Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci nu imi vine sa cred ... am dat sa bag interiorul la casca la spalat ( ca neah .. vine timpu ) si cand am scos lateralele mi-a cazut partea din fata :)))) .. DECI AGV K3 SUCKS .. revin la SKARK-ul meu cazut de 4 ori cu el :))

WTF? :) Eu tot k3 am si tocmai astazi am pus interiorul la loc si e perfect. Ba mai mult, l-am si chinuit...i-am scos lateralele si le-am bagat la loc de vreo 6-7 ori pentru ca mi-am instalat casti pentru muzica pe dedesupt. Si nu mi-a picat nimic, e la fel ca inainte sa ii spal interiorul...doar ca mai curat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corsa 3 nu merita decat daca ai un mers foarte civilizat ! Pe partea cealalta in schimb cred ca tin si 8-10k km lejer.

m-ai vazut vreodata mergand altfel decat "foarte civilizat"? :laugh:

e clar...o sa ma tina forever

 

Dunlop Sportmax N-tec; de la Mistode (prin intermediul lui Mashi); pret preferential (nu se zice :P )

 

@Ion: vezi ca eu am avut drum pe la Mashi si i-am lasat banii de gume.

slick-uri?

Editat de alinbugnar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF? :) Eu tot k3 am si tocmai astazi am pus interiorul la loc si e perfect. Ba mai mult, l-am si chinuit...i-am scos lateralele si le-am bagat la loc de vreo 6-7 ori pentru ca mi-am instalat casti pentru muzica pe dedesupt. Si nu mi-a picat nimic, e la fel ca inainte sa ii spal interiorul...doar ca mai curat :D

 

Se poate la tine ... da eu am cazut in cap cu ea )

 

Anyway .. am pus picatura si e ca noua :))) Mai putin o viziera pe care am manjit-o cu picatura si nu mai poate fi folosita. Totusi cred ca imi iau alta ca e 250 de lei la reducere pe un site :)

 

@clau .. ma duc si eu maine sa ii duc ca oricum ajung la P.O.P.O sa imi inmatriculez motorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate la tine ... da eu am cazut in cap cu ea )

 

Anyway .. am pus picatura si e ca noua :))) Mai putin o viziera pe care am manjit-o cu picatura si nu mai poate fi folosita. Totusi cred ca imi iau alta ca e 250 de lei la reducere pe un site :)

 

@clau .. ma duc si eu maine sa ii duc ca oricum ajung la P.O.P.O sa imi inmatriculez motorul

Atunci se explica. :)

 

Pfff as merge si eu sa o inmatriculez pe a mea, dar trebuie sa ajung intai la RAR pt autentificare...asa ca...pana nu vine vremea buna...

Ps: cat mai sunt taxele la CEC, ai idee? pt inmatriculare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare la toti posesorii de F4i si nu numai si va doresc sa vina odata caldura si asfalt uscat.

Va rog sa ma ajutati cu vreo 2 sfaturi, saptamana viitoare spre sfarsit in fct de conditiile meteo vreau sa fac revizia la F4i meu si vroiam sa stiu ce fel de ulei sa bag in ea cu ce norma(mentionez ca am un stil de mers cat de cat ok, dar ocazional ii mai dau si capat la turatii), motorul are km putini.

De asemenea sa imi recomandati un site ceva de unde sa iau uleiul si filtrele si vroiam sa stiu daca merita investitia intr-un filtru de aer sport KN, daca ajuta cu ceva, daca isi merita pretul sau mai bine sa merg cu filtrul stock(stiu din domeniul auto ca nu se recomanda filtru sport din cauza prafului care este pe strazile din Ro).

Totodata am vazut ca lichidul de frana de pe spate in borcanel este nivelul pe minim si ar cam trebui completat, daca puteti sa imi ziceti cu ce fel de lichid sa completez ca am auzit o chestie cum ca daca nu pun acelasi lichid poate cauza probleme.

Ultima rugaminte este daca aveti poze cu tobe scurte montate jos la baza carenei pe F4i sa le postati ca sa pot sa ma hotarasc si eu cum ar arata mai bine(ca vreau sa imi dau comanda si de toba).

Multumesc si astept raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare la toti posesorii de F4i si nu numai si va doresc sa vina odata caldura si asfalt uscat. Să dea Domnul...

- ce fel de ulei sa bag in ea cu ce norma Motul 7100 4T 10W40

- sa imi recomandati un site ceva de unde sa iau uleiul si filtrele Google

- vroiam sa stiu daca merita investitia intr-un filtru de aer sport KN, daca ajuta cu ceva Da, merită; Da, ajută

- ... lichidul de frana de pe spate in borcanel este nivelul pe minim Schimbă-l pe tot; Motul RBF 600

Și spor la citit în urmă; poate nu mai vrei totul mură în gură ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@elena .. fata ai de platit asa:

 

1. Taxa de inmatriculare - 52 lei ( Posta)

2. Taxa de talon - 38 lei ( CEC )

3. Numar la ghiseu - 62 de lei

 

La politie a durat 5 min .. du-te pana in 10 .. nu mai e cu bon, in 2 ore am avut numarul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@elena .. fata ai de platit asa:

 

1. Taxa de inmatriculare - 52 lei ( Posta)

2. Taxa de talon - 38 lei ( CEC )

3. Numar la ghiseu - 62 de lei

 

La politie a durat 5 min .. du-te pana in 10 .. nu mai e cu bon, in 2 ore am avut numarul :D

super, multumesc! :)

eu din fericire am numarul, placuta deja. :) ramane doar talonul de luat :P

 

ps: ti-ai luat nr preferential? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...