Sari la conținut

URAL SUPER MODIFICAT SI FINISAT


robychopper
 Share

Postări Recomandate

Sa mor eu Roby,cind am vazut prima poza,am uitat ca sunt la Grupul Chopperistilor ,am avut senzatia ca motorul e la vinzari,si m-am sufocat uitindu-ma dupa un pret.E superb.Ma gindeam deja la inmatriculare.Ptiu

ha ha buna chestia ,si daca vroiai sal cumperi si cerea vreo 3000 euro pe el:))))))))))) :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul motor, cel super finisat cu roti cu 120 de spite sau mai multe nu e nipru, e un ural Wolf ( se vede la capacele de chiulasa si daca stii macar caracterele chirilice te prinzi ca scrie in fisa tehnica Ypan si Bonk.

Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
ha ha buna chestia ,si daca vroiai sal cumperi si cerea vreo 3000 euro pe el:))))))))))) :lol:

shi tzi se pare mult 3.000 euro pe modelul asta

Sunt altzii pe internet care cer nishte pretzuri astronomice ( 30-50.000 dolari) pe modele mult mai urate, din punctul meu de vedere!!!

Daca ash avea eu ash da pe el banii ashtia - 3.000

roby, daca nu ai mai intrat de ceva timp pe siteul lor, au mai bagat un chopper cu motor de Harley-Davidson Sportster 883

post-24-1114180297_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarziu vad topicul, dar vreau sa zic despre motorul din primele poze: bestial! Absolut bestial!! :lol: Am ramas masca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa-l vada si americanii...Sa stie ca mai sunt si altzii in stare sa faca treaba buna,chiar fara sculele si materialele lor! Cel putzin aia de la OCC... Deja au inceput sa ma sictireasca... :lol: Acelasi model de cadru, majoritatea pieselor comandate la altzii...Atzi vazut detaliile ,pina si pe sa?Nu mai zic de alea de pe suspensia spate... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa-l vada si americanii...Sa stie ca mai sunt si altzii in stare sa faca treaba buna,chiar fara sculele si materialele lor!  Cel putzin aia de la OCC... Deja au inceput sa ma sictireasca... :lol: Acelasi model de cadru, majoritatea pieselor comandate la altzii...Atzi vazut detaliile ,pina si pe sa?Nu mai zic de alea de pe suspensia spate... :lol:

unii fac treaba buna din pasiune, la OCC totul se rezuma la bani, in primul rand, shi dup-aia o mai exista shi pasiune!!!

 

fac oamenii ceea ce se cere, ca daca nu ar avea comenzi sa faca aceleashi choppere cu mici diferentze intre ele, s-ar orienta shi spre alte modele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Frumoase motoare!

 

Legat de OCC...cred ca pasiune cu adevarat la constructia unui chopper e cand il faci pentru tine...sau cum e australianul Scotty (l-am vazut pe Discovery la world biker buildoff 2004). A facut un chopper folosind aliaj de aluminiu, dar partea inedita ca sa zic asa, e ca a facut intai matrite din lemn peste care a prelucrat tabla de aliaj. Intr-adevar unic! Si din tot motorul, doar cadrul este vopsit. Restul este aluminiu lustruit.

post-24-1115669197_thumb.jpg

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto motoare. Exact cum am citit eu undeva, "ratusca cea urata s-a transformat intr-o lebada frumoasa". Am ramas fara replica cand am vazut rusoaicele. Nu ma asteptam la asa transformari. Eram obisnuit cu ce incearca pe la noi baietii sa faca. Tare as vrea sa vad una din gratiile alea la o intalnire, sa o studiez mai de-aproape...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he... stiam site-ul si am ramas masca cand le-am vazut! Buey niste motoare de te ia boala nu alta!

Good stuff! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator AndreiRN

Superbe exemplare prezentate care arata individualitatea si meseria pe care uni o pun in hobbiul lor. Nationalitatea nu are prea mult de aface cu dorinta de a creea ceva artistic dar acum 20 de ani rusi nu aveau libertatea de care se bucura acuma. Ce este de admirat este ca s-au trezit si organizat suficient sa poata produce motoare placute de public. La romani nu se gasesc 3 ingineri si un afacerist sa faca macar un motoras ca Mobra cu motor de masina de tuns iarba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

mda...

demult vroiam sa intreb in legatura cu omologarea asta

daca se construieste moto de la zero inteleg ca trebuie dar daca o modific imediat dupa ce ii fac rar si merg asa cu ea stie potera ce-i modificat la ea?eu zic ca stie pe dracu.eu am mers cu o moto modificata 2 ani si cu alta 1 an si toti cei care m-au oprit n-au marait nimic.

bineinteles ma refer la modificari de bun simt cum ar fi uralu de mai sus

daca se lungeste furca cu vreo 30 cm poate vad si astia

am auzit ca in tara se mai prind ei,dar in bucuresti cred ca sunt bata toti

nu cred sa fi avut noroc eu 3 ani de zile sa dau numai de victime daca erau si d-aia care mai stiu cu ce se mananca moto

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...