Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

mersi mersi mult o sa fie poze cu el si gata:)

si pt intrebarea cafe racer daca avem te linistesc 70% dintre motristi cel putin la noi sunt cafe racer:)))

 

 

Este o veste buna :yikes:

 

Si ma poti ajuta cu niste poze , nume, etc. Avem "old school" Cafe?

post-28174-1232308848_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da bineinteles nui stres

mia mai ramas si mie o bucata de aproximativ 1 metru pe 50cm zimi doar cita iti trebe

mie mio aduce la 50 ron bucata de 1 metru pe 50cm

daca iti ajunge ce am eu cu draga inima de nu comandam.Ma scapat de dat jos motorul din cadru instalatie etc etc si revopsirea cadrului pt am facut modificari la el si mnoah era musai da asa................o durat 2 ore si gataaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci.. m-am imbolnavit :kiss: Iata o bijuterie... :yikes:

 

Cred ca este un deliciu pilotarea motoretei cu ghidonu ala penal de plastifiata si shlapu ala de 240 pe spate. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este un deliciu pilotarea motoretei cu ghidonu ala penal de plastifiata si shlapu ala de 240 pe spate. :yikes:

Mi se pare destul de evident ca este o creatie de show-off.. Strict pt expozitie! La asta ma refeream... Si chiar mi se pare lucrata super bine din punctul asta de vedere... Se poate pune foarte usor un dragbar si un 190 pe spate ca sa nu mai existe pb de pilotaj..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare destul de evident ca este o creatie de show-off.. Strict pt expozitie! La asta ma refeream... Si chiar mi se pare lucrata super bine din punctul asta de vedere... Se poate pune foarte usor un dragbar si un 190 pe spate ca sa nu mai existe pb de pilotaj..

 

Aha.. deci asa e cu streetfighterele? Is doar de impresie artistica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha.. deci asa e cu streetfighterele? Is doar de impresie artistica?

:scratch: Nu cred ca ideea de "mobra de expozitie" a aparut ieri.. Deci chiar nu inteleg remarca ta... Sau ai avut doar o zi proasta? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: Nu cred ca ideea de "mobra de expozitie" a aparut ieri.. Deci chiar nu inteleg remarca ta... Sau ai avut doar o zi proasta? :D

 

Am sa incerc sa ma exprim mai pe intelesul tau... Mobra din linku ala mi se pare o mizerie.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa incerc sa ma exprim mai pe intelesul tau... Mobra din linku ala mi se pare o mizerie.

Am impresia ca ai oarece lipsuri.. :scratch: Nu cred ca are rost sa mai intind discutia asta cu tine... Iarta-ne ca apreciem aceste "mizerii" in loc sa apreciem ce ai facut tu, de exemplu!

Editat de amimagz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia ca ai oarece lipsuri.. :scratch: Nu cred ca are rost sa mai intind discutia asta cu tine... Iarta-ne ca apreciem aceste "mizerii" in loc sa apreciem ce ai facut tu, de exemplu!

 

Ma bucur ca stii sa vorbesti in numele tuturor de pe aici si mai ales sa generalizezi. Daca tu apreciezi, repet, mizeria aia, nu inseama ca toata lumea trebuie sa cada in limba dupa ea. Mie, de ex, mi se pare facuta cocalarist si cu prost gust cu caru si asta nu inseamna ca nu mi plac (unele) streetfightere. Io nu am zis ca toate sunt mizerii. Sunt destule directii sau curente in cadrul acestei "miscari", unele chiar dragute.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca stii sa vorbesti in numele tuturor de pe aici si mai ales sa generalizezi. Daca tu apreciezi, repet, mizeria aia, nu inseama ca toata lumea trebuie sa cada in limba dupa ea. Mie, de ex, mi se pare facuta cocalarist si cu prost gust cu caru si asta nu inseamna ca nu mi plac (unele) streetfightere. Io nu am zis ca toate sunt mizerii. Sunt destule directii sau curente in cadrul acestei "miscari", unele chiar dragute.

:scratch: N-ai cu cine...

1 la mana nu am vb in numele tuturor! 2 la mana, nu am zis ca tre' sa cada toata lumea in bot dupa ea.. 3 la mana, ti-am respectat parerea de la inceput si cred ca am vb destul de frumos.

In concluzie, daca esti facut gramada si nu stii cum sa demonstrezi treaba asta, afla ca deja ai facut-o... Data viitoare citeste mai atent si nu mai sari de coor in sus din orice.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi se pare piece of shit. ori il faci calumea, ori nu il faci deloc! ca e de show, aia inteleg si eu, dar tot nu e nimic placut de vizualizat la el. atrage atentia doar prin kitch-ul pe care il reprezinta...

 

e ca atunci cand intorci capul dupa o petarda, nu fiindca e sexy, ci fiindca te miri ca sunt "oameni" care umbla cu astfel de haine, make-up etc. ... ii vine sa-i rupi fasu :scratch:!

 

uitati aici streetfightere adevarate, facute cu gust si talent, nu cu lipsa de sex!

 

bandit1250spezialjt9.jpg

 

hondax11detailfc1.jpg

 

zrx1200retrodetailvz9.jpg

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut:D....Sunt membru nou si sectzia streetfighter-e mi se pare foarte bestiala(sunt la pag. 20,mai am de citit).Intrebarea mea este...in tzara noastra frumoasa si cat de cat mare nu se gaseste nici un magazin cu piese custom pt streetfighter-e singura modalitate e comanda pe ebay si pe louis sau alte site-uri din U.S.A. :scratch:.http://www.whaccessories.com/ e misto.Am trimis un mail sa ma interesez pt un dual head light si au zis ca se livreaza in 5-6 saptamani + o taxa de 45$.Nu stiu ce sa zic dar e cam aiurea sa stau o luna juma cu ochii pe calendar ca pe butelie......bani si idei sa ai in rest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare?nu e mai usor si mai ok decit sa iti comanz ceva de pe louise sau styate sau nush de unde sa iti faci tu ????ai vazut farul facut de mine?

a da si nu a durat decit o saptamana:)) da ma rog gusturile nu se discuta.

fi si tu baiat fain si fa un tutorial cum se fac chestii : cum se numesc materialele,de unde le ei,cam cat costa si etapele in sine :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ aoleks: now that's what i'm talking about. Motoretele postate de tine corespund gusturilor mele in materie de streetfigter, adica nu prea mult ca strica. E foarte fain banditu, chiar daca nu s-au facut prea multe la el. Dar e facut cu gust adica nu chrom la greu cu verde tipator pe motor sau jante ca jacheta de la aia de la drumuri si poduri. :P Imi place contrastul si mai ales ca a vopsit, probabil electrostatic, tot blocul motor (stock argintiu) in negru. Poate ca eu i-as fi pus alt far.

 

Salut:D....Sunt membru nou si sectzia streetfighter-e mi se pare foarte bestiala(sunt la pag. 20,mai am de citit).Intrebarea mea este...in tzara noastra frumoasa si cat de cat mare nu se gaseste nici un magazin cu piese custom pt streetfighter-e singura modalitate e comanda pe ebay si pe louis sau alte site-uri din U.S.A. :scratch:.http://www.whaccessories.com/ e misto.Am trimis un mail sa ma interesez pt un dual head light si au zis ca se livreaza in 5-6 saptamani + o taxa de 45$.Nu stiu ce sa zic dar e cam aiurea sa stau o luna juma cu ochii pe calendar ca pe butelie......bani si idei sa ai in rest.

 

De ce sa ti iei stuff din America, unde curentul SF oricum e chielea p (atat cat priveste creatiile cat si raspandirea) fata de Europa, unde sunt sute de magazine si curente etc etc? Din europa primesti in max 2 sapt si nu platesti nicio vama si nu exista riscu sa se scufunde vaporu cu piesele tale sau sa fie capturat de somalezi. :D

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emppu....marfa rau de tot banditu tau.

 

Nu stiu despre ce vorbesti. :P

 

6le sau 12le?

 

vreau de mult sa-mi iau si eu manere,grip-uri,cum vrei tu sa le zici in genu ala cum le ai tu.help :D ...plz :scratch:

 

Zici de manerele laterale de pasager?

 

@ elcamino: multumesc pt raspunsul dat la PM-ul in care ti am cerut ajutorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu despre ce vorbesti. :scratch:

 

6le sau 12le?

 

 

 

Zici de manerele laterale de pasager?

 

@ elcamino: multumesc pt raspunsul dat la PM-ul in care ti am cerut ajutorul.

 

nop...nu de alea de pasager...de la ghidon.:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva imi cerea sa ma fac baiat bun si sa descriu procesul de fabricare a fibrei de sticla

uite din mare timpul imi permite acuma sa scriu citeva randuri dar accentuez!!ca 100% aveti nevoie prima data sa vedeti

si sa va explice cineva procesul pt la mai toate piesele din cauza unghiurilor trebuiesc facute planuri de separare la matrita pt a putea scoate piesa.

Materiale necesare pt fibra:stratimat 300ron o rola de 100m gel 20kg 220ron intaritor 30 ron un litru.

pensule si diluant nitro.Ceara de parchet.C-am asta e lista pt fibra.Pt a putea face o matrita prima data dupa desen sau dupa memorie faci piesa din ce doresti tu

ghips,polistiren,lemn tabla etc etc etc orice.finisezi modelul cit de bine se poate.Apoi ungi toata suprafata cu ceara de parchet cu ajutorul unei bucati de material textil.

se pune gel circa 200gr intrun vas si se adauga la 200gr circa 8 10 picaturi de intaritor.cu ajutorul unei pensule se aplica ca si o vopsea pe suprafata piesei dupa care cu foarfeca se taie

statimatul in forme aproximative cu cele a pieseise aplica stratimatul peste piesa si cu pensula se batatoreste cu gel peste pina absoarbe si devine aproape transparent

se aplica asa 2 3 starturi.

Cind este gata rezultatul se numeste matrita piesei.Dupa uscare se plica ceara de parchet in matrita si se repeta operatiunea din care va rezulta piesa.Procesul este destul de complex pt poate trebuie sa faceti planuri de separare a matritei pt a putea scoate piesa.Va urez succes dar incercati ca sa rugati pe cineva sa va lase sa vedeti prima data procesul si apoi sa va apucati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...