Sari la conținut

Excursie La Pripyat - Cernobil,ucraina


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

Avem confirmare de la Hamalia ca pe data de 24 iunie este un tur la Cernobal. Deci plecarea undeva pe 21 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 257
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Avem confirmare de la Hamalia ca pe data de 24 iunie este un tur la Cernobal. Deci plecarea undeva pe 21 iunie.

 

nu 22? :P

 

22 e vineri, mai toti putem sa ne luam vineri liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine ca cei care nu au de gand sa vina sa nu mai posteze. E mai simplu pt cei care citesc.

 

Deja avem planificata intalnirea pt viza ucraina

 

Plecare JOI 21-06-2007

 

Bucuresti - Radauti (sleep)

Radauti - Kiev (sleep & visit)

Kiev - Prypiat (visit & irradiate)

intoarcere prin Tiraspol

 

Sosire MARTI 26-06-2007 sau MIERCURI 27-06-2007

 

 

Imi voi lua:

 

1. scule care sa mearga pt ORICE surub la motocicleta (de la inbus de carena la hexagon de 26 pt roata).

2. Spray de lant (la 500 km trebuie dat cu el)

3. Costum de ploaie in caz de nevoie

4. haine de schimb

5. $$$

6. camera video cu cateva casete miniDV (2-3)

7. camera foto

8. telefon gsm activat roaming

9. mai vad eu ce mai iau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iau asa:

- ceva scule (completam o lista si impartim ce luam fiecare)

- spray de pana

- combi de ploaie

- GPS cu hartile aferente

- harti pe hartie cu tot drumul

- tiparit de pe wikipedia si wikitravel ce avem de vazut si pe unde,sa nu mergem ca magarii in ceata

- haine

- bani

- aparat foto

- GSM cu roaming

- un pepsi la 0.5 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa pun in rucsac :

- GPS Garmin cu toate hartile posibile (inclusiv Ucraina si Moldova)

- un minim de scule

- trusa de reparat pana (nu spray :( )

- laptop pt adormit mai usor :P

- telefon gsm roaming

- geaca de ploaie, sosete si altele de schimb :rose:

- 1 litru ulei

- monetar

- camera foto

- printuri dupa tot ce gasesc mai interesant/util

- pasaport d-ala visiniu pe care scrie Romania :P

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La pacasac se adauga si una bucata Pacasaca :(.......evident, la suspecti.

 

Radem ,glumim, dar in cateva zile avem nevoie de 100% confirmare.

PS: Baiazide, tre sa vi cu Virago de 125, de la profil. Si cu mustata din poza :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspect nr.2 de participare: stege

 

Bah.. tu normal nu esti, deci n-ai cum sa te strici mai rau acolo :P

 

Doamne ajuta sa fac cumva sa vin si io. Maine ma duc sa imi reinnoiesc pasaportu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene... m-au luat toate transpiratiile! Am parcurs tot site-ul Elenei, tipa aia care a fost acolo cu motorul! Este pur si simplu terifiant!

 

Nu am cuvinte. Mi-au ramas pozele alea intiparite in minte si singurul lucru care-mi trece prin cap este cat de fragili suntem noi oamenii! Suntem ca niste frunze-n vant!

 

In cateva ore, totul, totul s-a dus! Un intreg oras! Pur si simplu zici ca este SF!

 

Si uite ca se poate...

 

Baieti si fete, va urez succes in calatoria voastra! Cu siguranta, povestea asta nu o veti uita niciodata!

 

Incredibil... incredibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirmat:

 

1. Skywalker

2. Marcos

3. Baiazid

4. Frau Baiazid

 

Suspecti de participare:

 

1. Pacasac

2. Stege

3. Dezu daca are noroc cu permisul

 

Suspectii de participare ar fi bine sa se hotareasca pana luni, ca sa-i pot trimite lu` madam Tatiana lista cu persoanele sa fim siguri ca avem rezervare pe 24 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda stiam de ea

oare v-ati gandit la viitorii vostri mostenitori cum vor arata dupa ce va radiati putin?

cei de acolo inearca sa minimalizeze zonele de radiatii iar voi va duceti la plimbare

eu de 1 an ma tot interesez de zona aia prin documentare si articole,se pare ca in zona se lucreaza destul de mult dar cei de acolo chiar nu sunt avertizati de nivelul mare de radiatii li se spun ca sunt in parametrii iar sarcofagul sta sa se rupa ca nu sunt bani, din 87 nu s-a mai facut nimic acolo.va dati seama ce inseamna sa se detelioreze sarcofagul si sa intre apa peste combustibilul nuclear?

sa va cumparati ronghionometre macar. cel mai bine e sa ocoliti zone de vegetatie, pe beton sunt mai mici radiatiile. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va cumparati ronghionometre macar

 

Daca te referi la chestiile alea care masoara roentgen-ii, li se spune contoare Geiger-Muller. Asta dovedeste ca vorbesti prostii, ca nici macar nu esti documentat,ca sa nu mai zic un cunoscator. Eu chiar nu inteleg de ce ai mai postat. Ai scris ceva nou fata de anterioarele pagini? ai ceva de spus? vrei sa vii? daca nu, atunci de ce te bagi in seama gratuit pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare v-ati gandit la viitorii vostri mostenitori cum vor arata dupa ce va radiati putin?

 

 

Frate, am rugat sa se posteze DOAR daca pers respectiva participa la excursie.

 

E un fetish sa scrii doar ca sa te afli in treaba?

 

Una doua, ce conteaza ce topic este, hai sa ne bagam in seama ca sa ne cunoasca lumea. Nu-i asa?

 

Pana mea, putin respect pt niste oameni care planuiesc o excursie.

 

:P

 

 

Rog nu mai postati decat daca va anuntati participarea sau faceti donatii in bani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, am rugat sa se posteze DOAR daca pers respectiva participa la excursie.

 

E un fetish sa scrii doar ca sa te afli in treaba?

 

Una doua, ce conteaza ce topic este, hai sa ne bagam in seama ca sa ne cunoasca lumea. Nu-i asa?

 

Pana mea, putin respect pt niste oameni care planuiesc o excursie.

 

:P

Rog nu mai postati decat daca va anuntati participarea sau faceti donatii in bani!

 

 

Ceausescu a murit domnu` Senator, asa ca inceteaza sa ne mai cenzurezi, nu mai e la moda. Suntem alaturi de voi din fotolile noastre comode. :P Am sa donez acestei excursii teribiliste un sac de iod . Sa va intoarceti bucurosi si sanatosi ( ma indoiesc... :rose: ) . Bafta. :finger:

 

P.S. Organizez excursie in Iraq cu cazare in Bagdad . Optionale" Afganistan, Somalia, Colimbia si mai gasim ceva zone super interesante in perioada asta a anului. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceausescu a murit domnu` Senator, asa ca inceteaza sa ne mai cenzurezi, nu mai e la moda. Suntem alaturi de voi din fotolile noastre comode. :( Am sa donez acestei excursii teribiliste un sac de iod . Sa va intoarceti bucurosi si sanatosi ( ma indoiesc... :P ) . Bafta. :finger:

 

P.S. Organizez excursie in Iraq cu cazare in Bagdad . Optionale" Afganistan, Somalia, Colimbia si mai gasim ceva zone super interesante in perioada asta a anului. :P

 

 

si te apasa cu ceva pe tine ca ne intoarcem sau nu sanatosi?

 

cat despre excursia la Bagdad, jos palaria daca ai face-o...asa... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceausescu a murit domnu` Senator, asa ca inceteaza sa ne mai cenzurezi, nu mai e la moda. Suntem alaturi de voi din fotolile noastre comode. :( Am sa donez acestei excursii teribiliste un sac de iod . Sa va intoarceti bucurosi si sanatosi ( ma indoiesc... :P ) . Bafta. :rose:

 

P.S. Organizez excursie in Iraq cu cazare in Bagdad . Optionale" Afganistan, Somalia, Colimbia si mai gasim ceva zone super interesante in perioada asta a anului. :P

 

Nu cenzurez ca nu am cum. Doar am apelat la bunul simt al unora sa nu se mai strice postul acesta. Se pare ca nu se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Alo..colegii doritori de preumblari printre atomi!

Toata admiratia pentru ideea voastra!

Ca eu nu m-as baga nu importa defel..dar..

Ati luat-o razna?

Sa-mi fie cu iertare,oamenii incearca sa va dea ceva sfaturi,mai bune sau mai rele,tot sfaturi sunt.Nu cred ca sunteti toti niste Buddha mustind de intelepciune asa incit sa nu mai ascultati niscai povete de ici de colo!.Poate printre tampeniile debitate de unii gasiti si niscaiva idei bune!

Ce facem,dam cu buretele peste tot(I)si toate?? :(

Pai se poate?

Nu-i frumos..lasati oamenii sa-si spuna parerea,iar voi ca baieti destepti ce sunteti filtrati ideile!! :P

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si voi credeti ca din 1000 de mesaje genul: nu va duceti!, nu am prins ideea?

 

Oricum ne ducem. E stabilita. Am pus deja concediul atunci. Bani sunt. Motor este... vointa este.

 

Ideea: va raciti gurile de pomana.

 

Lasati-ne fratilor in pace sa facem ce vrem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de acord ca oamenii sa isi exprime parerea,cata vreme au ceva de spus. Daca acelasi lucru este spus acolo, si nuo data, e inutil.Iar daca vin cu rahaturi de clasa a 5-a de genul ironiilor cu excursii in irak, normal ca te enervezi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La pareri bine argumentate si venit cu ceva folositor nu am nimic impotriva ... Dar cu ronghiometrul m-a pufnit rasul :P Am zis hai, poate sunt eu pafarist si am cautat pe google, da nimic :rose:

Ideea este ca majoritatea care au postat au facut-o in necunostinta de cauza, idei preconcepute cum ca mori daca intri acolo, iti cade parul, iti mai cresc maini etc etc.

People, studiati putin macar wikipedia sau wikitravel daca nu mai mult ... e o sursa destul de buna de informatii ...

 

Si pt. cel cu Iraq, stiu ca i se pare de neconceput asa ceva insa eu de fo 2-3 saptamani ma lupt pe la ambasada sa obtin viza ... Si ma tot paseaza la MAE roman, mae la ambasada si asa mai departe ... Si ca sa vezi ca se poate :

http://www.horizonsunlimited.com/forwood/iraq1.shtml

:(

 

Concluzie la mesaj : nu toti oameni au aceleasi pasiuni. Nu toti au acelas nivel de pasiune/curaj/tupeu/nebunie etc. in sange. Daca omul vrea sa mearga pe pielea lui, ce aveti impotriva ? Veniti cu sfaturi utile daca aveti ceva de adaugat, nu cu prostii de ronghiometre :P

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...