Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PS. Cum se prezinta vremea afara?
Pai accu zice ca e innorat da ca nu ploua...io acu nuj mai multe...

Mah, da' voi lucrati in buncar? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, da' voi lucrati in buncar? :moto:

 

Precum ai vazt m-am corectat..:wacko:...acu la mine floscaie cu soare... si eu mis la prostitutiei in piata...:wacko:...om vide ca parca fug norii da draq stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ghicitzi unde se scurgea apa de pe shaua mea? :moto:

 

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce caldura BAGA Fireblade'ul, parca merge niste apa din cand in cand la "izact".. :wacko:

 

la noi e de bine cand e cald ca oboseste productia de soldati...:moto:)

 

PS io in 10 minute o tai spre acolo deci da :wacko:)

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o mica/mare problema. saptamana viitoare imi expira ITP-ul. avand in considerare faptul ca sunt in sesiune si nu am timp sa alerg dupa statie de itp, spune-ti-mi si mie unde sa ma duc, cu programare bineinteles, ca sa scap de griji. ce am gasiit pe forum au un an vechime posturile, poate nu mai sunt excte datele. daca stie cineva ... PM me pleaseee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ce am gasiit pe forum au un an vechime posturile, poate nu mai sunt excte datele.

sigur ai cautat? nu de alta, dar posturile de pe aici sunt putin mai recente de un an, nu? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hihi, ai dreptate. eu m-am uitat numai in topic-urile cu titlul "ITP" sau "Inspectie Tehnica" si se pare ca pe acela l-am sarit. multumesc! :angry:

Editat de mirciulik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, deja e cam lung topicul asta sa il citesc eu pe tot, iar search-ul e cam greu de folosit.

Pe scurt: cine si-a pus "xenoale" pe cbr, mai precis F4, si cum a procedat ? Ce kit ati instalat, cat a costat etc ... ?

Mersi ! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata asta am reexperimentat traficul minunat din Buc...n-ai loc sa faci nici o manevra, masinile stau pe cm2, poti doar eventual sa mergi pe contrasens ca sa poti merge lejer, altfel faci scurta la mana de la atata ambreiaj si frana. Se merge haotic, toti se baga cu masinile aiurea parca ar avea numai tico si ei de fapt sunt cu vreo barca gen Passat. La Perla am vazut-o pe Pushu, care se chinuia sa se strecoare pe St. cel Mare...nici o sansa, mergeau aia ca disperatii.

In weekend am parcurs vreo 150km in oras, daca nu chiar mai mult si am avut parte de tot felul de surprize: mers pe langa bordura cu pasager, a tras unu de volan sa ne omoare nu alta, c-asa vrea muschiu lui cu Kangoo...; mers pe banda 1 linistit cu 50km/h si venit un bou taran, venit de la CAP, sa faca dreapta de pe banda 2 si tot el gesticula la mine; "baetii da cartier" de la mine de acolo mi-au facut intoarcere de 360grade cu frana de mana in fata, noroc ca nu plecasem de mult timp si n-aveam viteza am reusit sa opresc la timp, niste imbecili, i-as castra pe toti; taximetrist care-mi taie fata si se opreste in fata mea si incepe sa injure, ca de ce nu ma dau la o parte ca sa vina el "bulibasa"; tot felu de "capsunari" cu masini aduse de prin Spania de scria numa "sex star" si alte balarii de genu pe ele, care n-au nici o treaba cu regulile de circulatie...jungla Bucuresti.

Multumesc motorului, a fost tare intelegator cu mine si m-a ajutat :blink: , desi m-a cam fript cadru pe gamba tot weekendul chiar si cu cizme in picioare...:angry:

 

@CMYK:Eu mi-am pus de la Luigi, ai aici topicu, gasesti sigur ce te intereseaza.

Xenon

Editat de Arhimede
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine tata, te plangi degeaba.. Ambreiajul la 600F e VIS, iar caldura bagata e mai mult decat suportabila. Astazi am luat 600'le ca nu aveam numar la 954 si mi'am adus aminte dupa o luna cat de misto este: sooo poofy la sha si la suspensii, sooo not doing anything pana la 5000rpm, frane sooo good (clar la 954 trebuie sa'i schimb placutele pe fata, lichidul si sa'i fac aerisire, franeaza mai chior ca 600F), soo not suprising no matter what u do..

It's a SOoo bike. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caldura care o baga e suportabila? Adik se poate si mai rau?

 

Am venit vineri de la Amckart, trebuia sa trec pe la Obor, asa ca Petricani-Ziduri mosi-Colentina-Obor era bara la bara si apoi spre casa Iuliu Maniu bara la bara. O placere in echipament complet de piele sa iti bage ventilatorul 100 grade fix in oo. Sa ne fi vazut (eram cu un prieten cu GSXR) cum mergem in picioare pe zonele mai libere sa ne bata vantul putin la zonele "fiebinti". Parca eram stunteri.

 

 

Revenind: stiti cumva unde pot sa copiez o cheie cu chip? S-a rupt una in capacul de la rezervor si nu as vrea sa raman fara cheie de rezerva.

Alte solutii in afara de reprezentanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caldura care o baga e suportabila? Adik se poate si mai rau?

sa vezi 954 ce usuca rufele.. daca pleci cu pantalonii uzi, pana la job ii ai uscati pe craci.

e delirant cand pleaca ventilatorul la semafor..

 

Revenind: stiti cumva unde pot sa copiez o cheie cu chip? S-a rupt una in capacul de la rezervor si nu as vrea sa raman fara cheie de rezerva.

Alte solutii in afara de reprezentanta

vorbeste cu @adidas, are expertiza in domeniu.. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...