Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Ok,asteptam si parerea celorlati!De acord,Aline?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor,

 

Dau gratis cauciucurile vechi de pe mobra mea(Pegaso 2003 i.e). Nu sunt gioarse, doar ca sunt cele originale din 2003 si desi nu sunt f uzate (grad uzura cam 30%) sunt cam invechite; cauciucul nu mai este la fel de elastic. Sunt ideale pentru cineva low budget, dar nu faceti imprudenta sa mergeti cu ele pe ploaie (nu vreau sa am pe nimeni pe constiinta !!! ).

Cine le vrea, trebuie sa faca dovada ca are la ce sa le foloseasca (exclus samsarii ce vor sa le vanda etc. mai departe) si sa se deplaseze sa le ia (Bragadiru, Ilfov). Nu trimit prin posta curier etc.

 

 

Tel. 0723745432

 

Bafta

 

PS. Eu am proleme cu CDI-ul, imi poate spune cineva unde as putea sa-l reprogramez ? ... sau ma apuc sa fac reverse eng. pe el? sau poate are cineva de vanzare ... mersi

Editat de cosscat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus de Sibiel.

Din pacate nu am cum sa vin la intrunire din motive financiare.

Nu mai am job si nu pot sa cheltuiesc bani pana nu gasesc un job nou.

Asa ca, anul asta nu ma pot alatura voua.

Pensiuni sunt multe si in Sibiel si in Gura Raului, in zona se mananca excelent la pensiuni mai ales daca gatesc gazdele cu ce au prin gospodarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.turistinfo.ro/sibiel/pensiuni-sibiel.html

 

 

 

Eu am sa ma duc la intrunirea moto de langa Campina 04-06 iul. 2014 si vad daca strang ceva aprilisti , apoi cred ca ar trebui sa vb serios , nu mai avem timp.Desi parerea mea este ca in zona nu trebuie sa ne facem probleme de cazare , ar trebuii sa gasim pt ca zona este dezvoltata in acest sens insa August este luna concediilor

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cosscat

Ma intereseaza pe mine cauciucurile, ale mele sunt cam duse si nu cred ca am buget sa iau noi, are Eugen roti intregi dar sunt cu crampoane, eu vreau de starda.

Singura problema este ca plec in concediu de luni, pentru 2 saptamani, daca nu te incurca sa le mai tii, vin eu la tine cand ma intorc!

 

Cat despre CDI, vezi ca se vorbea aici despre resetare, nu stiu exact pentru ca eu ma "lupt" cu carburatia!

 

@alin

eu stiu o cazare in Gura Raului (Conacul dintre rauri) unde merg cu familia de 5-6 ani, sunt super OK si se mananca foarte bine!

http://www.conaculdintrerauri.ro/oferta_ro.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus de Sibiel.

Din pacate nu am cum sa vin la intrunire din motive financiare.

Nu mai am job si nu pot sa cheltuiesc bani pana nu gasesc un job nou.

Asa ca, anul asta nu ma pot alatura voua.

Pensiuni sunt multe si in Sibiel si in Gura Raului, in zona se mananca excelent la pensiuni mai ales daca gatesc gazdele cu ce au prin gospodarie.

Mony,descurca-te cu benzina pana la locul unde ne vom intalni,caci,legat de cazare/mancare/bere cred ca ne descurcam.Adica la cazare,facem careva loc pentru dormit,iar de mancat/baut unde suntem atatia,banuiesc ca o gura-n plus nu se simte!Aduc eu o tuica,o conserva,o maslina...

Ce spui?

» Post actualizat in 20 Jun 2014 05:22

...

@alin

eu stiu o cazare in Gura Raului (Conacul dintre rauri) unde merg cu familia de 5-6 ani, sunt super OK si se mananca foarte bine!

http://www.conaculdintrerauri.ro/oferta_ro.html

E buna si asta,Florine.

Mai veniti si cu alte propuneri,de exemplu,care au si camping,caci am inteles ca erau unii ce voiau sa stea la cort.Si postati harta cu zona,sa vedem exact locatia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mony,descurca-te cu benzina pana la locul unde ne vom intalni,caci,legat de cazare/mancare/bere cred ca ne descurcam.Adica la cazare,facem careva loc pentru dormit,iar de mancat/baut unde suntem atatia,banuiesc ca o gura-n plus nu se simte!Aduc eu o tuica,o conserva,o maslina...

Ce spui?

» Post actualizat in 20 Jun 2014 05:22

E buna si asta,Florine.

Mai veniti si cu alte propuneri,de exemplu,care au si camping,caci am inteles ca erau unii ce voiau sa stea la cort.Si postati harta cu zona,sa vedem exact locatia!

Corect , ce spune Cristi , daca Mony se descurca cu drumul , restul rezolvam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mony,hai ca se rezolva cu putin de la fiecare!Ce spui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, ma faceti sa rosesc.

Un gest nemaipomenit din partea voastra.

Il voi refuza (nu vreau sa am remuscari... fiindca stiu ce greu este sa calatoresti si ce costuri implica).

In plus am fost omul care tot timpul a ajutat fara sa ceara nimic in schimb... fiindca asa m-am simtit bine.

Nu am fost niciodata in situatia de a fi ajutat si nu stiu cum si de ce, dar ma face sa ma simt ciudat (in sensul cel mai bun si frumos posibil).

Nu ma intelegeti gresit... dar ar trebui sa fac un RCA si un ITP si nu este cazul sa fac asta acum, pentru ca, mai mult ca sigur nu as merge inca odata cu motorul anul asta (in afara intrunirii).

Practic nu merita sa rup din putinii bani care ii mai avem pentru asa ceva. Nu va suparati pe mine, dar nu pot justifica in niciun fel cheltuiala asta doar pentru o calatorie.

Cu scuterul nu am cum sa vin, pentru ca desi este de 125 si se duce binisor, este limitat la 80km/h. Il pot delimita (se inlocuieste CDI-ul) si va atinge 110-120.

Nu cred ca rezista la asemenea regim de functionare prea mult timp si in plus nu se mai potriveste in peisaj :)

Voi calatori cu gandul alaturi de voi si ma voi bucura ca un copil vazand pozele din calatorie.

Sper sa pot sa imi revin financiar si sa calarim impreuna anul viitor.

Intre timp, daca aveti nevoie va pot imprumuta sidecase-urile mele cu tot cu suporti.

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti,mobilizare generala ca sa-l determinam pe Mony sa vina totusi!!!

 

Fara gluma,Mony fa un total,adica o asigurare pe 6 luni,un ITP si benzina dus-intors.

ITP-ul e undeva la 100 de lei,iar asigurarea 100 si un pic.

 

Baieti,eu pun 40 de lei!Voi?

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti,mobilizare generala ca sa-l determinam pe Mony sa vina totusi!!!

 

Fara gluma,Mony fa un total,adica o asigurare pe 6 luni,un ITP si benzina dus-intors.

ITP-ul e undeva la 100 de lei,iar asigurarea 100 si un pic.

 

Baieti,eu pun 40 de lei!Voi?

trebuie sa vrea el sa primeasca in primul rand , poate e mai orgolios din fire.Vedem cati suntem de acord sa contribuim si impartim .

Eu ma bag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor ma faceti sa ma simt... asa cum nu sunt :)

Nu va cheltuiti banii. Pot sa traiesc si citind calatoria voastra.

Fiti siguri ca daca as fi fost in locul vostru as fi procedat la fel ca voi, dar, acum fiind in partea cealalta a "situatiei" ma simt mult prea magulit de atitudinea voastra.

Acest lucru imi arata si ne arata tuturor ce inseamna cu adevarat spiritul aprilistilor.

Cred ca acesta este marele castig.

Fratia, bunatatea, sufletul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca poti face o exceptie,acceptand?Fi convins ca nu vreau sa te jignesc in vreun fel si sunt convins ca nici ceilalti! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Departe de mine gandul !

Nimeni nu jigneste aici... ma rog, a fost un individ dar a fost imediat pus la punct, chiar de catre mine (au contribuit la punerea la punct si alti colegi).

Era "ofuscat" ca cineva de aici a cumparat cu 700 euro o Pegaso din 2001 injectie, cu motorul calat, a mai luat un motor si l-a schimbat.

Dupa care a scos la vanzare motocicleta, cu vreo cateva sute de euro in plus. Eu i-am urat sa aibe norocul sa isi gaseasca si el o motocicleta tot asa si sa si-o faca pentru el.

Individul ne-a urat la toti sa ne luam teapa si noi, fiindca suntem niste tepari.

 

Nu sunt orgolios, sunt doar magulit si da, imi vine greu sa accept pentru ca stiu ca fiecare face un efort financiar ca sa mearga.

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca poti face o exceptie,acceptand?Fi convins ca nu vreau sa te jignesc in vreun fel si sunt convins ca nici ceilalti! :peace:

nici pe departe nu este vorba de jignire , nici nu se pune problema de asa ceva , si nici de un gest de superioritate al nostru fata de MONY in acest moment.Si eu am trecut prin momente de nu aveam 2 lei , dar aici nu e vorba de a da bani pentru un coleg ci a impartasi cate ceva din ce avem la momentul respectiv , moment care e relativ.

Azi am luat salariul si ultimele doua saptamani am trait din 200 de lei doua persoane , caine, pisica si mobra ( masina a stat ) deci destul de greu asa ca eu inteleg cum e si din ce am fac parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cativa ani buni nu am avut job si nici bani.M-au ajutat oameni de la care ma asteptam cel mai putin!

 

Niste poze cu Dan Popescu cand a facut Russia de la est la vest.No comment:


» Post actualizat in 20 Jun 2014 18:08

Departe de mine gandul !

Nimeni nu jigneste aici... ma rog, a fost un individ dar a fost imediat pus la punct, chiar de catre mine (au contribuit la punerea la punct si alti colegi).

Era "ofuscat" ca cineva de aici a cumparat cu 700 euro o Pegaso din 2001 injectie, cu motorul calat, a mai luat un motor si l-a schimbat.

Dupa care a scos la vanzare motocicleta, cu vreo cateva sute de euro in plus. Eu i-am urat sa aibe norocul sa isi gaseasca si el o motocicleta tot asa si sa si-o faca pentru el.

Individul ne-a urat la toti sa ne luam teapa si noi, fiindca suntem niste tepari.

 

Nu sunt orgolios, sunt doar magulit si da, imi vine greu sa accept pentru ca stiu ca fiecare face un efort financiar ca sa mearga.

Deci,nu vad nimic anormal ca sa ni te alaturi-asta ca de la un fost proprietar de Fiat 500 cu suicidal door! :eek:

post-41801-0-00372000-1403287265_thumb.jpg

post-41801-0-77801100-1403287276_thumb.jpg

post-41801-0-56930200-1403287288_thumb.jpg

post-41801-0-34235300-1403287304_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Fiatul 500 cu suicidal doors a fost visul meu neimplinit.

Mi-a placut intotdeauna masinuta aia. Am avut un coleg in facultate care a avut unul din asta si inca unul dupa aceea cu usile normale.

Ce fiara de masina !!! Sunetul motorului, vibatiile, totul era sublim.

Am sperat ca atunci cand ma voi face mare, voi cumpara unul. Au trecut peste 20 de ani de atunci... si nu mi-am implinit visul :(

Dar sunt un optimist, inca mai sper :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutre Florin_escu,

 

Ale tale sa fie. O sa tebucuri de ele iti garantez. Te astept cu un telefon.

 

Costin

 

PS. referitor la CDI, din pacate l-am resetat de n ori, e ceva cu el ... de aceea mi-am luat un Beaglebone Black si poate ma apuc sa ii fac o clona; daca imi iese

se poate pune pe orice Pegaso chiar si ala cu carburatie, mai mult de atat, vreau sa ii fac o app pe Android si sa pot vedea parametrii si sa ii modific de pe telefon (adica sa fac profile pentru diferite situatii). Sa vedem insa, mi-a promis cineva ca ma ajuta cu o reprogramare, daca nu ma apuc de treaba Referitor la asta, are cineva un CDI ars, stricat etc. ca sa ii iau mufa (contra cost)?

Editat de cosscat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Fiatul 500 cu suicidal doors a fost visul meu neimplinit.

Mi-a placut intotdeauna masinuta aia. Am avut un coleg in facultate care a avut unul din asta si inca unul dupa aceea cu usile normale.

Ce fiara de masina !!! Sunetul motorului, vibatiile, totul era sublim.

Am sperat ca atunci cand ma voi face mare, voi cumpara unul. Au trecut peste 20 de ani de atunci... si nu mi-am implinit visul :(

Dar sunt un optimist, inca mai sper

Speranta moare ultima!

Legat de Fiat,l-am avut in perioada 1990-1993 si cand mi-au iesit picioarele prin planseul pedalier,l-am vandut unui coleg de minca de atunci.Acesta i-a facut tablaria si si-a mai cumparat unul de piese!

Dar sa nu deviem de la subiectul principal!Am vorbit de vreo jumate de ora cu Eugen si a spus ca te va suna sa vorbiti si banuiesc sa te convinga sa accepti "cadoul" de la Aprilisti!Ce dracu,nu suntem copii!!!Ma rog,nu asa de mici... :crack:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam in aceeasi perioada a avut si colegul meu masinile.

 

Suntem cu totii suflete de artisti :)

Eugen este si el un suflet mare, si de asta ma tem cel mai mult... Ca imi va fi greu sa refuz asa colegi.

Si Cristi... sa stii ca inca suntem copii :) doar ca acum avem jucarii mari. Si aici ma refer la motociclete, nu la altceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...