Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Ce geanta de rezervor se potriveste pe Aprilia Pegaso '92-95 ? Nu gasesc nimic potrivit .

Si eu am cautat si sincer nu am gasit niciuna!

 

asa e.. am trecut la strom (din motive de confort) :) ...

Trebuie sa recunosti ca,la frumusete si design,Aprilica e mai frumoasa ca Strom-ul!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, Cu ce pot curata janta de praf imbibat in ulei? Am exagerat cu sprayul si.... am janta plina de mazga... :( (din fericire... pe cauciuc nu am nimic)

Eu folosesc un spray de curatat aragaze pentru grasimea de la lant, si am mai folosit solutie concentrata de spalatorii, dar cateodata o mai curat la spalatorie..

 

Trebuie sa recunosti ca,la frumusete si design,Aprilica e mai frumoasa ca Strom-ul!

De acord, dar si V-strom-ul are farmecul lui. Vei pierde insa pe off-road, unde nu vei mai face ce face-ai cu Aprilia.

 

 

Ce geanta de rezervor se potriveste pe Aprilia Pegaso '92-95 ? Nu gasesc nimic potrivit .

Trebuie sa iti iei o geanta care are si prinderi in curele.

Editat de eugenkawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca am si rezolvat :D pana la urma am ales varianta lenesului... m-am dus la o spalatorie mai rasarita. i-am zis tipului problema... a scos omul un spray de curatat jenti... si dupa vreo 15 minute... GATA! janta e ca noua :D (pret... 10 lei spalatul motocicletei... 5 lei pentru curatul jentii)

 

hai sa pun si cateva poze cu noua moto :)

 

attachicon.gifIMG_0993.JPG attachicon.gifIMG_20130814_102340.jpg attachicon.gifIMG_20130827_1753300821.jpg attachicon.gif1172894_10153096059765184_1065901890_o1.jpg

si cum eu sunt un mare fan al motoarelor in V de 1000 nu pot spune decat BESTIALA sa te poarte sanatos

 

ps. cam adio off-road

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam. Referitor de offroad... Nu ma dadeam nici cu aprilica... Deci n-am pierdut nimic:)

Ba da,ma repet,ai pierdut frumusetea Aprilicii.

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti, are cineva un amortizor de pegaso in stare buna? a mea e din 1992 si e varza amortizorul, iar la dezmembrari nu gasesc la nimeni.

Salut.

Ai PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva vreun releu de încărcare de vânzare?

Salut.

Vezi ca avea kr3ator unul la 250 ron, cu proba, cateva pagini mai in urma.

Uite si link cu pagina:

/index.php?/topic/80133-posesori-de-aprilia-pegaso-650uniti-va/page-272

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva vreun releu de încărcare de vânzare?

Sau incearca aici: http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-aprilia-pegaso%20650%20vand%20sau%20dezmembrez-din-1997-536790.html !

Aici are si cric central! :peace:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un releu incarcare de vanzare daca te intereseaza la 200 lei...



are cineva vreun releu de încărcare de vânzare?

Am eu.. tel 0722690612

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanzare-accesorii-echipament-motociclete-second-hand-releu+incarcare+orig+aprilia+pegaso+an+95+-199981.html

Editat de AMDAndy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rateurile ca un popcorn de sub rezervor si cele mai puternice de pe toba de esapament erau cauzate de faptul ca toba dreapta nu mai era prinsa. se desfacuse rombul de prindere. Un prezon era pierdut de tot si din prezonul de sus iesise piulita! Rombul cazuse undeva mai jos pe galerie. Acum l-am fixat si merge perfect! Am schimbat si uleiul si bujia si filtrele! Uleiul este Bel-Ray EXP 10w 40! Motocicleta merge acum impecabil! Si cate ganduri mi-am facut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva vreun releu de încărcare de vânzare

 

 

am eu,de pe 1994. 50 euro

 

salut baieti, are cineva un amortizor de pegaso in stare buna? a mea e din 1992 si e varza amortizorul, iar la dezmembrari nu gasesc la nimeni.

 

am eu unul....stare? sa-l dau jos sa vad. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are și AMDAndy de pe un 95, dar nu se potriveste, cel putin la mufe... trebuie de dupa 97

Cum ai rezolvat-o pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un parbriz as vrea si eu, de pegaso, daca are cineva. De-ala mic, nu-mi trebuie cinestie ce...

 

n-am rezolvat inca nimic cu releul ca astept banii, dar am gasit la 200 ron care are aceleasi mufe si evident o sa-l iau pe ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...