Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

era mai usor daca faceai forma din spuma pentru ambele parti la inceput si sa dai cu fibra dupa

Stiu dar.... spatiul fiind limitat, ideea e ca oricum simetrice nu am cum sa le fac, conturul motorului nefiind simetric stanga-dreapta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ai lipit cumva spuma de blocul motor?

nu am lipit-o, am scobit in ea sa se apropie cat mai mult de motor, galerie, dupa aceea am inceput s alucrez la exterior cu smilgher....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masca streetfighter by Slg Motorcycles-zone urmeaza si altele.. poate si un nou bodykit street :cheers:

Avand in vedere ca masa e metalica si e plina de urme de fai si ca masca pare metalica ... te-ai intrebat vre-o data ce se intampla daca lovesti un pieton cu masca aia pe motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca masa e metalica si e plina de urme de fai si ca masca pare metalica ... te-ai intrebat vre-o data ce se intampla daca lovesti un pieton cu masca aia pe motor?

:funny: man ce inseamna urme de fai? daca te pricepi la proiecte streetfighter te as intreba daca poti sa faci si tu una macar la fel k asta? daca nu altele mult mai complicate cum am facut pana acum ... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny: man ce inseamna urme de fai? daca te pricepi la proiecte streetfighter te as intreba daca poti sa faci si tu una macar la fel k asta? daca nu altele mult mai complicate cum am facut pana acum ... :peace:

LOL te-am intrebat cu totul altceva, dar daca insiti. Daca vreau pot, iti garantez ca pot, "intamplator" am facut sculptura la facultate. Una peste alta nu consider deloc imposibil de facut ce prezinti tu aici, chiar deloc, nu inteleg de ce te crezi asa bun. Faptul ca faci asa ceva nu inseamna ca esti si bun, mai degreaba am respect pentru ce face @delete 636. Te-am intrebat pentru ca, nu-s sigur, dar asa imi pare, ca masca aia e metalica si in caz de doamne fereste, vrei nu vrei poate face destule leziuni.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate eu nu am postat pozele aici ca sa ma laud ca sunt tare mare ..ideea a fost ca se poate realiza proiecte streetfighter si din altcv decat fibra sticla.. fiecare cu ideile si posibilitati, ma bucur ca poti realiza construi proiecte street, m as bucura sa vad cv proiecte realizate de tine! daca vrei sa mai vezi ce am mai construit eu din aluminiu da cateva pagini in urma k sa ti faci o idee, cat despre apreciat fiecare apreciaza ce iplace ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate eu nu am postat pozele aici ca sa ma laud ca sunt tare mare ..ideea a fost ca se poate realiza proiecte streetfighter si din altcv decat fibra sticla.. fiecare cu ideile si posibilitati, ma bucur ca poti realiza construi proiecte street, m as bucura sa vad cv proiecte realizate de tine! daca vrei sa mai vezi ce am mai construit eu din aluminiu da cateva pagini in urma k sa ti faci o idee, cat despre apreciat fiecare apreciaza ce iplace ....

Ideea era ca in caz de accident cu vre-un pieton poti rani serios persoana in cauza. Daca tu ai timp sa stai si sa faci asta nu inseamna ca altii nu pot ;) Cat despre proiecte, da am o motocicleta modificata, nu imi place sa ma laud cu asta; nu imi plac cele radical modificate, prefer sa imbin utilul cu placutul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

are careva idee la hornet din 98, de 600, ce scarite+suporti de pilot de pe super sport se potrivesc pe gauri? mi-a vajait pe la urechi ceva de f4. a incercat careva, eventual si altele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit bine ! :) Astea tot de tine sunt facute ?

ms pt apreciere , da tot de mine sunt facute tot body kit ul ! acum sunt montate pe un motor la un prieten,cand il termina poate o sa posteze cv poze aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac prinderile de far, alea albastre! Nu zgarie cromul de pe telescoape?

cromul este f rezistent si tratat iar prinderile sunt vopsite electrostatic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce bani faci un kit in genul astuia?

bellypan, masca, coaditza si aripa fatza?

momentan nu prea mai am timp sa fac ,lucrez doar cand timpul imi permite.. de pret nush ce sa zic am avut tot body kit ul din imagine la 100/150 euro( aripa fata,masca far, codita spate) acum am la vanzare masca alba + prinderile albastre la 150 ron, merg pe orice furca normala nu si pe cele usd ! daca esti interesat lasa mi un pm sau 0721602721

 

Ai face o pereche? La ce bani? Din ce sunt facute? Al?

da pot sa ti fac ! cele albastre sunt din fier dar pot sa ti fac si din tabla aluminiu imi trb doar cotele ( lungime, nr de gauri, grosime tabla, diametru jambe) piesele se vand vopsite electrostatic si include si suruburile noi :cheers: de pret discutam ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... m-ar interesa, dar fara masca.

Ma intereseaza un bellypan si o aripa de roata in special ... Poate ai timp intr-un uichend sa ne vedem undeva la o bere sa le vad si eu de-aproape, sapun mana pe ele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum lucrez la un nou body kit streetfighter pt motorul meu , de facut iti fac dar numai cand este timp.. de obicei nu prea lucrez pt clienti toate piesele le fac dupa ideile mele si dureaza cv timp sa le termin... iar ca sa ti fac o aripa sau alta componenta imi trb cv cote de pe mobra.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in general la modelele naked nu prea ai prb cu legea ..mai greu este la cele speed carenate pt itp trb sa fie in starea originala atunci cand faci itp ul dar si cele speed se pot modifica (omologa), la naked poti modifica o masca far, codita aripa sau altele.. pt lege este mai important sa ai actele in regula itp asig...



post-68579-0-22586900-1365443240_thumb.jpg

masca street + prinderi pt furca usd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SnipperElitte, depinde de tine. O furca USD poate fi considerata un upgrade, la fel si alti etrieri, discuri etc etc.. dar cadrul coditei uneori nu e e separat de cadru, adica nu e detasabil si atunci cand alterezi codita se poate considera ca ai alterat cadrul ceea ce nu e chiar legal. Depinde de tine cat de mult modifici, cat de vizibil e si mai ales daca pare "home made". Daca o alterezi frumos poate sa creada ca e asa din fabrica si sa nu te intrebe nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...