Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Pai e simplu: se poate sa ai pe ambele HID, insa nu vei avea flash ca lumea. Asta ptr ca ii ia un timp pana sa se aprinda in parametri. Parerea mea e sa'ti pui pe scurta un HID la 5000K (cel mai bun compromis looks vs. performance), iar pe lunga sa iti pui un Philips Night Vision care e mult mai aproape de culoarea unui HID. Oricum, cat mergi tu pe "lunga" ca sa merite compromisul de a avea HID pe lunga in detrimentul unui flash potent? :scratch:

 

 

ok deci pun xenon pe scurta si night vision pe lunga.

inca o intrebare... HID 5000K ce nuanta e? albastruie?iar night vision ce nuanta are?

 

mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok deci pun xenon pe scurta si night vision pe lunga.

inca o intrebare... HID 5000K ce nuanta e? albastruie?iar night vision ce nuanta are?

 

mersi anticipat.

Nu, 5000k este un alb diamant aproape la fel ca si 6000k, 8000 parca este un albastru,

 

 

Mesaj completat

O mica, mare problema am intampinat astazi la montarea de xenon.

Pe scurt, a venit azi pachetul, ma instruiesc, si m-am gandit sa-l si pun, insa intunericul nu m-a lasat sa-i dau de cap..

 

L-am montat exact cum este schema, a mers totul fara probleme, insa intr-un final, nu se aprinde.

Daca dau flash-uri de faza lunga merge electomagnetrizarea becului, adica intra si iese, dar nu se aprinde(sper ca am pronuntat corect)

Ce e de facut?

Se poate masura becul daca e ars sau nu ?

Daca vrei pot face o poza cum am facut legaturile, solicit putin ajutor.

Multumesc !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudatenia cu ochi in frunte :moron: .....la naiba ce te invidiez :scratch:

 

Ăăăăăăă! Stai, piua. La asta cu ce se răspunde? Că sincer nu înțeleg. Ar trebui să zic mersi?

Sună cam cinic mesajul tău... (cel puțin în perceptia mea, poate o fi greșită)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca zice ca te individiaza... e clar... te-a injurat... :P

Mesaj completat

 

 

ah... ca a scos capu pe (nu la) geam sa vada chestia aia alba de pe mobre? :moron:

 

Mobra mea e la garaj de 2 zile... :moron: Eu nu vad zapada :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la ce am spus mai sus, am rezolvat problema, adica din graba aseara am pus la ballast o mufa inversata cu + si -.

Insa pana am prins farul innapoi i-am facut cateva proble cu faza scurta si lunga, cand era gata , ghici, baterie descarcata.

Asa repede se consuma o baterie daca lasi becul aprins, sa zic 10-15 min continuu ?

Va multumesc pt ajutor !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cand esti pe rezerva sageata este in jos, cand este la orizontala gazul e inchis..iar cand este in sus esti pe rezervor plin.

Cu placere. :scratch:

Editat de Calin26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, o intrebare posesorilor de f2/f3: ati pus vreodata pe ele cauciuc de 180? se aseaza bine pe janta? intra fara sa ''roada'' nimic pe'acolo pe la aripa?afecteaza tare ciclistica? intreb deoarece am gasit unul bun la un pret bun dar vreau sa stiu daca sa-l iau fara sa mi para rau dupa. merci

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilasi, ca tot veni zapada vreti sa merem sa patinam in seara asta? sa facem miscare, sa ne dam pe curbe cu gheniunchiul, cu.rul sau alte partia ale corpului pi jos?

Alecs, micul SATANIST REPRIMAT !!!!!

(h)Up! la 18.45 la Floriceasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat toata problema cu xenonul, rezultatul e in poza.

Montajul este simplu, dai toata fata jos, adica carena cu far, schimbi becul, ii montezi pe undeva balastul, (daca are cabluri lungi recomand sub sa, deoarece la montarea farului am cam avut probleme, lipsa de loc) pozezi firele, pui farul la loc, si gata treaba.

Rezultatul, vede foarte bine !

post-47564-1260632662_thumb.jpg

post-47564-1260633127_thumb.jpg

Editat de Ecko72t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furca juguri semighidoane electric roti ,sa .scarite .de la un F2 de vanzare , care are nevoie PM

 

 

Man... nu mi-o lua in nume de rau... dar ca sfat asa pt succesul comercial... daca tot intri pe subforumul asta unde chipurile discutam de CBR-uri... zi si tu frate doua tre vorbe... de genu:

 

"Ba zaelu ce sexi esti... vind roti cu spite de portelan de CBR F9 RR (contin ABS, EPS, ETC electronice)"

"Ba Alecs, ce satanist esti (toti Alexii)... vind sufa remorcat CBR... cu spatele (unicat, marca D&G)"

"Ba Gixxx, ce italian esti... vind jumatea dreapta de Ducati (merge la toate modelele)"

 

Puii mei... cred ca ai avea mai mult succes la vinzare si ai fi retinut ca o prezenta mai placuta decit ca un soi de spam-bot... parerea mea de fix 1 leu (gratis si ala).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man... nu mi-o lua in nume de rau... dar ca sfat asa pt succesul comercial... daca tot intri pe subforumul asta unde chipurile discutam de CBR-uri... zi si tu frate doua tre vorbe... de genu:

 

"Ba zaelu ce sexi esti... vind roti cu spite de portelan de CBR F9 RR (contin ABS, EPS, ETC electronice)"

"Ba Alecs, ce satanist esti (toti Alexii)... vind sufa remorcat CBR... cu spatele (unicat, marca D&G)"

"Ba Gixxx, ce italian esti... vind jumatea dreapta de Ducati (merge la toate modelele)"

 

Puii mei... cred ca ai avea mai mult succes la vinzare si ai fi retinut ca o prezenta mai placuta decit ca un soi de spam-bot... parerea mea de fix 1 leu (gratis si ala).

:laugh: :huh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat toata problema cu xenonul, rezultatul e in poza.

Montajul este simplu, dai toata fata jos, adica carena cu far, schimbi becul, ii montezi pe undeva balastul, (daca are cabluri lungi recomand sub sa, deoarece la montarea farului am cam avut probleme, lipsa de loc) pozezi firele, pui farul la loc, si gata treaba.

Rezultatul, vede foarte bine !

 

 

frumos .. arata bine.

o sa incerc si eu sa imi pun.

doar sa vina mosu cu traista plina :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cand esti pe rezerva sageata este in jos, cand este la orizontala gazul e inchis..iar cand este in sus esti pe rezervor plin.

Cu placere. :laugh:

esti sigur ca atunci cand sageata e in jos ,gazu' nu e inchis? asa e logic,cel putin ,iar broasca mea asa reactioneaza :huh:

 

Man... nu mi-o lua in nume de rau... dar ca sfat asa pt succesul comercial... daca tot intri pe subforumul asta unde chipurile discutam de CBR-uri... zi si tu frate doua tre vorbe... de genu:

 

"Ba zaelu ce sexi esti... vind roti cu spite de portelan de CBR F9 RR (contin ABS, EPS, ETC electronice)"

"Ba Alecs, ce satanist esti (toti Alexii)... vind sufa remorcat CBR... cu spatele (unicat, marca D&G)"

"Ba Gixxx, ce italian esti... vind jumatea dreapta de Ducati (merge la toate modelele)"

 

Puii mei... cred ca ai avea mai mult succes la vinzare si ai fi retinut ca o prezenta mai placuta decit ca un soi de spam-bot... parerea mea de fix 1 leu (gratis si ala).

:laugh:

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat toata problema cu xenonul, rezultatul e in poza.

Montajul este simplu, dai toata fata jos, adica carena cu far, schimbi becul, ii montezi pe undeva balastul, (daca are cabluri lungi recomand sub sa, deoarece la montarea farului am cam avut probleme, lipsa de loc) pozezi firele, pui farul la loc, si gata treaba.

Rezultatul, vede foarte bine !

 

 

Nu a mai necesitat neste reglaje farul dupe aceasta operatiune?

 

Good posting, Zaelu, numa' ca m-ai cam suparat la faza cu SATANISTUL ! Ai beut cumva apa dupe Claudiu*???? :laugh: :huh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carefourr , Metro , benzinarii de genu OMV si Agip (numai ca la benzinarii sunt aproape de 2 ori mai scumpe)

 

 

h4 da? :laugh:

Mesaj completat

Din cate stiu eu: :laugh:

F3 sigur e H4 (normal ca unu singur fiindca H4 e singurul bec cu doua filamente)

F4 are acelasi far (sau asemanator) cu F3 deci tot pe H4 este.

F4i si F4i sport au doua becuri H7 (separate - nu in acelasi far)

 

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat toata problema cu xenonul, rezultatul e in poza.

Montajul este simplu, dai toata fata jos, adica carena cu far, schimbi becul, ii montezi pe undeva balastul, (daca are cabluri lungi recomand sub sa, deoarece la montarea farului am cam avut probleme, lipsa de loc) pozezi firele, pui farul la loc, si gata treaba.

Rezultatul, vede foarte bine !

 

Sa-l stapanesti sanatos, ai vazut ca n-a fost chiar asa de greu si nici nu trebe sa fi mare electrician :laugh:

Mesaj completat

Cum pe topic nu mai apar poze cu motoare, am zis să pun câteva cu noul meu F5. :laugh:

 

Uaaaau foarte frumoasa motoreta, s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...