Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

uitati aici streetfightere adevarate, facute cu gust si talent, nu cu lipsa de sex!

 

Ce frumos e Banditul. Eu personal as fi cromat ceasurile si as fi pus si oglinzi cromate.

 

Imi plac de asemenea si celelalte 2,ZRX-ul mi se pare cel mai apropiat de streetfighter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cei ce doresc cu adevarat sa se si dea pe o roata sau sa faca stunt-uri ... confectionez engine guard si prelungire codita din diferite tipuri si marimi de teava ...

 

si prelungirea coditei si engine guard-ul au fost facute astfel pentru ca asa a vrut proprietarul motorului si sunt ruginite din cauza aceleasi persoane ...

post-18053-1232834542_thumb.jpg

post-18053-1232834602_thumb.jpg

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ca ma bag asa in sufletul tau dar prelungirea coditei (12 a clock guard)care ai facuto este inutila,daca ridici motorul nu o sa poti pt vei freca inainte de a ajunge la 90 de grade si asta te va arunca inapoi in fata,ca sa o faci k lumea pui motorul cu toata spate la un perete si capatul metalic trebuie sa fie mai inauntru decit roata spate cu 9 14cm

asta ca sa poti ridica motorul putinpeste 90 de grade sau sa il tii la 90 de grade.Trebuie lasat loc si pt picior iar daca spatiul nu permite prelungirea se face in sus peste sa nu in jos.

da ma rog proprietarul sunt sigur ca nu foloseste motorul pt stunt ci doar ........il foloseste.Daca te intereseaza mai multe despre acest curent stunt te invit pe 23 mai pe aeroportul international Baia Mare unde organizam Campionatul Mondial de Stunt Riding pt prima data in Romania cu participarea a peste 30 de concurenti cei mai buni din lume.Mai multe detalii o sa poti afla pe site-ul clubului www.urbanmoto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ca ma bag asa in sufletul tau dar prelungirea coditei (12 a clock guard)care ai facuto este inutila,daca ridici motorul nu o sa poti pt vei freca inainte de a ajunge la 90 de grade si asta te va arunca inapoi in fata,ca sa o faci k lumea pui motorul cu toata spate la un perete si capatul metalic trebuie sa fie mai inauntru decit roata spate cu 9 14cm

asta ca sa poti ridica motorul putinpeste 90 de grade sau sa il tii la 90 de grade.Trebuie lasat loc si pt picior iar daca spatiul nu permite prelungirea se face in sus peste sa nu in jos.

da ma rog proprietarul sunt sigur ca nu foloseste motorul pt stunt ci doar ........il foloseste.Daca te intereseaza mai multe despre acest curent stunt te invit pe 23 mai pe aeroportul international Baia Mare unde organizam Campionatul Mondial de Stunt Riding pt prima data in Romania cu participarea a peste 30 de concurenti cei mai buni din lume.Mai multe detalii o sa poti afla pe site-ul clubului www.urbanmoto.ro

 

NU ma supar, chiar ma bucur ... asa mai invat ce si cum. E prima de genul asta, urmatoarea va fi si mai buna ... tot ce e facut e asa din dorinta proprietarului, iar daca faceam codita dreapta iesea mult mai lunga, chiar si asa in jos ea isi face treaba perfect ... e incercata treaba, apoi el a facuto asa de lunga ca sa ridice motorul pe ea si sa stea cu picioarele pe capatul ei, totodata elimina riscul de a te da peste cap ... lumea invata, si nu vad nimic rau in asta, cu motorul asta m-am dat prima data pe o roata fara a-mi fi frica ca ma dau peste cap sau alte chestii ...

 

Daca mi-as permite as veni cu siguranta ... stundent din Braila la Iasi, nici macar prin apropiere nu sunt ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bujii recmoandatzi pt un GSF 600 S 98 k intr-o luna am schimbat 3 seturi NGK :scratch: .Mi-au dat de la service bujii shi cu un electrod shi cu doua.Asfalt uscat everybody!!!

 

Revizie completa + NGK CR9EIX = love

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva imi cerea sa ma fac baiat bun si sa descriu procesul de fabricare a fibrei de sticla

uite din mare timpul imi permite acuma sa scriu citeva randuri dar accentuez!!ca 100% aveti nevoie prima data sa vedeti

si sa va explice cineva procesul pt la mai toate piesele din cauza unghiurilor trebuiesc facute planuri de separare la matrita pt a putea scoate piesa.

Materiale necesare pt fibra:stratimat 300ron o rola de 100m gel 20kg 220ron intaritor 30 ron un litru.

pensule si diluant nitro.Ceara de parchet.C-am asta e lista pt fibra.Pt a putea face o matrita prima data dupa desen sau dupa memorie faci piesa din ce doresti tu

ghips,polistiren,lemn tabla etc etc etc orice.finisezi modelul cit de bine se poate.Apoi ungi toata suprafata cu ceara de parchet cu ajutorul unei bucati de material textil.

se pune gel circa 200gr intrun vas si se adauga la 200gr circa 8 10 picaturi de intaritor.cu ajutorul unei pensule se aplica ca si o vopsea pe suprafata piesei dupa care cu foarfeca se taie

statimatul in forme aproximative cu cele a pieseise aplica stratimatul peste piesa si cu pensula se batatoreste cu gel peste pina absoarbe si devine aproape transparent

se aplica asa 2 3 starturi.

Cind este gata rezultatul se numeste matrita piesei.Dupa uscare se plica ceara de parchet in matrita si se repeta operatiunea din care va rezulta piesa.Procesul este destul de complex pt poate trebuie sa faceti planuri de separare a matritei pt a putea scoate piesa.Va urez succes dar incercati ca sa rugati pe cineva sa va lase sa vedeti prima data procesul si apoi sa va apucati

 

 

 

buna!as dori sa mi fac niste obicte pt decoratiuni interioare din fibra , ma i putea ajuta ..sa mi arati procesul de care vorbeai ,daca as veni pana la BM

Ms! da mi un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba daaaaaaa am mai facut multe da si pauze lungi si dese :laugh:

poate nu retin eu bine dar inca odata va amintesc :laugh: in luna mai mai exact pe data de 16 (initial era programat de 23 )pe aeroportul din baia mare se va desfasura

campionatul mondial de stunt riding 2009 romania cu participare celor mai buni stunteri din lume(statele unite brazilia portugalia franta etc etc)Tot evenimentul este organizat de clubul urbanmoto

mai multe detali de luni pe site www.urbanmoto.ro

post-35358-1233346164_thumb.jpg

post-35358-1233346176_thumb.jpg

post-35358-1233346198_thumb.jpg

post-35358-1233346223_thumb.jpg

post-35358-1233346237_thumb.jpg

post-35358-1233346248_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ca numai saptamana viitoare ma apuc sa fac una pt ea

trebe sa o fac eu pt nu gasesc care sa incapa sub pedalier si sa se termine acolo:) da dupa ce o fac o sa intregistrez soundul :crack:

 

poti face asa ceva doar ca mai scurta

... din inox, cu vata minerala hand made by me :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Originala nu, doar modificata asta, de SV650, poate te ajuta la ceva :crack:

 

post-12433-1233694589_thumb.png

 

Arata bine de tot mobra ta :blink: Sper sa reusesc sa ajung la campionatul organizat de voi si sa o vad si live :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti fa ca in poza ... o sa iti trimit eu PM cu un mic truc, simplu de facut si superb ca sunet

 

Si nu vrei sa publici si aici acel truc??? :crack: Sau macar trimite-mi si mie un PM cu el :blink: . Eu am gasit acea schita pe net acu doua zile, deci nu stiu cat de buna este. Ma bate gandul sa imi fac si eu o toba daca nu reusesc sa imi cumpar una mai zgomotoasa :blink: , deci mi-ar prinde bine un truc de genu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...