Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Doar SMAEB nu prea ma coafeaza, ca nu am nimic de cumparat. Am Honda :laugh:

 

Si eu am Hoooooonnndddaaaaaaa :D

 

 

In alta ordine de idei - eu nu cred ca ies la o tura decat duminica caci ziua de maine mi-e umpluta de un botez - ca sa nu mai zic ca de 1 mai ma duc la o nunta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dinspre Gr spre Oltenita grija mare la nisip si balega in curbe, mai ales in cele f stranse.

 

 

Asa cum zice si Jixu. Dar asta este stare drumurilor la noi in general. Poate ar fii mai bine drumul vechi de c_ta pana la calarasi si intoarcere lejera pe autostrada sau pe drumul vechi de c-ta (dar ultima data cand am trecut pe acolodinspre drajna=>lehliu mi-au cam sarit rinichi) sau de ce nu mers pana in slobozia (scuzati exprimarea, dar cum se numesc locuitorii din slobozia? ) cu intoarcere pe route66 aka drumul spre moldavia. :rolleyes:

Mesaj completat

ca sa nu mai zic ca de 1 mai ma duc la o nunta :laugh:

Cumva la Tulcea??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca merg pe traseul ala "Bucuresti-Giurgiu-Oltenita-Bucuresti" merg doar in recunoastere... adica incet, sa vaz ce hal de curbe/sosea e pe acolo. Traseul arata frumusel asa... dar...

 

De mers am mers numai pe bucata pina la rond la bifurcatie spre Oltenita... pe undeva pe acolo e o intersectie fara rond si acolo mi-a tisnit un bolovan in fata facind stinga spre Giurgiu... eu venind de la Giurgiu. a fost draguta senzatia :rolleyes: ...gtm de R'tard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Impresia e ca esti in camp si vezi, dar nu e asa deloc. Drumul e ok (adica nu e bombardat) dar are 3 capcane mari: praf, balegi si inclinatia inversa in unele curbe.

@Pushu(mic): Inteleg ca mergi incet, dar nu viteza e problema aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva la Tulcea??????

 

dupa intrebaea asta mi se pare mai roz, zic merci ca e in Bucuresti

 

....Impresia e ca esti in camp si vezi, dar nu e asa deloc. Drumul e ok (adica nu e bombardat) dar are 3 capcane mari: praf, balegi si inclinatia inversa in unele curbe.

@Pushu(mic): Inteleg ca mergi incet, dar nu viteza e problema aici.

Mah nu mai speria fata, ca daca merge incet si e si atenta nu pateste nimic. Go Pushu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu vreu pe drumul ala ptr ca : 1 amintiri neplacute

2 destul de anost drumul pana la intersectia GR => Oltenita.

3 este destul de greu drumul ptr o plimbare si cu foarte multe curbe unde poti sa ai mari surprize .

 

Oricum cred ca am sa aleg sa-l duc pe cel mic la SMAEB sa se invete de mic cu motociclismul! :laugh:

 

pushule, nu te lua dupa baietii astia. D) Drumul este excelent pana la Giurgiu (autostrada) si spre Oltenita drumul este ingust, dar foarte bun, cu curbe stranse (dar nu prea) doar prin localitati, unde mergi oricum cu viteza mica. Trebuie totusi sa ai grija la noroiul lasat pe asfalt de tractoare/carute care ies din camp. Drumul Oltenita - Bucuresti este ceva mai prost, trebuie sa fii foarte atenta la gaurile din asfalt, unele sunt chiar mari, dar daca mergi moderat (noi am mers cu 120-140-160) le vezi din timp si nu e problema.

 

Pentru mine a fost primul drum in afara Bucurestiului asta si m-am simtit excelent. Asa de relaxat eram la intoarcere ca aproape de casa am facut buf!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa vorbesc cu cineva care are un cbr 600 f4i din 2005.... is curios de o chestie.... legata de suspensii si reglaje

Editat de CHUCKY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa... eu am fost si m-am intors deja... am facut aproape 3 ore dar mergind singur... :rolleyes: nu am oprit decit pentru un susu cam 2 minuten.

 

Impresii... foarte fain drumu... dar trebuie invatat putin.

Cind se face stinga spre Oltenitei in prima localitate sau inainte sa intri in ea sint niste viraje de te ia mama Gaia daca nu esti atent... eu era sa nu fiu. Am blocat spatele si m-am dus nitel tiris in timp ce viraju venea... venea... Stiu... nota doi... stau jos.

In "Cascioarele" iara... vreo 2 viraje de alea de te trezesti ca nu se mai termina si esti pozitionat ca lula si esti prea iute...

 

Am ratat doua viraje de 90 de grade :P ... am crezut ca strada merge drept dar drept era dum pietruit... on brakes!!

 

 

Dupa Oltenitei drumu e in lucru... i say again... drumul este decopertat pe petice... am luat cam la 100 la ora o mare ripa artificiala cam echivalentul unei borduri mai mici :lol:... am accelerat usor inainte de ea dar nu stiu daca s-a pus... era ceva morcov acolo.

 

Inspre Frumusani si apoi dupa spre Popesti... multi berbeci care depasesc absolut fara durere de plua ca vii din fata... am obosit de cit am ridicat mina cu degetul potrivit spre ei. :D

 

 

Oh... era sa uit... stiti voi cind m-am intrebat oare ce se intimpla daca pica tija de la schimbator in mers? Ei bine... Nu se intimpla nimic... mi-a cazut iar pe la 160... :laugh:

 

 

Ma duc sa halesc... nu-s daca mai ajung la SMAEB...

Mesaj completat

 

 

Buh... abia acum am observat... am pierdut steguletul... aparent s-a rupt... me sad...

 

I'll build a new one... bigger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu acasa. Drumul este foarte misto iar curbele alea sunt numai bune sa inveti sa te dai. Fiind in localitate nu se merge tare si e timp sa-ti vizualizezi trasa. Evenimente n-am avut, mai putin un SUV care ma depasit pe contrasens pe drumul spre Giurgiu, eu fiind pe banda 2 si cu vreo 120-130 ... ala a trecut ca vantu' pe langa mine.

A, si in Oltenitza exista restaurant libanez :laugh: si un complex sportiv cu o terasa de fitze. Noi am pierdut 3 (trei) ore numai in Oltenitza.

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru griji! :rolleyes:

 

PS: Zaelu, exista telefoane!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o tura ieri la salon pentru cumparaturi in viteza imediat la ora deschiderii cand abea vedeai vizitatori prin salon am mai dat o tura si azi.

 

Am avut ce vedea in parcare,cel putin 400 de motociclete , am ramas uimit sa vad foarte multe F-uri de Buc sau IF care habar nu am cine sunt,pe aici nu intra cred.

 

Au fost si intalniri neprevazute cu Xite,Claudiu,Jixu,George46,Gabarab,Petrica ca si daca ne vorbeam nu ne intalneam asa :rolleyes:

 

Ma laud ca mi-am cumparat o pereche de ghete la un pret super si o pereche de ochelari Uvex bestiali :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pe la pranz la SMAEB, just in time sa vad show-ul de stunt. Mi-am luat si ulei Motul, la Mymoto aveau super pret. In rest cam saracut targul, lume putina si preturi mari de nu simti criza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.engadget.com/2010/04/24/reevu-l...-rear-view-sys/

 

 

Uite, cu asta se vede "bastanu" ca vine cu SUV-ul :rolleyes: . Si eu am probleme sa vad in oglinzi calumea... si nu doar ca sint mici... sint reglate sa vad in ele cind stau destul de drept la mers in oras... cind ma lipesc de rezervor... lula... se pot foarte bine plia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, cu asta se vede "bastanu" ca vine cu SUV-ul :D . Si eu am probleme sa vad in oglinzi calumea... si nu doar ca sint mici... sint reglate sa vad in ele cind stau destul de drept la mers in oras... cind ma lipesc de rezervor... lula... se pot foarte bine plia.

 

 

Foarte tare inventia ! Ar fi utila si ptr mine deoarece imi obturez singurel din oglinzi, din cauza volumului ocupat dar si a ceea ce ai spus tu mai sus !

 

 

 

Si apropo dl ZELU, :P , vad ca alarma matale nu este buna deloc daca ajung si altii sa ti-o calareasca pe ANK-a. :laugh: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite bah... au ris toti de mine cind am zis de o casca ca a "colegului" predator... cu gel prin ea etc...

 

http://roof.fr/innovations/index.php?year=2003

 

roofx.jpg 2003bigview1.png

 

Articulatia vine exact in zone cu minimum de risc de impact si poti sa protejezi fata complet acum... bine in modelul lor au mers tot cu geam mare (si prost) dar e un inceput.

 

Faza dura e ca ideea lor dateaza tocmai din 2003... ca si mediatizarea... dar acum in 2010 inca avem casti de 1000€ cu liner din burete turcesc nedetasabil, fara breathe guard, fara chin guard, fara sun visor dar, de super firma... great! Fracking mofo's... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de casca e aia, mah? Dupa mine e simplu: gamela germana uorlduortu pentru chopperisti, open face pentru gabori si amatorii de touring serios, iar pentru restul lumii integrala, ca-i sfanta. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...