Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa-l odihneasca :scratch: Ce e de facut mai fratilor?

.......cum ce e de facut?...........eu l-as baga sub masina , as da rotile jos si as lasa-o sa coboare usor, usor, sa-i aud toate oasele trosnind....sa-l aud urland de durere....."until I hear your last fucking breath!"

In alta ordine de idei, sincere condoleante familiei!

DA! Trebuie sa luam atitudine, sa facem ceva impotriva idiotilor! Trebuie sa fie ceva radical pentru ca, noi suntem un popor de tampiti si nu putem intelege decat cu forta!

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......cum ce e de facut?...........eu l-as baga sub masina , as da rotile jos si as lasa-o sa coboare usor, usor, sa-i aud toate oasele trosnind....sa-l aud urland de durere....."until I hear your last fucking breath!"

In alta ordine de idei, sincere condoleante familiei!

DA! Trebuie sa luam atitudine, sa facem ceva impotriva idiotilor! Trebuie sa fie ceva radical pentru ca, noi suntem un popor de tampiti si nu putem intelege decat cu forta!

 

... iar mesajul tau nu face altceva decit sa-ti confirme teoria

 

Dumnezeu sa-l ierte pe baiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la inmormantare sa il conducem cu motoarele si cu sunet de toba asa cum ii placea impreuna cu tovarasi mei si cu boby care sa implicat in organizare ne asteptam la mai multi motociclisti dar se pare ca nu au vrut sa isi murdareasca hainele sau motoarele

un obraz batut celor care nu au fost

dumnezeu sa il ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce consecinte grave a avut fapta soferului, prin nepasarea si neatentia lui in trafic, mi se pare mult prea mica pedeapsa de pana la 7 ani inchisoare!!

 

 

Condoleante familiei :scratch:

 

Ma bag la orice miting, legislatia este de tot cacao-ul iar oamenii legii de toata jena. Cum mah sa iei viata unui om si politistul sa vrea sa-l scape? Si cum sa omori pe cineva si sa iei cu suspendare?

 

Offtopic: Te amagesti daca tu speri ca va face puscarie. 2 ani cu suspendare, mark my words :cheers:

 

 

 

Nu am vrut sa zic nimic pana acum, stiu ca nu mai are rost sa comentez, cuvintele sunt de prisos si tuturor cred ca ne pare rau, dar as dori sa spun ca aprob si sustin ideea din postul citat. Mi se pare ca e cel mai bine asa. Dar fara claxoane, suete, suc si tigari. Adunare de 10-15 minute. Tacere/ lumanari.

 

 

Odihneasca-se in pace.

 

Eu ma bag!

 

 

 

 

Insa va trebui sa fixam un loc care sa nu incurce traficul, din 3 motive :

 

1. Politia

2. Sa nu atragem nervii soferilor, ci doar atentia lor

3. Tramvaiul

 

Nici unul dintre cele trei puncte nu m-ar impiedica sa merg acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo dupa si am plecat scirbit. chestia ca motociclistii sint de vina e o idiotenie general acceptata. e mai usor sa dai vina pe altii decit sa-ti recunosti prostia si nesimtirea.

cam asa gindesc toti conducatorii de conserve.

sint tare curios daca i se va intimpla ceva soferului, ca in majoritatea cazurilor de care am auzit se musamalizeaza treaba.

Oricum nu mai e de mers in oras cu motorul, iar daca e , cu ochii in patru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la inmormantare sa il conducem cu motoarele si cu sunet de toba asa cum ii placea impreuna cu tovarasi mei si cu boby care sa implicat in organizare ne asteptam la mai multi motociclisti dar se pare ca nu au vrut sa isi murdareasca hainele sau motoarele

un obraz batut celor care nu au fost

dumnezeu sa il ierte

 

Eu am citit abia acum, imi pare asa de rau ca nu am fost... Oricum as vrea sa mergem duminica sa ne reculegem la locul accidentului.

 

Eu merg si singur daca nu vine nimeni altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sa discutat si astazi despre un moment de reculegere duminica la locul accidentului sa ii aprindem lumanari si sa ne rugam pentru el

o sa stabilim si o ora sa ne strangem cati mai multi speram de data asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

 

P.S. trebuie sa ne punem totzi faza lunga si inca cateva lumini puternice la motoare ca sa ne vada chiorii si neatentii de soferi de departe. Mai bine prefer sa ma injure niste soferi din cauza luminii puternice, decat sa ma accidentez sau sa mor eu, sau cineva din riderii de langa mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sa discutat si astazi despre un moment de reculegere duminica la locul accidentului sa ii aprindem lumanari si sa ne rugam pentru el

o sa stabilim si o ora sa ne strangem cati mai multi speram de data asta

Se poate sa venim shi cativa scuteristi duminica la locul accidentului sa aprindem shi noi lumanari?sper sa nu va deranjeze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la spitalul Floreasca cand salvarea a oprit, si conducea pe targa pe acest tanar. in urma lui venea cva din masina cu casca cu viziera desprinsa intro parte..din care picura sange..am inghetat. dupa cateva minute bune, iese o asistenta care spune: sa vina cva sa stranga sangele dupa jos. Mama sa ingalbenit la fata, eu am impietrit, mai ales ca sambata seara am avut parte si eu de un accident la universitate, eram la spital pentru radiografii si chesti d genul, baiatul avea bluza ridicata si avea semne rosi pe suprafata pileii...sa lovit grav.. R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am vazut nimic la PROTV acum la 19.

cine poate afla dc se da ceva si cand ?

 

am sunat-o io pe raluca ( de la pro ) si a zis k o sa fie la 23 , da o sa fie ceva scurt k nu au loc pm , i-am zis si ei k daca nu e senzational nu dau si mi-a dat dreptate . televiziuni penibile

 

in rest ma asteptam la mai multe motoare la inmormantare . pacat k au fost destul de putzini si majoritatea tineri si nelinistiti , unii batrani nu au vrut sa se murdareasca , urat. am trecut dupa aia cu pro tv ( io am mers cu ei in masina k nu am putut veni cu motoru k e desfacut si s-au oferit sa ma ia cu ei in masina) pe la locul accidentului si nu era nici o lumanare nici o floare. duminica sper sa fin mai multzi pe stefan cel mare

 

si cam asta a fost reportaju , l-au dat acum

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...