Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Aprilistilor!

M-am intors din turneu!Am sa revin mai incolo cu detalii si poze!

 

Mai aline,da' fain numar ai... :crack:

 

Cat ii priveste pe cei ce au renuntat la Aprilica,le doresc sucesuri multe cu ceea ce-si vor lua sau nu dup-aia!Cei ce nu inteleg sensibilitatea calutului innaripat,nu prea au de ce avea unul!Apropos:stiti cate probleme tehnice am avut in 3700 de km?Zero!La fel si ceilalti! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai,sa-ti fie de bine.Cand ai timp,arunca si ceva poze aici pentru retinele noastre.

 

Vineri dimineata plec si eu cu gasca la intrunirea Seawolves de la Constanta.Inca stau in dubiu daca sa merg cu Pegaso sau cu Aprilia Scarabeo de 200 cmc al lui cumnata-miu.Am mers Duminica cu el 50 de km afara din oras si mi-a lasat o impresie buna la consumul de 3%. Unde mai pui ca are topcase si cutii laterale.

 

Fuge maxim 135 km/h,dar la 100-110 merge lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

ma intereseaza sa cumpar o roata fata de pegaso ; imi trebuie doar cercul si spitele , fara butuc

stiu, probabilitatea ca cineva sa vanda doar astea e mica, dar imi incerc norocul

0749/356.947 sau PM

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raducanescovan uita-te prin paginile anterioare (vreo 5-6 in urma) si-au pus mai multi motocicletele la dezmembrat. Cauta si pe olx/tocmai. Oricum iei toata roata la un pret bun, nu cred ca are rost sa te complici si tu si vanzatoru sa le iei separat.

 

 

Ieri am fost pana la comana si am bagat-o prin padure, pana la izvor acolo, cred ca primul meu drum forestier mai lungut asa, cu tot cu pasager. Am avut ceva emotii la o bucata de vreo 15 metri foarte namoloasa si cu santuri de roti de masini, dar atat eu cat si furia mea rosie ne-am descurcat admirabil! Imi place din ce in ce mai mult de ea, de cum se comporta pe teren accidentat, cum trage, cum arata etc.

 

Sambata am participat la stafeta la triatlonul de la 2 mai (faraasfalt.ro, locul 25 din 67 la categoria noastra, stafeta mixt, multumesc, multumesc) si am mers cu bicla pe un traseu superb, care merita si (cred ca e si) posibil sa fie facut cu motoreta, uitati aici traseul:

 

http://www.endomondo.com/workouts/353054002/4241622

 

Eu m-as baga oricand sa-l fac, chiar si in weekendul asta cu intrunirea vietii, la care sper sa mai am resurse sa ma alatur si eu lui eugen si gasca lui.

post-82534-0-36639200-1402412056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat ieri un drum pana la tara si chiar cu 10Km pana sa ajung m-a prins ploaia. Cu ocazia asta am invatat cateva lucruri: doar sub casca nu intra apa si imi trebuie un costum de ploaie (pelerina + pantaloni).

post-41831-0-47915200-1402413160_thumb.jpg

Editat de V a L y O
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

ma intereseaza sa cumpar o roata fata de pegaso ; imi trebuie doar cercul si spitele , fara butuc

stiu, probabilitatea ca cineva sa vanda doar astea e mica, dar imi incerc norocul

0749/356.947 sau PM

multumesc

ai pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raducanescovan uita-te prin paginile anterioare (vreo 5-6 in urma) si-au pus mai multi motocicletele la dezmembrat. Cauta si pe olx/tocmai. Oricum iei toata roata la un pret bun, nu cred ca are rost sa te complici si tu si vanzatoru sa le iei separat.

 

 

Ieri am fost pana la comana si am bagat-o prin padure, pana la izvor acolo, cred ca primul meu drum forestier mai lungut asa, cu tot cu pasager. Am avut ceva emotii la o bucata de vreo 15 metri foarte namoloasa si cu santuri de roti de masini, dar atat eu cat si furia mea rosie ne-am descurcat admirabil! Imi place din ce in ce mai mult de ea, de cum se comporta pe teren accidentat, cum trage, cum arata etc.

 

Sambata am participat la stafeta la triatlonul de la 2 mai (faraasfalt.ro, locul 25 din 67 la categoria noastra, stafeta mixt, multumesc, multumesc) si am mers cu bicla pe un traseu superb, care merita si (cred ca e si) posibil sa fie facut cu motoreta, uitati aici traseul:

 

http://www.endomondo.com/workouts/353054002/4241622

 

Eu m-as baga oricand sa-l fac, chiar si in weekendul asta cu intrunirea vietii, la care sper sa mai am resurse sa ma alatur si eu lui eugen si gasca lui.

Super.

Felicitari pentru calificare. Macar nu ai fost ultimul.

 

Te asteptam cu drag. Noi plecam Vineri dimineata la ora 08:00 din Pantelimon.

 

Am bagat ieri un drum pana la tara si chiar cu 10Km pana sa ajung m-a prins ploaia. Cu ocazia asta am invatat cateva lucruri: doar sub casca nu intra apa si imi trebuie un costum de ploaie (pelerina + pantaloni).

ValyO, eu mi-am luat din Dragonul Rosu un costum de pescar pentru ploaie. Anul trecut am dat 35 de ron.

E destul de rezistent, dar transpiri la greu daca stai cu el pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Aprilistilor!

M-am intors din turneu!Am sa revin mai incolo cu detalii si poze!

 

Mai aline,da' fain numar ai... :crack:

 

Cat ii priveste pe cei ce au renuntat la Aprilica,le doresc sucesuri multe cu ceea ce-si vor lua sau nu dup-aia!Cei ce nu inteleg sensibilitatea calutului innaripat,nu prea au de ce avea unul!Apropos:stiti cate probleme tehnice am avut in 3700 de km?Zero!La fel si ceilalti! :peace:

daca a fost un succes nu pot decat sa ma bucur... asteptam cu totii poze , detalii , si altele care sa ne instruiasca si pe noi cei cu experienta mai putina ..

cat despre numar ... sincer asa a picat ,am renuntat la nr preferential , nu din cauza banilor , nu stiu , cel putin am zis la rand ....optiune de moment desi ma gandisem la ceva numere ..... si la masina a fost la fel insa in masina port si acum o potcoava de cal pe care am gasit-o chiar cand am luat -o.Prefer sa ma bucur de alte lucruri decat de numar ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raducanescovan uita-te prin paginile anterioare (vreo 5-6 in urma) si-au pus mai multi motocicletele la dezmembrat. Cauta si pe olx/tocmai. Oricum iei toata roata la un pret bun, nu cred ca are rost sa te complici si tu si vanzatoru sa le iei separat.

 

 

Ieri am fost pana la comana si am bagat-o prin padure, pana la izvor acolo, cred ca primul meu drum forestier mai lungut asa, cu tot cu pasager. Am avut ceva emotii la o bucata de vreo 15 metri foarte namoloasa si cu santuri de roti de masini, dar atat eu cat si furia mea rosie ne-am descurcat admirabil! Imi place din ce in ce mai mult de ea, de cum se comporta pe teren accidentat, cum trage, cum arata etc.

 

Sambata am participat la stafeta la triatlonul de la 2 mai (faraasfalt.ro, locul 25 din 67 la categoria noastra, stafeta mixt, multumesc, multumesc) si am mers cu bicla pe un traseu superb, care merita si (cred ca e si) posibil sa fie facut cu motoreta, uitati aici traseul:

 

http://www.endomondo.com/workouts/353054002/4241622

 

Eu m-as baga oricand sa-l fac, chiar si in weekendul asta cu intrunirea vietii, la care sper sa mai am resurse sa ma alatur si eu lui eugen si gasca lui.

 

Si eu ma misc cat de cat si cu bicla, asa ca poate mai schimbam pareri/ experiente. Noi (eu si inca trei colegi) vrem sa mergem pe 28 iunie la Vidraru, sa reconstituim un traseu pe care se desfasoara o competitie, cu o saptamana inainte. Asa ca, daca vrei, putem pastra legatura (si) pentru bicla. Numarul meu este la semnatura, iar pe endomondo sunt "mario bucuresti".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor,

am reusit sa-mi cumpar acumulator, am gasit unul fara intretinere cu gel. Pret 162 lei, este cel albastru din mijloc, cel negru este vechi.

 

post-18232-0-65048900-1402468080_thumb.jpg

 

L-am luat de la CARANDA din str Drumul Intre Tarlale nr 42, asa cum m-a sfatuit EUGENKAWA.

 

Merci de informatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor,

am reusit sa-mi cumpar acumulator, am gasit unul fara intretinere cu gel. Pret 162 lei, este cel albastru din mijloc, cel negru este vechi.

 

attachicon.gifAcumulatori.jpg

 

L-am luat de la CARANDA din str Drumul Intre Tarlale nr 42, asa cum m-a sfatuit EUGENKAWA.

 

Merci de informatie!

Cu placere.

Numai bine.

 

Sunt bune bateriile astea Yucell ? Esti multumit ?

Remu, eu am avut pe fosta mobra una din aia albastra, de 14 Amperi, aproape 2 ani pana am dat mobra.

Iarna am dat-o jos si am tinut-o in casa, la caldura, primavara a luat-o din prima.

 

Momentan pe Pegaso am un Fiam fara intretinere luata tot de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa atatea zile ploioase am scos iubitele un pic la o plimbarica pe iarba si nu numai , dupa ce am lustruit un pic lacul de ieri si am facut-o sa luceasca , am incelecat-o si am pus-o la incercare pe vechiul traseu de motocros international Campina , sau ma rog ce a mai ramas din el..

 

scuze pentru punga , am cules flori de cimbrisor

post-78987-0-25856900-1402509252_thumb.jpg

post-78987-0-37831600-1402509256_thumb.jpg

post-78987-0-48771800-1402509276_thumb.jpg

post-78987-0-37791700-1402509520_thumb.jpg

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca, Alin.

Marfa casca aia. Ce marca / model este?

marca HELD , model Takato 7810- am luat-o la pret redus de la ROMIMOTO-Cluj cand mai luam piese de la ei

am vrut sa mai iau una dar nu se mai fabrica acest model .Pret intreg 530 lei eu am luat-o cu 240 . Imi place si mie de aceea am pastrat-o pt mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa dau cateva detalii,ca-s foarte prins si nu prea am timp liber acum.

Traseul facut a strabatut Serbia,Macedonia si Grecia.Cluj- Napoca - Baile Herculane - Etno Selo(Macedonia,Serbia am traversat-o si la mers si la venit!) - Salonic - Zagora - Marathias - Zakyntos - Lefkada - Ohrid - Etno Selo - Baile Herculane si Cluj Napoca.Am stat cate 2 nopti in Zagora si Zakyntos,iar in Lefkada am stat 5 nopti.Serbia,Macedonia si Grecia au niste drumuri de tot cacatul!Orice drum de la noi e cam autostrada!Pe langa asta,in Macedonia si Grecia taxe peste taxe la autostrazile lor!!!Am platit aproape 100 de euro pentru toate taxele la 2 mobre!!!Enorm!In Macedonia,aveam autostrazi pe gps,iar in realitate LIPSA!

La greci benzina este 1,7 euro,1 apa minerala plata la 1/2 l este 0,5-0,7 euro,1 apa minerala carbogazoasa(soda spun ei)la 1/2 este 0,8-1,5 euro,1 bere la falimentara este 1,5 euro,aceeasi la taverna fiind 3,0-3,5 euro!Scumpa tara!

Probleme tehnice nu au existat!Daca 2 becuri arse-faza scurta la mobra sotiei mele si becul de pozitie frana din codita MT 03-iului lui Cici!

Ca si tura a fost extraordinara la propriu!O succesiune de tuneluri unele avand peste 7 km!Voi mai reveni cu detalii!

Poze:

post-41801-0-55511900-1402550495_thumb.jpg

post-41801-0-91887500-1402550509_thumb.jpg

post-41801-0-35983600-1402550522_thumb.jpg

post-41801-0-03036100-1402550533_thumb.jpg

post-41801-0-15588800-1402550558_thumb.jpg

post-41801-0-82792300-1402550568_thumb.jpg

post-41801-0-34395100-1402550578_thumb.jpg

post-41801-0-01128300-1402550588_thumb.jpg

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa tura.

Ma asteptam ca la sarbi sa fie ok drumurile. In Grecia si Macedonia stiam cum sunt, dar pentru Serbia presupuneam ca soselele si autostrazile sunt la alt nivel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehe,Pegaso STRADA.

Frumoasa plimbare.

Shumulica,mergi maine pana la urma?

Noi ne strangem dimineata la 8,la benzinaria Lukoil din Pantelimon.

Acum sunt cu fi-miu la antrenmentul de fotbal si cand ma intorc ma apuc de bagaje.

Lantul l-am cutat si gresat de ieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...