Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

SAE 10W40 cum scrie in cartea tehnica, eu am bagat motul 300v factory line-foarte multumit de el dar cam scumput- urmatoru schimb ma dau pe 7100(tot full sintetic dar pt uz mai stradal) ...tot motul...

Eu la fel am facut 300v => 7100. Nu am simtit absolut nicio diferenta. Decat ca in buzunar mi'au ramas bani si pentru filtrul de ulei. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu la fel am facut 300v => 7100. Nu am simtit absolut nicio diferenta. Decat ca in buzunar mi'au ramas bani si pentru filtrul de ulei. :)

 

Primul schimb de ulei la mine....tot Factory Line, urmatorul tot 7100 :disappointed:

 

Eu am Dunlop Sportmax pe ea, se prezinta bine si pe strada, si pe udatura, si pe munte, si pe amckart, zic eu :-L :blbl:

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dunlop sportmax rulez...

 

Primul schimb de ulei la mine....tot Factory Line, urmatorul tot 7100 :disappointed:

 

Eu am Dunlop Sportmax pe ea, se prezinta bine si pe strada, si pe udatura, si pe munte, si pe amckart, zic eu :) :blbl:

 

 

GP-A sau 208 !?!?

 

Sa ne tineti la curent cum se tin si in timp la uzura...pt ca-mi place rau de tot profilul...

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GP-A sau 208 !?!?

 

Sa ne tineti la curent cum se tin si in timp la uzura...pt ca-mi place rau de tot profilul...

 

Habar n-am sincer de care.

 

Ale mele au cam 4000 km pe ele, si nu dau nici un semn de uzura dubioasa. Mai au carne la greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene...sportmaxu asta...e prea tare...am mers pe ploaie cu 140-150...ba da ploaie nu gluma...depasiri..curbe...una alta...si tin sa zic ca aveam o stabilitate...super meseriase cauciucurile

 

d208rr.jpg - d 208 rr

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene...sportmaxu asta...e prea tare...am mers pe ploaie cu 140-150...ba da ploaie nu gluma...depasiri..curbe...una alta...si tin sa zic ca aveam o stabilitate...super meseriase cauciucurile

 

d208rr.jpg - d 208 rr

liniile alea de pe cauciuc te ajuta sa`ti dai seama cand cauciucul se toceste?? adik cand dispar liniile inseamna ca treb schimbat nu ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liniile alea de pe cauciuc te ajuta sa`ti dai seama cand cauciucul se toceste?? adik cand dispar liniile inseamna ca treb schimbat nu ???

Daca te uiti cu atentie la poza....in santuletul ala serpuit (al3 lea , pe stanga)...(ca nu stiu cum se cheama :disappointed: ) pe la mijloc este un semn.....cand ajunge uzura pana la semnul ala trebuie schimbat cauciucul......sau vorbesc prostii????? :blbl:

 

 

Am si eu o honda f4 din 99...stie cineva unde pot monta niste crash paduri, trebuie sa le cumpar sau le si fac baietii??? Era un tip Cristi pe forum care monta, are cineva nr lui de tel sau si-a pus cineva la el???? Please help!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca pe la magazinele moto din Bucuresti sau pe www.louis.de , sunt useri care aduc de acolo. Sa nu te duci sa-ti faci pe la ateliere pentru ca iti pot indoi sau chiar rupe cadrul in cazul unui impact. Am sa ma uit eu pe site-uri pentru tine :moto:

 

Uite aici: http://www.louis.de/_108f0ebd44fde256cf10e...3&anzeige=0

Da vreo 2 clickuri pe link ca sa mearga, ca nu o ia din prima! :ok:

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca pe la magazinele moto din Bucuresti sau pe www.louis.de , sunt useri care aduc de acolo. Sa nu te duci sa-ti faci pe la ateliere pentru ca iti pot indoi sau chiar rupe cadrul in cazul unui impact. Am sa ma uit eu pe site-uri pentru tine :D

 

Uite aici: http://www.louis.de/_108f0ebd44fde256cf10e...3&anzeige=0

Da vreo 2 clickuri pe link ca sa mearga, ca nu o ia din prima! :D

Multumesc frumos. Maine oricum trebuie sa ajung pe la paula bike shop(sau cum se cheama), sa-mi caut oglinda :moto: si o sa intreb si de crash paduri. Sa vezi distractie cand o sa ma chinui sa-mi montez oglinda! :ok: Si pe asta rupta cred ca o pastrez in geanta sa ma machiez in ea!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io te-as sfatui sa chemi pe cineva mai fortos si eventual cu un set de imbusuri ca lumea, ca io am tras o ora de suruburile alea si n-am reusit sa le desfac ca n-aveam imbusuri ca lumea....Asa ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi distractie cand o sa ma chinui sa-mi montez oglinda! :D

 

Dar prietenul tau? :moto:

 

Apropo, urca si tu o poza cu motoreta ta si ..cu tine una :D sa ne facem cu mana in trafic :D

 

Edit. Am 929 de posturi. E vreun semn? Mai astept pana la 954 :ok:

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos. Maine oricum trebuie sa ajung pe la paula bike shop(sau cum se cheama), sa-mi caut oglinda :moto: si o sa intreb si de crash paduri. Sa vezi distractie cand o sa ma chinui sa-mi montez oglinda! :D Si pe asta rupta cred ca o pastrez in geanta sa ma machiez in ea!!! :D

Stai bland ca nu gasesti la paulas pe stock oglinda. Da'ti comanda la cineva de pe forum si vine in maxim 2 saptamani, poate chiar in 1.

Cat despre inbusuri, am eu ceva de marca, am schimbat oglinda de X ori.

Tip: sa pastrezi surubul original, eu am facut greseala sa il dau dracului si sa'l pun pe cel cu care a venit oglinda => a ruginit.

 

Edit. Am 929 de posturi. E vreun semn? Mai astept pana la 954 :ok:

Stai linistit ca nu se intampla nimic. Am trecut de 1000, de 2000, astept 14000 sa'mi iau TIR. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrea cineva sa cumpere toba asta? :ok:

 

post-18773-1217321419_thumb.jpg

 

Io te-am întrebat la un moment dat cât vrei dar n-ai răspuns, așa că m-am orientat spre Mivv GP Titan, acum numai să am și banii. :moto:

Totuși, ca idee, how much? :D

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar prietenul tau? :moto:

 

Apropo, urca si tu o poza cu motoreta ta si ..cu tine una :D sa ne facem cu mana in trafic :D

pun o poza doar cu motoreta.....ca inca nu avem poze impreuna....trebuie sa facem un "shooting" zilele astea :ok:

 

Cat despre oglinda...am sunat la magazin la paula's si au zis ca au pe stoc...dar tre' sa vad daca este la fel cu cealalta. Si daca nu ma descurc singura cu suruburile...sun un prieten!

post-37302-1217340861_thumb.jpg

Editat de aileea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ola CeBeRist elor/ilor :moto:

 

- vin si eu cu o intrebare mica : am un f4 sport iar pe spate am guma Dunlop Sportmax de 190, am vazut ca o vorbiti de bine (pe guma) iar eu am o senzatie cum ca imi aluneca ....altfel, imi incalzesc cat pot eu de bine cauciucurile cand plec de-acasa...o fii probabil din cauza ca e un pic mai lata ? sau sunt eu paranoic ? :D sau sunt gasca cand ma las pe viraje ? :ok:

- guma este noua (ce i-am facut eu fro 2000 de km)...anul de fabricatie al ei cred ca e mai vechi..asa am luat moto

 

P.S. : va felicit ca ati ales CBR :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei ce. mivv. :D

 

adidasule, mai vrei mah filtru de aer?

 

Mie imi face cu ochiul o Yoshi neagra..dar nu am bani de ea :D Ma gandeam sa-mi iau un K&N..

 

pun o poza doar cu motoreta.....ca inca nu avem poze impreuna....trebuie sa facem un "shooting" zilele astea :ok:

 

Cat despre oglinda...am sunat la magazin la paula's si au zis ca au pe stoc...dar tre' sa vad daca este la fel cu cealalta. Si daca nu ma descurc singura cu suruburile...sun un prieten!

 

Foarte frumusica Honda ta..si bine intretinuta! Sa ai grija sa nu o tavalesti pe jos! :moto:

Ai venit cumva cu ea pe la Ursu?

 

PS. Suna-ma pe mine, lasa prietenul! :D

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi face cu ochiul o Yoshi neagra..dar nu am bani de ea :D Ma gandeam sa-mi iau un K&N..

 

 

 

Foarte frumusica Honda ta..si bine intretinuta! Sa ai grija sa nu o tavalesti pe jos! :moto:

Ai venit cumva cu ea pe la Ursu?

 

PS. Suna-ma pe mine, lasa prietenul! :D

Am tavalit-o deja... :ok: dar i-am promis ca nu mai fac... :D

Nu am scos-o la nicio bere pana acum...doar plimbari scurte in cartier...nu eram eu.. :D

Ai grija ce-ti doresti cu sunatul.....pe fostul proprietar il sunt de 5 ori pe zi.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...