Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Frate gabarab, polemica pe forum este un joc... doar un joc. Trebuie sa fie fun nu incrincenare. Nu se pierd biznisuri, femei sau alte acareturi in urma ei. Carevasazica... nu e nevoie de credinte in ale crashpadurilor... ca nu e o religie ffs si nici de puneri de picior in prag cu "Punct..." ca stii cum e... punct si de la capat.

 

Personal consider ca daca intr-o polemica am avut eu dreptate "absoluta", adversarul are tot dreptul... chiar obligatia, in caz ca gaseste ca ceva totusi s-a omis fie pentru clarificare fie pentru "intoarcerea rezultaturlui" in favoarea lui, sa "redeschida cazul". Asta inseamna ca niciodata un subiect nu e inchis... e cel mai safe pentru a mentine prieteniile prietenii.

 

Si inca o mica chestie... tot... ce as face eu intr-o polemica, daca stiu ca am dreptate... indiferent pe ce ma bazez... mai bine imi musc un deget pina la singe decit sa ma leg de caligrafia adversarului ca apoi toata "victoria" mea sa fie umbrita de o paralela la cit de importanta era o vocal_ in fraza X sau cit de lame este sa ma leg de asa ceva pentru a anula punctul de vedere (poate valid) al oponentului. :huh:

 

Celor care "cred" in crashpaduri eu le urez sa nu le probeze niciodata... iar cind eu voi termina seria de "teste" :cheers: si voi fi inventat crashpadurile aplicabile pe carena, sa arunce totusi o privire... ca cine stie.

 

 

Uiteti frumushika aci excite... in "3D"... se vad si crashpadurile :D

 

http://megaswf.com/view/0be2907a4ae012951a...f05377b4e1.html

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

V-a trecut?

 

Cam, am fost la buda si m-am golit. Aduci hartia? :)

 

 

 

Hmm... datorita faptului ca Amckart e din ce in ce mai denivelat si ca m-am plictisit de el de cate ori m-am dat, plus altul financiar (nu pot sa ma duc la greci), cred ca o sa fac o plimbare la Selena. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam, am fost la buda si m-am golit. Aduci hartia? :)

 

 

 

Hmm... datorita faptului ca Amckart e din ce in ce mai denivelat si ca m-am plictisit de el de cate ori m-am dat, plus altul financiar (nu pot sa ma duc la greci), cred ca o sa fac o plimbare la Selena. :P

 

Zilele astea m-a batut un gand si pe mine dar singur e no fun. In schimb am descoperit cateva trasee in jurul orasului unde cu putina atentie(verifici de pietris inainte) te poti da(aproape) ca pe circuit. Circulatie aproape 0. Nu m-am dar cu tobele pe jos pt ca eram in blugi deci oha genunchere...Traseul in schimb e TT style :blink:

post-11570-1273154140_thumb.jpg

post-11570-1273154221_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea m-a batut un gand si pe mine dar singur e no fun. In schimb am descoperit cateva trasee in jurul orasului unde cu putina atentie(verifici de pietris inainte) te poti da(aproape) ca pe circuit. Circulatie aproape 0. Nu m-am dar cu tobele pe jos pt ca eram in blugi deci oha genunchere...Traseul in schimb e TT style :P

 

Poti sa faci ce te taie vreju', TT sa fie la ei pe insula, ca-n Romania e moarte sigura si mersul pana la paine. :)

Deci probabil, cum imi iau mobretul de la Bardaci, cum vine salariul o pun de-o plimbare la Selena, sau la Serres, depinde. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa faci ce te taie vreju', TT sa fie la ei pe insula, ca-n Romania e moarte sigura si mersul pana la paine. :)

Deci probabil, cum imi iau mobretul de la Bardaci, cum vine salariul o pun de-o plimbare la Selena, sau la Serres, depinde. :hug:

 

Cum imi intra salariul o pun de-o plimbare pana la banca! :P

 

Serres,ti-au marit astia leafa sau asta e rasplata pt ca stai tot timpu la job? :blink:

Mesaj completat

Noul libresse ?

 

Pampers mai degraba :moto:

Mesaj completat

Poza cu SUV-u"

post-11570-1273158200_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Multumesc tuturor in legatura cu reply-ul vis-a-vis de crash pad-uri.

 

In cateva cuvinte...sunt incepator..sunt genul "hidos" cu ghete lungi, genunchere, etc....nu ma intereseaza. Crash-pad-urile vreau sa mi le pun deoarece era de 2 ori sa cad cu ea - 1 data pe loc si 1 data cu 10-15 km la ora.

 

In concecinta o sa vreau sa-mi cumpar crash pad-uri, insa avea o retinere: trebuie sa gauresc carenele...si parca mi se rupe sufletul...

 

@zaelu parca tu ziceai ceva de niste crash pad-uri care nu necesita gaurirea carenei?

 

Va atasez si 2 poze cu amanta mea!! :)

post-56742-1273177472_thumb.jpg

post-56742-1273177503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

@zaelu parca tu ziceai ceva de niste crash pad-uri care nu necesita gaurirea carenei?

...

 

Da... Alex31 are de alea si sint misto. Se prind de portiunea de cadru vizibila in fanta de evacuare a aerului de la radiator... se prind pe o zona mare ceea ce le face destul de safe pentru cadru... mai ales ca o indoitura in zona aia nu e critica... cred. Alea ale lui sint Motrax-uri daca imi aduc bine aminte si sint mai greu de gasit... eBay?

 

Alea de care ziceam eu ca se lipesc pe carene sint inca neinventate... dar se lucreaza la ele... in stil zaelian-balcanian... :P

 

 

 

Oh... ce crashpaduri imi recomandati pentru mobra asta?

 

lightcycle2.jpg

 

:blink: :)

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Multumesc tuturor in legatura cu reply-ul vis-a-vis de crash pad-uri.

 

In cateva cuvinte...sunt incepator..sunt genul "hidos" cu ghete lungi, genunchere, etc....nu ma intereseaza. Crash-pad-urile vreau sa mi le pun deoarece era de 2 ori sa cad cu ea - 1 data pe loc si 1 data cu 10-15 km la ora.

 

In concecinta o sa vreau sa-mi cumpar crash pad-uri, insa avea o retinere: trebuie sa gauresc carenele...si parca mi se rupe sufletul...

 

@zaelu parca tu ziceai ceva de niste crash pad-uri care nu necesita gaurirea carenei?

 

Va atasez si 2 poze cu amanta mea!! :)

Bine ai venit! Vezi ca maneta de ambreiaj e stramba, si daca tot zici ca esti incepator s-ar putea sa te incomodeze exact cand nu iti vei dori asta (10-15km/h printre masini sau vreun spatiu mai stramt). Incearca sa o inlocuiesti. In rest , sa o stapanesti sanatos si ia-o ushor si progresiv , este un motor foarte bun de invatat daca nu fortezi nota .

 

@alx31 : nici ca gluma nu e buna :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

X-citule, "cineva" ti-a furat motorul :) :P :blink:

Eram ieri in OMV sa imi cumpar o ciunga si-o inghetata si ma uitam la xte :hug:

Pacat ca venisem deja cu motoru' meu, ca altfel plecam cu al lui :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaelu, hai cu filmarea de ieri....sa ne vedem fetzele...

 

Unde te-ai pierdut? ca in piata nu ai mai ajuns.

 

Io ti-am zis ca facem o tura si la intoarcere direct in paiata prostitutiei.

 

 

 

Apropos: am si io nevoie de un bon de benzen de 50 ron dar alimentat maine ,aka sambata, si da as avea nevoie de el duminica. :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram ieri in OMV sa imi cumpar o ciunga si-o inghetata si ma uitam la xte :P

Pacat ca venisem deja cu motoru' meu, ca altfel plecam cu al lui :)

 

 

nici ca gluma nu e buna :blink:

 

..... aaaaaaaaaa... nici ca gluma nu e buna, get it? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu de 50, alimentat azi. Nu te ajuta?

 

 

Sa vedem daca se accepta. daca raspunsul este afirmativ te voi contacta in cel mai scurt timp posibil.

 

 

P.S. bonul,cat e bonul? :moto: :P

 

Apropo: ceva iesiri in week-end? Astazi pot mai pe dupa amiaza (14:00-15:00) iar maine daca tine vremea cu noi, meteorologu de servici GABARAB hai cu prognoza exacta, as fi disponibil de la 10:00-11:00 incolo. DAR VA ANUNT CA VREAU O TURA DE PLIMBARE :blink: NU DE ALERGARE SRINT :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...