Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salve ! Am si eu un CBR, dar probabil multi dintre voi stiti motorul, a fost a lui "norway" !

Pun si eu o poza, poate poate o sa ridice mana mai multi cand trec pe langa mine :cheers:

Multa bafta si asfalt uscat :rusinica:

post-19636-1184677648_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

dom'le am si eu o intrebare

sunt un doritor de cbr f3 dar......am un mic dubiu

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto motocicleta din imagine este, cel putin conform anuntului, un cbr 600 f3 din '96 iar exemplarul de fata este tot un f3 http://www.cksmith.net/pic/motorcycle/cbr/frontf3.jpg clar designul partii frontale este diferit cu mult imbunatatit fata de primul link....intrebarea mea este din ce an au cbr urile f3 designul din linkul 2? domnul blue angel are cbr din '95 si are un design mai nou ca ala din '96 :rusinica: :cheers: cineva sa ma scoata din nestiinta!!

 

ce ai vazut tu pe bikeshop e un model din 94... nicidecum din 96. Bafta

 

ca sa fiu mai explicit:

 

http://www.city.net.pl/ptycho/cbr600.html

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

dom'le am si eu o intrebare

sunt un doritor de cbr f3 dar......am un mic dubiu

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto motocicleta din imagine este, cel putin conform anuntului, un cbr 600 f3 din '96 iar exemplarul de fata este tot un f3 http://www.cksmith.net/pic/motorcycle/cbr/frontf3.jpg clar designul partii frontale este diferit cu mult imbunatatit fata de primul link....intrebarea mea este din ce an au cbr urile f3 designul din linkul 2? domnul blue angel are cbr din '95 si are un design mai nou ca ala din '96 :rusinica: :cheers: cineva sa ma scoata din nestiinta!!

 

 

Eeeeeeeeeeeeeexact...modelul din primul link este categoric un F2 pe cand modelul din al doilea link este un F3. F2-ul s-a produs pana in 94 deci 96...nup...nu prea cred...ori greseala ori minciuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate meseriasa combinatzia alb - bleu marin, avea un amic ale meu care voia sa il vanda. Ala o fi? Chiar ii spusesem fratie ce culori ai. Dar io tot fan Roshu negru is.

 

drept urmare mi-a sarit fix in globul ocular in prima poza VTR SP-1 Din spatele lui CBR.

Adu-l pe forum sa ne arate bestia. Sunt rare in romania SP urile. si mai e si roshu negru.. il am pe poster..acum ma uitam la el. Bestie de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR 600 FSport se aliniaza si ingroasa randurile :finger:

s-o stapanesti sanatoasa.... si te asteptam la o plimbare nocturna. numai bine :cheers:

 

salutare

dom'le am si eu o intrebare

sunt un doritor de cbr f3 dar......am un mic dubiu

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto motocicleta din imagine este, cel putin conform anuntului, un cbr 600 f3 din '96 iar exemplarul de fata este tot un f3 http://www.cksmith.net/pic/motorcycle/cbr/frontf3.jpg clar designul partii frontale este diferit cu mult imbunatatit fata de primul link....intrebarea mea este din ce an au cbr urile f3 designul din linkul 2? domnul blue angel are cbr din '95 si are un design mai nou ca ala din '96 :rusinica: :cheers: cineva sa ma scoata din nestiinta!!

anul din care cbr f3 are airboxul pozitionat sub far insa coada ramane tot ca la F2 sunt promotia 95-96(primul pas spre F3-ul adevarat care se fabrica total diferit si la carene, din 97 pana in 98>>astea au coada mai ascutita un pic)

bafta si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate meseriasa combinatzia alb - bleu marin, avea un amic ale meu care voia sa il vanda. Ala o fi? Chiar ii spusesem fratie ce culori ai. Dar io tot fan Roshu negru is.

 

drept urmare mi-a sarit fix in globul ocular in prima poza VTR SP-1 Din spatele lui CBR.

Adu-l pe forum sa ne arate bestia. Sunt rare in romania SP urile. si mai e si roshu negru.. il am pe poster..acum ma uitam la el. Bestie de motor.

 

hea hea ... Daca vrei sa vezi un SP1 roshu mergi pe la Water Park. E unu pe acolo. Proprietaru e un bodyguard de acolo. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru toate urarile de bine :finger:

 

Din pacate Dark rider pe iubita o tin la curte la Ploiesti,eu muncesc de zor de luni pana vineri la Bucuresti,deci doar in weekend fac corp comun cu mititica :cheers:

 

Off topic : Cine are de gand sa treaca prin Ploiesti spre Cheia,Brasov,...etc (centura mi se pare prea rupta sa te aventurezi pe-acolo) la o plimbarica , bagati un telefon si la baiatu' 0788807119.Eu sambata asta bag cel putin un traseu de genul Ploiesti-Cheia cu intoarcere pe Brasov-Predeal-Sinaia.

Haideti sa bem un cico la munte :rusinica: (primul rand il dau eu :cheers: )

Editat de Mammalousa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca ma alatur si eu - propietar de CBR 600 F4i. :cheers:

Acum am o problema nasola - vreau sa fac revizia (in Bucuresti) si nu stiu unde :) - am sapat in topicuri de profil de pe forumul asta pana am dat de petrol dar tot nu sunt lamurit - n-am gasit decat pareri contradictorii.

Voi ca propietari seriosi de CBR 600 F unde mergeti? Pe mana cui le dati pe ele, frumoasele? Cine se pricepe cel mai bine??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa par (cuvant urat), dar nu reusesc sa dau saua jos la f1-ul meu.. daca ma poate ajuta cineva? mesaj privat eventual?

 

In ce sens nu o poti da jos???ai dat carenele laterale jos si ai desfacut suruburile??sau cum??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai io am ramas prost cand am bagat nasu-n cartea tehnica a jucariei...

Exista un tabel in care zice ca uleiul se schimba doar la 1000, 12000, 24000km... :)

Io ma apropii de 6000 km si din cate am auzit (nimic oficial) tre sa-i fac schimbu ...

VOI CE MARCA DE ULEI FOLOSITI si ce FILTRU recomandati!???? :bigstar:

Vezi ca, din cate stiu eu, reviziile sunt la 1000/3000/6000 si apoi din 6-n 6 mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca, din cate stiu eu, reviziile sunt la 1000/3000/6000 si apoi din 6-n 6 mii.

 

De aia de la 3000 n-am auzit si nici prin cartea ei nu vad sa existe... Oricum acu la 6000 in carte scrie ca terbuie doar inspectate(schimbate daca e cazu) placute de frana,lichid de frana,reglarea ambreiajului...etc...

Cu toatea astea eu i-am schimbat uleiul si filtrul la sfatul mai multor persoane...

I-am pus motul 300v factory line de 10w40 sper ca-i bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are user manual (ala ce se gaseste sub sa) in engleza. Eu am dar este in italiana, spaniola si olandeza. Caut in ingleza. Nu caut manualul de service, caut user manual.

Va rog help.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100 E xenon + proiectoare & montat/chituit vopsit etc

 

din ce am vazur instalatia de xenon + becul costa in jur de 70E

 

--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 01:31 -------------

Va salut pe toti. Si eu sunt proaspat posesor de CBR FS de 600. E printesa mea :burnout: !

 

 

frumoasa foc , s-o stapanesti sanatos fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...