Sari la conținut

Accident Craiova ... 16.02.2007


toply
 Share

Postări Recomandate

Agitatie mare! Agitatie sper eu benefica pentru cei care stiu sa ia ce e important din posturile astea si sa inteleaga ca deocamdata in Romania e mai bine sa te feresti tu decat sa fi sigur ca ai dreptate! Poate ceilalti nu stiu asta si ai dreptate degeaba! Era o poanta cu iepurasu care e declarat sefu padurii la o sedinta si toata lumea il respecta si se temea de el pana ce a venit vulpea si l-a halit ca ea nu fusese la sedinta! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De ferit nu te fereste nimeni, ca doar nu esti nici tren, nici tir si nici tramvai. Dar mi se pare un paradox sa nu poti "avea incredere" in semne de circulatie, semafoare samd...

Cu alte cuvinte, mie deja imi e lehamite ca pe verde in intersectii bine-stiute, ca fiind calcate de "grabiti" , sa stau ca si cum am cedeaza trecerea, doar pt a nu fi facut pilaf.

Pe tema asta, tare mi-as dori sa pot pune pe motor, o nebunie din aia de "claxon" cum are tramvaiul. Nu cred ca e vreun conducator auto, moto care sa nu sara ca ars cand o aude.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca ala cu masinutza ( observati termenul, e masinutza ca doar e gingasha si moale si pufoasa, nu poate face rau nimanui cand e condusa de un uom/uoama fara EDUCATIE rutiera ) sa infunde puscaria daca ce se aude este adevarat, anume ca l-ar omorat pe baiat !!!

 

insanatosire grabnica celui care conducea mobra si pasagerului !!

 

 

@pistolaru: acum fac scoala moto pt a conduce in legalitate DX-ul ca DR-ul desi e inca pe numele meu l-am dat

: am deja 8000 km experienta pe 2 roti; scuter pe care il conduc zilnic fie ninsoare, ploaie, cer senin, etc de 8 luni

: daca citesti bine la profilu meu scrie Test Crash Pilot, so... am testat (testat=POC) scuteru, minsku, RS 50-ul in foarte multe ipostaze, de exemplu impotriva unor dube, dacia papuc, dacie 1310, pe gheata, pe ud,,, etc SO stiu cum e sa iau in plin sau in lateral masini care "scot botul" sau intorc fara sa se asigure sau trag de volan intentionat spre noi!! :rose:

: asha ca sa nu-mi spui mie sa nu injur straini cand ala/aia face parte din categoria "AM MASINA + CALC MOTOCICLETE + NU ACORD PRIORITATE " ..... P.S.: daka te refereai la celalat baiat cu care aveam o disputa, ala e un bagator in seama (fost prieten/coleg de munca) care imi urmareste fiecare post ca nare servici/scoala/alta ocupatie + are mult timp liber si are pica pe mine de cand am refuzat total s-ai mai dau vreunul din motoarele mele sa se mai plimbe.

 

 

lov u all :nono: !! sa ne vedem sanatosi la intruniri :rose: !! bafta pe strazi ca fiecare merge cum il duce capu + masina ... si e grav :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alecsander: fi sanatos cu scuterele tale si cu userii cu care te certi tu pe forum. Nu-mi place ca m-ai injurat (cel putin eu asta am inteles) pentru ca nu sunt de acord cu ideile tale. Punct. Ca sa iti raspund, merg de 10 cu conserva si de 5 ani cu motorul, fara sa tin sirul kilometrilor, pe ploaie, ninsoare, drumuri de tot felul, in toata Europa si in Anglia cu volanul pe dreapta si in orice alt fel vrei tu.

 

In rest, disputa "viteza mare" vs "neacordare prioritate" exista de cand lumea, si nu o transam noi acum. Poti sa ai orice parere vrei, atat timp cat respecti parerea altuia.

 

Macar referitor la condusul fara permis exista un consens, dar vad ca nu mai e cazul. Nasol.

 

 

P.S. Toata parerea de rau pentru baiatul in cauza, si sper sa se faca bine si sa mearga fara incidente pana la 100 de ani. Dar morala ramane aceeasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ce fac cei de pe motor (pilot + pasager) ?

In cele din urma, avea pilotu permis? si intradevar motoru era neinmatriculat? cum s-ar sugera in posturile anterioare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s'a tampit de tot forumul asta. :nono:

cateva posturi sunt cu informatii, restul cu flame-uri.

 

ps: mi'e mila de soferul esperoului. din cauza unui idiot care ar fi trebuit sa stea acasa sa se joace motoGP acuma va ajunge la parnaie sau poate va lua cu suspendare.

multi cretini si "la ei" dar si "la noi".. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie totusi cuneva ceva de cei doi calareti de pe motor???

rog unul dintre cei care tot posteaza flame-uri sa deschida topic sau subforum cum i-o spune pe care sa il intituleze "probleme personale" sau "vendete personale"

insantosire grabnica celor doi ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie totusi cuneva ceva de cei doi calareti de pe motor???

rog unul dintre cei care tot posteaza flame-uri sa deschida topic sau subforum cum i-o spune pe care sa il intituleze "probleme personale" sau "vendete personale"

insantosire grabnica celor doi ....

 

Astazi, am aflat de la cineva din spital ca unul dintre ei este in stare grava, fiind in coma nu are mari sanse, iar altul are fata jupuita rau, de la asfalt probabil, spunea ceva ca ar fi pana la os.

 

Nu este ceva oficial, dar este tot ce am reusit sa aflu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce oameni nervosi pe forumul asta.

 

On si putin Off topic - daca meseriasul Rossi autohton, fara carnet la el, macelarea o batranica angajata in traversare pe la coltul strazii, nu pe trecere, din cauza ca n-a avut timp sa franeze... era batranica vinovata, nu? ca n-are prioritate pe la colt, ce naiba, baba conservara (adica, manca doar conserve ca n-are bani de curcan).

 

Sunt conservar de prea mult timp, inca n-am A-ul (acusica). Sunt cu ochii in patru dupa: pietoni, motociclete (ca e mai fragili) si camioane, tramvaie, trenuri (ca e mai solide). Da' totusi, in dulcele targ in care vietuiesc, merg prietenii motociclisti ca vantul si ca gandul, numai ca ceva mai serpuit. Inteleg pasiunea pentru viteza, da' eu n-as baga mana in gaz peste 50-60 in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce oameni nervosi pe forumul asta.

 

Sunt conservar de prea mult timp, inca n-am A-ul (acusica). Sunt cu ochii in patru dupa: pietoni, motociclete (ca e mai fragili) si camioane, tramvaie, trenuri (ca e mai solide). Da' totusi, in dulcele targ in care vietuiesc, merg prietenii motociclisti ca vantul si ca gandul, numai ca ceva mai serpuit. Inteleg pasiunea pentru viteza, da' eu n-as baga mana in gaz peste 50-60 in oras.

 

....Nu bagi mana n gaz,mergi linistit ,si te trezesti ca iti iese in cale un dement cu muzica in blana la masina luata de tac-su de la nu stiu ce salon auto international cu o viteza de croaziera de doar vreo 100km/h ca de treb sa impresioneze gajicili .Nu ti mai ramane decat sa franezi pana la limita in care mai tii motocicleta pe alea ei 2 roti (daca mai e posibil).Scuza : nu te am vazut ! (cunosc cazuri de genul asta gramada).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat pe cineva de la un ziar local si mi-a spus ca unul dintre ei este in coma de gradul 3 iar de celalalt nu stia nimic. Oricum, strumfuadi are dreptate in privinta celui care mergea cu motorul ... mai bine sa stea acasa sa merga virtual cu moto ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce oameni nervosi pe forumul asta.

 

On si putin Off topic - daca meseriasul Rossi autohton, fara carnet la el, macelarea o batranica angajata in traversare pe la coltul strazii, nu pe trecere, din cauza ca n-a avut timp sa franeze... era batranica vinovata, nu? ca n-are prioritate pe la colt, ce naiba, baba conservara (adica, manca doar conserve ca n-are bani de curcan).

 

Sunt conservar de prea mult timp, inca n-am A-ul (acusica). Sunt cu ochii in patru dupa: pietoni, motociclete (ca e mai fragili) si camioane, tramvaie, trenuri (ca e mai solide). Da' totusi, in dulcele targ in care vietuiesc, merg prietenii motociclisti ca vantul si ca gandul, numai ca ceva mai serpuit. Inteleg pasiunea pentru viteza, da' eu n-as baga mana in gaz peste 50-60 in oras.

"Ezact" !!! Sa mai vedem si barna din ochiul nostru... ...parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ezact" !!! Sa mai vedem si barna din ochiul nostru... ...parerea mea.

nu cred ca este locul si pozitia noastra sa aruncam cu vina ... e bine ca fiecare sa traga concluziile de care are nevoie sau care ii sunt utile si stabileasca singur ce e bine si ce nu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca este locul si pozitia noastra sa aruncam cu vina ... e bine ca fiecare sa traga concluziile de care are nevoie sau care ii sunt utile si stabileasca singur ce e bine si ce nu ...

nu e vorba ca e vina cuiva , ideia era ceva de genul "Cine e fara pacat, sa arunce primul"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am auzit astazi ca cel care conducea motorul a decedat zilele astea!!!

R.I.P.

 

Daca asa este, mare pacat. R.I.P. :banana: :baldy:

Sa speram ca nu o sa se mai intample. In cele din urma am putea sa ne abtinem sa mergem cu viteze mari prin intersectii, indiferent cine are prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: sa se odihneasca in pace!

 

adevarul este ca, desi sunt din craiova, nu m-am bagat in acest topic... nu stiu pe cine sa critic: conservarul idiot sau teribilismul unui incepator care isi permitea sa alerge un fireblade prin trafic si pe o strada aglomerata! pana atunci concluzia e trista... s-a mai dus unu!!

Editat de Flipper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...