Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Lasati adresa de mail in mesaj privat si va atasez la un email pozele.


» Post actualizat in 08 Nov 2014 11:51

Pune o poza cu toba. Sunt interesat.

 

Am trimis pozele pe mail


» Post actualizat in 09 Nov 2014 13:39
Vanduta toba LA Brasov! Editat de marga_iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca ai posibilitatea sa pui alt bord pentru proba ar fi ideal.

Daca nu verifica prima data mufa de la bord daca este bine fixata,si daca este ok,si daca tot nu merge,verifica traseul ECU/bord daca nu este intrerupt.

Daca ai posibilitatea tehnica poti masura si daca ai semnal,prima data la ECU dupa care la bord,in felul acesta vei afla care,si unde este problema.Poate ma insel dar cred ca traseul tau are culoarea verde cu galben.Verifca service manualul.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va salut.

 

Pentru sezonul urmator, trebuie sa imi cumpar cauciucuri la moto.

 

Eu pe spate am dimensiunea 180/55/17. Pot monta cauciuc de 190/55/17 ?

 

Vreau sa ii mai schimb lantul si placutele de frana.

 

Nu ma pricep deloc, ce kit de lant trebuie cumparat si de unde? si de asemenea ce placute de frana trebuiesc cumparate?

 

Moto : Honda CBR 600 RR / 2003

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

 

Pentru sezonul urmator, trebuie sa imi cumpar cauciucuri la moto.

 

Eu pe spate am dimensiunea 180/55/17. Pot monta cauciuc de 190/55/17 ?

 

Vreau sa ii mai schimb lantul si placutele de frana.

 

Nu ma pricep deloc, ce kit de lant trebuie cumparat si de unde? si de asemenea ce placute de frana trebuiesc cumparate?

 

Moto : Honda CBR 600 RR / 2003

 

Multumesc.

Se poate pune cauciuc de 190 pe spate dar se va schimba ciclistica (se va inclina mai greu si nu va mai fi la fel de agila).

Am eu un set de gume: /index.php?/topic/720372-vand-set-cauciucuri-dunlop-sportmax-qualifier-ii-120-180/

 

Eu am fost multumit de lantul DID si placutele Carbone Lorraine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate pune cauciuc de 190 pe spate dar se va schimba ciclistica (se va inclina mai greu si nu va mai fi la fel de agila).

Am eu un set de gume: /index.php?/topic/720372-vand-set-cauciucuri-dunlop-sportmax-qualifier-ii-120-180/

 

Eu am fost multumit de lantul DID si placutele Carbone Lorraine .

 

Ok, multumesc ptr raspuns.

 

Atunci o sa merg pe marimea normala.

 

O sa ma interesez de lant DID si placute de frana.

 

O zi buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Salutare baieti. Vreau sa mi mai cumpar o mobra si vreau de 600. Mi i se pare perfecta pt oras, dar nu numai. Vreau un 600rr 2007-2008 in stare originala. Ma intereseaza cat de cat cum este ca mobra din tpdv. Cu motorul ce l am acum nu stiu ce voi face, mai mult ca sigur il voi tine pt drumuri lungi si f lungi. Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul 2007-2008 a avut un prieten l-a vândut acum 2 luni. Ca și fiabilitate e un motor bun. Este un pic mai mic ca și dimensiuni fata de 2005-2006. În rest.....depinde de tine. dacă îți place îl iei dacă nu, nu. Eu unul îl recomand dacă ai maxim 1.70-1.75m înălțime. Dacă ești mai înalt îți recomand modelul 2005-2006 dacă vrei neapărat Honda super sport.

Editat de wirus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Nu sunt grabit, dar vreau sa mai aflu cate ceva despre ele, la tehnica ma refer, aspectul e impecabil. Si inca ceva, nu voi lua unul inscris in ro, birjuit prin orasele de la noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt grabit, dar vreau sa mai aflu cate ceva despre ele, la tehnica ma refer, aspectul e impecabil. Si inca ceva, nu voi lua unul inscris in ro, birjuit prin orasele de la noi :)

Nu este o mobra de oras, dar e foarte agila si manevrabila. Ca orice sportiva la oras, se incinge f tare.

Este cea mai usoara din clasa ei si nu este recomandata daca ai o inaltime mai mare de 1,75.

Imi place mult ciclistica, dar fiind usoara se blocheaza des roata spate knd schimbi inferioara, neavand nici slippery clutch.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Ms pt sfat. Nu va fi in totalitate pt oras, dar in proportie de 90% da. Sunt situatii cand sunt cu scuterul in oras (beta ark lc) si trebuie sa dau o fuga cateva zeci, pana in 150 km si pana merg acasa sa-l iau pe celalalt dureaza destul :| . De aia m-as axa pe 600 rr..e ager, sprinten si imi fac treaba cum trebuie in timp real. Scuterica va fii pentru butic, bar si alte plimbari marunte. Ms frumos.

» Post actualizat in 09 Dec 2014 14:40

Am 183 cm si 75 kg. Hmm..poate e la limita ? La asta nu am ajuns sa ma gandesc. Ms

Nu este o mobra de oras, dar e foarte agila si manevrabila. Ca orice sportiva la oras, se incinge f tare.

Este cea mai usoara din clasa ei si nu este recomandata daca ai o inaltime mai mare de 1,75.

Imi place mult ciclistica, dar fiind usoara se blocheaza des roata spate knd schimbi inferioara, neavand nici slippery clutch.

» Post actualizat in 09 Dec 2014 14:41

 

Daca as fi in locul tau as incerca un scuter in 4 timpi de 125.

Bafta!

Ms de sfat. Dar am scris dece ma ajuta mai mult decat un scuter . Noroc,
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1.78 si-mi placea mai mult cu CBR954 fata de CBR600RR 2003 sau 2007. Prima data am avut CBRF2, groaznica in oras, a doua CBRF4-cea mai misto, urmatoarea 600rr 2003-naspa senzatie, e mica rau, nu ai loc pe ea, a urmat 954rr-am tinut-o 4 sezoane incheiate, a fost cea mai cea din toate punctele de vedere: strada, oras, Amckart. Dupa ce am inceput sa merg la circuite mari, ni mi-a mai placut, nu avea putere, dar pt street, a fost de departe the best in town. Dupa ce am dat 954-le, am avut pt citeva luni un 600rr 2007, care la fel, era prea mica, stai cu picioarele prea flexate. Am scos-o doar citeva ture prin Bucuresti, senzatia e 50:50. Tot 954-le era mai bun.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai ce face cu rr numai prin oras, e mai mic dar degeaba.


» Post actualizat in 09 Dec 2014 19:10

Nu este o mobra de oras, dar e foarte agila si manevrabila. Ca orice sportiva la oras, se incinge f tare.

Este cea mai usoara din clasa ei si nu este recomandata daca ai o inaltime mai mare de 1,75.

Imi place mult ciclistica, dar fiind usoara se blocheaza des roata spate knd schimbi inferioara, neavand nici slippery clutch.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Te cred, nu am nimic de obiectat. Nu am ce sa fac cu 900'le in oras, cu 1000' nici atat. Mi-i se pare ca 600 e perfect. Recunosc ca ma uit si la aspect :) daca nu aveam de mers si pe afara cat de cat, nu mi luam nimic..iar un scuter de 125 e slab pt alergat. Fie si mai mare de atat. Ms.

Eu am 1.78 si-mi placea mai mult cu CBR954 fata de CBR600RR 2003 sau 2007. Prima data am avut CBRF2, groaznica in oras, a doua CBRF4-cea mai misto, urmatoarea 600rr 2003-naspa senzatie, e mica rau, nu ai loc pe ea, a urmat 954rr-am tinut-o 4 sezoane incheiate, a fost cea mai cea din toate punctele de vedere: strada, oras, Amckart. Dupa ce am inceput sa merg la circuite mari, ni mi-a mai placut, nu avea putere, dar pt street, a fost de departe the best in town. Dupa ce am dat 954-le, am avut pt citeva luni un 600rr 2007, care la fel, era prea mica, stai cu picioarele prea flexate. Am scos-o doar citeva ture prin Bucuresti, senzatia e 50:50. Tot 954-le era mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...