Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal. sa stins bordu :(( merg doar semnale si becul de la his tot este stins ? Ceva sfaturi

Ar fi fost ideal mai multe detalii:

Moto,tip,an fabricatie,cum s-a intamplat,si ceva mai eplicit ca nu am inteles mare lucru din asta:

"merg doar semnale si becul de la his tot este stins ?"

Asta suna cam asa:

Sun un doctor si spui ca ti-e rau! Ceva sfaturi?

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cbr1000rr2006 .am pus bateria sambata si am iesit sa fac cativa km dupa 10 min am opservat ca turometru este mort displeiul stins am pus avarile si erau functionale .mam tot uitat pe la mufe nici becu de neutral nici becu de rezerva nu se aprind.motorul merge normal curent ajunge la baterie .becul pe pozitie ok

Editat de omgs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa ai o mufa oxidata la bord sau conectori principali cei din carena..dar verifica foarte bine incarcarea,sa nu ai o tensiune mai mare sau insuficienta.

Problema ta se pare ca este din alimentarea bordului..masa sau plusul sunt intrerupte.

Este problema cunoscuta la 1000 RR cade statorul.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa ai o mufa oxidata la bord sau conectori principali cei din carena..dar verifica foarte bine incarcarea,sa nu ai o tensiune mai mare sau insuficienta.

Problema ta se pare ca este din alimentarea bordului..masa sau plusul sunt intrerupte.

Este problema cunoscuta la 1000 RR cade statorul.

multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul este unul fiabil si cu o ciclistica buna dar dat fiind faptul ca este o sportiva care are cativa ani in spate conteaza foarte mult cum a fost intretinuta, daca nu a fost intretinuta, doar fugarita si pasata de la un proprietar la altul eu zic sa nu te bagi, repari una si cade alta, un cerc vicios. Spor!

Editat de Error
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Puteti sa imi dati niste sfaturi in legatura cu ce model de Fireblade sa imi iau (mai exact din ce an). Bugetul meu de de 3000-4000 Euro. Sau ar fi mai bine ca de banii astia sa imi iau un 600 RR?

Cat mai noi, cat mai intretinute, cat mai ieftine si de preferat si cu istoric cunoscut. Eu nu sunt mare forjator, dar la motoare sub 750cc nu m-as mai intoarce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la terasa in oras, in general e distanta scurta :crack: E relativa discutia legata de km, eu am avut acum vreo 2 ani 4000km in 2 luni si nici macar nu am folosit zilnic mobra. In sezonul ala am avut vreo 3 mobre si cam tot km astia i-am facut, deci un 12k/sezon. Cu mobra de acum deabia am undeva la 3000km facuti si e luata de prin mai.

 

Arata tare bine motoreta de mai sus, dar la fata locului se verifica fiarele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre aceasta http://www.tocmai.ro/honda-cbr-954-2003-18745077.html? Cunoaste careva motorul sau proprietarul?

 

Toba de suzuki - prea scurta, functioneaz prost evacuarea.

In rest nu are nimic in plus.

Kilometrii nu sunt reali - ar fi trebuit sa aiba lantul si pinioanele originale pe ea dar nu este asa.

 

Totusi, 954 ramane in continuare un model reusit si, daca nu a fost omorat motorul la o cazatura pe stanga, merita achizitionat un astfel de model.

Pretul nu-l comentez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre aceasta http://www.tocmai.ro/honda-cbr-954-2003-18745077.html? Cunoaste careva motorul sau proprietarul?

Vezi ca motoretele nu sunt ca vinul- cu cat mai vechi cu atat mai bun... Are 12 ani in cateva luni... treci mai departe

Parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salutare!

 

Am un coleg de liceu plecat in italia la lucru. M-a rugat sa postez pe ceva site-uri romanesti...are de vanzare un set complet de evacuare akrapovik cap-coada pentru HONDA CBR 600 RR anul 2005,filtru K&N si inca ceva...Nu mai stiu :) A vandut motorul si a ramas cu ele.

Daca este cineva interesat sa dea un mesaj si va pun in legatura.Pretul este 700 lei pentru toba, negociabil. (Toba si restul ajung in tara la sfarsitul lunii)

 

Va doresc numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...