Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hehe

 

Incearca sa ii dai forme mai rotunjoare, intradevar muchiile si unghiurile ascutite ii dau atitudinea specifica streetfighterului, dar daca le faci prea prea nu se mai leaga cu motocicleta deloc ... priveste motocicleta, vezi cate forme rotunde are si cat de putine muchii, daca tot faci ceva custom fa sa para ca e de acolo, sa para totul un intreg ... nu stiu cum sa iti explic mai bine ca sa intelegi, tre sa fie o armonie de forme acolo ...

Sper sa nu te deranjeze, e doar un sfat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza e facuta cumva pe valea oltului? am fost acolo anul trecut, mi se pare cunoscut... super peisaj! frumos motor, are caracter!

da pe valea oltului este ...incercam sa ne acomodam pe viraje unul cu altul

 

Arata bine,dar parca nu se potrivesc oglinzile. :D

da ai dreptate dar asa am cumparat-o ...si sunt rizoma :D

 

de unde ai achizitionat masca aia? :D

asa am cumparat-o...vezi si tu pe acerbis

 

mia ajuns casca ce ziceti se potriveste cu motoru?:(

 

pai intai tre sa ne arati motorul la stadiul final ca sa ne pronuntam...mie personal imi place casca la look e agresiva dar mie imi plac chestiile fara desene si dintr-o singura culoare(gusturile nu se discuta ) acum mai ramane sa vezi cum iti colorezi si mobra(tu iti sti proiectul...) Bafta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

elcamino respect ! vad ca ai pasiune si stii ce faci

streetfighter-ul e o mai veche pasiune a mea

acum vre-o 4-5 ani am inceput de la un NTV Revere si am ajuns la ceea ce vedeti in poza

vre-un an de munka, bani investiti ( irecuperabili ) iar la final satisfactie garantata si un motor unic

din pacate a trebuit sa-l vand ...

post-40-1230040096_thumb.jpg

post-40-1230040110_thumb.jpg

post-40-1230040118_thumb.jpg

post-40-1230040126_thumb.jpg

Editat de Pierrooradea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

elcamino respect ! vad ca ai pasiune si stii ce faci

streetfighter-ul e o mai veche pasiune a mea

acum vre-o 4-5 ani am inceput de la un NTV Revere si am ajuns la ceea ce vedeti in poza

vre-un an de munka, bani investiti ( irecuperabili ) iar la final satisfactie garantata si un motor unic

din pacate a trebuit sa-l vand ...

 

Asa ma speriasem mai devreme pana sa atasezi pozele ca ma gandeam ca pe cal il cheama NTV... :laugh: si chiar arata a fighter ...indian fighter :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la inceput am fost sigur ca banii nui recuperez dar nu pt asta fac motorul si pls nu radeti de mine daca am sa va zic adevaratul motiv

Anul asta am alergat pe r1 si la inchidere de sezon mi-am pierdut cel mai bun prieten motorist,asa ca am hotarat pt a ramane in viata sau pt a reduce riscurile

ma apuc de stunt pt dupa calculele mele e mai usor sa cazi cu 15 20 km pe ora decit cu 150 200 adic urmarile sunt mai mici.Am 43 de ani si nu ma vindec asa repede k odata.......

asa ca pt mine cel putin mi se pare putin mai relax.sperPt asta imi fac un streetfighter si daca tot mam hotarat ca trec la alt stadiu atunci il fac cum il visez.plus un alt atu ar fi faptul ca oridecite ori o sal dau de asfalt am matrite si imi refac instant totul.Sper sa nu radeti da sincer asta era motivul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la inceput am fost sigur ca banii nui recuperez dar nu pt asta fac motorul si pls nu radeti de mine daca am sa va zic adevaratul motiv

Anul asta am alergat pe r1 si la inchidere de sezon mi-am pierdut cel mai bun prieten motorist,asa ca am hotarat pt a ramane in viata sau pt a reduce riscurile

ma apuc de stunt pt dupa calculele mele e mai usor sa cazi cu 15 20 km pe ora decit cu 150 200 adic urmarile sunt mai mici.Am 43 de ani si nu ma vindec asa repede k odata.......

asa ca pt mine cel putin mi se pare putin mai relax.sperPt asta imi fac un streetfighter si daca tot mam hotarat ca trec la alt stadiu atunci il fac cum il visez.plus un alt atu ar fi faptul ca oridecite ori o sal dau de asfalt am matrite si imi refac instant totul.Sper sa nu radeti da sincer asta era motivul

 

Gata , a venit masca ... maine montez jugurile si masca fata.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...