Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda... first of all... Sint OK. Se pare ca azi a fost iar rindul meu :laugh: . Am facut un mic poc. Cind am plecat de la servici din curtea interioara a policlinicii, eternul caine... o catea ;) a inceput sa latre pe linga mobra.... Initial plec din curte pentru a incalzi motorul inafara ca sa nu fac zgomot... asta ca sa nu credeti ca am plecat pe o roata... problema a fost ca diloaica a stat chiar in roata de data asta si cum eu nu feresc cainii... nu pentru ca am ceva cu ei, ci pentru ca nu vreau sa ii intarit mai tare cu atitudine "defensiva"... azi a reusit sa imi intre intre roata (amortizorul sting) si carena... => zbuf!

 

Damage report.

 

Cainele OK... eram plin de par si eu si mobra dar ea e OK. lol

Carena stinga (aceeasi) polizata oarecum... reparabila, cind oi avea bani.

Codita crapata... nu stiu daca s-a strimbat in decursul aventurii cert este ca minerul din spate s-a proptit intr-un zid si e si el putin polizat

Oglinda stinga, polizata usor... astea noi sint de metal :lol:

Cap ghidon si miner abreiaj polizate usor

Capac alternator polizat mai tare... culmea... eu am unu care nu se sparge...

Eu... genunchiul sting julit in 2 locuri (rotula din otel e la locul ei)... doare oleaca... posibil sa doara mai tare mai tirziu... inca nu s-a umflat.

Ma dor niste tendoane prin gamba... cred ca le-am intins cind am cazut... m-a prins putin sub ea...

Geaca julita si mai frumos...

Pantalonii rupti nitel...

 

Faza funny e ca ma gindeam sa dau o tura prin AXXA sa imi iau niste genunchiere... da' nu aveam bani scosi de pe card... la fel as fi vrut sa trec pe la benzinarie la MOL sa o spal cu jetul...

 

...care este. :)

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... first of all... Sint OK. Se pare ca azi a fost iar rindul meu :laugh: . Am facut un mic poc. Cind am plecat de la servici din curtea interioara a policlinicii, eternul caine... o catea ;) a inceput sa latre pe linga mobra.... Initial plec din curte pentru a incalzi motorul inafara ca sa nu fac zgomot... asta ca sa nu credeti ca am plecat pe o roata... problema a fost ca diloaica a stat chiar in roata de data asta si cum eu nu feresc cainii... nu pentru ca am ceva cu ei, ci pentru ca nu vreau sa ii intarit mai tare cu atitudine "defensiva"... azi a reusit sa imi intre intre roata (amortizorul sting) si carena... => zbuf!

 

Damage report.

 

Cainele OK... eram plin de par si eu si mobra dar ea e OK. lol

Carena stinga (aceeasi) polizata oarecum... reparabila, cind oi avea bani.

Codita crapata... nu stiu daca s-a strimbat in decursul aventurii cert este ca minerul din spate s-a proptit intr-un zid si e si el putin polizat

Oglinda stinga, polizata usor... astea noi sint de metal :lol:

Cap ghidon si miner abreiaj polizate usor

Capac alternator polizat mai tare... culmea... eu am unu care nu se sparge...

Eu... genunchiul sting julit in 2 locuri (rotula din otel e la locul ei)... doare oleaca... posibil sa doara mai tare mai tirziu... inca nu s-a umflat.

Ma dor niste tendoane prin gamba... cred ca le-am intins cind am cazut... m-a prins putin sub ea...

Geaca julita si mai frumos...

Pantalonii rupti nitel...

 

Faza funny e ca ma gindeam sa dau o tura prin AXXA sa imi iau niste genunchiere... da' nu aveam bani scosi de pe card... la fel as fi vrut sa trec pe la benzinarie la MOL sa o spal cu jetul...

 

 

 

...care este. :)

 

Deci grija mare la catei, pt ca au capatana tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu, cand s-a intamplat frate, dupa ce am vorbit noi? Vezi cu rotula aia de otel ce faci, ca nu stiu cat mai tine asa :laugh: ... In rest, sanatate maxima si lasa ca motorul se reface! Se reface cand vine mama lui de curier...cre'ca imi infig coltii in gatul lui si ii beau sangele, ca de prea multa vreme ma face sa astept releul ala de semnal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bai... maine ii cer RCA-ul :)

 

@Droom... da dupa ce am vorbit cind am plecat de la work01 pe la 13...

 

Oricum... tendonul vad ca isi revine... a fost doar intins nitel... genunchiul e doar julit putin in 3-4 locuri :lol: ... O sa imi iau niste genunchiere :laugh:

 

Am spalat-o... i-a mai trecut bosumflarea... la 18:30 are sa fiu la joia moto la 19:15 sper sa ajung la Constitutiei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve , am si eu o intrebare la voi find detinator de honda cbr f4i am totodata si o problema, e vb de \cele doua suruburi care intind lantul , s-au cam dus naibii si nu mia pot intinde lantul asa cum ar trebui si vroiam sa stiu daca stiti pe careva care vinde asa ceva chiar dintre cei care vand piese sh m-ar interesa ambele suruburi , ms si va astept cu un raspuns pe pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve , am si eu o intrebare la voi find detinator de honda cbr f4i am totodata si o problema, e vb de \cele doua suruburi care intind lantul , s-au cam dus naibii si nu mia pot intinde lantul asa cum ar trebui si vroiam sa stiu daca stiti pe careva care vinde asa ceva chiar dintre cei care vand piese sh m-ar interesa ambele suruburi , ms si va astept cu un raspuns pe pm

 

 

da' tu de ce n-ai plecat cu ei la plimbare? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sint niste suruburi ordinare... sau tre sa scrie ABIBAS pe ele? Au niste sigurante care se pot scoate si baga pe noile suruburi. daca vrei musai "shtoc" cauta prin zagaminele online de pe la noi... sigur pentru vreo suta de euro iti aduc unele colorate :laugh:.

 

Dar ce s=a stricat la ele? capul hexagonal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm back. Am fost pana la Brasov cu xcite si sotia ca sa o luam pe Ionela. Acolo ne-am intalnit cu AlterEgo & co. , Alex31 & co. si Arhimede & co.

Per total: vreme buna, drum bun (chiar bun, doar vreo 2 gropi pe la azuga); soseaua de centura a Ploiestiului se face incet dar se face bine; cativa bizoni pe drum, dar nimic grav.

Coada de masini de la iesire din Bucuresti pana la Snagov bara la bara si iar de la Comarnic; concluzie: trebuie sa fii cam idiot sau obligat de cineva sa te duci cu masina pe DN1 pe 1 Mai.

Cam atat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am ajuns ieri dupa amiaza in Piatra Neamt...Pe drum am intalnit 16 radare iar unul dintre ele ne-a facut o bucurie nespusa,120 roni la fiecare pt depasirea excesiva a vitezei ( 71kmh :laugh: ) .

 

:lol: Voi reveni cu poze,azi daca totul se rezolva "urcam la deal"... :)

Mesaj completat

;) Varful Muncelu

post-11570-1272829970_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he... destul de sus... sa nu ametesti :laugh: .

Trebuie sa vezi pe ce forestier am ajuns acolo...Ducati e un enduro andacava! :) Jos se vede orasul P Neamt si lacul de acumulare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...