Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Strumf, NGK normale sau Iridium? Ce zici? Nu ai niste gunoaie de IMR9C-9H pe acasa ca sa probez ceva? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumf, NGK normale sau Iridium? Ce zici?

La 954 nu ai optiune de pus "normale", doar Iridium.

La a mea am Denso, care sunt prima optiune in manualul de service. :bounce:

 

 

Alexuta, vezi ca ti'am raspuns inaintea ultimului tau post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cod au Denso? Si ai idee ce pret au? Ca pe mine asta ma doare. Numai iridiumurile-s 4 mil si peste astea imi mai trebuie si un BMC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cod au Denso? Si ai idee ce pret au? Ca pe mine asta ma doare. Numai iridiumurile-s 4 mil si peste astea imi mai trebuie si un BMC.

100 ron bujia ? :bounce: nu mai imi place 954

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU ma mai dau pe o roata, repet NU ma mai dau pe o roata :P Doamne ajuta..

Ziceam de BMC ca se curata si nu trebuie sa-mi iau in fiecare sezon altul :bounce:

Mersi de linkuri, preturile sunt foarte OK. Stii pe cineva care aduce de acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca alfamotors.ro are service bun ... si incearca si pe bb-motors

 

 

E discutabil... :bounce:

 

Eu ma gindesc sa mi-o servicez singur sau pe la oameni recomandati care simt ca au ceva de pierdut daca isi strica faima "ciupind" un moteretist facind treaba mai de mintuiala.

 

Daca as avea service-ul meu de moto as avea ca politica a firmei sa se dea (lunar sau trimestrial macar) telefoane oamenilor care si-au facut service la mine si sa fie intrebati de sanatate... a mobrei. Si fiecare mobra sa aibe fisa "medicala"... (deh... defect profesional :P ). Nu ma refer la mobre noi care au computere de bord sau mai stiu eu ce... ma refer la mobre vechi care reprezinta majoritatea.

 

Daca si cu parca...

 

 

=======

 

 

BMW-ul ala e urit cu spume :).... numai masca fata adica. La mine daca aia e facut in dorul lulii s-a terminat... A fost motivul pentru care nu am luat F4i care arata mai bine decit F4le (dpv mecanic) desi era doar cu 200E mai mult. Dar tot as vrea sa o vad.... macar sa ma rid de ea si sa ma pozez calare (daca ne da voie :lol: )

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abea am cumparato :P am si eu cbr f 1 cred :bounce: nu stiu mai nimic ... ceva sfaturi ?

tips? oricum am o vaga idee ca tre sa bag ceva bani in ea... dar momentan tre sa si invat putina mecanica despre cbr-uri

post-49821-1268835635_thumb.jpg

post-49821-1268835646_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abea am cumparato :) am si eu cbr f 1 cred :bounce: nu stiu mai nimic ... ceva sfaturi ?

tips? oricum am o vaga idee ca tre sa bag ceva bani in ea... dar momentan tre sa si invat putina mecanica despre cbr-uri

imi place designul,arata bine chiar :P este un f 2 mai degraba

cati bani a costat si cati km are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la acizitionarea oricarei motorete sh trebuie sa faci anumite operatiuni, unele ca este recomandat, altele ca sa stii ca sunt facute de mana ta (sau mecanicul tau)...

Cum ar fi uleiul si lichidul de frana schimbate, verificat si inlocuit daca e nevoie kit de lant, placute de frana, verificata carburatia, cablurile de ambreaj si acceleratie...

In mod normal, te uiti la ele cand o cumperi, dar nu stii ce tip de ulei a folosit, nu stii cum a mers pe ea, cat/cum a abuzat-o.

Eu mai am de facut la ea schimbul de ulei si carburatia.

 

Apropos, mi-a zis mecanicu' ca la motoarele cu kilometraj mai mare de 30.000 ar trebui folosit semi-sintetic, tocmai ca este mai gros si prinde mai bine pieselor.... acuma... stiti si voi, exista pareri si pareri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la acizitionarea oricarei motorete sh trebuie sa faci anumite operatiuni, unele ca este recomandat, altele ca sa stii ca sunt facute de mana ta (sau mecanicul tau)...

Cum ar fi uleiul si lichidul de frana schimbate, verificat si inlocuit daca e nevoie kit de lant, placute de frana, verificata carburatia, cablurile de ambreaj si acceleratie...

 

nu trebuie uitat de filtrul de aer, neaparat desfacut si uitat sub rezervor, sa nu ai surprize...ca mine :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditii de mers normal nu risti sa ai bube cu nici un ulei(avizat). am mers si cu 5100,300v si cu 7100(Motul), si cu Microl(Petronas) sau Motorex,toate full sau semi sintetice si n-am avut bube cu motorul iar motorul merge si acum ca in prima zi.

 

Atata timp cat bagi un ulei avizat si mergi normal poti sa mergi in liniste cu orice ulei avizat, fie el sintetic full sau semisintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditii de mers normal nu risti sa ai bube cu nici un ulei(avizat). am mers si cu 5100,300v si cu 7100(Motul), si cu Microl(Petronas) sau Motorex,toate full sau semi sintetice si n-am avut bube cu motorul iar motorul merge si acum ca in prima zi.

 

Atata timp cat bagi un ulei avizat si mergi normal poti sa mergi in liniste cu orice ulei avizat, fie el sintetic full sau semisintetic.

ce bine ca avem un batran printre noi :bounce:

Mesaj completat

mai vrea cineva vopsea rosie pentru etrieri?

post-45936-1268839499_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...