Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mihai o sa ne vedem acolo si daca tot faceti copii la poze sa le lipim pe motoare eu zic sa facem si o tura pe undeva prin apropierea locului grupati in semn de protest sa fim cati mai multi sa ii facem pe soferi sa inteleaga ca nu sunt singuri pe sosele

MAI SUNTEM SI NOI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor eu zic sa nu ne intersectam cu familia baiatului decedat. ei si-au exprimat dorinta clar sa nu vada motoristi din motive lesne de inteles. Sa merem acolo, dar sa stim exact ca nu vor fi si rudele acolo. bafta.

 

 

Catalina (sotia lui Catalin) a fost incantata de prezenta motociclistilor ,asa ca nu trebuie sa va faceti griji de intalnirea voastra acolo la locul accidentului sau chiar la cimitir.Chiar daca va veti intalnii cu familiile indoliate se vor bucura de prezenta lui Catalin prin voi.Nimic si nimeni nu mai poate sa-l aduca pe Cata printre noi. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu voi ajunge la ora 16 acolo.dar voi veni impreuna cu prietenul meu acolo mai devreme.....daca cineva doreste sa vina mai devreme din cauza faptului ca nu poate ajunge la ora deja stabilita ma poate contacta la 0765 098 333 ana.... si ne vedem acolo.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti.. pe mine m-a sunat zilele trecute Catalina(nevasta lui)si mi-a zis ca in jurul orei 5 ca atunci s-a intamplat..

am sa o sun pe Raluca ( pro tv..)o sa sa mai pun maine sara ce o sa vb cu Catalina..

 

 

5 adica 17..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uitati sa aduceti si voi niste lumanari...plzsi cate o floare.. sa vada conservarii ca nu suntem indiferenti k unul de-al nostru s-a stins din viata din cauza lor..

 

a si daca il prind pe ioanitoaia ala de prezinta gazeta sporturilor la pro tv sa moata ce-am mai scum de nu il calc pe cap.. azi veneam dinspre casa scanteii spre buc noi.. si la prima intersectie aia cu strada care duce la taverna sarbului si hotel comfort a iesit mai mult sex oral asta cu viteza.. de nu am apucat decat sa vad ca a fost masina gri.. cred ca i-am sters cu roata e pe fata masina...m-am intors dup el si m-a injurat si mi-a aratat mai mult sex oral.. omu vb la telefon si era cam beat..nu am apucat decat sa ii dau o flegma.. ca tremuram tot..rupeti-i si voi oglinda dak il prindeti sau enduristii care au cizme de cross datii un autograf in portiera

Va multumesc anticipat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, incerc sa ajung..depinde de un prieten daca imi imprumuta motocicleta lui.

In orice caz ma plimb pe st cel mare, tre sa gasesc pe cineva pe acolo..

 

Care e planul pana la urma?Ne intalnim si ce facem?Scoate cineva la imprimanta poza baiatului sa le punem pe parbrize?

Lumanari sa cumpere cineva si le decontam, eu n-am habar de unde se cumpara..

 

nu stiu daca e o idee buna dar as marca cu vopsea rosie( spray) caldaramul unde s-a petrecut evenimentul , ca sa nu poata fi spalat atat de usor cum s-a spalat sangele. poate toate locurile unde si-au pierdut viata motociclisti ar tr marcate .ar ramane semn mai mult timp si ar atrage atentia cu siguranta.subscriu la ideea ca tr facut ceva.prea trist si scump platesc unii dintre noi. tot cu spray as da si pe masinile celor violenti in trafic cu motoristii . le-as da si pe creier pt ca daca prostia nu doare macar sa iasa in evidenta de la distanta.scuze, zic si eu .nu l-am cunoscut pe baiat dar ma doare ce se intampla si nepasarea autoritatilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

boby da un tel sa stabilim exact la ce ora ne intalnim ori 16 ori 17 nu e mare diferenta sti bine cum trec orele la noi chiar daca ne strangem si la 16 o sa stam o ora si ceva pe acolo asta daca nu se gaseste vreun cazanist sa ne strice momentele de reculegere si sa ne luam dupa el sa il aranjam putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba cu sprayul ar fi o idee f misto. nu se paote gasi ceva permanent, dar putem sa le refacem periodic..

eventual daca o mai avea loc o intalnire cu politia romana si campania anti accidente cu motocicilsti. Asta e o chestie care ar lasa urme zic eu destul de adanci.. vezi roshu si t gandesti ca acolo a murit un om, se stie ca a fost un motociclist, automat reflex vor ramane pe creier cu faza si paote.. se uita mai dez in oglinzi si se asigur amia bine next time..

Eventual facut un sablon foarte sugestiv..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut in drumul Valcea - Tg Jiu pictate pe asfalt mici siluete (omuleti de creta ca la politie cand marcheaza pozitia cadavrului) - desenate din cand in cand. Se poate face un sablom in forma de moto care sa se picteze apoi pe strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil! :cheers: ÂŞi dacă am înțeles bine a fost eliberat pe cauțiune...! :scratch:

Boby, nu prea înțeleg mare lucru din postul tău, încearcă să scrii ceva mai coeerent :blbl:

 

 

 

cristi de cate ori ai trecut prin asemenea situatii sa simti ca tremuri de nervi pe motor si esti in mijlocul traficului daca nici una atunci nu mai vorbi TACI si incearca sa intelegi ca nu iti revii nici dupa cateva ore nu poti sa mai vorbesti dra sa mai si scri cum trebuie daca nici macar nu ai motor si te bagi pe topic asa doar ca sa te afli in treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristi de cate ori ai trecut prin asemenea situatii sa simti ca tremuri de nervi pe motor si esti in mijlocul traficului daca nici una atunci nu mai vorbi TACI si incearca sa intelegi ca nu iti revii nici dupa cateva ore nu poti sa mai vorbesti dra sa mai si scri cum trebuie daca nici macar nu ai motor si te bagi pe topic asa doar ca sa te afli in treaba

 

Am constatat ca imediat dupa ce "scap" dintr-o situatie naspa fericirea maxima ca n-am cazut domina nervii, frustrarea etc. si nu mai imi vine nici macar sa-l injur pe vinovat...ma bucur ca n-a fost suficient de idiot incat sa ma ucida sau ma felicit pt eschiva "inteligenta" pe care am facut-o. In schimb dc vad in trafic un alt motociclist care-i "sabotat" de catre un shofer, atunci am toate conditiile sa ma enervez maxim.

Iar despre flegma pe care o merita shoferii...la faza asta ma cam incomodeaza casca.

 

Acum vreun an era sa lovesc (cu masina fiind) un motociclist care m-a surprins pt ca mergea pe sens interzis in p-ta kogalniceanu (normal d-acolo nu trebuia sa apara nika, dar a aparut el dupa o masina parcata...venind, repet, pe contrasens). Ne-am ferit reciproc si injurat, apoi m-a scuipat...de fapt a vrut, pt ca nu apucase sa isi ridice viziera. M-a ramas asta in cap si incerc sa ma feresc sa ma fac de cacao.

 

Mi-a spus un prieten, motociclist de-o viata: "shoferii au impresia ca strada este a lor, iar tu, cu motorul, esti un oaspete nepoftit. Obisnuieste-te cu asta si reactioneaza astfel: investeste in echipament".

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristi de cate ori ai trecut prin asemenea situatii sa simti ca tremuri de nervi pe motor si esti in mijlocul traficului daca nici una atunci nu mai vorbi TACI si incearca sa intelegi ca nu iti revii nici dupa cateva ore nu poti sa mai vorbesti dra sa mai si scri cum trebuie daca nici macar nu ai motor si te bagi pe topic asa doar ca sa te afli in treaba

 

 

Domnu asfaltt, adik daca nu mi-a venit inca primul motor (prin martie vine) si am carnet din septembrie nu sunt primit in clubul vostru si nu am voie sa ma bag in topicuri? Sa fim seriosi, voi fi acolo duminica, 16.00 sau 17.00, cu conserva. Fie ca vrei sa nu.

Scuze pt offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :cheers: :blbl:

 

Noi stim care e scopul acestei adunari...!!!Pentru "CATALIN" ,pentru memoria lui ,pentru noi ...sa atragem atentia ca se moare prea usor si repede ....

Mi-ar place ca totul sa decurga bine si normal...asa cum am facut-o pentru "ALEXX" !

 

DAR , exista si un dar si acela ca la "ALEXX ", a fost o mica organizare ,pe cand aici la "CATALIN ",nu va fi nici o organizare ....DA ma refer la politie ,trafic ...etc ,tot ce reiese de aici. Ganditiva la acest aspect ...

Nu ne vom aduna ca la ARC ,ne vom aduna pentru o comemorare intr-un spatiu cu trafic ...sper sa nu fie probleme asa ca ganditiva si la aceste aspecte ...Facem fata?

 

Parcati-va motoarele cu farul aprins catre strada ,ca cine stie ..."o mai tresie vrieun moldovean pie acolo"..

NO offence .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut in drumul Valcea - Tg Jiu pictate pe asfalt mici siluete (omuleti de creta ca la politie cand marcheaza pozitia cadavrului) - desenate din cand in cand. Se poate face un sablom in forma de moto care sa se picteze apoi pe strada

e foarte sugestiva si ideea ta de fotografie cu oglinda retrovizoare in care se reflecta un motociclist pe care o ai in descrierea profilului.poate scoti ceva stilizat si usor de sablonat. sau poate au si alti frati motoristi propuneri pt un simbol usor de inteles si de mare impact pt toata lumea.m-as ocupa cu placere sa-l public.

Editat de urcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :cheers: :blbl:

 

Noi stim care e scopul acestei adunari...!!!Pentru "CATALIN" ,pentru memoria lui ,pentru noi ...sa atragem atentia ca se moare prea usor si repede ....

Mi-ar place ca totul sa decurga bine si normal...asa cum am facut-o pentru "ALEXX" !

 

DAR , exista si un dar si acela ca la "ALEXX ", a fost o mica organizare ,pe cand aici la "CATALIN ",nu va fi nici o organizare ....DA ma refer la politie ,trafic ...etc ,tot ce reiese de aici. Ganditiva la acest aspect ...

Nu ne vom aduna ca la ARC ,ne vom aduna pentru o comemorare intr-un spatiu cu trafic ...sper sa nu fie probleme asa ca ganditiva si la aceste aspecte ...Facem fata?

 

Parcati-va motoarele cu farul aprins catre strada ,ca cine stie ..."o mai tresie vrieun moldovean pie acolo"..

NO offence .

 

Ai dreptate tu...dc suntem ai multi suntem o tzinta mai usor de atins:

http://www.youtube.com/watch?v=qjpIzggmFQo

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristi de cate ori ai trecut prin asemenea situatii sa simti ca tremuri de nervi pe motor si esti in mijlocul traficului daca nici una atunci nu mai vorbi TACI si incearca sa intelegi ca nu iti revii nici dupa cateva ore nu poti sa mai vorbesti dra sa mai si scri cum trebuie daca nici macar nu ai motor si te bagi pe topic asa doar ca sa te afli in treaba

 

Nu e frumos să sari la beregata oamenilor fără motiv. N-are sens să mă dau mare dar am avut 2 accidente pe care nu le doresc nimănui, aşa că te rog, stai calm. Unii dintre noi au nervii mai tari alţii nu, eu cel puţin ştiu că îmi revin la scurt timp şi nu am ezitări să ies pe stradă din nou. Dacă momentan am numai un scuter, pentru că aprilia pe care am avut-o e muci nu înseamnă că nu ştiu care e mersul lucrurilor.

 

Gata cu offtopicu'.

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bey!!!!!!!!! daca vreti sa va certati luati-va id de mess si cartati-va.. dar nu aici!!!!!!!iti multumes virgil k mi-ai luat apararea..dar gata...nu aveti nimik altceva de facut decat sa va certati daca si intre noi bagam raca..nu e bine.. io ziceam ca e bine sa fim cat mai uniti mai ales impotriva celor care oglinda la masina e un detaliu.. si de obicei nu ii intereseaza aceste detalii!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...