Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc cristidb, exact asta ma interesa. Am sa incerc in weekend sa il strang sa vad daca rezolv ceva...

 

intinzator manual 2 mil scapi de orice troncanit si merge foarte bine motorul dupa. am avut si eu problema asta, e un baiat in voluntari care face piese daca ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intinzator manual 2 mil scapi de orice troncanit si merge foarte bine motorul dupa. am avut si eu problema asta, e un baiat in voluntari care face piese daca ai nevoie.

 

Am citit si de varianta asta dar am inteles ca daca nu stii sa il intinzi cum trebuie si cand trebuie risti sa uzezi/strici si mai repede lantul. Am sa incerc intai varianta sa mai strang arcul 3 ture si sa vad dupa cum merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu una d-asta. :)

 

e tot de la Sabin? Super fain! Se vede ca duci mai multa viteza in curba din felul in care este inclinata moto. Uite-asa se explica diferenta de 10 secunde pe tur. :) Lasa ca vedem noi la toamna, pana atunci scap si de michelinele pe care le am acum si imi pun ceva mai de distractie. Motorul nu cred ca il mai schimb ca trebuie sa branduiesc "frigiderul"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si de varianta asta dar am inteles ca daca nu stii sa il intinzi cum trebuie si cand trebuie risti sa uzezi/strici si mai repede lantul. Am sa incerc intai varianta sa mai strang arcul 3 ture si sa vad dupa cum merge.

 

nu se strange fortat se strange cat trebuie cat sa nu mai troncane, eu il am strans de cineva care stie sa faca chestia asta nu am facut-o eu. daca vrei poti sa mergi la el sa-ti spuna ce si cum. da iti confirm ca varianta cu arcul nu tine, tine maxim cativa zeci sau sute de km si dupaia te lasi de sportul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, diseara la 5 in Constitutiei.

:) mai dar unii mai si lucreaza. Eu personal la 6 ies de la munca, la 6.30 as fi in constitutiei. C'mon!

Cat priveste SMAEB, eu vin sambata, probabil pe la 13. Ne auzim la tel oricum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tot de la Sabin? Super fain! Se vede ca duci mai multa viteza in curba din felul in care este inclinata moto. Uite-asa se explica diferenta de 10 secunde pe tur. :) Lasa ca vedem noi la toamna, pana atunci scap si de michelinele pe care le am acum si imi pun ceva mai de distractie. Motorul nu cred ca il mai schimb ca trebuie sa branduiesc "frigiderul"...

 

Da, e tot de la Sabin. Cu rabdare si exercitiu recuperezi tu secundele alea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) mai dar unii mai si lucreaza. Eu personal la 6 ies de la munca, la 6.30 as fi in constitutiei. C'mon!

Cat priveste SMAEB, eu vin sambata, probabil pe la 13. Ne auzim la tel oricum. :)

 

FIY in Constitutiei e expo. se poate tot la BGS?

si sper sa nu plecati de acolo pana pe la 7.30 ca o sa incerc sa vin si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus ieri dimineata m-a prins putin ploaia si mi-am dat seama ca trebuie neaparat sa imi iau o aripa pentru roata din spate, deoarece am murdarit tot motorul. Am gasit ceva pe e-bay, dar stiti daca pot gasi si in bucuresti asa ceva?

Foarte tare huggeru' ala, pe vremea mea nu am gasit si ce era avea preturi neplatibile. Transport moca, go for it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa faceti intrunirea o saptamana joi,o saptamana vineri,sa vina si eu!!deci saptamana asta vineri! :)

 

eu sunt de acord, da' sti cum e...ca-n Parlament majoritatea decide

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Silviu : dupa ce am vazut poza aia , tot ce pot sa zic e ca iti recomand niste slidere si pt carene, plm.

 

pai are deja slidere de cadru, in poza ala de dreapta e aproape pe jos, eu zic ca ar trebui sa-l scoata, sa nu are cu el asfaltul :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci , mai vine cineva in seara asta................. ? Nu de alta dar sa nu ma opresc degeaba pe acolo .

 

 

PS e vb de p-ta prostitutiei la 7. Ca din cate am vazut eu in partea stanga,cum te uiti la casa popoului dinspre unirii, este inca parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai are deja slidere de cadru, in poza ala de dreapta e aproape pe jos, eu zic ca ar trebui sa-l scoata, sa nu are cu el asfaltul :laugh:

 

Da, le am pe alea de cadru, dar sunt prea lungi, ca ala pe stanga deja l-am scurtat putin. :bounce:

Mesaj completat

xcite, stai sa le vezi pe ale lui Petre. Inca putin si le da jos de tot. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...