Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

fugi de Ducati ca dracu de tamaie.........nu intru in detalii...

Scuze de intrebare,dar nu ma pot abtine:cate Ducati ai avut,de dai asa sfaturi "pertinente"?

Ca ai avut o italianca-un Pegaso,de care si-au batut altii joc inaintea ta la greu,stiu.Si asta din ce mi-ai povestit tu personal la telefon,nu de pe netu' ala plin de ele...

Si La multi ani,btw.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am dat doar cateva exemple . Eu as merge oricat de Hondac as fi pe Ducati 848 .

 

De acord - deși poate sunt subiectiv. Problema e că la an și km echivalenți, 848 este cam cu 2000 mai scump. Și oricum, pasager pe 848/1098/1198... nu! :)

 

fugi de Ducati ca dracu de tamaie.........nu intru in detalii dar pe net gasesti o groaza de ce

 

Încă un cunoscător din tastatură... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De acord - deși poate sunt subiectiv. Problema e că la an și km echivalenți, 848 este cam cu 2000 mai scump. Și oricum, pasager pe 848/1098/1198... nu! :)

 

 

Încă un cunoscător din tastatură... :)

Nestiind bugetul omului putem dezbate tema data . Sunt sigur ca va alege exact ce isi va dori dupa inima , gust si buget . La 848 nici nu am inclus pasagerul in calcul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nestiind bugetul omului putem dezbate tema data . Sunt sigur ca va alege exact ce isi va dori dupa inima , gust si buget . La 848 nici nu am inclus pasagerul in calcul :crack:

Pai aia nu-i mobra de carat nevasta la piatz...,ma rog pasager(a) in general.Scaunul pasagerului e cam "generic".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nestiind bugetul omului putem dezbate tema data . Sunt sigur ca va alege exact ce isi va dori dupa inima , gust si buget . La 848 nici nu am inclus pasagerul in calcul :crack:

 

În mod cert. Motocicleta ți-o alegi din pasiune. Apoi încerci să-ți ajustezi și bugetul dacă se poate :)

 

Am menționat de pasager doar pentru că se pare că inițiatorul obișnuiește. Iar pe unele motociclete e bine să fii egoist ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

În mod cert. Motocicleta ți-o alegi din pasiune. Apoi încerci să-ți ajustezi și bugetul dacă se poate :)

 

Am menționat de pasager doar pentru că se pare că inițiatorul obișnuiește. Iar pe unele motociclete e bine să fii egoist ^_^

Ooo,da!

post-41801-0-87733100-1452864623_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

În mod cert. Motocicleta ți-o alegi din pasiune. Apoi încerci să-ți ajustezi și bugetul dacă se poate :)

 

Am menționat de pasager doar pentru că se pare că inițiatorul obișnuiește. Iar pe unele motociclete e bine să fii egoist ^_^

Am observat in mai multe cazuri ca omul spune : am buget de XX.XXX si cand da cu ochii de " dansa " si incepe inima sa-i apese in plamani , pupilele sa se dilate ca la iarba si sa nu mai aiba somn noaptea din cauza ei , atunci sa vezi cum incep sa caute diferenta la parinti , la prieteni , la banca . . . .

» Post actualizat in 15 Jan 2016 13:33

Ooo,da!

Nici chiar asa egoist :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am inteles ca omul e chitit pe Honda,deci o sa-l "deturnam" cam greu d-acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După ce a apărut 600RR, F4i nu se mai găsea decât cu șa de tip banană (dintr-o singură bucată pentru pilot și pasager), tocmai din dorința celor de la Honda de a distinge cele două modele și a le împinge spre nișe de piață diferite.

Eu așa știu, poate greșesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de intrebare,dar nu ma pot abtine:cate Ducati ai avut,de dai asa sfaturi "pertinente"?

Ca ai avut o italianca-un Pegaso,de care si-au batut altii joc inaintea ta la greu,stiu.Si asta din ce mi-ai povestit tu personal la telefon,nu de pe netu' ala plin de ele...

Si La multi ani,btw.

salut si la multi ani.....nu eu dar din gasca unui prieten , un nene a avut.............plus cate alte povesti au mai ajuns la urechile mele.....omul si-a blestemat zilele...apropos,era un caponord care l-a lasat in drum departe de casa.si era sa se rupa si cadrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si la multi ani.....nu eu dar din gasca unui prieten , un nene a avut.............plus cate alte povesti au mai ajuns la urechile mele.....omul si-a blestemat zilele...apropos,era un caponord care l-a lasat in drum departe de casa.si era sa se rupa si cadrul.

 

Asta cu ruptul cadrului nu am mai auzit-o până acum, dar de... așa o fi: poveștile din auzite și internetul au tot impul dreptate. Nici o bucată de fier nu sunt în stare italienii ăștia să facă.

 

Îți dai seama că dacă după poveștile astea care umblă peste tot, cei care se încăpățânează să mai cumpăre mobre italienești trebuie să fie niște retardați cu foarte mulți bani? :)

 

PS: retard nu știu dacă sunt (poate?), dar foarte mulți bani n-am. Și am avut doar mobre italienești. Și tot italiancă urmează :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta cu ruptul cadrului nu am mai auzit-o până acum, dar de... așa o fi: poveștile din auzite și internetul au tot impul dreptate. Nici o bucată de fier nu sunt în stare italienii ăștia să facă.

 

Îți dai seama că dacă după poveștile astea care umblă peste tot, cei care se încăpățânează să mai cumpăre mobre italienești trebuie să fie niște retardați cu foarte mulți bani? :)

 

PS: retard nu știu dacă sunt (poate?), dar foarte mulți bani n-am. Și am avut doar mobre italienești. Și tot italiancă urmează :alcy:

Mi-ai luat vorbele din gura:cum piula mea sa se rupa un cadru de motor,asa,pur si simplu?Nici macar pe vremea comunismului n-am auzit asa ceva sa se fi intamplat!

 

Eu am avut,am italience si voi avea,asta-i clar.

Japonezele,pe langa italience,si ele p-acolo.Am japoneze enduroaice(Suzuki DR 200 SE Djebel si Honda NX 250 AX-1),pentru ca-s mic de statura si n-ajung la sol cum trebuie(si nici nevasta-mea)-atat de putin cat e minim nevoie.

Aaa,Honda CX o am ca exceptie,ca-i 2 in v transversal si pe cardan!Dar si ala e la limita,asa ca e la vanzare.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si buget m-as incadra undeva pe la 4000 -5000e dar deviati putin de la subiect dak vroiam luam gsx r dar nu imi place honda si honda ramane si vroiam parerile pt rr si numai rr altceva nu imi place ca si model dar nu mi -a zis nimeni daca are probleme 2008 si daca e bine sa il iau din polonia si ce trebuie sa am in vedere cand il cumpar gen mecanic sunet etc

Editat de Kongly Zbanghi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul tau e pus la Discutii generale si cred ca asta s-a cam facut p-aci,chiar daca esti tu chitit pe Honda CB 600 RR.

Am o prietena ce are una din 2008,daca nu ma insel si e foarte multumita,in general,de ea.Dar se da singura,nu duce pasager,prietenul ei calareste un Hornet din 2008.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600RR-ul din 2008 nu are probleme "genetic"....1000RR-ul de 2008 a avut probleme cu consumul de lei exagerat, ceva la ambreiaj si tratamentul termic al vibrochenului parca facut necorespunzator...

E o motocicleta frumoasa 600RR-ul, m-am dat cu 2006 mult timp si putin cu 2010; au bicicleta ok dar pentru mine erau mici (1.91m).

Nu stiu ce sa zic legat de piata moto din Polonia, n-am cumparat si nici n-am auzit pe cineva din cunoscuti sa cumpere; atentie la zgomote suspecte (distributie, oala de ambreiaj) si la aspectul ei general... ca la orice mobra care o cumperi :)

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu nu as lua din Polonia pentru ca sunt o natie de betivani ,mai ceva ca noi . Turatul motorului pina in limitare da tot farmecul unei betii crincene.

Suntem deja obisnuiti cu samsarii nostrii, mai stam sa invatam si trucurile altora acum?😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...) 1000RR-ul de 2008 a avut probleme cu consumul de lei exagerat

 

:laugh:

 

On: cunosc pe cineva care și-a luat motocicletă din Polonia (un 1200GS)... până la urmă. Spun asta pentru că a avut ceva pățanii pe acolo: nu l-a luat pe cel pe care mersese chitit să-l ia și era să se întoarcă fără. Deocamdă este mulțumit de motocicletă, nu a apucat să meargă foarte mult cu ea. Mult mai multe nu știu.

 

Nu știu care sunt prețurile și nu am sondat piața, știu doar că este mai mare ca la noi. Strict personal, nu văd care e interesul cu Polonia - prețuri substanțial mai mici ca-n Italia? Habar nu am. Știu însă că e mai greu de ajuns, de plimbat pe acolo, de negoicat (în germană poate, poloneza e imposibilă), de rezolvat cu actele, de schimbat bani (dacă vor zloți), etc. Italia este o piață mult mai cunoscută și mai accesibilă și, deși sunt și acolo samsari și țepari, cred că sunt mai ușor de depistat - mai ales cu ajutorul celor care se ocupă cu adusul motocicletelor de acolo de ceva timp.

 

Ceea ce vreau să spun nu este că italienii sunt băieți mai de treabă sau au motorete mai bune, ci doar că în principiu te descurci mai ușor cu ei față de polonezi.

 

Acum, tu știi mai bine dacă te-ai interesat deja, dar gândește-te bine dacă merită.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai luat vorbele din gura:cum piula mea sa se rupa un cadru de motor,asa,pur si simplu?Nici macar pe vremea comunismului n-am auzit asa ceva sa se fi intamplat!

scuze de offtopic dar tre sa raspund la toma necredinciosii.......omu a ramas in pana la nush cate sute de km de constanta cu probleme electrice ( tipic italieni) si intamplator tot un tip din constanta trecu prin zona cu duba . el este si destul de corpolent ( 130kg?!) . cand au ajuns in constanta si s-au uitat la motoreta, au constatat pe langa problema initiala si o mega fisura nu mai stiu exact unde ori pe cadru langa jug ori la bascula !!!..... daca mai mergea asa facea grav accident,se rupea in doua fara sa stie mergand linistit.............mi-a povestit un prieten mecanic (Marian , de la pitici din palazu ) cu care lucrez si care a avut multe pe mana,aprilii,ducati,honde,suzuki. Nenea cu caponordul cu pricina e super cunoscut prin zona, imposibil sa nu fi auzit de Nea Fasole. Iar cand l-am cunoscut personal vara trecuta in vama cu alta gasca, toti stiau de cate o patanie de-a lui cu aprilia. sau o ex moto-guzzi care lacrima ulei dupa cateva mii km .... de noua :))) asa ca, sa nu aud de italience.

 

 

 

on topic.....nu pleca pana in polonia ptr un motor,e ca si cum cineva din uk vine in romania sa-si ia ca ca aici gaseste mai ieftin.

 

cat timp gasesti un 600rr ingrijit estetic cu vopseaua originala si care suna in mintile lui si fara tiganeli , chiar cu toba originala , merita luat. restul e can can,si bag in mana in foc ca si orice motocicleta din italia oricat de bine arata ,e si aia alergata si cu km dati innapoi,doar suntem un popor latin.

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai luat japoneze,n-o sa mai auzi de italience!Am inteles!

Dar nu denigra mai mult decat e cazul,asta era ideea.

 

Ca o curiozitate,in service-ul moto in care am lucrat cele mai multe mobre la reparat erau Honda si Suzuki!!!

Ar fi trebuit sa spun ca sa n-aud de ele?Nu,am 2 Honde si 1 Suzuki!Dar sunt realist ca toate au problemele lor,inclusiv de constructie.Sa nu mai spun ca,mobra de sosea a neveste-mii e o Beta al carei motor e Suzuki DR 350...

Cred c-am fost concludent si nu spurc nimic,deci cred ca ajunge cu inversunarea asta!Esti de acord,nu?

 

Ca un ps iti pot spune ca cea mai mare problema am avut-o cu un Suzuki V-Strom din 2012,ce se oprea in mers sau se stingeau farurile,chestii electrice grave,ozn-uri.

Era o problema de fabrica de care Suzuki stia...

Asta i-a raspuns la clientul cu V-Strom-ul,care exasperat ca nu s-a putut remedia in garantie gratis,a venit la un service pe bani,astfel pierzandu-si garantia...Iar noi,echipa,i-am gasit si remediat problema!!!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...