Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ceva piese...nu trebe nimanui?

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...post__p__352374

 

bafta

 

Am cumparat de la el electromotor in prmavara, si nu pot spune decat ca e om serios si de cuvant! Recomand!

 

In alta ordne de idei, am si eu nevoie de suporti de genti laterale si desigur si genti pentru pegaso I.E. De unde pot face rost? Sau are cineva de vanzare? Ca nu gasesc pe nicaieri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea e din 98 si mi se pare ca imi ia tare mult.si asta e consumul in afara

 

Eu am consum 5.0%-5.5% in afara fara pasager si 6% cu pasager si alergata 100-110 si e din 97 evident carburatie.

Mesaj completat

@Bronto:

In alta ordne de idei, am si eu nevoie de suporti de genti laterale si desigur si genti pentru pegaso I.E. De unde pot face rost? Sau are cineva de vanzare? Ca nu gasesc pe nicaieri...

 

Eu am confectionat singur ceva suporti de bagaje(vezi cateva pagini in urma) ca nu gasesti pe nicaieri, iar cutii face cineva la Cluj Havy Duty cam 100 eur buc, strang banii si imi iau si dealea, alta solutie eu nu am gasit.

Respect si Asfalt Uscat!!!

Dumy's

Editat de dumi_meseriasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare pt cei ce au modele de Pegaso cu furca upside-down. Cum se descurca in teren furca? E diferenta fata de una normala? Am bmw f650 si in urma unui accident trebuie sa schimb furca si ma gandeam sa vad cum e una de Aprilia. Daca stiti pe careva sa mai fi facut aceasta schimbare, va rog sa imi spuneti. Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cmplicat si nu merita, plus ca trebuie sa faci diverse adaptari ca sa se potriveasca. Modelele de pana in 2004 au furca normala. Cred ca cel mai bine este sa cauti pe la dezmembrari o furca de F...

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Filtru de aer de bmw f650 se potriveste si la pegaso92-96...mai am o dilema,kitul de lant este acelasi? stie careva?

Kitul de lant sigur.Eu mi-am luat de la Louis de BMW, deoarece era mai iaftin decat cel de Pegaso.?!? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut pe vremea cand aveam pegaso ( 92)am cautat un amarat de filtru tot orasul si n-am gasit pe nicaieri bucata aia nenorocita de burete, intr-un final i-am improvizat eu 1 , de la o aprila rs 125 si i-am mai adaugat eu o completare dintr-un alt buret pt. ca cel de rs e putin mai mic,( tiganeala,stiu) dar n-am gasit ! nu se mai aduc piese si nici nu se mai fabrica pt modelele vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut pe vremea cand aveam pegaso ( 92)am cautat un amarat de filtru tot orasul si n-am gasit pe nicaieri bucata aia nenorocita de burete, intr-un final i-am improvizat eu 1 , de la o aprila rs 125 si i-am mai adaugat eu o completare dintr-un alt buret pt. ca cel de rs e putin mai mic,( tiganeala,stiu) dar n-am gasit ! nu se mai aduc piese si nici nu se mai fabrica pt modelele vechi.

 

nici eu nu am gasit,dar se potriveste de la bmw :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare pt cei ce au modele de Pegaso cu furca upside-down. Cum se descurca in teren furca? E diferenta fata de una normala? Am bmw f650 si in urma unui accident trebuie sa schimb furca si ma gandeam sa vad cum e una de Aprilia. Daca stiti pe careva sa mai fi facut aceasta schimbare, va rog sa imi spuneti. Multumesc anticipat

 

Se potriveste bine mersi furca de pe pegaso si pe f650 cu conditia sa o schimbi cu tot cu juguri . Telesoapele de la pegaso sunt un pic mai subtiri decat la bmw si au cursa putin mai lunga (avantaj).

Aparent ar fi mai usor manevrabila o moto cu furca upsidedown la manevre bruste decat una cu furca normala , dar nu stiu cat de sesizabila e treaba la un mers normal .

Si daca te hotarasti sa cumperi pan la urma furca de pegaso ai mare grija de la cine cumperi .Nu te arunca la primu nesimtit care cere sute de euro si cauta sa se nbogateasca din piese second , eu am cumparat furca completa plus roata cu disc si cauciuc cu 400 de lei .

Succesuri :drink: .

Mesaj completat

Helãu ãghen ..m am gandit ca poate vrea cineva un cauciuc si nu stie la cine sa gaseasca LINK CAUCIUC :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Vand motocicleta APRILIA PEGASO CUBE din an 2000 culoare negru top case de la givi pt.doua casti baterie noua +1 CASCA CADOU de la probiker integrala 22000km la bord inmatriculata pe pers.fizica(adica pe mine) Se poate verifica oriunde garantez pt.ea pret 1800eur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna baieti am si eu o intrebare am o aprilia pegaso din anul 2000 si as vrea sa-i schimb chitul de lant are cineva idee daca se potriveste de BMW sau care varianta ar fi mai ieftin cel originar sau cel de BMW. Iar placutele de frina fata care varianta ar fi mai buna si ce marca mi-ati recomande mersi mult si asfalt uscat. :laugh:

Mesaj completat

Are careva idee daca rolul foliei lipita pe aripa este altul decat unul decorativ??? As vrea sa o dau jos.

fratioare poti sa o dai jos (CHIAR SI ARIPA) glumeam pt.k nu are nimic. :D

Mesaj completat

pe langa intrebarille de mai sus as dori sa achizitionez un cric central pt aprilia pegaso an 2000 si la ce pret second hand ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...