Sari la conținut

Accident Stirbei-Plevnei - Bucuresti - 03.03.2007


megane
 Share

Postări Recomandate

Totusi baiatul asta nu are si el prieteni ceva ? De 1 saptamana nu mai stim nimic despre el . Macar sa ne scrie la ce spital mai e sa il vizitam noi ...

 

Doamne fereste-l de rau !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Are foarte, foarteeee multi prieteni. Nici eu care sunt fratele lui nu stiam ca are atat de multi prieteni pana acum.

El este internat la spitalul Municipal (universitar) , la terapie intensiva. Etajul este restrictionat vizitatorilor.

Cu greu am reusit sa-l vad si eu de 2 ori de cand a fost internat.

Starea lui este similara. A trecut de perioada critica in care se putea intampla mai rau.

Zilele trecute a avut febra... dar i-a trecut. Organismul lui rezista si inca se lupta.

Edemul se afla in stadiu de resoarbere... dar acesta e un proces lent.

Zona creierului afectata de edem este trunchiul cerebral - cel care regleaza activitatea organelor interne.

Medicii ii dau sanse foarte mici... si spun ca in cazul in care isi revine... e posibil sa ramana cu sechele. :crack:

Totusi sanse exista... si daca Dumnezeu o sa-l ajute cred ca nu va ramane cu sechele.

 

Multumesc tuturor celor care s-au rugat si se roaga in continuare pentru Nic, pentru ca stiu ca aceste rugaciuni ii prind bine si-l ajuta sa lupte cu severa afectiune pe care o are.

Eu cred ca o sa-si revina pana la urma... dar nu-i va fi usor. Are nevoie de ajutorul nostru!...spritual.

Sper totusi sa-si revina cat mai repede pentru ca medicii au zis ca orice zi in plus de coma nu e buna.

 

Doamne ajuta!

Editat de Lucianno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre un singur lucru poti fi sigur pe lumea asta: de faptul ca toti vom muri. Restul e o loterie.

 

Din pacate optimismul nu primeaza in fata stiintei. Daca doctorii zic ca e groasa, pai e groasa. Nu va imbatati cu apa rece.

 

Cheaguri de sange in creier inseamna diminuarea sau lipsa irigarii cu sange in anumite portiuni. Lipsa irigarii cu sange (oxigenarea celulelor creierului) chiar si pentru cateva minute duce la leziuni cerebrale. Neuronii sunt cele mai sensibile celule din organism. Mor cel mai repede in lipsa de oxigen. Leziunile cerebrale NU SUNT REVERSIBILE. Dar deja cred ca familiei si prietenilor li s-a explicat acest aspect de catre medici.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Brain_damage

 

Cu tristete spun asta dar din pacate eu nu cred in minuni. Pana acum nici o rugaciune si nici o interventie divina nu a eradicat leziunile cerebrale.

 

V-as mai fi povestit un caz similar petrecut in familia mea cu deznodamant dramatic dar o sa incepeti sa dati cu pietre asa ca ma abtin.

 

P.S. Pana la urma cati ani are baiatul? Ce experienta avea pe motor?

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragon warrior ti-am fi recunoscatori daca ai ignora acest topic , ne pare rau pt experienta din familia ta , dar noi vrem sa ramanem optimisti si ne rugam ca Nik sa se refaca in cel mai scurt timp posibil.

 

Stim ca este puternic si iubeste foarte mult viata, asa ca o sa se faca bine si o sa ne fie in continuare prietenul foarte bun care ne este de ani de zile !

 

Doamne ajuta sa se faca bine cat mai repede !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc zilnic topicul în speranța ca starea lui Nik se va imbunătăți

nu îl cunosc personal dar sunt alături de el cu mari speranțe că se va reface cât mai repede Âşi fără urmări majore

îți urez multă sănătate Nik Âşi, ca mulți de aici, sunt cu sufletul alături de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din pacate optimismul nu primeaza in fata stiintei. Daca doctorii zic ca e groasa, pai e groasa. Nu va imbatati cu apa rece.

 

Cu tristete spun asta dar din pacate eu nu cred in minuni. Pana acum nici o rugaciune si nici o interventie divina nu a eradicat leziunile cerebrale.

 

P.S. Pana la urma cati ani are baiatul? Ce experienta avea pe motor?

 

Sa stii ca exact asta vroiam sa auzim, noroc ca exista si cineva printre noi care nu crede in minuni. Daca ne dai voie... lasa-ne totusi sa ajutam macar printr-o speranta, nu cred ca se crede nimeni pe aici divin si nu confunda empatia cu ingoranta. Sper sa nu patesti niciodata nimic pentru ca daca vei intampina un astfel moral (la tine sau la cei din jurul tau) iti va fi foarte greu sa te recuperezi.

 

Nici eu nu il cunosc pe Nik dar am fost tot timpul cu gandul la el si imi doresc, ca toti ceilalti, sa iasa cat mai bine din asta. Si pe bune ca nu ma intereseaza nici cati ani are si nici ce experienta pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa nu incepem o cearta! Nu este cazul... @Dragon Warrior: lasa-ne sa ne pastram speranta ca va fi bine! @restul: nu mai sariti asa rau pe el.. nu cred ca a vrut sa faca nici un rau prin postul lui! Sa dea Dumnezeu ca Nik sa se faca bine cat mai repede!! Orice ar fi, nu trebuie sa ne pierdem speranta! Nu il cunosc, dar din ce au scris cei care il stiu, e un luptator, deci sansele lui sunt mari!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre un singur lucru poti fi sigur pe lumea asta: de faptul ca toti vom muri. Restul e o loterie.

 

Din pacate optimismul nu primeaza in fata stiintei. Daca doctorii zic ca e groasa, pai e groasa. Nu va imbatati cu apa rece.

 

Cheaguri de sange in creier inseamna diminuarea sau lipsa irigarii cu sange in anumite portiuni. Lipsa irigarii cu sange (oxigenarea celulelor creierului) chiar si pentru cateva minute duce la leziuni cerebrale. Neuronii sunt cele mai sensibile celule din organism. Mor cel mai repede in lipsa de oxigen. Leziunile cerebrale NU SUNT REVERSIBILE. Dar deja cred ca familiei si prietenilor li s-a explicat acest aspect de catre medici.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Brain_damage

 

Cu tristete spun asta dar din pacate eu nu cred in minuni. Pana acum nici o rugaciune si nici o interventie divina nu a eradicat leziunile cerebrale.

 

V-as mai fi povestit un caz similar petrecut in familia mea cu deznodamant dramatic dar o sa incepeti sa dati cu pietre asa ca ma abtin.

 

P.S. Pana la urma cati ani are baiatul? Ce experienta avea pe motor?

Ba domnule Dragon Warrior ne lasi... dute frate pe alte forumuri, cauta unu cu biciclisti tata ca oricum esti paralel cu tot ce se scrie pe aici!!! Ti-am urmarit toate posturile tale .... AVIOANE nene AVIOANE scrii!!!

Critici pe toata lumea frate de parca ai fi un celebru critic , esti fix beeeep prietene! Lasa-ne pe noi astia cu credinta in CEL DE SUS sa speram ca un frate de-al nostru va lupta si isi va revenii dupa toata suferinta si durerea prin care trece.

Si apropo de minuni daca tot studiezi forumul asta cu asa mare atentie citeste aici /index.php?showtopic=65635 fiecare pagina si ai sa vezi cum un frate de-al nostru si-a revenit dintr-o situatie asemanatoare.

Deci in concluzi nu putem spera decat doua lucruri in momentul asta : 1 Nic sa-si revina si sa se intoarca iar printre noi ( cu puterea CELUI DE SUS, credinta si rugaciune chestii pe care nu le gasesti pe winkpedie ratatule) si 2 Sa nu ne mai obosesti cu parerile tale care sincer spun pentru noi sunt nule!

Iar in incheiere LA SA NE !

Nic lupta frate , noi vom fi alaturi de tine orice s-ar intampla!

 

P.S. Scuzati-mi va rog greselile daca sunt , dar am scris repede si plin de spume dupa ce am citit toate aberatiile scoase de ala (se stie care)

Editat de RST
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunile exista, si Dumnezeu E receptiv rugaciunilor noastre si ne ajuta. Sunt sigur ca IL ajuta si pe Nic sa lupte si sa se insanatoseasca repede cand foarte multe persoane drage lui chiar si multi care nu l-au cunoscut ii vor binele si se roaga pentru el. Loviturile la cap sunt foarte periculoase, de curand am avut si eu acc si am fost amnezic, a fost groaznic. insanatosire grabnica NIC!! SA VEZI CE BINE O SA TE SIMTI CAND O SA CITESTI INCURAJARILE DE PE FORUM CAND VI ACASA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...