.

La faze d-astea reactionez instinctiv (fraanaaaa) apoi fac pe mine si ..

apoi ma duc acasa si schimb pemparsu :D

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecere, 100+ :D ;) :D

Duude, mai usurel :D

 

 

LE: faac, asta-i tare rau! Dar tipic romaneasca. Nimic nu ma mai mira.

La faze d-astea reactionez instinctiv (fraanaaaa) apoi fac pe mine si ..

apoi ma duc acasa si schimb pemparsu

 

Stii ce? Mai bine te duci in padure!

Nu mai citi printre randuri. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol pai io ce crezi ca am facut: frana blana (ambele, spatele a plecat pe campii cred din in spate s a vazut chiar frumos). dificultatea in respiratie a disparut dupa 30 min, tremuratul picioarelor dupa 45 :D....si dupa reviziurea gresalelor :D) still working...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o singura greseala: viteza.. :D

 

din nefericire nu este atat de simplu este o zona de accelerare ok nu sunt drumuri laterale in mod normal vizibilitatea este maxima. Greseala mare nu a fost asta (sau ma rog nu numai asta) ci faptul ca am accelerat din spatele unei masini care s-a dat din fata mea si a redus semnificativ unghiul de vizibilitate (trecusem de trecerea de pitoni unde franasem dar nu ma apropiasem suficient de a 2 ca sa frannez iara)... din fericire restul de greseli care sa ma tranteasca pe astfalt au lipsit; greseala de pozitionare insa mi se pare una din cele mai grave care le poti face ca motociclist deci sunt varza :D

 

LE @ adi.p: la mare se vad ceberisti?....poate vin la constanta sa nu simtz ca tradez sfanta zi de joi:))

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interesez maine si iti dau un raspuns. Am un prieten care dezmembreaza un F3 :D

 

Sper ca nu sunt stresant dar ai vorbit cu prietenul tau, are si daca la ce pret sau lasa-mi un PM cu un nr de telefon, ti-as ramane dator. Nu mai rezist sa vad ca toata lumea se da si io stau in garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...