Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

Carenele de pista au loc pt monopost? Intreb si eu.

Nu au dar baiatu nu i-a mai pus si codita de curse pentru ca avea deja una de strada super julita si merge cu aia. A cazut cu ea si weekend-ul trecut si arata exact la fel ca inainte.😆

» Post actualizat in 10 Apr 2016 08:16

A da , si nici capacul de la monopost nu s-a spart dar de la datul cu sfecla de asfalt i s-au rearanjat fisele de memorie si si-a adus aminte ca acum foloseste un capac luat cu imprumut si a venit timpul sa-l returneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. am un 600rr anul 2003 . am trecut de la slip-on leo vince sbk L aluminium la akrapovic evolution titanium full exhaust. a crescut simtitor cuplul, dar parca nu se mai aude ca inainte. ce solutii as avea , in ideea ca jonctiunea dintre finala si mid pipe e de 60. sa pun alta finala, montare de power commander. prefer un sunet mai gros, puternic. o finala din carbon ar schimba sunetul? multumesc anticipat. leo vince se poate adapta la un mid pipe asa gros?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam ca circuland aerul mai repede prin evacuare, se va auzi mai tare.asta cu gaurile nu o stiam.gasisem articole in care ziceau ca materialul exterior al tobei nu conteaza in formarea sunetului , ca indiferent daca e aluminiu titan sau carbon mufflerul se aude la fel, ma refer la aceeasi marca de toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba ii dai debit mai mare,tot pe gaura aia iese, am avut leo carbon si alu se auzeau diferit nu cu mult dar se putea deosebii sunetul.Daca se mareste presiunea eu cred ca se va auzii mai ascutit si nu am idee cum poti face lucru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intereseaza pe cineva, scadem pretul la 200 eur.

 

Multumesc,

Va salut,

 

Daca intereseaza pe cineva o toba Leo Vince GP Pro. A fost montata pe un 1000 RR 08'. Pret negociabil: 280 eur.

 

Cosmin - 0742861004

 

Multumesc,

 

attachicon.gif100559256_1_1000x700_leo-vince-gp-pro-baia-mare.jpgattachicon.gif100559256_2_1000x700_leo-vince-gp-pro-fotografii.jpgattachicon.gif100559256_3_1000x700_leo-vince-gp-pro-motociclete.jpgattachicon.gif100559256_5_1000x700_leo-vince-gp-pro-maramures.jpgattachicon.gif100559256_6_1000x700_leo-vince-gp-pro-.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Momentan am un FZ6N 2008 si ma gandesc sa-l schimb pe un CBR 600 RR, modelul dupa 2007. Daca este cineva din Cluj-Napoca sau din zona, care sa fie dispus sa ne intalnim sa discutam si sa-mi arate motorul, il rog sa-mi dea un pm. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare

 

Scriu acest post pentru a mai face lumina(ca tot e pastele) cu privinta la consumul de ulei pentru modelul SC 59.

Eu sunt posesor de modelul 2008 si in 1600 km nu mi-a consumat ulei si nici nu cred ca are de gand.

Asa ca rog haterii sa se abtina din comentat aiurea.

Daca sunt cateva modele din 2008 care chiar consuma ulei nu inseamna ca TOATE (2008-2011) consuma ulei cum tot afirma zeii forumului.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-au fost schimbati segmentii, si poate si pistoanele. In 2008, 2009, stiu multe SC59 care stateau la coada la Intermotorcycle pt schimbat segmentii, era gratis. Segmentii pistoanelor erau de vina pt consumul de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Stie cineva ceva de honda asta? Merita cumparata? http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzari-motociclete-second-hand--honda-cbr600rr-din-2004-622918.html


» Post actualizat in 07 May 2016 15:02
Completare la postul anterior. Nr inmatriculare: b 599 cbr
Merci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare un set de accesorii carbon pentru 929 in stare perfecta:

-capac pinion atac

-aripa mediana lant

-aripa spate.

 

 

Piesele arata foarte,foarte bine.

Pret: 100 euro.

 

0727 207 310

post-10285-0-64768700-1462983059_thumb.jpg

post-10285-0-64295400-1462983062_thumb.jpg

post-10285-0-29811000-1462983065_thumb.jpg

post-10285-0-53409900-1462983068_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare...

Dau moca un Releu de incarcare pt. 600RR (03-06) marca Electrex model RR43 sigilat in punga (made in England) de care m-am impiedicat azi prin casa.

Nu vreau bani pe el pentru ca am deja carne in frigider :) ...mai pe intelesul tuturor: releu identic cumparat acum vreo 5 ani cand aveam RR s-a ars in primele 2 iesiri si firma de unde mi l-am luat mi l-au schimbat cu unul nou dupa vreo 10 zile....eu nu am mai asteptat si mi-am luat unul mult mai scump original (Made in Japan) si am ramas cu cel de acum de rezerva

 

Primul mesaj primit...primul servit...se da doar in Bucuresti (Baneasa sau Militari)

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

Dau moca un Releu de incarcare pt. 600RR (03-06) marca Electrex model RR43 sigilat in punga (made in England) de care m-am impiedicat azi prin casa.

Nu vreau bani pe el pentru ca am deja carne in frigider :) ...mai pe intelesul tuturor: releu identic cumparat acum vreo 5 ani cand aveam RR s-a ars in primele 2 iesiri si firma de unde mi l-am luat mi l-au schimbat cu unul nou dupa vreo 10 zile....eu nu am mai asteptat si mi-am luat unul mult mai scump original (Made in Japan) si am ramas cu cel de acum de rezerva

 

Primul mesaj primit...primul servit...se da doar in Bucuresti (Baneasa sau Militari)

 

Asfalt uscat

 

Mai exista? l-as dori eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Caut un mecanic bun pt CBR-ul meu prin zona cluj-mures, preferabil cat mai meseias ca de carpaci cunosc destui, asa mai bine ma apuc eu. Am ceva probleme si vreau sa le rezolv acum ca-i vremea ploioasa ;) Multumesc mult celor care stiu si vor sa ma ajute!

» Post actualizat in 21 Jun 2016 19:22

Dau o bere celui care ma ajuta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...