Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

pt un cbr 600 f model 2000...cit ma coste sa-mi schimbi becurile cu din alea de ai tu?

mersi

Nu se poate... :friends:

Am incercat eu, se poate doar lumina de la afisajul digital...eu am pus led-uri albe :rock:

 

Indicatoarele au plexicul vopsit in verde de aia sunt asa...

 

Numai bine, :friends:

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mersi mult....

si inca ceva...un suport de nr rabatabil tot pt pc 35...tu ai asa ceva?

ai taiat din plastic(suportul de nr) ??

Nu, am taiat din suportul original al numarului si din numar putzin :friends:

Arata mai bine asa...parerea mea...

Suport de numar rabatabil am vazut pe alte forumuri, live niciunul...

 

Numai bine,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal...

Deci becul e un led... nu prea se arde led-ul dar se poate... dar mai bine: baga mana sub rezervor, o sa vezi doua fire care sunt prinse cu mufa de rezervor, pe langa robinetul de la benzina, si scoatele curatale shi baga-le inapoi...

Daca prb. persista, s-ar putea ca robinetul de la benzina sa fie pus pe pozitia in care nici nu-tzi mai arata sau arata prea tarziu ca ramai fara benzina( e pus pe ON nu pe REZ) cred ca de aici se trage...

Daca nici asta nu e atunci ori e senzorul de nivel(apropo, itzi arata nivelul la benzina? daca da atunci nu e senzorul)...

Si daca toate sunt ok...schimba led-ul! :rock:

 

In legatura cu indicatorul de treapta de viteza, este asa ceva cauta pe www.ebay.de sau www.ebay.it...sunt destui pe forum care aduc de acolo, dar nu merita, plimba-te vreo 2-3 saptamana shi te invetzi, numa cand vezi ce vit ai si turatzia motorului, iar dupa 1 luna-max doua...shti din instinct :wink: :friends:

 

Numai bine, shi asfalt uscat :P :friends:

 

Nivelu la benzina il arata.O sa incerc tot ce mi-ai scris mai sus si o sa vad rezultatu.....merci mult si cand se mai incalzeste poate ne si intalnim....mai schimbam o vorba si......imi mai spui ce sa nu fac :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate... :friends:

Am incercat eu, se poate doar lumina de la afisajul digital...eu am pus led-uri albe :P

 

Indicatoarele au plexicul vopsit in verde de aia sunt asa...

 

Numai bine, :)

Raul

atasat poza cu bordul ...

post-5937-1201432637_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 18:07 -------------

atasat poza cu bordul ...

post-5937-1201432637_thumb.jpg

si cu o alta modificare la care am lucrat putzin... :P

post-5937-1201450025_thumb.jpg

 

Numai bine,

Raul :blbl:

 

--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 18:18 -------------

atasat poza cu bordul ...

post-5937-1201432637_thumb.jpg

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 18:07 -------------</small><br/>

si cu o alta modificare la care am lucrat putzin... :wink:

post-5937-1201450025_thumb.jpg

 

Numai bine,

Raul :lol:

post-5937-1201450647_thumb.jpg --- shi toba... :rock: acu se aude... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai facut sa se vada lumina prin gurile de aerisire? ... adik e lumina de la far? sau sunt alte becuri bagate sub carena ? ( mai degraba par a leduri )

salut, sunt led-uri...

cu rabdare shi silicon... :friends:

 

Numai bine,

Raul :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

pe mine nu ma stropeste deloc, asa am luat motoru' cu el montat... :friends:

 

Numai bine, :friends:

Raul

 

Deci am facut bine ca mi-am comandat :rock: .

Fara aripa ma umple de noroi pe pantaloni pana aproape de genunchi, + tot amortizorul si ce mai e pe langa el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ti`ai comandat mud guard. si eu m`am stropit destul de tare :friends: . eu acum mi`am facut comanda de craspads si de niste sprayuri de intretinere. nu pot sa ma hotarasc la o casca in schimb :friends:.

voi ce casti aveti ? si cine stie masura de la manusile de pe louis, xl cat inseamna , 10, 12 ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ti`ai comandat mud guard. si eu m`am stropit destul de tare :friends: . eu acum mi`am facut comanda de craspads si de niste sprayuri de intretinere. nu pot sa ma hotarasc la o casca in schimb :friends:.

voi ce casti aveti ? si cine stie masura de la manusile de pe louis, xl cat inseamna , 10, 12 ??

Intra pe louis, alege-ti ce casca vrei, si la profilul ei, sub tabelul de preturi ai: KonfektionsgrĂśĂen (are o foarfeca in dreptul lui), click pe el si iti apar masurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ti`ai comandat mud guard. si eu m`am stropit destul de tare :friends: . eu acum mi`am facut comanda de craspads si de niste sprayuri de intretinere. nu pot sa ma hotarasc la o casca in schimb :friends:.

voi ce casti aveti ? si cine stie masura de la manusile de pe louis, xl cat inseamna , 10, 12 ??

 

http://www.bs-motoparts.de/Rear-Mud-Guards...5-46-211_x1.htm

 

am vorbit cu ROMI3 de pe forum sa imi aduca.

 

Casca mea e un Shark RSI dual touch. Am prins-o la reducere pe louis si ma luat-o cu 200E in loc de 300+

 

LE: am luat pentru casca si viziera neagra si arata mult mai bine (casca e cu negru mat / negru lucios )

 

27ognM625698-02.jpg

Editat de psycho_vox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intra pe louis, alege-ti ce casca vrei, si la profilul ei, sub tabelul de preturi ai: KonfektionsgrĂśĂen (are o foarfeca in dreptul lui), click pe el si iti apar masurile.

 

sarumana :friends:

 

@psycho_vox tot spre shark cred ma orientez si eu sau agv, sau nolan :friends:) ... vedeti .. v-am zis ca-s nehotarat :rock:)

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ti`ai comandat mud guard. si eu m`am stropit destul de tare :friends: . eu acum mi`am facut comanda de craspads si de niste sprayuri de intretinere. nu pot sa ma hotarasc la o casca in schimb :blbl:.

voi ce casti aveti ? si cine stie masura de la manusile de pe louis, xl cat inseamna , 10, 12 ??

Sal,

gaseshti pe Louis...

 

Numai bine,

Raul

 

--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 15:51 -------------

Eu mi-am comandat un Schuberth S1, cam 345 euro m-a costat s-o aduc acasa, si sunt foarte multumit de ea. Masura L = 59 - 60cm.

 

@raulciurus: Frumos OZN-ul din poze.

 

:friends: Mersi mersi...

 

Si mai urmeaza, xenon(ajunge cam pe vineri), dynojet(peste o saptamana), stop cu led-uri(semnalizarile integrate) si oglinzi cu semnalizari integrate(are cineva montate, merita sa bag banii in ele?) si mai vad ce anume mai gasesc... :rock:

 

:wink: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul dar te`ai pus puternic pe modificat mobra... nu o mai vinzi ?

eu mi`am comandat crashpadurile si mai caut un cric central. In minte am si eu o groaza de nebunii pentru modificat dar bugetu e cam slab :bigstar:)

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul dar te`ai pus puternic pe modificat mobra... nu o mai vinzi ?

eu mi`am comandat crashpadurile si mai caut un cric central. In minte am si eu o groaza de nebunii pentru modificat dar bugetu e cam slab :bigstar:)

Poi eu o fac asa cum mi-ar placea mie sa fie, nici eu nu stau cu bugetul nu shtiu cat de bine, dar ... gagica(cbr-ica) e amanta :bigstar: mea... :bigstar: si automat trebe investit in ea ca in orice amanta...

 

Inca nu se supara sotzioara... :bigstar:

 

Cand a veni clientu' a veni... :bigstar: pana atunci :bigstar:

 

Numai bine, :bigstar:

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am mai luat in afara de mudguard (puig) un parbriz double bobble (tot puig), stop clar ( vreau sa il modific sa il fac pe led-uri) si acum vreau sa imi iau un mivv gp carbon :bigstar: sa mai capete putina voce :bigstar:

 

astept sa imi vina piesele sa pun poze before / after

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma ca ma bag in seama. Avand in vedere ca e doar pe faza scurta, mi se pare o risipa de bani, nu crezi? Se merita oare, doar pt ca e mai alba/albastra lumina?

Sal...

avand in vedere ca 95% din cazuri umbli numai cu faza scurta :bigstar: ...eu zic ca merita!

Pe langa faptul ca vezi super drumul...chiar merita...

 

Numai bine,

Raul

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 12:56 -------------

@raul foarte tare ideea cu led-uri in Ram Air arata foarte misto

 

spor in continuare la modificari :bigstar:

Mersi,

o sa mai revin cu poze... cu progresele facute... :bigstar:

 

Numai bine,

Raul :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...