Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

salutare,am si io o intrebare la cunoscatori:azi am facut plinul si in garaj l am inclinat putin mai mult dupa care m am trezit cu benzina pe jos, are rezervorul un supraplin ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da are un supraplin (cum deschizi busonul e o gaura intr-o parte in afara marginii interne de la rezervor), dar in conditii normale cand e inchis busonul nu prea ar trebui sa mai iasa benzina pe acolo. Probabil nu iti mai etanseaza complet, sau ai dat tu pe langa cand ai turnat ...

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alecs... vezi ca in semnatura sub poza ta aia albnegru tre sa scrii asa:

 

[url="http://www.youtube.com/watch?v=3sOQ3luuYl8&fmt=18"][img=http://img139.imageshack.us/img139/6254/motothursdayzaelu2.gif][/url]

 

si apoi imediat pe acelasi rind... codul alora de pe siteul cu ninja :lol:

 

 

ca sa arate asa:

 

d0fb02cd2cd140f7b96566885799bcff.0.gif

 

Gata s-a rezolvat. dar io vroiam sa imi iese ca la tine un link aparte ptr JOIA MOTO filmulet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut doritori de carene laterale spate pentru Honda CBR 600 F3, model dupa '96.. Am gasit un site care vinde toate cele 3 piese cu 175$, iar mie imi trebuie decat partea centrala (capacul din spatele seii). Cine se baga?

tampoanele alea 2 de cauciuc care vin pe manerul ala din spate le am eu in caz ca ai nevoie....pm de ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zaelu: bine ca ai F4, dar sigla e un chopper... macar are vreunul dintre voi asemenea motor? :lol:

 

Pai este un simbol moto... generic. Daca pui o vitezana pe sigla automat se crede ca e doar de vitezane manifestarea... la mobra aia numai satanistii se cred exclusi :wave: . Eu as fi vrut sa apara in sigla mai multe mobre de mai multe genuri tocmai ca sa "simbolizeze" infratirea intre stiluri (pacea mondiala si combaterea secetei in Sahel... :kiss:) dar, Kosh care a facut designul (si care are un zx6r) a zis ca se supraincarca simbolul si nu se mai intelege nika... which makes sense. Dar...da... avem si chopperisti in grup... Saptamina viitoare ii expira suspendarea lu Virgil si va veni iar... cu matahala aia de Harley ;)

 

@AlexCristian

 

La mine apare sigul tau pe 3 rinduri... daca vrei poti sa reduci din ele lipind "zona" siglei joiei moto de "zona" cu ninja cbr...

 

Ca sa faci link la film cu text poti face asa:

 

[url="http://www.youtube.com/blahblah"][size="1"]film joia moto etc[/size][/url]

 

si va arata asa:

 

film joia moto etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca v-ati ascuns in papusoi toti...asta e bine pentru ca inseamna ca pana la papusoi ati mers cu motorul, ceea ce e excelent. Am insa o intrebare, unde e Alexutzza, ca n-am mai auzit de ea de mult :lol:

 

Dedicatia mea la toata gasca: Fuga, fuga prin porumb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

252roni doua perechi...

Mesaj completat

 

 

Intelesesem nu's de pe unde ca placutele de frina ar avea desenate pe ele un "sens" de rotire al discului... si ca trebuiesc montate in ordinea care rezulta dupa ce le pozitionezi pe acel sens de rotire... dar astea SBS sint amindoua (din fiecare pereche) identice.

 

Am inteles eu gresit? Sau chestia cu sensul se refera doar la lamela aia... "arcul" de deasupra etrierului?

 

 

Inca o chestie... ce "lichid" 'eftin recomandati pentru curatatul discurilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau chestia cu sensul se refera doar la lamela aia... "arcul" de deasupra etrierului?

EXACT!

Inca o chestie... ce "lichid" 'eftin recomandati pentru curatatul discurilor?

Prosaicălu' asta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah... am schimbat "placurile de frinatura"... Cum zicea si Neutral, nu e mare filosofie. Am invatat 2 lucruri azi din proprie experienta...

 

1. cum se schimba placutele... asta e bun.

 

2. inainte sa decizi ca placutele sint de schimbat scoatele pe cele vechi curata-le si inspecteaza-le. Aci... am fost oleaca prost. Ca daca invatam din ce a zis Alex31 (parca) ca a luat placute si cind sa le monteze cele vechi inca erau bune poate mai aminam investitia. Deh... vorba aia: diferenta dintre destept si prost e ca "desteptul invata si din greselile altora... prostul nici din ale lui". Mai am o sansa sa invat macar din a mea :lol: .

 

Placutele vechi sint tot SBS si dupa "igienizare" santurile markere ale uzurii inca au vreo 2mm si nici nu sint uzate "prost". Eh... am sa le tin de rezerva :) . Sau daca vreunu din voi ramine in criza de placute odata cu criza de bani... :lol:

 

Strumfu, chiar daca le-am schimbat singur azi, oferta ramine. Cind ai chef si timp liber si ai luat filtru', vorbim la tel/iahu, vii, scoatem buloanele de pe a mea, punem la a ta, saltam fundu "focoasei" si ii facem schimbu. Am vas in care sa se scurga "raul" (lighean se cheama)... taica-miu chiar il colectioneaza ca sa il duca la tara sa il dea rudele pe garduri, anti ploaie deci, nu iti face griji ca poluez planeta. Am si pilnie de aia hoata cu furtun de "ghidaj" pentru pus "sinje" nou :) . Chei cricket, tubularuri la greu, dinamometrica etc... Hornybach-ul la 2 pasi... etc...

 

Plus ca la cite sfaturi free ai "raspindit" tu, Ursus fara alcool dau tot eu :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o chestie... ce "lichid" 'eftin recomandati pentru curatatul discurilor?

Prosaicălu' asta.

 

dincolo era mai ieftin, da' halatu, da' halatu? :lol: Zaele, mergi in orice supermarket si ia-ti orice tub pe care scrie "brake clean" sau similar. Nu te duce mai mult de 11-13 roni si isi face treaba. Referitor la a doua intrebare, da, mai, tre sa stergi cu carpa.

 

Mesaj completat

E greu pentru Alexutza ca pasagera ... Prietenii stiu de ce :lol:

 

sa vezi ce-ti da nevasta-ta, daca te prinde... :lol:

 

Acum lasa asta, zi daca iti tii motorul la omv-ul de pe Lizeanu, ca am o poveste funny cu benzinaria aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vezi ce-ti da nevasta-ta, daca te prinde... :lol:

Nu cred ca e problema, are soricu' gros :lol:

Acum lasa asta, zi daca iti tii motorul la omv-ul de pe Lizeanu, ca am o poveste funny cu benzinaria aia...

Da, acolo si-l tine. Nu stiu sigur daca e Lizeanu sau Maica Domnului, dar nu are nici o importanta; ia zi povestea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Droom, acolo il tin ... astept povestea ....

 

Cat despre partea cu nevasta-mea, stie si ea si e de accord cu mine, doar face parte din "prietenii" care stiu de ce :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

aveti idee daca amortizoarele de pe un gsx-r de 600 s-ar potrivi pe o honda cbr f3 ???

nu stau ok cu banii ca mi-as fi cumparat altele ...

 

multumesc anticipat si o sa incerc sa fiu si eu mai activ pe acest topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta a fost avariata frontal .. eu cand am cumparat-o pierdea ulei pe la un simering si le-am schimbat recent si numai pierde.. nu imi pot da seama daca sunt strambe decat daca pun unele noi, asa mi-a zis un bun amic care e si mecanic.

dar cand am schimbat uleiul s-a vazut pe amortizor o dunga precum ai atinge putin cu flexul ... si mi-a recomandat sa le schimb si sa nu le solicit: wheelie & stopie

daca aveti alte sfaturii va ascult, asa e cand esti incepator :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...