Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai ce a zis raluca ... k daca nu au fost multe motoare ..... ei asta voiai , cautau senzationalu , mai putzin k a murit un om din cauza unui inconstient :finger:raluca chiar a incercat sa ajute da din pacate montajul nu il mai face ea

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la inmormantare sa il conducem cu motoarele si cu sunet de toba asa cum ii placea impreuna cu tovarasi mei si cu boby care sa implicat in organizare ne asteptam la mai multi motociclisti dar se pare ca nu au vrut sa isi murdareasca hainele sau motoarele

un obraz batut celor care nu au fost

dumnezeu sa il ierte

 

 

Imi pare rau ca nu am putut ajunge la inmormantare,dar nu intotdeauna facem ce ne dorim.Nu am ajuns din cauza job-ului ,nicidecum pt a nu -mi murdari hainele sau motocicleta si sunt convins ca multi care si-ar fi dorit sa il conduca pe ultimul drum , au fost in aceasta situatie.

 

:scratch: REGRETE ETERNE !:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit ziua urmatoare accidentului cu politistul care a facut cercetarea la fata locului..... Nu-i mai blamati pe toti, poate decat pe acei loviti de reminescentele comuniste care cred ca motocicletele sunt sinucidere si care nu sunt de acord decat cu faptil ca ele sunt ceva doar pt expozitie sau circuit, pe aia care nu au koae decat pentru producerea de plozi anomalitici..... Baiatul asta care a ajuns la locul accidentului nu este chiar atat de tanar si totusi realizeaza ce sunt acelea motociclete si crede-ma ca a fost profund miscat de ce a vazut acolo. Mai mult decat atat, ala cu masina a incercat sa o dea cotita ca nu l-ar fi vazut ca bla, bla, dar politistul i-a recomandat s-o lase mai moale.... Cand te uiti in retrovizoare si vezi ca lumea sta la semafor si , dupa ce iti coboara pasagerul din masina, tu pleci fara sa te mai asiguri stiind ca semaforul e rosu, si mai mult decat atat, vrei sa intorci.... credeti-ma ca ala nu mai merita nimik...

Pt ca asa s-a intamplat: a oprit pe dreapta chiar in fata potii spitalului Colentina, si, dupa ce a coborat din masina ala pe care l-a adus acolo, a vrut sa intoarca sa mearga inapoi, catre Obor. Stiind ca semaforul e rosu (ca se uitase el inainte si asa era!!!!!!) a inceput manevra de intoarcere. Dar intre timp se facuse verde....

 

 

Odihneste-te in pace omule, oriunde ai fi...

 

 

P.S.: Acelasi accident l-am avut si eu anul trecut cu un moldovean (no offence pt moldoveni), a plecat de pe dreapta si a incercat sa intoarca fara sa se asigure. Am avut inspiratia sa ma duc catre stanga tangential cu el si impactul a fost cu partea stanga fata a masinii lui. Urmarea accidentului, printre altele, operatie la coloana vertebrala. Acum sunt bine si multumesc lui Dumnezeu... Dar oare putem sa iertam pe cei care fac d-astea?!!! Eu parca nu mai am puterea....

Editat de patraulea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani avea soferul masinii? Era incepator sau ce dracu? Numai eu stiu de cate ori ma asiguram la datul cu spatele, nu era nimeni si in secunda 2 era sa ma urc pe cate o baba care aparea din neant in spatele masinii.

 

Daramite sa incepi sa faci o manevrea ampla in baza unei asigurari vechi de 30 de secunde sau mai stiu eu cat...

 

Daca intra in el un audi v8 (sau un 645ci ca e plin Bucurestiul) care ar fi plecat in forja de la stop acum ii canta lui popa...

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri dupa ce ma intorceam acasa de la inmormantare ma simteam ciudat rau eram profund marcat de durerea familiei si a noastra am mers linistit dar aveam in mine o tona de ura si parca imi doream sa imi intoarca unu in fata sau imi taie calea si pe aproape de unirii un handicapat cu un papuc nu sa asigurat si a iesi din parcare chiar in fata mea am franat si nu am luat mana de pe clacxon pana nu ne oprit politia l-am scos din masina si era sa il calc in picioare in fata politistului

explicatia lui ce ma nu aveai loc de mine

era o singura banda ca jumatatea cealalta era linie de tramvai crad ca aveam loc sa trec prin el dar pe langa in nici un caz

asa ca mare atentie la soferii inconstienti de cazane ca vad precum calul doar inainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE, NU EXISTA CUVINTE SA NE EXPRIMAM REGRETUL, NU L-AM CUNOSCUT PE CATALIN. VIATA NU ESTE DREAPTA, TIMISOARA ESTE ALATURI DE VOI... PACAT PENTRU CATALIN, PACAT PENTRU FERICIREA SI VIITORUL UNEI FAMILII FRUMOASE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... iar mesajul tau nu face altceva decit sa-ti confirme teoria

 

Dumnezeu sa-l ierte pe baiat.

sigur, s-a gasit un admirator de-al meu sa-mi aduca ofrande......stii ceva, mestere?......ai auzit celebra vorba "decat sa planga mama, mai bine sa moara ma-ta"?.....ei uite cam asta ar trebui aplicata in cazul celor care nu respecta regulile de bun simt......problema este alta......si anume ca printre motociclisti sunt inconstienti garla.....vrei peste suta la ora pe strazile aglomerate si pline de dobitoci, tarani, moldoveni....si fel de fel de alte specimene......atunci inseamna ca esti dispus sa mori......soferii care taie fata bazandu-se pe prioritatea de volum nu vor disparea vreodata......dar noi ne putem pazi.....nu stiu, nu am vazut faza in direct, nici macar nu am fost la locul accidentului, imi pare rau pentru el, dar nu cred ca prezenta vreunuia dintre noi l-ar mai putea ajuta cu ceva, iar, din cate spun ceilalti, se pare ca avea viteza, ei, daca e adevarat, atunci asta l-a costat viata, sa fim totusi realisti......si mie mi-au taiat fata....si eram si pe 2 roti, si pe patru roti......inchipuie-ti ca am vreo 9-10 ani de cand merg pe doua roti cu motor pe strazile patriei.........iti dai seama de cati dobitoci m-am "lovit".....insa nu am patit niciodata nimic.....si nu sunt genul care sa mearga in ralanti, ca bosorogii.....supernova mea stie cel mai bine ce inseamna 170-180 in bord....nu am avut sansa vreodata sa conduc masina sau motocicleta in care sa nu dau cat poate....insa una e sa o arzi acolo unde trebuie, unde cel putin consideri tu ca e sigur, si alta e sa te dai mare......singurele incidente minore pe care le-am avut au fost numai si numai din cauza mea......pentru ca am vrut sa ma dau mare, sau m-am enervat si am vrut sa ma razbun......spre norocul meu, urmarile au fost mereu minime.....imi pare rau pentru el si ii transmit sincerele mele condoleante.....oricum, nu conteaza din vina cui a murit ci doar ca a murit......

........iar, despre poporul nostru, daca nu stii macar putina istorie, sa vezi ce popor de tampiti, inconstienti si delasatori suntem, atunci nu prea avem ce discuta, domnule "denis".....foarte rasunator nume, apropos.....

..........si, ca sa le dau ocazia "admiratorilor" mei de a-mi atrage atentia ca, probabil ma contrazic, oricat de mare viteza ar fi avut motociclistul, taranul trebuia sa opreasca si sa estimeze bine viteza lui.....ei, el nu a facut-o in marinimia lui si surzit probabil de manelele la maxim ascultate in masina lui de bastan......ei, astuia chiar i-as taia gatul, dinte pentru dinte, viata pentru viata......mi se pare normal.....dar omorat in asa fel incat sa simta ca moare pentru ce a facut....iar ce a facut cel care i-a zburat o oglinda passat-ului in care era taranul care a strigat ca numai noi, motociclistii suntem de vina, vreau sa-i transmit pe aceasta cale mii de multumiri in numele tuturor prietenilor mei!.....ei, uite asa daca am fi toti, cred ca am putea schimba ceva......daca s-ar duce vestea, asa cum s-a dus despre jigodiile de taximetristi care cand fac un accident indiferent cine e vinovat se strang cu zecile gata sa-l stinga in bataie pe celalalt sofer implicat, ar fi cu totul altceva.....taranii aflati intrafic poate ca s-ar gandi altfel....."hmm, vine un motociclist, o avia vitez?....mdia, ea mai bini s stau io s-l astiept s triaca, c dac ii tai fata ma bate astia care s strangi ai driacu motocicletari!".....oare nu ar fi altceva?.....spaima in ei......asta trebuie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur, s-a gasit un admirator de-al meu sa-mi aduca ofrande......stii ceva, mestere?......ai auzit celebra vorba "decat sa planga mama, mai bine sa moara ma-ta"?.....ei uite cam asta ar trebui aplicata in cazul celor care nu respecta regulile de bun simt......problema este alta......si anume ca printre motociclisti sunt inconstienti garla.....vrei peste suta la ora pe strazile aglomerate si pline de dobitoci, tarani, moldoveni....si fel de fel de alte specimene......atunci inseamna ca esti dispus sa mori......soferii care taie fata bazandu-se pe prioritatea de volum nu vor disparea vreodata......dar noi ne putem pazi.....nu stiu, nu am vazut faza in direct, nici macar nu am fost la locul accidentului, imi pare rau pentru el, dar nu cred ca prezenta vreunuia dintre noi l-ar mai putea ajuta cu ceva, iar, din cate spun ceilalti, se pare ca avea viteza, ei, daca e adevarat, atunci asta l-a costat viata, sa fim totusi realisti......si mie mi-au taiat fata....si eram si pe 2 roti, si pe patru roti......inchipuie-ti ca am vreo 9-10 ani de cand merg pe doua roti cu motor pe strazile patriei.........iti dai seama de cati dobitoci m-am "lovit".....insa nu am patit niciodata nimic.....si nu sunt genul care sa mearga in ralanti, ca bosorogii.....supernova mea stie cel mai bine ce inseamna 170-180 in bord....nu am avut sansa vreodata sa conduc masina sau motocicleta in care sa nu dau cat poate....insa una e sa o arzi acolo unde trebuie, unde cel putin consideri tu ca e sigur, si alta e sa te dai mare......singurele incidente minore pe care le-am avut au fost numai si numai din cauza mea......pentru ca am vrut sa ma dau mare, sau m-am enervat si am vrut sa ma razbun......spre norocul meu, urmarile au fost mereu minime.....imi pare rau pentru el si ii transmit sincerele mele condoleante.....oricum, nu conteaza din vina cui a murit ci doar ca a murit......

........iar, despre poporul nostru, daca nu stii macar putina istorie, sa vezi ce popor de tampiti, inconstienti si delasatori suntem, atunci nu prea avem ce discuta, domnule "denis".....foarte rasunator nume, apropos.....

..........si, ca sa le dau ocazia "admiratorilor" mei de a-mi atrage atentia ca, probabil ma contrazic, oricat de mare viteza ar fi avut motociclistul, taranul trebuia sa opreasca si sa estimeze bine viteza lui.....ei, el nu a facut-o in marinimia lui si surzit probabil de manelele la maxim ascultate in masina lui de bastan......ei, astuia chiar i-as taia gatul, dinte pentru dinte, viata pentru viata......mi se pare normal.....dar omorat in asa fel incat sa simta ca moare pentru ce a facut....iar ce a facut cel care i-a zburat o oglinda passat-ului in care era taranul care a strigat ca numai noi, motociclistii suntem de vina, vreau sa-i transmit pe aceasta cale mii de multumiri in numele tuturor prietenilor mei!.....ei, uite asa daca am fi toti, cred ca am putea schimba ceva......daca s-ar duce vestea, asa cum s-a dus despre jigodiile de taximetristi care cand fac un accident indiferent cine e vinovat se strang cu zecile gata sa-l stinga in bataie pe celalalt sofer implicat, ar fi cu totul altceva.....taranii aflati intrafic poate ca s-ar gandi altfel....."hmm, vine un motociclist, o avia vitez?....mdia, ea mai bini s stau io s-l astiept s triaca, c dac ii tai fata ma bate astia care s strangi ai driacu motocicletari!".....oare nu ar fi altceva?.....spaima in ei......asta trebuie.....

Man, chill! Nu schimbi tu lumea acum, asa ca nu te mai obosi degeaba. Iti plesneste vreo vena pe la cap si atunci degeaba ai tu zeci de ani pe motor si ai intalnit multe "specimene". Omul pe care tocmai l-ai facut albie de porci este un super-motociclist, care stie exact ce inseamna riscurile pe motor. Tocmai de aceea a ales sa se dea safe( dupa cum spuneai si tu ) si anume pe circuit.

Anyway...asta e opinia ta, ti-o respect, dar mai intai uita-te la omul cu care vorbesti, sau cel putin incearca sa afli cate ceva despre el.

 

 

 

Hai sa fim ontopic, in semn de respect pentru baiat. RIP :scratch: :cheers:

Daca tot vreti sa vorbiti despre cum trebuie macelariti conservarii, deschideti un topic nou.

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, chill! Nu schimbi tu lumea acum, asa ca nu te mai obosi degeaba. Iti plesneste vreo vena pe la cap si atunci degeaba ai tu zeci de ani pe motor si ai intalnit multe "specimene". Omul pe care tocmai l-ai facut albie de porci este un super-motociclist, care stie exact ce inseamna riscurile pe motor. Tocmai de aceea a ales sa se dea safe( dupa cum spuneai si tu ) si anume pe circuit.

Anyway...asta e opinia ta, ti-o respect, dar mai intai uita-te la omul cu care vorbesti, sau cel putin incearca sa afli cate ceva despre el.

Hai sa fim ontopic, in semn de respect pentru baiat. RIP :scratch: :cheers:

Daca tot vreti sa vorbiti despre cum trebuie macelariti conservarii, deschideti un topic nou.

.....imi pare rau,dar nu-mi pasa cine este omul respectiv si nu l-am facut albie de porci.......ideea este ca denis mi-a dat peste bot fara vreun motiv.......iar postul meu nu este decat unul firect, ca reactie normala de aparare.......nu am nimic cu tine, denis, insa, daca e sa ne respectam parerile, ok, ni le respectam reciproc......adica iti cer sa-mi respecti si ura......

....pantera are, insa, multa dreptate.....am zburat mult prea departe de subiect.......multumesc pantera!

....no offence, denis!

....sincere condoleante inca o data motociclistului decedat, ceea ce am facut noi a respectat intru totul "dupa razboi multi viteji se arata"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa va spun doar atit imaginati-va scena si ginditi-va de 1000 de ori inainte de a infige mina in gaz,oricite suparari si nervi ati avea pe suflet:

 

 

 

imaginati-va scena,pt. ca pe mine m-a imbolnavit...el intins in sicriu,jale mare,iar fetita lui de un an si jumatate aproape,aratind spre el,"ute tati nani"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma vad nevoit sa mai postez un "reply" aici si sa zic: Stege are perfecta dreptate.

 

Oameni buni, cand mai vedeti un accident moto dati cate telefoane puteti la cati mai stiti cu motocicleta sau cu permis de A; cand mai aveti vreo problema de gen - (cuvant urat) cu masina care sicaneaza intentionat - manusi carbon <=> geamuri sparte; Cand mai zice cineva "r-ati ai dracu de dementi"- cata vreme nu-i vreun batran senil - POC!

 

Si ma opresc aici ca deja sunt plin de nervi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul ne invata sa ii lasam in pace, sa nu facem liniute, sa mergem prudent si sa nu ne luam la harta cu toti conservarii..

Acum stege spune ceva si ii dau perfecata dreptate, doar ca unii nu au chef de probleme..vorba lui, au nevasta, copii, rate etc..nu vor sa se trezeasca maine cu motocicleta facuta arsite sau mai stiu eu ce..taximetristii sunt la orice colt de strada, motociclistii nu..din pacate.

 

Inainte era alta mentalitate, motociclistii faceau legea, acum o face banul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca au cam crescut accidentele cu moto....trebuie facute campanii, pt a le arata ca nu sunt numai ei (conservari, printre care ma numar si eu) pe strada, sau daca isi cumpara o masina mai noua, isi cumpara si strada, ....kestia e ca nu trebuie sa ramana la nivel de orase mari (Bucuresti, Cluj, Tim....etc)...deci trebuie extinsa si in orasele care au mai putine motoare/cap de locuitor.

Ma gandesc sa punem mana de la mana si sa facem cateva sute de pliante, biletele cu "sensibilizarea fenomenului moto"....antiaccidente (local vb), si sa vb cu domnii politisti, sa gasim intelegere, sa imparta pe langa amenzi si alte avertismente si pliante ca nu doare mana ....zic io

 

 

 

inca odata RIP :scratch: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...