Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

O mica problema. Am reusit sa dau dea dura mobra si din acel moment am probleme cu franele.

In momentul in care mobra este pe loc, franele tin foarte bine. Dar cand incep sa o las sa mearga putin maneta de frana fata se simte foarte moale ( nu opune nici o rezistenta la apasare) si se duce pana la capat fara nici un efect asupra franei. Dupa cateva apasari isi revine la normal in schimb.

Cand o opresc din nou merg fara nici o problema.

Am primit ca raspuns de la service cum ca discul de frana este ovalizat.

A mai patit cineva asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Movistarurile de fabrica au fost editie limitata si au fost facute cam 400 pe an cativa ani. La toate scrie pe busonul de benzina xxx/400 movistar limited plm. Da daca e recarenata care e problema? ;))

 

question: la 1.93m stau pe ea naspa? Ma bate gandul sa ma inscriu la un 600 model 2006 cel cu furca usd, n-am stat niciodata pe una, dar pe R6 2004 de ex cam dau cu genunchiul in coltul de la carene... stiu ca la 1.70 e cam mare mobra de tine.. dar la 1.93 cum o fi? 1000 nu vreau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RR-urile sunt pentru cei mai mici de inaltime (distanta mica intre sa si ghidon).

Incearca suzuki sau kawa dar nu te astepta la minuni privind pozitia avand in vedere statura ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este o regula cu inaltimea, depinde cum te simti tu...

Pozitia se poate modifica usor daca iti pui scarite reglabile, semighidoane aftermarket.

In principiu un supersport a fost creat pentru o inaltime de 1.70-1.75.

Dar cel mai bine este sa iti cumperi motocicleta pe care iti place sa mergi si sa te simti bine in sa, nu sa te chinui cu ea. (parerea mea ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@givemefive

Eu zic sa nu excluzi varianta cu discul care se poate descentra si in momentul in care se invarte roata poate sa impinga placutele cu tot cu pistonase inauntrul etrierului. Cand stai pe loc placutele sunt impinse la locul loc pe discuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 1.93, numai pe 1000 mai ai sanse. Multi au sustinut contrariul dar au pierdut 1-2 ani degeaba, cu genunchii in git nu e nici o placere, mai ales pe CBR600RR. Eu , la 1.79, nu am avut nici o sansa pe ea, imi amorteau gambele. Scarite mai jos? Ca sa nu te apleci nici 40grd?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 1.82 simt ca 600rr`ul 2007 mi`e mic, am avut si 2003 si ala era ceva mai maricel dar pozitia nu era la fel de comoda.

 

pe r6 2006 stau ceva mai bine, dar e cu totul alta motoreta, cel putin pt mine care sunt hondar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@givemefive

Eu zic sa nu excluzi varianta cu discul care se poate descentra si in momentul in care se invarte roata poate sa impinga placutele cu tot cu pistonase inauntrul etrierului. Cand stai pe loc placutele sunt impinse la locul loc pe discuri.

 

Duminica vin noul set de discuri si voi vedea atunci. Sa speram ca asta e singura problema care o are mobra dupa cazatura :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut CBRistilor,

 

Am si eu o problema am prins o razie a politiei acum vreo 2 saptamani prin care a rezultat amenda si pastrarea de talon.

Din cauza faptului ca am xenon faza scruta, becul care trebuie sa lumineze nr nu functioneaza sau este ars inca nu am aflat si din cauza faptului ca semnalele de pe fata nu functioneaza stand pe loc.

 

In fine am cumparat becuri halogen numai pun xenon doar ca am nevoie de un adaptor care este intre bec si mufa de alimentare stie cineva unde pot gasi si eu asa ceva ?

 

Si inca o intrebare daca imi pun lupe cu xenon ma primesc la itp si la rar cu ea daca stie cineva sigur (politistul din seara aia mi-a zis ca din cauza ca nu am lupe pe xenon)

 

Multumesc Anticipat


» Post actualizat in 02 Aug 2014 13:38

33130MAT611.jpg

Editat de Alx21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci mai raman pe SV o perioada. Nu suport gixxerele si ninjele, iar la miar n-am de ce sa trec.. prea multa bataie de cap cu consumabile care expira mai rapid, consum mare si incingatoare vara.. no thanx :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca am masurat bateria si imi trece de 14 ajunge la 16 e dus releu?

Am avut probleme si cu statoru dar l-am reparat.

» Post actualizat in 17 Aug 2014 11:35

Daca am releu de r6 pe 1000 rr e problema?

» Post actualizat in 17 Aug 2014 12:17

Mda....l-am stricat.dau cheie si nu se intampla nimic bordu e gol nici o lumina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ars siguranta principala, no biggie. Vezi unde e siguranta si schimb-o.

 

"the main fuse is located on the back left of the motorcycle behind the side of the tail faring."

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!! Sunt incepator atat pe forumul acesta cat si pe doua roti. Ma alatur si eu in grupul posesorilor de RR, avand un CBR 600RR, 2005.

M-ar interesa si pe mine un amortizor de ghidon, cunoasteti pe cineva care ar avea de vanzare unul?

Va multumesc!!!


» Post actualizat in 26 Aug 2014 11:08

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine vrea...

Intalnire CBRisti bucuresteni: alveola BGS (cum vii de la Unirea spre Rondul Alba Iulia, dupa Biblioteca Nationala), sunt banci, copaci, umbra :D Intre orele 19-20.

Detalii, poze de saptamana trecuta:

/index.php?/topic/77978-detinatori-de-honda-cbr-600f/page-1001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...