Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

+ intr-o depasire de tir in ac de par (da, da stiu, am comis-o...)

 

welcome to the club :) :)

 

 

si pe tine te-a claxonat ca pe un gunoi? Eu am oprit sa halesc un sandvish in mijlocul naturii si cind m-a ajuns din urma m-a claxonat iar... gen... ^&$&*%^$%^#@%*&% :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai, nu prea a apucat c-a fost foarte din scurt si-am prins si-o piatra care m-a zgaltzait un pic si probabil omu' n-a vrut sa ma streseze in plus

Avantajul de a avea sexul slab :D :)

 

Acum pe bune, nu vreau sa te mai vad niciodata certandu-te cu asistentele de la vreo reanimare asa ca slow down ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat intinzatorul la distributie si "silenceeeeee" :)

 

 

:)

 

 

doar intinzatorul era vinovat ? l'ai schimbat cu unul nou ? ai pus unul cu surub ? eu mi-am comandat un un lant de pe egay . mi groaza sa schimb iara. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://vimeo.com/13758087

 

clipul de la nunta :D se stie!!! :)

 

Casa de piatra!

 

PS: frumos clipul

PS2: ... si pantofii si butonii si ceasul :)

Mesaj completat

Prima mea tura pe Cheia. Pina la Poiana Brasov si inapoi. Tot pe Cheia, ca nah, doar a fost prima data :P

Ce-am intalnit?

- pietre, criblura, nisip si bolovani in curba, mai ales in acele de par

- balega in curba - fix pe mijloc, sa n-o rataze cineva

- gipan depasind pe contrasens in curba

- un tanar+prietena intorcand din 3 miscari in curba

Ce-am invatzat?

SA MERG IN PROPRIILE LIMITE!! De fapt in 75% din propriile limite.

Ca asta m-a salvat din toate kkturile de mai sus + intr-o depasire de tir in ac de par (da, da stiu, am comis-o...)

 

 

Ai grija in concediu si daca ai timp sa ne scrii. bafta multa.

Editat de Dracushor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avantajul de a avea sexul slab :) :)

 

Acum pe bune, nu vreau sa te mai vad niciodata certandu-te cu asistentele de la vreo reanimare asa ca slow down ! :D

:P :) (chiar daca nu te-am vazut pana acum, I still agree)

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la a mea cu intinzator nou m-am bucurat pret de 4000 km. Acum a inceput iar sa bazaie, drept urmare fac comanda de lant nou. :)

 

 

Claudiu are si lantul nou... deci... :)

 

 

Eu ma bucur acum... zici ca e masina asa toarce... musai tre sa imi iau o toba ca ma seaca suieratul-vijaitor care se vrea a fi sgomot de mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezei si Sfinti si toate cele, sa ma f*t in tara asta de caca.t si de tigani borati si toate creaturile pamantului care s-au facut cu creier si fara vointa de a gandi.... x(

 

Mi-au futut butucul .... incercand probabil sa-mi fure motoru`... dar cand a sunat alarma, au fugit...

Si ghici ce... nu mai pot baga cheia in butuc... ca l-o fu*ut... deci nu mai pot nici macar debloca ghidonul...

Care stiti un lacatus care sa vina la fara locului? ca de mutat motorul e mai greu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage-ti toti un semnal de alarma, de le tine-ti acasa in fata blocului. Baietii au iesit la pescuit, care va pica aia e, e ca ruleta ruseasca.

Bafta gabarab, desi ti-as sugera o miscare la Honda si sa nu chemi un "lacatus" fix acasa unde o tii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage-ti toti un semnal de alarma, de le tine-ti acasa in fata blocului.

 

Am deja alarma pe ea... cred ca din acest motiv inca mai am motocicleta in fata blocului...

 

desi ti-as sugera o miscare la Honda si sa nu chemi un "lacatus" fix acasa unde o tii!

Si cum sa o mut daca ghidonul este blocat? de ridicat, e mai greu... de urcat intr-o duba, cu ghidonul blocat, la fel de greu...

 

 

Zaele... nu, nu aveam husa...

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca rezolvi butucul... macar o ai inca in fatza blocului.... mie nu mi se mai blocheaza ghidonul, din cate stiu inainte sa il cumpar a fost furat :P si acuma nema blocare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai sunt galben! Yeeey!

 

PS: cred ca sunt offtopic :P

 

PPS: si nici CBR n-am tupeu sa zic ca am ;)

 

ASL PLS: unde-mi fac si eu electrica?? Cam pute a ars cand incalzex motoru' si deja mi-o prajt o bacterie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu, oamenii pe aici sunt invidiosi ca acum ai pus distributia pe silentios. Ieri am facut si eu aceiasi operatie, aveam un zgomot deranjant pe la 5000rpm. Acum nimic...e alt motor :P .

De tinut nu stiu cat tine insa e mai bine asa. Eu l-am schimbat la Intermotorcycle ...cam scumpa manopera. Intinzatorul + garnitura cca 400 insa au pontat 1.8 ore manopera (mecanicul de acolo e chiar de treaba, a terminat in cca 30 min) pt ca asa e in catalog. Cu asta s-a ridicat la 550 - Vorba aia , dai un ban si ai liniste.

Se poate face si acasa insa trebuie sa ai experienta ca ginecolog sau chirurg ;)

In alta ordine de idei , cine stie unde se mai face ITP. Am inteles ca au schimbat procedura si acum au stand de franare si alte dracii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu, oamenii pe aici sunt invidiosi ca acum ai pus distributia pe silentios. Ieri am facut si eu aceiasi operatie, aveam un zgomot deranjant pe la 5000rpm. Acum nimic...e alt motor :P .

De tinut nu stiu cat tine insa e mai bine asa. Eu l-am schimbat la Intermotorcycle ...cam scumpa manopera. Intinzatorul + garnitura cca 400 insa au pontat 1.8 ore manopera (mecanicul de acolo e chiar de treaba, a terminat in cca 30 min) pt ca asa e in catalog. Cu asta s-a ridicat la 550 - Vorba aia , dai un ban si ai liniste.

Se poate face si acasa insa trebuie sa ai experienta ca ginecolog sau chirurg ;)

In alta ordine de idei , cine stie unde se mai face ITP. Am inteles ca au schimbat procedura si acum au stand de franare si alte dracii.

 

 

Nu ai facut decat sa prelungesti chinul. Peste putin timp va incepe sa bazaie iar, singura solutie cu intinzatorul este cel mecanic, pe care-l poti regla in timp, iar daca vrei tot solutie OEM, schimbi cu tot cu lant si patine.

 

Legat de ITP stiam ca doar la ei la RAR mai poti face ITP, desi sunt vorbe ca unele statii si-au luat standul de testare frane, dar nu stiu si daca le-au omologat de atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma ajute si pe mine cine stie unde e tabloul cu sigurantze la F4i sport. Nu mai merge semnalizarea pe fatza in partea dreapta, spatele merge, iar de oxidat am curatzat eu razuind cu surubelnitza si nimic... Poate are cineva o idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...