Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Bai bagajmia... dic faza... venea mandea de la tirgul Vitan in sus spre IML (pe roti proprii... ca fusesem sa ma uit la aia cu bicle ce scoruri au) si demarasem eu de la intrarea la Carrefour si... cit dreq sa fi avut... ca e ploaie si Rin Grand rahan Hotel e colea... Bah si ma trezesc cu un retard de taximetrizat cu un logan ca se inchipuie ninja si tisneste ca un ratat nebun in fata facind stinga de la Rin spre IML si el... vai afutemashu tokio in el de r'tard... dai... frine... spate blocat dans din buric... mi-a trecut indigestia ce mai... M-am "oprit" linga el in niste claxoane si "rateuri" i-am lasat carne sa iabe si pentru pastele catolic... tu-i... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu prea e recomandat sa te pui cu persoanele cu retard mintal, cu toate ca este chiar necesar cateodata.

Ieri decis unu ca vrea sa schimbe banda... Eu pe banda 2, el pe 3... Dupa care, datorita vointei de fier avute de domnul, el pe 2, eu pe 1.

 

Chestie pe care o auzisem/citisem dar inca nu o probasem: cand urli in casca, cei din jur nu te aud la acelasi volum care ti-ai dori tu... Probata si confirmata.

 

 

Zaele... Nici tu nu esti normal sa mergi pe soarele asta si pe drumurile astea uscate cu feonul.

Nici nu stii unde se ascunde groapa acum... daca iti mai si danseaza intre timp... pana mea... De fapt a ta :laugh:

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, daca ma aude 1 din 10, isi merita banii.

M-am interesat de xenon... 400ron cu instalare... Mi se pare mult... Am vazut si mai ieftinache... Dar nu stiu cat de mare e diferenta dpdv calitativ...

Aveti idei? Ca sunt hotarat sa imi pun :laugh:

sau stiti pe careva?

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, daca ma aude 1 din 10, isi merita banii.

M-am interesat de xenon... 400ron cu instalare... Mi se pare mult... Am vazut si mai ieftinache... Dar nu stiu cat de mare e diferenta dpdv calitativ...

Aveti idei? Ca sunt hotarat sa imi pun :laugh:

sau stiti pe careva?

 

185 ron + 50 instalarea , H4 bixenon , si eu vreau sa imi pun curand si am gasit de la alt prieten care si-a pus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gabarab. Am vorbit eu acum 2 zile cu l.u.v si e 250 pe ambele faruri (2 se H7 pe F4i; neutral are un singur far H4) plus 50 montaj. 400 al tau mi se pare mult.

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1 far doar, cu un bec pt faza scurta+lunga, alt bec pt pozitie.

Hai ca mai pot astepta 2 zile pana gasesc variante.

Neutral, vii joi? Sa lasi date de contact ale omului cu xenonu si instalarea in caz ca nu :laugh:

saptamana asta o sa fiu mai vizibil in trafic :) si poate luna viitoare mai sesizabil fonic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1 far doar, cu un bec pt faza scurta+lunga, alt bec pt pozitie.

Hai ca mai pot astepta 2 zile pana gasesc variante.

Neutral, vii joi? Sa lasi date de contact ale omului cu xenonu si instalarea in caz ca nu :laugh:

saptamana asta o sa fiu mai vizibil in trafic :) si poate luna viitoare mai sesizabil fonic.

Vin,vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gabarab. Am vorbit eu acum 2 zile cu l.u.v si e 250 pe ambele faruri (2 se H7 pe F4i; neutral are un singur far H4) plus 50 montaj. 400 al tau mi se pare mult.

 

la 250 ma bag si eu ... ceva contraindicatii doctore?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la socuri risti sa ramai...orb! :laugh:

Te rog explica mai ca la prosti... becul? Instalatia? Prostia umana? Ce este supus riscului?

 

 

Pana am scris eu, ai scris tu...

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu tobe la fel fac. Important e "sa citesti" intentia fiecaruia, altfel nu izbavesti in jungla din Bucuresti. :laugh:

 

La cum a tisnit melteanu ala prost nu am mai avut ce sa citesc... a fost direct concluzia... "On Brakes!" :D

 

Eu vrea asa ceva:

 

http://xenonshop.com.ro/detalii-produs-Kit...el-Eyes-40.html

 

poate atunci cind am banii de aruncat se mai baga cineva cu mine la un kit (ca e de masina si e dublu)

 

Avantajul ar fi ca:

 

1. angel eyes-ul (de ciclop :)) poate fi pus pe lumina de pozitie... which is sexi

2. proiectorul e mai bun ca nu mai tre sa reglezi farul ci doar lupa aia.

3. acoperita (ca nu mai are functie) oglinda de la far reduce radar cross section-ul :) (cind imi pun sa imi aduca aminte cineva sa scot stikerele reflectorizante din prizele de aer de la semnalele hoatze de mi le-am pus)

 

Dezavantaje

 

1. trebe demontat farul... deslipit si relipit adica

2. la RAR/ITP poti avea probleme... exista solutii/pretini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 250 ma bag si eu ... ceva contraindicatii doctore?

 

Saptamana asta sau cea viitoare , cand prind o zi cu soare cred ca dau o fuga pe la omul cu pricina.

Am constatat necesitatea lor cand am fost in afara bucurestiului noaptea. Eu mai vedeam ceva ca am primit mostenire niste Philips night vision, dar cei cu becurile stock erau chiori. In schimb alta era treaba la cei cu xenoane : se vedeau gropi, damburi, animale moarte pe sosea ...

 

Contraindicatii pentru tine nu. S-ar putea sa mai deranjezi din cand in cand cate un participant la trafic care vine din contrasens si face point fixation in farul tau.

 

 

Te rog explica mai ca la prosti... becul? Instalatia? Prostia umana? Ce este supus riscului?

...

 

Daca o dai pe o roata sau iei o groapa mai serioasa, adica la socuri, se mai intrerupe droserul si s-ar putea sa ramai pe intuneric pt o perioada scurta.

Am inteles insa ca solutia e sa pui droserul sub sa si nu in far ca sa nu mai resimta atat de puternic socul.

 

PS: M-am uitat acum si pt al tau; un H4 bixenon e 190 RoN + 50 RoN montajul

uite aici link-ul

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La gropi sincer nu am auzit sa se intrerupa vreodata, doar daca o dai pe-o roata si o lasi sa cada de sus .... si asta in cazul in care droserele sunt puse sub carene in fata. Daca kit`ul de xenon are cablurile destul de lungi poti pune droserele undeva in codita sau sub sa si atunci chiar nu mai ai probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...