Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

Ma plimbam mai devreme prin orash dinspre Bucur Obor spre Piata Victoriei, cand am observat ca e traficul blocat de la Lizeanu pana in zare. Ma strecor, si cand ajung la semaforul de la spital, vad ca fusese un accident nasol. Pe contrasens era tavalita o Suzi verde cu alb, de 600 cred. Aparent, omul venea ca si mine , din aceeasi directie, si din curtea spitalului a iesit un Peugeot 407 albastru, condusa de un moldovean, care a iesit in strada si a vrut sa faca dreapta, dar a cam uitat sa se asigure. Baiatul cu moto s-a infipt perpendicular in masina, motorul a ajuns la 50 de metri pe partea ailalta a soselei, cu fatza complet distrusa. Intre sinele de tramvai era o balta imensa de sange, iar din ce am auzit de la soferii ambulantei, nu a scapat. Nu avea pasager si era complet echipat, cu protectii etc. Dupa ce downloadez 2 scurte filmuletze din telefon, o sa le pun aici. Ulterior au mai aparut cativa motociclisti la fatza locului. Ca un fapt divers, toata lumea, in premiera, il injura pe ala cu masina. Eu cred ca si moto avea destula viteza, avand in vedere cum arata masina, care era infundata extrem de serios, iar gixxerul ala nu era o motocicleta grea.... a mai trecut un muyst cu un Passat nou noutz care zbiera din mashina texte de genul "motociclishtilor, fir-ati ai draq, ca din cauza voastra se intampla accidente". Acum e un Passat fara oglinda din dreapta si cu o dunga laser de la far la stop, iar eu am ramas fara slider la cizma. Speram sa nu ajung vreodata sa scriu la sectiunea asta, dar uite ca intotdeauna exista o prima data.

 

R.I.P.

 

Voi reveni cand termin de instalat porcaria de soft al telefonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A auzit si eu de accident, am inteles ca era de fapt un gsxr de 1000, cica o sa fie la tv depsre accident da' nu stiu ce post o sa dea....

 

R. I. P :cheers: :eek: :D :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 15 minute de cand am trecut pe acolo si inca erau mai multi motociclisti acolo. Accidentul cred ca a fost foarte violent, dupa cum arata masina lovita... Balta de sange...

Stie careva cine e ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

redenumiti in mp4, deschideti cu Media Player

 

ok, acum ma depaseste, primul a mers uploadat, al doilea nu vrea. Sunt restrictionat la marimea upoadurilor sau ce.

 

SV_A0015.avi --> Save as / run

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, cu Media Playerul din Vista eu le vad, m-a sunat lumea sa imi spuna ca nu se pot vedea. Incercati cu VLC Player, se gaseste pe net

 

Pai nu da bre click pe ea, da-i dreapta si "Save as", normal ca nu poata sa iti deschida un txt care de fapt e un film. Si in fereastra de "Save as" unde te intreaba unde vrei sa salvezi respectivulm fisier, da-i extensia mp4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e, al doilea l-am facut avi, jpg etc si nu vrea sa se uploadeze deloc. Dar nu conteaza, era mai scurt si era doar cu sangele dintre sinele de tramvai. Mai bine lasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...