Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Testat de mine 100% golit rezervorul cand a intrat pe rezerva = 3 litri

apoi introdusi la loc dupa care umplut pana in buza au mai intrat 14 litri = 17 litri indicati in carte

 

Deci poate reusesti sa mergi 50 de km dar in afara cu a 6 la maxim 100 de km/h ca in oras sigur nu iti ajung decat vreo 20 sau 30 de km

multam de informatie dar la mine in carte imi scrie ca rezervorul este de 18!('91 moto)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de info. Sa speram ca pana ajungem noi pe cheia, se elibereaza strada de pietris.

Eu incerc sa imi fac anduranta necesara pentru a ajunge pana in Botosani... :peace:

Ai mai ajuns? :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai ajuns? :peace:

 

In bt, nu... Si nici nu vad sa ajung prea curand... nu prea mai am motive sa merg acolo...

Am sa trag o fuga pana in iasi, dar botosani nu cred... Totusi... who knows

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, nenicule ce party de inmormantare pe aciuleasa :) ! Bah voi ati patit ceva? sau v-a lovit vremea asta in cap cu leuca?

Mai bagati un banc, o disputa,o barfa, o curu' lu' Pushu (ca ce v-ati mai hlizit hahalerelor :D ), o ceva, orice.

 

@Gixu si @Claudiu: cum fuse plimbarea de duminica?

 

 

 

ON TOPIC: 1 care stie de unde pot lua cablu' de ambielaj ptr mociocicleta me' mai ieftin decat de la Kromau?

2 merita 550 ron neste ghete Vannuci RV-1 ?

 

 

 

Hai ca va astept cu raspunsuri. :peace: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vazut ca bazaie musca pe aci dar am tacut... stii cum e... sa nu bufneasca careva in ris in timpul priveghiului...

 

La alte zagamine online nu ai verificat? pe Louis direct cit costa? Polo? FC-Moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ca sa devin posesor de Cbr 600 f ( f2 ) am nevoie de urmatoarele :peace: :

- far

- parbriz

- carenele din fata ( 3 piese ) pana in semnalizari. Practic ce tine de plastice pana in ghidon.

- aripa fata ( nu ar fi super graba cu ea )

 

Mai are cineva asa ceva din dezmembrari ? La ce preturi ? :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vazut ca bazaie musca pe aci dar am tacut... stii cum e... sa nu bufneasca careva in ris in timpul priveghiului...

La alte zagamine online nu ai verificat? pe Louis direct cit costa? Polo? FC-Moto?

 

Am verificat pi FC-MOTO dar paradoxal ei nu au Vamuci si pese de schimb (sau tre sa imi fac control la ochelari ca io nu vazui).

 

Pe FC am mai vezut neste ghete care sunt undeva pe la 500 ron dar e de alea SPIKE care nu este de ferma ca Vamuci plus ca nu sunt la combinatia de culori preferata. In plus cele Vamuci de la Kromau sunt pe stoc adik am dat banii (daca au mesura me' ) si plec cu ele acasa lasand sosonii imbacsiti la ei.

 

 

 

++++++ R.I.P ++++++ :moron: :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bree ghete sunt ce am eu daca ai vazut,alea sunt cizme si o sa cam mergi ca robocop daca le iei pentru oras :peace:

Daca crezi ca se merita sa dai banii pe ele doar pentru mers inafara la drumuri lungi treaba ta.

 

Eu de multe ori in oras pana la munca si inapoi renunt si la ghete si imi adibasii ca sunt mai comozi si nu transpiri in ei ca in ghete sau cizme.

 

Nu uita sa-i intrebi si ce greutate suporta cizmele :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bree ghete sunt ce am eu daca ai vazut,alea sunt cizme si o sa cam mergi ca robocop daca le iei pentru oras :moron:

Daca crezi ca se merita sa dai banii pe ele doar pentru mers inafara la drumuri lungi treaba ta.

 

Bine ca esti tu destept!!! :) Sper sa stau mai mult pe moto cu ele in oras decat pe jos. Asa sper io.

 

Eu de multe ori in oras pana la munca si inapoi renunt si la ghete si imi iau adibasii :D ca sunt mai comozi si nu transpiri in ei ca in ghete sau cizme.

Nu uita sa-i intrebi si ce greutate suporta cizmele :)

 

 

HAHHAHAHA ! dar cred ca ai dreptate in ceea ce priveste sustinerea greutatii !

 

Incep sa-mi dau seama ca nu imi ofera prea multa protectie CIZMELE de acum(probiker) dar sunt comode de mers in oras + ca asa arat si io mai raisar si o sa pot sa trec pe heverest fara sa mai merg pe banda a 3 a. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alecscristi:

A fost la Gr si excitatu cu sotia. Drumul a fost bun, la intoarcere am venit cam alergati de ploaie.

 

Legat de cizme: nu stiu cum sunt vannuci deci nu-mi dau cu parerea despre ele. In schimb am vazut pe bikeshop dainese la 500 RoN. Sau te mai poti uita dupa XPD-uri, care sunt destul de protejate si destul de comode de mers in oras (eu unul ma simt mai bine cu ele decat cu adidasii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ca sa devin posesor de Cbr 600 f ( f2 ) am nevoie de urmatoarele

- far

- parbriz

- carenele din fata ( 3 piese ) pana in semnalizari. Practic ce tine de plastice pana in ghidon.

- aripa fata ( nu ar fi super graba cu ea )

 

Mai are cineva asa ceva din dezmembrari ? La ce preturi ?

 

Cred ca Shinu te poate ajuta cu ceva... sfaturi. :moron:

 

 

Nu uita sa-i intrebi si ce greutate suporta cizmele

 

:)

 

@ Alecs... sa nu iti iei de alea Spike... ca poate imi iau eu... veacul asta that iz... :peace:

Mesaj completat

uite cablu la polo:

 

https://www.polo-motorrad.de/en/kupplungszu...-99-bis-04.html

 

 

la kronaum iesi tot acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Shinu te poate ajuta cu ceva... sfaturi. :laugh:

 

 

Pai daca il intreaba pe Shinu o sa ii zica ca merge si fara toate astea. Doua roti si motorul sunt suficiente. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@claudiu: -am dedus ca fuserati doar voi ptr ca te-am vazut doar pe tine si erai singurul pe forum care intreba de ieseala

-despre CIZME vroiam doar sa stiu daca gasesc si altceva la banii astiasi destul de repede de procurat

@zaelu: -iote cat ma duce cablul la Kromau http://www.louis.de/_40a543734ecb9f15345ba...amp;typ_id=PC35

-CIZMELE Spike oricum nu ma coafau ptr ca nu aveau combinatia de colori, emai scumpe si vin peste cel putin 2 saptamani

- ne lasa vremea maine la Joia Moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zaelu: -iote cat ma duce cablul la Kromau http://www.louis.de/_40a543734ecb9f15345ba...amp;typ_id=PC35

Codul pentru a ta este 10037410

Cand am avut cablu de vanzare nu ai vrut.. iote nu'l mai am..

rulmenti roti originali pentru F4 sigur nu aveti nevoie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@claudiu: -am dedus ca fuserati doar voi ptr ca te-am vazut doar pe tine si erai singurul pe forum care intreba de ieseala

-despre CIZME vroiam doar sa stiu daca gasesc si altceva la banii astiasi destul de repede de procurat

@zaelu: -iote cat ma duce cablul la Kromau http://www.louis.de/_40a543734ecb9f15345ba...amp;typ_id=PC35

-CIZMELE Spike oricum nu ma coafau ptr ca nu aveau combinatia de colori, emai scumpe si vin peste cel putin 2 saptamani

- ne lasa vremea maine la Joia Moto?

 

La 5 mil gasesti o multitudine de cizme, e criza dom'le. :D Plimbare ca noi n-a facut nimeni, priveam de pe malul nostru cum ploua de rupe la Ruse. In rest, pace si cate un pipix ocazional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...