Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare , revin si eu cu o problema observata zilele astea si anume ca imi scapa ulei pe undeva , am dat carenele jos cu un tovaras si problema ar fi de la garnitura de chiuloasa , scapa ulei pe undeva prin stanga..am vazut ca au mai patit cativa asta , intreb si eu..ce`i de facut? Trebuie schimbata garnitura? Are idee cineva cam cat costa operatiunea asta , si cat costa garnitura de chiuloasa? Mi`a mai zis cineva ca nu e panica mare , ca nu se pierde mult..asa este? va salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe aproape .... La Ghermanesti (seamana) . Chiar a fost o plimbare foarte placuta ....

Mama ce curbe sunt de la ghermanesti in sus... :moto:

Dupa 3 zile de mers prin oras cu Stelutza, stat in trafic...mi-a iesit consum de 8%. Eu zic ca f bine :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , revin si eu cu o problema observata zilele astea si anume ca imi scapa ulei pe undeva , am dat carenele jos cu un tovaras si problema ar fi de la garnitura de chiuloasa , scapa ulei pe undeva prin stanga..am vazut ca au mai patit cativa asta , intreb si eu..ce`i de facut? Trebuie schimbata garnitura? Are idee cineva cam cat costa operatiunea asta , si cat costa garnitura de chiuloasa? Mi`a mai zis cineva ca nu e panica mare , ca nu se pierde mult..asa este? va salut.

 

prietene, daca iti scapa ulei pe la garnitura de chiuloasa atunci nu are cum sa fie bine! Cred ca manopera petnru schimbat garnitura asta este undeva la 2,5 mil. Daca e doar garnitura de la capac (cea de la culbutori) atunci e mai ieftin, pentru ca nu trebuie data chiuloasa jos. In rest trebuie sa pui la socoteala costul garniturii (nu stiu cat e, un set complet de garnituri e pe la 187 euro, dar acolo ai tot setul!) si, daca e cazul, al planarii chiuloasei. Asta e o operatie pe care o sa trebuiasca sa o fac si eu in primavara. Iti doresc succes!

Mesaj completat

Mama ce curbe sunt de la ghermanesti in sus... :moto:

Dupa 3 zile de mers prin oras cu Stelutza, stat in trafic...mi-a iesit consum de 8%. Eu zic ca f bine :kiss:

 

ravenitzo, ce poza ai la profil? Te-ai dat deja cu Steluta pe AMK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin, consum 7% in oras, tot cu 2 persoane, 600 RR. :moto:

 

Ma si mie mi se pare ca RR`u imi ia mai putin decat F`u. Ma rog , vorba aia , consumul variaza in functie de multi factori ... deci nu exista un consum "corect" , ci doar niste limite :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma minunez de scorurile date de voi. Eu scot cu f3-ul meu in oras cam 7,5. In afara stau pe undeva pe la 5-5,5 la suta si merg la drum intins cam 140 cu varfuri de 180-200. Precizez ca in localitati merg cu viteza legala :moto:. Cand am avut multe localitati am scos si 4,8%

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din contra, am un amic cu RR care se cam plange ca ii face vartej la rezervor.. El insa meerge destul de atipic, 5000+ rpm, iar cum de pe acolo incepe sa pishe si randul 2 de injectoare... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bun consumu .... a mea nu prea a vazut consum de genu in oras.

Mie mi se pare f ok, acu eu stiu ce sa zic...si la hornet imi papa 7% in oras...

 

E foarte bun? :kiss: Si ea are un țăcănit la ghidon. :moto:

Are, are...

 

Cum mai sa fie foarte bun? Pai la 954 am in oras 8.8-9.2, cum sa fie bun 8 la un 600?

La F4 aveam 6.8 in oras, zi de zi cu doua persoane.

Nu mai inteleg...unii spun ca e un consum f ok, altii spun ca e mult.

 

 

ravenitzo, ce poza ai la profil? Te-ai dat deja cu Steluta pe AMK?

Yep.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare f ok, acu eu stiu ce sa zic...si la hornet imi papa 7% in oras...

 

 

Nu mai inteleg...unii spun ca e un consum f ok, altii spun ca e mult.

 

The point is mergi cu ea si afara si vezi cat iti ia. Si eu eram alarmat cu 7.5 in oras la inceput, dar cand am vazut ca imi consuma atat de putin afara m-am linistit. Bani de benzina sa ai, ca in rest...

 

Mai bine zi cum a fost pe Amk in comparatie cu Hornetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cum mergi pana la urma.

Daca mergi cu motorul ca si cu masina, nu mergi turat inutil si folosesti cea mai mare treapta de viteza posibila pentru a nu merge subturat, atunci poti sa ai pretentii la consum. Daca urmaresti doborarea recordului de viteza atunci na, cat consuma devine irelevant. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine zi cum a fost pe Amk in comparatie cu Hornetul.

A fost ok, e mai stabila si se aseaza mai bine pe curbe. Nu stiu ce sa zic mai mult...oricum nu am fortat-o, inca tre sa ma mai obisnuiesc cu ea, dar o sa fie timp la primavara... :moto:

Mesaj completat

Depinde cum mergi pana la urma.

Daca mergi cu motorul ca si cu masina, nu mergi turat inutil si folosesti cea mai mare treapta de viteza posibila pentru a nu merge subturat, atunci poti sa ai pretentii la consum. Daca urmaresti doborarea recordului de viteza atunci na, cat consuma devine irelevant. :kiss:

Ideea este ca am mers cuminte, nici turat tare, nici viteza...doar trafic la greu si amckart... In fine, mai vad eu la primavara ce consum imi scoate si la drum lung/intins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...