Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum am venit si eu de afara.Doar ce am bagat-o pe Zuz la garaj.Am aflat in urma cu vreo ora si jumatate, dar parca nu imi venea sa cred ca deja a inceput sezonul accidentelor.Abia asteptam sa ajung sa intru pe forum.Speram din tot sufletul sa nu fie adevarat finalul.Din pacate, a fost chiar asa.TRIST! FOARTE TRIST! Pe cretinii care provoaca astfel de accidente, i-as condamna la inchisoare pe viata.Nu ca ar ajuta cu ceva familia victimei (despre victima nici nu mai vorbim), dar macar, i-ar proteja pe altii de cretinismul unor astfel de elemente.

Nu am cuvinte!

R.I.P. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai circulati pe banda 1 ca suntem expusi tuturor handicapatilor , si nu numai mashini..... practic de pe bordura m-am lamurit ca iti poate iesi orice in fatza, nu m-ar mira sa vad si un avion ca iese de pe vreo stradutza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un fel de ruleta ruseasca fratilor....puteam fi oricare dintre noi. Azi am facut 300km prin soarele patriei pe plaiuri Dobrogene...130...160...175...130..uite-asa ma mananca in funduletz si pe mine cateodata, ce draq o fi si in capu meu uneori.... :cheers:

Sa-i fie tarana usoara...Condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am trecut pe la locul accidentului la 10 minute (aprox) dupa eveniment. Suzuki-ul era albastru/alb/bleu.

Din ce vorbeau martorii motocicleta venea pe banda 2, deci pe langa sina de tramvai, nicidecum pe banda 1, si cu toate astea... cand e sa se intample... mama lor de conservari idioti.

Ala nu stia cum sa o dea intoarsa ca el nu a vazut si ca el nu are nici o vina, desi toata lumea spunea ca nu s-a asigurat. Poate evenimentul asta nefericit o sa ii trezeasca la realitate pe soferi...

Pacat ca trebuie sa se intample din astea si sa se duca vieti tinere... sper sa reusiti sa scoateti ideile principale din ce am scris aici, dar inca ma socheaza ce am vazut si simtit acolo.

 

Numarul motocicletei era B-79-ATB... Poate il cunoaste cineva totusi.

 

R.I.P.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai circulati pe banda 1 ca suntem expusi tuturor handicapatilor , si nu numai mashini..... practic de pe bordura m-am lamurit ca iti poate iesi orice in fatza, nu m-ar mira sa vad si un avion ca iese de pe vreo stradutza

 

Foarte foarte adevărat! Întotdeauna să vă feriţi de banda 1, pot apărea câini, pisici, copii, pietoni inconştienţi, maşini care nu dau prioritate, iese un bou dintr-o parcare fără să se asigure, etc. Folosiţi banda a 2a şi a 3a chiar dacă e o senzaţie ciudată că sunteţi înconjuraţi de atâtea maşini.

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram acasa, ma uitam la stiri la PRO TV impreuna cu maica-mea si apare stirea asta...

Nu pot sa va descriu cum s-a speriat biata femeie cand a vazut reportajul..., stiind ca si eu sunt motociclist.

Eu am ramas oarecum marcat pentru moment si inca nu mi-am revenit complet.

Imi pare nespus de rau ca acel om si-a pierdut viata intr-un mod atat de tragic.

RIP RIP ... :cheers: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact in situatia asta am fost si eu in urma cu 4 luni. noroc ca masina politiei era in spatele meu si mergeam cu 50. iese una fara sa se asigure deloc si intoarce cu toate ca acolo era linie dubla continua. norocul meu cu politia in spate ca zona aia e perfecta pentru o liniuta scurta, cel putin 8 motoare din 10 o calca serios pe acolo. pentru cei care stiu Constanta e bvd. Tomis de la Capitol in jos spre Dacia chiar pe langa spitalul judetean. ca daca e sa se intample ceva macar e aproape spitalul. oricum am avut noroc si eu si fata ca am avut viteza mica si nu am zburat decat vreo 5 metri si nu ne-am oprit in nimic. deci sa stiti ca exista multi idioti care nu se asigura DELOC. sau idioate. o luna mai tarziu stau la un stop si alta idioata intra in mine. frontal. era distrasa de ceva si nu se uita la drum zicea. imaginati-va sa stai la stop si sa vedeti cum vine o masina din fata si se opreste in voi. lumea e plina de idioti. mergeti cu doua maini pe frana daca puteti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...