Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-am gasit perechea celui din fata, in schimb am gasit SH putin uzat , ieftin , aceeasi marca doar ca pasul difera. http://www.motonetro.ro/magazin-online/mitas/?good_detail=38947 Pareri ??

 

Este bun pt asfalt ??

.. sta pe asfalt daca nu e umed si iti clantzane dintii de la el .... se uzeaza repejor pe asfalt fata de o anvelopa enduro - touring

Profilul este de enduro, mai spre hard decit soft, asa cum e motocicleta...depinde ce vrei sa faci cu ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victore,ala nu-i prea bun pentru asfalt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit perechea celui din fata, in schimb am gasit SH putin uzat , ieftin , aceeasi marca doar ca pasul difera. http://www.motonetro.ro/magazin-online/mitas/?good_detail=38947 Pareri ??

 

Este bun pt asfalt ??

 

E destul de off-road.

 

In orice caz, vezi ca aici e mai ieftin:

 

http://www.anvelopemoto.eu

Editat de jupanu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit perechea celui din fata, in schimb am gasit SH putin uzat , ieftin , aceeasi marca doar ca pasul difera. http://www.motonetro.ro/magazin-online/mitas/?good_detail=38947 Pareri ??

 

Este bun pt asfalt ??

pai eu la banuti aia (chiar mai ieftin )mi-am luat metzler tourance ! iar daca mai mult pe asfalt mergi e diferenta enorma intre cele 2 in favoarea tourance-lui bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e probabil de la ultimul schimb de ulei , cind ai pus un pic prea mult ulei decit trebuia... , si din cauza ca gazele de carter se recircula prin cutia filtrului de aer ...... Oricum, sterge-l si daca reapare in urmatorii 500km atunci sa-ti pui intrebarea mai serios. :D zic eu ....

Eu, mai ales la Pegaso, masor cit ulei am scos, si atita pun la loc, urmind sa fac nivelul dupa ce am incalzit odata motorul ...

l.am sters cand am gasit prima data si acum am gasit din nou dar mai putin dar ma asteptam sa fie din cel nou....in fine daca mai apare imi bag nasul....multumesc!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit perechea celui din fata, in schimb am gasit SH putin uzat , ieftin , aceeasi marca doar ca pasul difera. http://www.motonetro.ro/magazin-online/mitas/?good_detail=38947 Pareri ??

 

Este bun pt asfalt ??

 

Uite, asta e un cauciuc care e recomandat de producator ca fiind 80% strada si 20% off-road

 

Mitas E08

 

http://www.mitas.at/mitase08.html

 

Si il gaseti pana in 300 lei nou...

 

E facut de Michelin in Cehia si are un raport calitate-pret destul de bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte periculos in opinia mea MITAS pe ud. Eu am avut Mitas e 07 care derapa la cea mai mica dara de apa sau lichid pe asfalt , am avut asa ceva pe Xt 125 R, cum puneam o frana mai rapid imediat derapa pe ud.

Metzeler Tourance am avut pe Tenere 2008 si pot spune ca pe asfalt uscat erau OKish ( daca ai un mers sportiv ) sau foarte bune daca esti decent. Iarasi pe UD varza in opinia mea varza rau rau rau.

 

Incercati Michelin Sirac.

 

 

Dai pe el 300lei in loc sa dai 600lei pe un Conti sau Michelin si Doamne fereste dai apoi zeci de mii pe medicamente in caz ca........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte periculos in opinia mea MITAS pe ud. Eu am avut Mitas e 07 care derapa la cea mai mica dara de apa sau lichid pe asfalt , am avut asa ceva pe Xt 125 R, cum puneam o frana mai rapid imediat derapa pe ud.

Metzeler Tourance am avut pe Tenere 2008 si pot spune ca pe asfalt uscat erau OKish ( daca ai un mers sportiv ) sau foarte bune daca esti decent. Iarasi pe UD varza in opinia mea varza rau rau rau.

 

Incercati Michelin Sirac.

 

 

Dai pe el 300lei in loc sa dai 600lei pe un Conti sau Michelin si Doamne fereste dai apoi zeci de mii pe medicamente in caz ca........

Subscriu,Mitas e pericol curat pe ploaie!

Eu m-am dat cu Heidenau K60 si sta foarte bine si pe ploaie! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu o iau razna cu astia de la Aprilia si cu timpii lor de livrare piese. Am o comanda data de vreo 3 saptamani si inca n-au venit de la aprilia.

Stiti careva unde pot gasi piesele astea, sa fie pe stoc sau livrabile in cateva zile macar?

 

AP8124950 - Senzor nivel benzina

AP8104328 - Capac radiator

AP0222317 - Termostat

AP0430590 - O-ring de la termostat

AP8112939 - Termocupla

 

Sau eventual poate exista piese care sunt compatibile cu codurile astea.

Raman dator pentru orice idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu o iau razna cu astia de la Aprilia si cu timpii lor de livrare piese. Am o comanda data de vreo 3 saptamani si inca n-au venit de la aprilia.

Stiti careva unde pot gasi piesele astea, sa fie pe stoc sau livrabile in cateva zile macar?

 

AP8124950 - Senzor nivel benzina

AP8104328 - Capac radiator

AP0222317 - Termostat

AP0430590 - O-ring de la termostat

AP8112939 - Termocupla

 

Sau eventual poate exista piese care sunt compatibile cu codurile astea.

Raman dator pentru orice idee

Ar fi bine daca ai posta si anul de fabricatie al Aprilicii tale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau numarul lui @aviatorul,caci are una la dezmembrat.Asta daca te intereseaza piese second hand!Ai nr in PM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu lua Mitas. Am fata-spate Mitas E07 si e absolut demential pe ud. Si daca e si curba, o sa experimentezi niste senzatii nemaipomenite.

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana pe spate.....un holsurub de 4 cm lungime si 5 mm diametru luat in plin...o gaura de toata frumusetea....i.am facut dop cu kitul de pana am bagat 4 atmosfere sa vad dak tine dupa care am scazut la 2 cum il tin de obicei am mers vreo juma de ora prin oras prin gropi etc am masurat din nou nu a scazut nici macar putintel presiunea si ma cam bate gandul sa fac un drum de vreo 250 km si nu stiu ce sa fac sa plec asa sau sa il fac inainte...nu prea am timp de facut pana....maine dim plec si acum ploua... nu prea am cand....SA PLEC SAU NU?? voi ce ziceti?? :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana pe spate.....un holsurub de 4 cm lungime si 5 mm diametru luat in plin...o gaura de toata frumusetea....i.am facut dop cu kitul de pana am bagat 4 atmosfere sa vad dak tine dupa care am scazut la 2 cum il tin de obicei am mers vreo juma de ora prin oras prin gropi etc am masurat din nou nu a scazut nici macar putintel presiunea si ma cam bate gandul sa fac un drum de vreo 250 km si nu stiu ce sa fac sa plec asa sau sa il fac inainte...nu prea am timp de facut pana....maine dim plec si acum ploua... nu prea am cand....SA PLEC SAU NU?? voi ce ziceti?? :stuck:

Sper ca ai intrebat in gluma!NORMAL ca faci pana si apoi pleci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:Nasul meu,motociclist,a fost accidentat de un fraier cu un logan(neacordare de prioritate-NU l-am vazut-a zis dobitocul si eu fiind la locul faptei,am vrut sa-l desfiintez!!!),astazi la ora 9 si 10!E cu un picior varza in gheata si cu alte traumatisme,iar mobra(Honda CB 1300 naked,2006),e dauna totala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:Nasul meu,motociclist,a fost accidentat de un fraier cu un logan(neacordare de prioritate-NU l-am vazut-a zis dobitocul si eu fiind la locul faptei,am vrut sa-l desfiintez!!!),astazi la ora 9 si 10!E cu un picior varza in gheata si cu alte traumatisme,iar mobra(Honda CB 1300 naked,2006),e dauna totala!

naspa frate....important e sa fie el bine....mobre sunt multe mai ales pegaso :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfu, imi pare rau! nu ai ce face cu astia care ies fara sa se asigure, nu ii duce mintea...

Filip,in viata ai sau nu ai noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa frate....important e sa fie el bine....mobre sunt multe mai ales pegaso :peace:

Luni il opereaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...