Jump to content
Reverse

Detinatori de Honda CBR RR

Recommended Posts

remediul la zgomotul oalei de ambreiaj sa va puneti dopuri in urechi.

Am revenit :tempted: cu noua achizitie :D. Nu regret nici un moment alegerea facuta (pentru mine... 1000RR este peste 954RR).

Toate cele bune !!

post-66558-0-26350700-1374259031_thumb.jpg

Am o evacuare stock pentru 600RR 2007.. daca are cineva nevoie, sa faca o oferta pe PM :-)

P.S. : doar finala si cu cotul.

Edited by IceCube

Daca intereseaza pe cineva am un parbriz sport negru/fumuriu ptr 1000RR 2004-2005. Nu prezinta probleme, a fost pe motocicleta mea si de curand am facut rost de un Puig si de aia il vand-pret 70 lei fix

Contact 0755290150

Edited by adriangl

am pus mana duminica pe 2 cbr`uri de 1000 up de 2008,incredibil de usoare

Guest Adrian

Stie careva daca 600RR si 1000RR au acelasi cric lateral?( kick stand) ?

Sau are careva un crick lateral de 1000RR 2004-2006 ? (Doar piciorul ma intereseaza/fara senzor & etc)

Pai daca mananca ulei, au mai putin si d-aia sunt usoare :crack:

iti dai seama ce cantar fin sunt eu ? ca ala de la amanet=)))

asa am simtit,foarte foarte usoare ,pareau de 600 ,trageau liniar ,frane belea ,pozitia nu ma avantajeaza pe mine ca sunt mai mic de h 1.73-74,scaritele pozitionate mai sus, centru de greutate schimbat fata de gsx-r cred ca si de aceea se simte asa light

tocmai ce m-am intors dintr-o excursie cu cbru de 4000 km si totu bine...doar ca...cred...nu sunt sigur,ca a mancat putin ulei. in sensul ca am ajuns acasa cu uleiul la jumatate (intre low si high) si din cate tin eu minte...desi nu pot baga mana in foc.... dupa ce am facut revizia era la full.

intrebarea e daca e normal sau nu? stiu ca modelele 2008 sunt mancatoare de ulei.

mentionez ca eu am modelul 2006, nu scoate niciun pic de fum albastru, pe toba doar funingine normale, uscate, nimic unsuros.

uleiul: 10w40 motul 7100.

astept pareri.

poate a fost uleiul cu vascozitate prea mica?

mai adaug si faptul ca motorul functioneaza perfect din toate punctele de vedere.

Poti sa pierzi ulei si pe la epurator, desfa-i capacul cutiei de aer, si vezi sa nu ai prea mult ulei adunat acolo. Chiar daca nu scoate vizibil fum albastrul, poate sa pierda ulei. Poblema, asa cum ai spus, nu esti sigur cit ulei era la servisare.Mai fa un drum si vei fi sigur.

am un parbriz de vanzare pentru un RR, modelul 2003-2004, aftermarket, fumuriu, nou-nout, nefolosit, 200 lei, trasportul catre destinatar il platesc eu, nr meu este 0757163047, sau mesaj.

http://www.motorbikes.be/en/compare/6798/6647/

http://www.motorbikes.be/en/compare/5946/6647/

Nu stiu daca are vreo relevanta dar aici zice altceva... Oricum perceptia fiecarei motociclete e pur subiectiva :)

http://www.motorbikes.be/en/compare/4625/6647/ Uite si motoreta ta :)))

Edited by piticot

Este gresit pe site, aceea este defapt greutatea la plin. Chiar si pana in ziua de azi 1000RR-ul 2008+ este singura motocicleta superbike care are sub 200kg la plin.

m`am urcat si eu pe un 1000rr 2010 si mi se pare f apropiat la greutate de 600rr 2007

senzatia se poate datora centrului de greutate bine "aranjat"

bine aranjat si ridicat

vreau sa pun in 1000rr ulei 15w50 in loc de 10w40, asa cum recomanda manualul.

am tot citit reviewuri pe net, cica per total ar fi mai bun in sensul ca se comporta cutia de viteze mai bine (schimbari mai putin agresive/galagioase) si motorul in oras sta la o temperatura mai scazuta.

voi ce parere aveti? ati folosit asa ceva?

nu ma pricep dar imi dau cu parerea, eu am pus in vaca mea Transalp, 15w50 motul 5100 ca sa consume mai putin ulei ca e veche din 96 si cu 10w40 si la peste 6000rpm constant consuma ulei

nu ma pricep dar imi dau cu parerea, eu am pus in vaca mea Transalp, 15w50 motul 5100 ca sa consume mai putin ulei ca e veche din 96 si cu 10w40 si la peste 6000rpm constant consuma ulei

apreciez iniiativa de a raspunde, as fi vrut sa stiu fix pe modelul asta cum se comporta.

mersi

multumesc piticot ,stiu draciile :)

si parerea care e? Ai simtit vre-o diferenta la consumul de ulei, sau la cutia de viteze, sau in orice?

azi mi-am pus eu 15w50 la recomandarea unui mecanic moto care are tot un 1000rr si vom vedea, poate scriu un mic review.