Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Da chiar , uite nu m-am intrebat niciodata : cate injectoare are Pegaso?

 

Doua, la mine s-a dus cel din stanga.

 

Zice Andrea, sotia mea, care a avut si ea Pegaso pe injectie, ca o patea frecvent. I se infunda. Se desfunda cu acul. Asta facea mereu. Si cica nu e bine sa mergi pe rezerva. Sper ca nu e ceva mai grav.

 

Nu m-am gandit la asta. Am vazut ca nu functioneaza si am vazut ca nu e de la electrica, deci trebuie sa fie de la injectorul propriu-zis. Motocicleta e inca demontata in garaj (nu avea rost sa o montez la loc pentru ca oricum ii trebuie injector), asa ca o sa incerc si treaba asta cand ajung acasa (momentan sunt cu serviciul in Constanta).

 

 

 

Alta intrebare, complet separata: Are cineva idee de o casca modulara care sa nu aiba butonul la barbie? Am barba (destul de mare) si de fiecare data cand incerc sa imi ridic partea din fata a castii ma apuc de barba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doua, la mine s-a dus cel din stanga.

 

 

Nu m-am gandit la asta. Am vazut ca nu functioneaza si am vazut ca nu e de la electrica, deci trebuie sa fie de la injectorul propriu-zis. Motocicleta e inca demontata in garaj (nu avea rost sa o montez la loc pentru ca oricum ii trebuie injector), asa ca o sa incerc si treaba asta cand ajung acasa (momentan sunt cu serviciul in Constanta).

 

 

 

Alta intrebare, complet separata: Are cineva idee de o casca modulara care sa nu aiba butonul la barbie? Am barba (destul de mare) si de fiecare data cand incerc sa imi ridic partea din fata a castii ma apuc de barba...

:crack: si eu care imi las cioc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Alta intrebare, complet separata: Are cineva idee de o casca modulara care sa nu aiba butonul la barbie? Am barba (destul de mare) si de fiecare data cand incerc sa imi ridic partea din fata a castii ma apuc de barba...

Schuberth Concept 2 (am una exact ca asta din link) http://olx.ro/oferta/casca-moto-schuberth-c2-concept-modulara-flipup-ID2oFKw.html

si pot sa-ti spun ca este extrem de bine izolata fonic (la prima purtare am dat la automat la semafor, cu toate ca motorul mergea...sau cind am venit acasa am desfacut claxonul sa-l repar cu toate ca era perfect functional! :crack: ), iar butonul pentru flip este plasat pe stinga, lateral. Daca as avea si pinlock la ea, ar fi perfecta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schuberth Concept 2 (am una exact ca asta din link) http://olx.ro/oferta/casca-moto-schuberth-c2-concept-modulara-flipup-ID2oFKw.html

si pot sa-ti spun ca este extrem de bine izolata fonic (la prima purtare am dat la automat la semafor, cu toate ca motorul mergea...sau cind am venit acasa am desfacut claxonul sa-l repar cu toate ca era perfect functional! :crack: ), iar butonul pentru flip este plasat pe stinga, lateral. Daca as avea si pinlock la ea, ar fi perfecta!

Ce-i aia pinlock?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: si eu care imi las cioc

 

Daca ai casca cu flip nu rezolvi nicio socoteala. La mine de fiecare data cand incerc sa imi ridic masca e bataie de cap...

 

[...]

 

Multumesc pentru ajutor! Pacat ca e dezactivat anuntul din link. Oricum, ma pun pe cautat! Dumneata nu vrei sa o vinzi? Poate gasesti una cu pinlock :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru ajutor! Pacat ca e dezactivat anuntul din link. Oricum, ma pun pe cautat! Dumneata nu vrei sa o vinzi? Poate gasesti una cu pinlock

Linkul l-am pus doar spre exemplificare. Casca mea nu-i de vinzare, la interior nu arata impecabil fiindca am purtat-o mult (doar cu cagula, dar vremea isi spune cuvintul!) si-i mare, e XXL...pentru capatinosi! Ah, si nu vreau sa-mi rad barba/ciocul! Daca o sa cauti, sigur vei gasi ceva potrivit tie, chiar si la bani putini fiindca astea sint niste casti destul de vechi, dar foarte bune... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are o Pegaso 1995 parca.

 

Are probleme cu starter clutch. Am dat jos capacul din dreapta. Dar nu pot scoate volanta decat cu o presa speciala. Pe care o sa o fac astazi la strung.

 

Cum aflu ce pas are filetul ala M32 de pe volanta? Aveti niste schite, ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, ti-am facut rost de un cric central de 650. Sa vedem cum il potrivim. :)

Ura !!!

Eu am scaritele date jos , la vopsit , si voi confectiona niste suporti , fac masuratori si vedem ,

sa-mi spui cat face afacerea

Multumesc pentru sprijin :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna idee, poate facem un traseu impreuna si pe la focul viu. Tot prin Buzau e.

sper sa fie vremea buna .Vorbim

» Post actualizat in 08 Nov 2015 21:00

astazi am facut impreuna cu Andreea si Madalin o tura buna in judetul Buzau , mai precis la Tronatii de langa localitatea Ulmet. Am avut parte de bune reprize de macadam, ne-am adancit prin locuri pe ai crede ca nu sunt locuite de nimeni , dar , din cand in cand iti mai aparea o silueta a unui batran pe la poarta casei lui care parca statea atarnata doar de sfoara timpului ... anm ajuns . am privit frumusetea locului si a imprejmuirilor mai cu seama ca am prins apusul, frumos !

am atasat doar cateva poze

post-78987-0-78637100-1447016332_thumb.jpg

post-78987-0-52665200-1447016338_thumb.jpg

post-78987-0-58511600-1447016344_thumb.jpg

post-78987-0-37818900-1447016351_thumb.jpg

post-78987-0-42872500-1447016357_thumb.jpg

post-78987-0-72377200-1447016362_thumb.jpg

post-78987-0-13504700-1447016367_thumb.jpg

post-78987-0-15937800-1447016372_thumb.jpg

post-78987-0-76660700-1447016378_thumb.jpg

post-78987-0-45339400-1447016382_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie vremea buna .Vorbim

» Post actualizat in 08 Nov 2015 21:00

astazi am facut impreuna cu Andreea si Madalin o tura buna in judetul Buzau , mai precis la Tronatii de langa localitatea Ulmet. Am avut parte de bune reprize de macadam, ne-am adancit prin locuri pe ai crede ca nu sunt locuite de nimeni , dar , din cand in cand iti mai aparea o silueta a unui batran pe la poarta casei lui care parca statea atarnata doar de sfoara timpului ... anm ajuns . am privit frumusetea locului si a imprejmuirilor mai cu seama ca am prins apusul, frumos !

am atasat doar cateva poze

am vrut sa scriu Tovantii dar aveam mainile congelate :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai io m-am dat,da singur si telefonul ce-l am acum nu prea face poze nici la jumate calitatea ce facea nokia e63.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit! :)

Abia astept sa vedem si Focurile vii ! :10:

Mno,da' pe la Cuj,pe cand vii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...